Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (138)Книжкові видання та компакт-диски (166)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>U=П258$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Рожко І.С. 
Агробіологічні та технологічні особливості сортів і нових форм суниці ананасної в умовах Західного лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / І.С. Рожко ; Уман. с.-г. акад. — Умань, 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.1-366(4УКР3),022
Шифр НБУВ: РА311037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сердюк О.В. 
Адаптивність нових сортів і гібридів ожини до умов правобережної підзони Західного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.07 / О.В. Сердюк ; Укр. акад. аграр. наук. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено характеристику нових сортів гібридів ожини за товарними та споживчими якостями ягід і вмістом у них основних поживних речовин, а також висвітлено потенційну продуктивність і врожайність. Рекомендовано вирощувати сорти Агавам, Торнфрі, Орегон, Торнлес, форми 1 і Г-0-2-22.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.3-391
Шифр НБУВ: РА371520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Андрусик Ю.Ю. 
Адаптивність нових сортів малини до умов правобережної підзони Західного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Ю.Ю. Андрусик ; Ін-т садівництва УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень господарсько-біологічних властивостей нових сортів малини та їх придатності для вирощування за умов правобережної підзони Західного Лісостепу України. Комплексно оцінено їх адаптивність до стрес-факторів довкілля. Установлено вплив екологічних умов даної зони та метеорологічних елементів певного року на реалізацію особливостей росту, розвитку рослин, їх врожайність і здатність до розмноження. Виділено сорти селекції, що характеризуються суттєво вищими показниками ремонтантності та щорічною високою врожайністю. За індексом штамбовості серед звичайних сортів виділено штамбові "Благородна" та "Козачка". Наведено характеристику досліджених сортів за смаковими та товарними якостями ягід. На підставі результатів досліджень виділено кращі сорти "Благородна", "Козачка", "Космічна", "Сяйво", "Осіння", внесені до "Реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-39(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360607

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Фільов В.В. 
Адаптивність сортів та способи вирощування суниці в північно-східному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.В. Фільов ; УААН. Ін-т садівництва. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та здійснено комплексну господарсько-біологічну оцінку сортів суниці. Виділено перспективні сорти, які можуть бути базовими стосовно сортаменту промислового вирощування цієї культури у регіоні, а саме: "Русанівська", "Ольвія", "Фестивальна ромашка", "Істочник", "Присвята". Обгрунтовано та запропоновано найбільш доцільні строки та способи садіння промислових насаджень. Удосконалено елементи регіональної технології вирощування ягід та садивного матеріалу суниці, визначено економічну ефективність їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349277

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Душейко А.П. 
Господарсько-біологічна оцінка нових і перспективних сортів малини в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / А.П. Душейко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 16 с.: табл. — укp.

Виділено високопродуктивні, адаптовні до регіональних умов вирощування та стійкі проти хвороб сорти малини різного строку достигання. Створено малиновий конвеєр, який забезпечує одержання свіжих ягід протягом тривалого літньо-осіннього періоду за рахунок підбору традиційних сортів, агротехнічних заходів і ремонтантних сортів. Вивчено репродуктивну спроможність сортів. Розроблено методику визначення ураження малини пурпурною плямистістю та антракнозом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-36(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327443

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чепурний В.Г. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів та елітних гібридних форм агрусу в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.Г. Чепурний ; УААН. Ін-т садівництва. — К., 2007. — 19 с. — укp.

За умов Правобережного Лісостепу України вперше проведено комплексне вивчення біологічної здатності щодо формування високої врожайності 26-ти сортів і 14-ти перспективних гібридних форм агрусу різного строку достигання. Досліджено фактичну продуктивність сортозразків для умов виробництва. Визначено рівень адаптації нових сортів до умов регіону. Встановлено ступінь їх стійкості проти найбільш поширених хвороб. Експериментально визначено продуктивність фотосинтетичної діяльності нових сортів. Відібрано кращі сорти та гібридні форми, що придатні до механізованого збирання врожаю за лімітованими та нелімітованими показниками. Виділено нові сорти та перспективні високопродуктивні гібридні форми агрусу різних строків достигання та технологічних якостей плодів для вирощування у селянських та фермерських господарствах, а також господарствах іншої форми власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350113

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мазур Б.М. 
Господарсько-біологічна характеристика нових та перспективних сортів смородини в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Б.М. Мазур ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Наведено результати досліджень нових сортів смородини селекції Національного аграрного університету за умов Лісостепу України. Проведено їх групування за строками стиглості, надано порівняльну оцінку за складовими продуктивності, швидко- та самоплідності, стійкості до хвороб і шкідників, якості ягід, придатності для механізованого збирання ягід. Виділено сорти-носії цінних господарсько-біологічних ознак. Установлено оптимальні строки посадки живців для збільшення виходу високоякісного садивного матеріалу. Визначено економічну ефективність вирощування нових сортів смородини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.4-36(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324916

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шестопал Г.С. 
Господарсько-біологічні особливості і селекційна цінність сортів чорної смородини і порічки в умовах Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Г.С. Шестопал ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Викладені результати досліджень по вивченню господарсько-біологічних ознак чорної смородини і порічки в умовах Західного Лісостепу України. Виділені найбільш швидкоплідні, високопродуктивні сорти різних строків достигання з високим рівнем стійкості проти грибкових хвороб, весняних приморозків, придатних до заморожування ягід та зберігання в свіжому вигляді в холодильниках. Виділені сорти чорної смородини і порічки придатні для інтенсивних технологій. З урахуванням строку дозрівання ягід виділених сортів створено сортовий конвеєр, що дає можливість значно подовжити роботу комбайна і підвищити ефективність його використання на протязі ягодозбирального сезону. Виділені найбільш придатні сорти для використання ефірних масел у чорної смородини та визначена висока вітамінна цінність листків порічок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.4-366(2УКР-4ЛЬВ),022

Рубрики:

      
9.

Заморська І.Л. 
Господарсько-біологічні особливості, формування врожаю і продуктивність суниці ананасної в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / І.Л. Заморська ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2003. — 20 с. — укp.

За умов Правобережного Лісостепу України проведено комплексну оцінку біологічної здатності 6-ти сортів суниці до формування врожайності та їх фактичної продуктивності. Визначено рівень адаптації сортів до умов регіону, установлено ступінь їх стійкості проти найбільш поширених хвороб та шкідників. Уперше за умов даного регіону вивчено процеси органогенезу та динаміку хімічних та фізичних показників у разі достигання та короткочасного зберігання сортів. Розроблено критерії оцінки стиглості для встановлення оптимального строку збирання ягід та відібрано кращі сорти на придатність до короткочасного зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.1-2(4УКР) + П258.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325538

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Дабіжук Т.М. 
Дія етиленпродуцентів на ріст, асиміляційний апарат, морозостійкість та продуктивність малини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Т.М. Дабіжук ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 1999. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження впливу ретардантів-етиленпродуцентів на двох сортах малини. Встановлено, що обробка донорами етилену пагонів заміщення на ранніх етапах їх розвитку викликає значні зміни морфологічної будови пагона як на першому, так і на другому році розвитку. Дія етиленпродуцентів позначалася на всіх рівнях організації асиміляційного апарату, однак препарати не виявляли ознак фітотоксичності і не знижували життєдіяльності пагонів. Внаслідок обробки пагонів донорами етилену відбувалося підвищення морозостійкості бруньок і всіх тканин, яке виникає за рахунок перебудови вуглеводневого і амінокислотного обмінів. Виявлено, що регуляція росту пагонів заміщення сприяє підвищенню врожайності як у рік обробки, так і в наступному після обробки році. За допомогою етиленпродуцентів можлива регуляція швидкості дозрівання ягід малини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-468.5,022

Рубрики:

      
11.

Слюсар О.В. 
Оптимізація живлення і удобрення рослин суниці першого року вирощування на темно-сірому опідзоленому грунті Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / О.В. Слюсар ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Вивчено строки, форми та способи внесення мінеральних добрив на показники родючості темно-сірого опідзоленого грунту та продуктивність і якість суниці у перший рік плодоношення. На підставі одержаних даних виявлено, що застосування простих добрив і Cropcare сприяє значному підвищенню вмісту елементів живлення в орному та підорному шарах грунту у перший рік плодоношення. Встановлено, що використання мінеральних добрив впливає на величину врожаю та забезпечує суттєве збільшення виносу культурою елементів живлення у перший рік вегетації (основою та побічною продукцією). Показано, що застосування мінеральних добрив у разі вирощування суниці є економічно ефективним через суттєве збільшення умов чистого доходу. Визначено ефективність проведення позакореневих підживлень рослин суниці за умов захищеного грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.1-434.2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА363659

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Діхтяренко А.В. 
Особливості вирощування саджанців лимонника китайського із зелених стеблових живців в умовах Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / А.В. Діхтяренко ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2009. — 19 с. — укp.

Уперше за умов Правобережного Лісостепу України вивчено здатність до коренеутворення зелених стеблових живців і розроблено елементи технології дорощування садивного матеріалу лимонника китайського. Визначено особливості розмноження даної культури зеленими стебловими живцями залежно від віку маточних рослин, типу пагона та його метамерності, кількості листків і строків живцювання. Встановлено оптимальні терміни живцювання для сортів і форм лимонника залежно від фенологічних фаз. Визначено оптимальну концентрацію beta-індолилмасляної та норму витрати 10 % розчину калійної солі alpha-нафтилоцтової кислоти, які стимулюють коренеутворення живців. Запропоновано агротехнологічні прийоми дорощування вкорінених зелених живців лимонника до товарних саджанців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.91-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368522

Географічні рубрики:

      
13.

Ярещенко О.М. 
Особливості прояву і успадкування господарсько-цінних ознак смородини чорної та їх селекційне використання: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.М. Ярещенко ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уточнено наукові уявлення про генетичну природу найбільш важливих господарсько-цінних ознак та рівня їх прояву і впливу на продуктивність і якість продукції смородини чорної. Вперше ідентифіковано та проіндексовано олігогени компактного габітусу куща та вкорочених міжвузлів пагонів. Виділено сорти-донори цих ознак, а також донори олігогенів імунності до борошнистої роси. Виявлено серед відомих і створено нові генетичні джерела та донори ознак - компоненти продуктивності (довгогронність і багатогронність плодових бруньок, величину ягід), технологічності (тип відриву ягід у гроні та його вісь), високу польову стійкість до борошнистої роси та антракнозу. Виділено носії геноплазми, що визначає якість врожаю та посухостійкість культури. Розроблено принципи підбору батьківських пар для схрещування та використання у селекції на згадані ознаки. Апробовано експресний метод визначення посухостійкості на чорній смородині. Створено її перспективні елітні форми та чотири нові сорти, які передано у Держсортовипробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.4-31 +
Шифр НБУВ: РА333868

Рубрики:

      
14.

Буцик Р. М. 
Продуктивність суниці залежно від укривання насаджень, мульчування грунту й удобрення в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.07 / Р. М. Буцик ; Уман. нац. ун-т садівництва. — Умань, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше у Правобережному Лісостепу України комплексно вивчено зміну фенологічних фаз і показників продуктивності суниці (суха біомаса, облистненість, формування ріжків, квітконосів, квіток, зав'язі та врожаю) й якості одержаного врожаю. Вказано вміст головних макроелементів у листі суниці та встановлено їх винос різними органами куща. Встановлено зміну фізико-хімічних параметрів чорнозему опідзоленого залежно від досліджуваних факторів. Обраховано та наведено показники економічної ефективності вирощування суниці. На підставі досліджень розроблено заходи з утримання грунту під суницею та описано особливості її удобрення, наголошено на доцільності поєднання укривання насаджень суниці агротканиною, мульчування грунту плівкою та соломою, а також удобрення на основі грунтової та листової діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.1-4
Шифр НБУВ: РА382530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Гончаренко В.І. 
Рід Rubus L. (Rosaceae Juss.) у флорі заходу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.І. Гончаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості роду Rubus флори заходу України, видовий склад, хорології видів, закономірності їх поширення. Встановлено, що рід Rubus представлений 31 видом. Вперше для флори заходу України наведено 6 видів: R. divaricatus, R. opacus, R. praecox, R. orthostachys, R. gothicus, R. haesitans, з яких R. divaricatus, R. opacus, R. orthostachys, R. gothicus, R. haesitans є новими для флори України, та новий підвид R. nessensis ssp scissoides. Із списку ожин флори регіону вилучено R. chamaemorus, R. macrophyllus, R. radula, R. carpinifolius, R. pyramidalis, R. vestitus, R. koehleri, R. kuleszae, R. camtostachys, R. mollis, R. serpens, оскільки не виявлено гербарних знаків, які б підтвердили їх зростання на заході України, а їх включення у списки, ймовірно, пов'язане з неточними визначеннями. Наведено оригінальний дихотомічний ключ для визначення виявлених таксонів. Проведено ботаніко- та еколого-географічний аналіз представників роду Rubus флори заходу України. Зазначено, що сучасне поширення видів ожини заходу України свідчить про те, що значну кількість виявлених видів у своєму поширенні приурочено до Карпат, Прикарпаття та Розточчя, де знаходиться один з центрів видового різноманіття роду Rubus на Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.12Ros*80(4УКР) + П258.4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327235

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кучер М.Ф. 
Ріст, розвиток та продуктивність сортів чорної смородини в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / М.Ф. Кучер ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2002. — 18 с. — укp.

Комплексно оцінено біологічну здатність 27 сортів смородини формувати високу врожайність, їх фактичну продуктивність за умов виробництва. Визначено рівень адаптації нових сортів до умов регіону, встановлено ступінь їх стійкості проти найбільш поширених хвороб і шкідників. Експериментально визначено продуктивність фотосинтетичної діяльності нових сортів смородини та відібрано кращі сорти, придатні до механізованого збирання врожаю за лімітованими та нелімітованими показниками. Для подальшого використання в селекційній роботі запропоновано сорти-носії з цінними біологічними та господарськими ознаками висого рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.4-275(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мамчур Т. В. 
Удосконалення способів вирощування саджанців порічок із стеблових живців в умовах Правобережного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.07 / Т. В. Мамчур ; Уман. нац. ун-т садівництва. — Умань, 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Надано оцінку розмноження стебловими живцями п'яти сортів порічок. Визначено вплив факторів на процеси коренеутворення живців, удосконалено агротехнічні заходи їх вегетативного розмноження у закритому грунті. З'ясовано здатність здерев'янілих, зелених живців до коренеутворення, встановлено морфологічні відмінності вкорінювання живців порічок залежно від сортового складу, метамерності живцевого матеріалу, строку живцювання та впливу біологічно-активної речовини. Визначено оптимальні параметри дорощування вкорінених живців. Встановлено можливість вирощування садивного матеріалу порічок стебловими живцями за умов Правобережного Лісостепу України, розроблено агротехнічні засоби для цього. Зазначено, що оптимальним для порічок є тривузловий живець, заготовлений з базальної частини пагона, який за інтенсивністю вкорінення та росту істотно переважає аналогічні показники одно- та двовузлових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.42-4
Шифр НБУВ: РА382464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Кур'ята В.Г. 
Фізіолого-біохімічні механізми дії ретардантів і етиленпродуцентів на рослини ягідних культур: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.12 / В.Г. Кур'ята ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 1999. — 33 с. — укp.

Вивчено вплив різних груп ретардантів на ріст, фотосинтетичні процеси, період спокою і продуктивність ягідних культур. Встановлено, що рістгальмуюча дія препаратів реалізується через зміни донорно-акцепторних відносин рослини, в основі яких знаходиться глибока перебудова гормонального комплексу, інгібування активності меристем, перерозподіл потоків асимілятів і елементів мінерального живлення між органами. Обробка рослин на ранніх етапах розвитку призводить до перебудови гормонального комплексу в осінньо-зимовий період і викликає більш ранній вихід пагонів із стану органічного спокою. З'ясовано, що внаслідок зміни архітектоніки насаджень і підвищення морозостійкості під впливом ретардантів збільшується продуктивність рослин малини, що дозволило розробити і впровадити у виробництво технологію застосування препарату декстрел для оптимізації продуктивності цієї культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258-468.5,022

Рубрики:

      
19.

Лагутенко О.Т. 
Формування продуктивності агрусу в умовах Північного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / О.Т. Лагутенко ; УААН. Ін-т садівництва. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено проблему продуктивності агрусу сортів "Красень" і "Неслухівський" за умов Північного Лісостепу України. Вивчено питання формування родючості ясно-сірого опідзоленого грунту залежно від систем удобрення (органічної, органо-мінеральної, мінеральної), їх впливу на ефективність виробництва ягід. Виявлено позитивний вплив мінеральної системи на рівень ростових процесів у рослин агрусу, а саме: покращання росту гілок та пагонів, збільшення площі листкової поверхні, посилення росту та галуження коренів. Установлено, що застосування органо-мінеральної системи сприяє синтезу пластичних речовин, за цього відбувається збільшення накопичення фітомаси у 1,8 раза та підвищення врожайності обох сортів агрусу у середньому у 1,6 раза у порівнянні з контролем. Установлено, що за усіх запропонованих систем удобрення маса ягід зростає у сорту "Красень" на 16 %, а у "Неслухівського" даний показник у середньому за варіантами у 1,2 раза більший у порівнянні з "Красенем". За однакових грунтово-кліматичних умов на всіх фонах живлення плодоносні рослини сорту "Неслухівський" є більш урожайними, оскільки середній рівень їх врожайності у 1,2 раза вищий, ніж у "Красеня". Доведено, що органо-мінеральна та мінеральна системи створюють оптимальний поживний режим грунту для агрусу. Проте органічні форми добрив впливають переважно на рівень азотного, а мінеральні - фосфорно-калійного живлення. За результатами економічного оцінювання виробництва ягід показано, що у разі застосування органо-мінеральної системи удобрення собівартість продукції знижується на 26,5 %, а прибуток зростає у 1,8 раза у порівнянні з контрольним варіантом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.5-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358379

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського