Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (41)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П256.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Бленда А.В. 
Вплив генотипу на особливості мікроклонального розмноження представників підродини Prunoidae: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / А.В. Бленда ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання вивчення генотипних особливостей та вдосконалення біотехнологічного процесу мікроклонального розмноження представників підродини Prunoidae із застосуванням молекулярно-генетичних маркерів. Зроблено порівняльний аналіз регенераційної здатності за умов in vitro досліджених генотип даної підродини розподілено на групи. Виявлено наявність позитивної кореляції між вмістом фенольних сполук в однорічних пагонах та здатністю до регенерації в умовах in vitro у процесі мікроклонального розмноження даних генотипів. Запропоновано використання кількісного вмісту фенольних сполук в якості додаткових біохімічних маркерів під час роботи з генотипами даної підродини в культурі in vitro. Досліджено і проведено відбір поліморфних ферментних систем з метою ідентифікації окремих представників даної підродини за умов in vitro та in vivo. Охарактеризовано досліджені ферментні системи та проведено розподіл генотипів за визначеними типами ізоферментних спектрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-456,022
Шифр НБУВ: РА309146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Скряга В.А. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів і підщеп вишні в північному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.А. Скряга ; УААН. Ін-т садівництва. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості росту сорто-підщепних комбінувань вишні у розсаднику. За комплексом господарсько-біологічних ознак проведено оцінку придатності вегетативних підщеп ВСЛ-2, Л-2 і ПН для 10-ти перспективних сортів вишні у порівнянні з сіянцями сорту "Антипка". Наведено результати вивчення особливостей ростових процесів у дослідженої культури. Установлено параметри спектральних характеристик листя, що корелюють з потенційною продуктивністю. Визначео морозо-, зимо-, жаро- та посухостійкість сортів, їх стійкість до основних захворювань. Досліджено анатомоморфологічні зміни генеративних бруньок. Виділено високоврожайні сорти, підібрано кращі сорти-запилювачі. Надано характеристику якості та хімічного складу плодів. Узагальнено результати досліджень та визначено кращі сорти вишні для північного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.11-453 +
Шифр НБУВ: РА349369

      
3.

Шубенко Л.А. 
Продуктивність насаджень і якість плодів черешні в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Л.А. Шубенко ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено біологічні та господарські ознаки нових перспективних сортів черешні різних строків достигання, виведених у різних грунтово-кліматичних регіонах України. Оцінено польову та лабораторну стійкість сортів черешні до пошкодження низькими температурами. Вивчено особливості росту надземної частини дерев, продуктивність та якість плодів черешні, рівень пошкодження сортів хворобами та шкідниками. Встановлено строки проходження фенологічних фаз розвитку дерев нових вітчизняних сортів черешні за умов Правобережного Лісостепу. Визначено стійкість плодів до розтріскування та характер їх пошкодження. Розраховано економічну ефективність вирощування нових сортів черешні. За комплексом господарчо-цінних ознак у Правобережній Лісостеповій зоні перспективними для закладання промислових насаджень черешні рекомендовано ранньостиглий сорт Дар Млієва та середньостиглий Мелітопольська крапчаста. Ранньостигловий сорт Зоряна, середньостиглі Меотіда та Міраж рекомендовано для широкого виробничого використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гамор А.Ф. 
ICerasus avium (L.) Moench/I в Українських Карпатах: морфолого-біологічні особливості та поширення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / А.Ф. Гамор ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Установлено, що в Українських Карпатах C. avium поширена переважно в лісах на південно-західних мегасхилах. Досліджено початкові етапи її онтоморфогенезу. Розглянуто варіювання основних морфометричних показників. Вивчено вплив вертикальної зональності на ріст і розвиток вегетативних і генеративних органів C. avium. Визначено вплив екологічних факторів на ритми сезонного розвитку рослин. Виявлено, що екологічний оптимум виду реалізується в середньому гірському поясі. Зазначено, що одержані дані про її морфолого-біологічні особливості можуть застосовуватися для відновлення природних популяцій виду та збереження у місцевому генофонді. Запропоновано створити сім генетичних резерватів C. avium у Карпатському регіоні, організувати розсадники та одержати штучні лісові культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-28(4УКР3) + П382.9-42(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА325069

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського