Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (24)Реферативна база даних (806)Книжкові видання та компакт-диски (921)Журнали та продовжувані видання (1599)
Пошуковий запит: (<.>U=П25$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 97
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іваницька В.М. 
Екологічні основи використання схилових земель під плодові культурбіогеоценози в умовах Закарпаття: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / В.М. Іваницька ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Викладено екологічні засади використання схилових земель під плодові культурбіогеоценози за умов Закарпаття. Запропоновано заходи забезпечення високих врожаїв плодів у сливових культурбіогеоценозах на терасованих і нетерасованих схилах. Обгрунтовано шляхи покращання у сливових фітоценозах функцій бурих лісових опідзолених грунтів на терасах і підзолисто-буроземних поверхнево оглеєних грунтів на нетерасованих схилах. Показано екологічну роль системи утримання грунту, органічних і мінеральних добрив, фосфатшлаку, сидератів, цеолітів та вапняку. Вивчено екологічні та біологічні властивості сливи домашньої (Primus domestica L.). Розроблено екологічні принципи підготовки схилових земель для вирощування сливових культурбіогеоценозів, екологічні та біогеоценологічні засади їх конструювання. Показано можливість використання схилових земель Закарпаття й обгрунтовано необхідність впровадження засобів захисту грунтів від ерозії. Наведено рекомендації щодо раціонального використання схилових земель Закарпаття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.2-280.3(4УКР-4ЗАК) +
Шифр НБУВ: РА354046

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Андрусик Ю.Ю. 
Адаптивність нових сортів малини до умов правобережної підзони Західного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Ю.Ю. Андрусик ; Ін-т садівництва УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень господарсько-біологічних властивостей нових сортів малини та їх придатності для вирощування за умов правобережної підзони Західного Лісостепу України. Комплексно оцінено їх адаптивність до стрес-факторів довкілля. Установлено вплив екологічних умов даної зони та метеорологічних елементів певного року на реалізацію особливостей росту, розвитку рослин, їх врожайність і здатність до розмноження. Виділено сорти селекції, що характеризуються суттєво вищими показниками ремонтантності та щорічною високою врожайністю. За індексом штамбовості серед звичайних сортів виділено штамбові "Благородна" та "Козачка". Наведено характеристику досліджених сортів за смаковими та товарними якостями ягід. На підставі результатів досліджень виділено кращі сорти "Благородна", "Козачка", "Космічна", "Сяйво", "Осіння", внесені до "Реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-39(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360607

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бабінцева Н.О. 
Формування продуктивності яблуні в насадженнях передгірної зони Криму: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Н.О. Бабінцева ; УААН. Ін-т садівництва. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Визначено особливості формування продуктивності сортів яблуні за умов садів різних типів на середньорослій підщепі зі вставкою слаборослої для передгірного Криму. Установлено показники росту та диференціації генеративних бруньок, особливості цвітіння та зв'язування плодів у сортів на слаборослих підщепах. Визначено посухостійкість сортів яблуні за показниками оводненості, тургоресцентності та водного дефіциту листків і потребу у продуктах фотосинтезу для формування плодів за умов недостатнього зволоження грунту. Доведено залежність чистої продуктивності фотосинтезу у яблуні від обрізування за типом веретена, проріджування крони, циклічної заміни й омолодження три-чотирирічних плодових гілок. Розроблено диференційну систему обрізки дерев залежно від сорто-підщепних комбінацій і форм крони. Виявлено залежність урожайності, якості плодів і строків їх зберігання від конструкцій насаджень яблуні на слаборослих підщепах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-47(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА358069

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Барабаш О.І. 
Прийоми прискореного вирощування кронованих садженців яблуні в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / О.І. Барабаш ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень, спрямованих на вирощування кронованих однорічних саджанців яблуні у зоні Лісостепу України. Підібрано сорто-підщепні комбінування для скороплідних садів. Вивчено вплив механічних і хімічних прийомів стимулювання кроноутворення в однорічних саджанців. Встановлено оптимальні параметри різних типів підщеп для вирощування садивного матеріалу з застосуванням високого окулірування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-36-468(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Безменнікова В.М. 
Обгрунтування використання нових антиоксидантних препаратів для зберігання плодів абрикоса: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.15 / В.М. Безменнікова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено елементи технології обробки плодів абрикоса шляхом обприскування їх на дереві розчином антиоксидантної композиції АОК-М, яка здійснюється аерозольним генаратором регульованої дисперсності. Вивчено вплив різних способів обробки, концентрацій діючої речовини (дистинолу) і суміші плівкоутворювачів в складі антиоксидантної композиції АОК-М на зміни товарної якості, природної втрати маси, інтенсивності дихання, вмісту поживних і біологічноактивних речовин в плодах під час зберігання. Встановлено оптимальний спосіб обробки, обгрунтовано діапазон ефективних концентрацій діючої речовини та концентрацію плівкоутворювача в складі антиоксидантної композиції АОК-М.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-48 + Л91-309-1
Шифр НБУВ: РА372207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бленда А.В. 
Вплив генотипу на особливості мікроклонального розмноження представників підродини Prunoidae: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / А.В. Бленда ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання вивчення генотипних особливостей та вдосконалення біотехнологічного процесу мікроклонального розмноження представників підродини Prunoidae із застосуванням молекулярно-генетичних маркерів. Зроблено порівняльний аналіз регенераційної здатності за умов in vitro досліджених генотип даної підродини розподілено на групи. Виявлено наявність позитивної кореляції між вмістом фенольних сполук в однорічних пагонах та здатністю до регенерації в умовах in vitro у процесі мікроклонального розмноження даних генотипів. Запропоновано використання кількісного вмісту фенольних сполук в якості додаткових біохімічних маркерів під час роботи з генотипами даної підродини в культурі in vitro. Досліджено і проведено відбір поліморфних ферментних систем з метою ідентифікації окремих представників даної підродини за умов in vitro та in vivo. Охарактеризовано досліджені ферментні системи та проведено розподіл генотипів за визначеними типами ізоферментних спектрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-456,022
Шифр НБУВ: РА309146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Богуславський М.М. 
Господарсько- біологічна оцінка сортів та гібридів абрикоси для маточно- насіннєвих насаджень в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / М.М. Богуславський ; Національний аграрний ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-456(4Укр),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бондаренко 
Продуктивність яблуні сорту Голден Делішес на підщепі М9 в зрошуваному насадженні залежно від позакореневого підживлення магнієм та мікроелементами в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Вероніка Анатоліївна Бондаренко ; Уманський держ. аграрний ун-т. — Умань, 2005. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА340212

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бублик М.О. 
Технологічні та методологічні основи підвищення продуктивності сучасного садівництва: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.07 / М.О. Бублик ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Запропоновано методику визначення основних параметрів польового досвіду. Наведено основні методичні принципи оптимального співвідношення наукових методів досліджень. Показано вплив якості та однорідності садженців на варіювання ознак плодових рослин. Визначено напрямок їх переважного варіювання та розроблено прийоми зниження останнього. На основі вивчення якості садженців на продуктивність сформульовано сучасні технологічні вимоги до них. Досліджено стан координації науково-дослідних робіт з садівництва в Україні та запропоновано шляхи його покращення. Наведено методику застосування статистичних методів аналізу результатів досліджень з урахуванням типу розподілу експериментальних даних. Розроблено простий у використанні метод оцінки прояву біологічного потенціалу породи (сорту) за конкретних умов. Розраховано математичні моделі продуктивності сливи, вишні та черешні на основі погодних факторів. Проведено групування грунтів України за ступенем їх придатності для вирощування цих порід. Встановлено роль сорту та підщепи в адаптації кісточкових порід до умов вирощування. Розроблено технологію раціонального розміщення плодових порід за регіонами України. Визначено придатні, обмежено придатні та непридатні за грунтово-кліматичними умовами регіони України для сливи, вишні та черешні та позначено їх на карті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П25-4 + П25-4
Шифр НБУВ: РА324127

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Булейко А.А. 
Екологічні особливості мікроморфологічної організації едафотопів терникових біогеоценозів південного сходу степової зони України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / А.А. Булейко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено терникові біогеоценози та їх едафотопи для південного сходу України. Вперше проведено еколого-мікроморфологічні дослідження та порівняльний аналіз едафотопів сходу степової зони України. Здійснено екоморфічний аналіз флористового складу степових і терникових біогеоценозів. Виявлено фізико-хімічні характеристики грунтів терникових біогеоценозів і степової цілини. Установлено необхідність охорони терникових історично цінних біогеоценозів як пам'яток та позитивно необхідних факторів у формуванні полезахисних, багатофункціональних штучних насаджень в умовах степової зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.12 Ros*801.652 + П256.9-28(4УКР)
Шифр НБУВ: РА369336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Бут А.А. 
Господарсько-біологічні особливості сорто-підщепних комбінувань айви в розсаднику в умовах північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / А.А. Бут ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено результати експериментального дослідження господарсько-біологічних особливостей 5-ти форм вегетативно розмножуваних підщеп для айви у полях розсадника та 18-ти комбінувань даних підщеп з трьома сортами айви, що враховано у Реєстрі сортів рослин України. За комплексом біологічних, господарських, технологічних й економічних показників виділено дві кращі форми - ВА 29 та МА, адаптовані до грунтово-кліматичних умов північного Лісостепу України та перспективні щодо вирощування високоякісного садивного матеріалу сортів айви, придатних для закладання сучасних насаджень інтенсивного типу. Досліджено фізіологічні процеси, що відбуваються у вегетативних органах підщеп у маточнику та саджанців у розсаднику. Визначено кращі сорто-підщепні комбінування даної рослини за сумісністю, а також несумісні за умов окулірування на досліджених підщепах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337030

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Буцик Р. М. 
Продуктивність суниці залежно від укривання насаджень, мульчування грунту й удобрення в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.07 / Р. М. Буцик ; Уман. нац. ун-т садівництва. — Умань, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше у Правобережному Лісостепу України комплексно вивчено зміну фенологічних фаз і показників продуктивності суниці (суха біомаса, облистненість, формування ріжків, квітконосів, квіток, зав'язі та врожаю) й якості одержаного врожаю. Вказано вміст головних макроелементів у листі суниці та встановлено їх винос різними органами куща. Встановлено зміну фізико-хімічних параметрів чорнозему опідзоленого залежно від досліджуваних факторів. Обраховано та наведено показники економічної ефективності вирощування суниці. На підставі досліджень розроблено заходи з утримання грунту під суницею та описано особливості її удобрення, наголошено на доцільності поєднання укривання насаджень суниці агротканиною, мульчування грунту плівкою та соломою, а також удобрення на основі грунтової та листової діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.1-4
Шифр НБУВ: РА382530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Варлащенко Л.Г. 
Агробіологічні та технологічні особливості кореневласного розмноження жимолості їстівної в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Л.Г. Варлащенко ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено закономірності проходження процесів репродуктивної регенерації в сукупності ознак, які визначають формування у стеблових живців адвентивних коренів і розроблено окремі агробіологічні заходи прискореного розмноження перспективних гібридних форм і сортів жимолості їстівної на основі технології зеленого живцювання. За результатами досліджень визначено здатність стеблових живців, залежно від консистенції пагона, до репродуктивної регенерації. Встановлено морфологічні відмінності укорінювання різнотипних живців жимолості їстівної залежно від сортового складу та впливу рістактивуючих сполук ауксинової породи. Визначено оптимальні терміни заготівлі живців та їх висаджування на укорінювання з врахуванням біологічних особливостей сортового складу та фізіологічного стану маточних рослин та їх частин для підвищення регенераційної здатності. Розроблено агробіологічні заходи дорощування кореневласних рослин за умов Правобережного Лісостепу України. Довндено економічну ефективність вирощування садивного матеріалу перспективних форм та сортів жимолості їстівної на основі технології зеленого живцювання за умов Правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.13 Сар + П252.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Васюта С.О. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп для аличі та її розмноження в умовах північної частини Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / С.О. Васюта ; Ін-т садівництва УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексної оцінки клонових підщеп для аличі вітчизняної та зарубіжної селекції у маточно-живцевому саду та в полях розсадника за умов північної частини Правобережного Лісостепу України. Досліджено особливості ризогенезу зелених живців досліджуваних підщеп і сортів аличі, визначено критичні мінусові температури для їх кореневої системи. Встановлено можливості розмноження даної культури здерев'янілими живцями. За комплексом господарсько цінних ознак у розсаднику виділено перспективні для використання клонові підщепи СВГ 11-19, Євразія-43, ВВА-1, ВСВ-1, Весняне полум'я та Сіянець Фібінга, які значно збільшують вихід саджанців з одиниці площі та підвищують їх якість. Доведено високу економічну та енергетичну ефективність застосування даних підщеп у розсаднику та визначено можливості їх використання щодо виходу саджанців. Здійснено виробниче випробування основних результатів наукового дослідження, на підставі результатів якого обгрунтовано доцільність застосування клонових підщеп у розсадницьких господарствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.2-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340407

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Величко Ю.А. 
Ріст та продуктивність яблуні залежно від типу саду й нормування врожаю в північній частині Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Ю.А. Величко ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2003. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень, спрямованих на обгрунтування та розробку перспективних з економічного, біологічного та екологічного погляду інтенсивних типів насаджень яблуні для умов північної частини Правобережного Лісостепу України з оптимальним поєднанням сортопідщепних комбінувань, форм крони та щільності садіння дерев. Вивчено вплив різних типів саду та різних способів нормування врожаю на силу росту дерев, площу їх листкової поверхні, освітленість крон, процес фотосинтезу та вміст пігментів у листках, архітектоніку кореневої системи, врожайність та якість плодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-47 +
Шифр НБУВ: РА325273

Рубрики:

      
16.

Власов В.І. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів і підщеп яблуні в південному Поліссі України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.І. Власов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації викладено результати досліджень придатності нових сортів і підщеп яблуні в умовах дерново-підзолистих піщаних грунтів південного Полісся. Виділені найбільш продуктивні сорти різних строків достигання з високою польовою стійкістю або імунні проти основних грибних хвороб, та насіннєві і клонові підщепи з підвищеною екологічною стійкістю, придатні для створення інтенсивних насаджень яблуні в умовах південного Полісся України. Основні результати впроваджені у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-312(2УКР3),022

Рубрики:

      
17.

Вольвач Т.П. 
Господарсько-біологічні особливості нових селекційних сортів і форм яблуні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Т.П. Вольвач ; Крим. держ. агротехнол. ун-т. — Сімферополь, 2004. — 20 с. — укp.

Вперше в Криму надано оцінку новому селекційному матеріалу яблуні, виділеному з 132-х елітних форм за комплексом цінних біологічних та господарських ознак. Досліджено особливості проходження фенологічних фаз розвитку, детально вивчено процеси цвітіння та запилення 20-ти перспективних сортів та форм яблуні. Визначено ступінь морозостійкості, відносної посухостійкості, стійкості до парші та борошнистої роси, а також скороплідності, урожайності, тривалості зберігання, товарні якості та біохімічний склад плодів нових сортів та елітних форм. Здійснено помологічний опис нових сортів та гібридів, надано оцінку самоплідності шести сортів. Виявлено кращі сорти-запилювачі для найбільш перспективних з них. Розраховано економічну ефективність вирощування нових сортів та елітних форм яблуні. Створено маточно-живцеву базу перспективних сортів та гібридів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-3 +
Шифр НБУВ: РА331599

Рубрики:

      
18.

Гамор А.Ф. 
ICerasus avium (L.) Moench/I в Українських Карпатах: морфолого-біологічні особливості та поширення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / А.Ф. Гамор ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Установлено, що в Українських Карпатах C. avium поширена переважно в лісах на південно-західних мегасхилах. Досліджено початкові етапи її онтоморфогенезу. Розглянуто варіювання основних морфометричних показників. Вивчено вплив вертикальної зональності на ріст і розвиток вегетативних і генеративних органів C. avium. Визначено вплив екологічних факторів на ритми сезонного розвитку рослин. Виявлено, що екологічний оптимум виду реалізується в середньому гірському поясі. Зазначено, що одержані дані про її морфолого-біологічні особливості можуть застосовуватися для відновлення природних популяцій виду та збереження у місцевому генофонді. Запропоновано створити сім генетичних резерватів C. avium у Карпатському регіоні, організувати розсадники та одержати штучні лісові культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-28(4УКР3) + П382.9-42(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА325069

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Головатий П.А. 
Продуктивність насаджень яблуні залежно від обрізування крони і підрізування штамбу в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / П.А. Головатий ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2008. — 18 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу кратності обрізування крони з одноразовим (раз на три роки) підрізуванням штамбу дерев на ріст і продуктивність яблуні сортів "Мантуанер" і "Мутсу" на середньорослій підщепі ММ 106. Установлено, що більша кратність обрізування крони - взимку, після цвітіння та влітку (у серпні) й одноразове підрізування штамбу через 14 днів після цвітіння сприяє послабленню процесів росту. Не виявлено впливу кратності обрізування крони та підрізування штамбу на активність цвітіння та рівень зав'язування плодів, проте врожайність насаджень сорту "Мантуанер" за триразового обрізування крони з підрізуванням штамбу під час розтріскування бруньок на 59 % вища (сорту "Мутсу" - на 57 %) у порівнянні з виконанням цих агроценозів до початку вегетації. Максимальний показник середної маси плоду обох помологічних сортів виявлено у тричі обрізаних за сезон дерев з підрізуванням штамбу під час розтріскування бруньок. За більшої кратності обрізування крони та пізніших строків підрізування штамбу вищий на 3,0 - 7,1 % вихід плодів вищого та першого товарних сортів. Для незрошуваних насаджень яблуні на клоновій підщепі ММ 106 за умов темно-сірого опідзоленого грунту Правобережного Лісостепу України рекомендовано триразове обрізування крони з підрізуванням (раз на три роки) штамбу під час розтріскування бруньок, що забезпечує максимальну продуктивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360396

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Гончаренко В.І. 
Рід Rubus L. (Rosaceae Juss.) у флорі заходу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.І. Гончаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості роду Rubus флори заходу України, видовий склад, хорології видів, закономірності їх поширення. Встановлено, що рід Rubus представлений 31 видом. Вперше для флори заходу України наведено 6 видів: R. divaricatus, R. opacus, R. praecox, R. orthostachys, R. gothicus, R. haesitans, з яких R. divaricatus, R. opacus, R. orthostachys, R. gothicus, R. haesitans є новими для флори України, та новий підвид R. nessensis ssp scissoides. Із списку ожин флори регіону вилучено R. chamaemorus, R. macrophyllus, R. radula, R. carpinifolius, R. pyramidalis, R. vestitus, R. koehleri, R. kuleszae, R. camtostachys, R. mollis, R. serpens, оскільки не виявлено гербарних знаків, які б підтвердили їх зростання на заході України, а їх включення у списки, ймовірно, пов'язане з неточними визначеннями. Наведено оригінальний дихотомічний ключ для визначення виявлених таксонів. Проведено ботаніко- та еколого-географічний аналіз представників роду Rubus флори заходу України. Зазначено, що сучасне поширення видів ожини заходу України свідчить про те, що значну кількість виявлених видів у своєму поширенні приурочено до Карпат, Прикарпаття та Розточчя, де знаходиться один з центрів видового різноманіття роду Rubus на Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.12Ros*80(4УКР) + П258.4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327235

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського