Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (31)
Пошуковий запит: (<.>U=П241.32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Паламарчук С.П. 
Агрохімічна оцінка використання добрив при вирощуванні буряка столового в Північному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / С.П. Паламарчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Викладено результати досліджень з вивчення впливу внесення добрив під час вирощування буряка столового на агрохімічні показники родючості темно-сірого опідзоленого легкосуглинкового грунту, проходження окремих фізіолого-біохімічних процесів у рослинах, урожайність культури, а також біологічну цінність продукції. Визначено дози та строки внесення добрив з урахуванням сортових особливостей буряка столового. Встановлено, що використання вермикомпосту в дозі 5 т/га та мінеральних добрив у три строки (перепосівна культивація, посів, підживлення) внесення забезпечує урожайність у межах 56,5 - 57,2 т/га сорту Регала та 49,5 - 50,3 т/га стандартних корнеплодів сорту Червона куля. Проведено економічну й енергетичну оцінку використання добрив у процесі вирощування даної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.32-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337657

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Куц О.В. 
Вплив мікроелементів на продуктивність і якість капусти білоголової пізньостиглої та буряка столового на черноземі типовому лівобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.В. Куц ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Удосконалено елементи технології вирощування капусти білоголової пізньостиглої та буряка столового. Вивчено вплив співвідношень, строків і способів використання мікроелементів на чисту продуктивність фотосинтезу, зміну біометричних показників рослин, урожайність та якість продукції даних сільськогосподарських культур, встановлено придатність продукції до тривалого зберігання та промислової переробки. Доведено, що у процесі вирощування капусти білоголової із застосуванням оптимальних доз мінеральних добрив доцільно використовувати позакореневі підживлення солями молібдена та мікродобривом "Реаком" у фазу початку утворення розетки листків та у фазу початку утворення головки. Обгрунтовано необхідність у процесі вирощування буряка столового проведення підживлення солями бору та молібдену у фазу початку утворення коренеплода. Доведено, що запропоновані елементи технології дозволяють підвищити рентабельність вирощування капусти білоголової до 135 %, буряка столового - до 116 %, зменшити собівартість продукції до 0,44 грн/кг товарної капусти та 0,37 грн/кг коренеплодів буряка столового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-434 (4УКР) + П241.32-434 (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361152

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Барсукова В.Є. 
Мінливість біохімічних компонентів коренеплодів моркви та буряку столового і використання її в селекції на якісні показники: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.Є. Барсукова ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Виявлено сортові відмінності біохімічного складу видів Моркви м'ясистої - Daucus carota L. та Буряку звичайного коренеплідного - Beta vulgaris L., а також особливості екологічної мінливості біохімічних компонентів коренеплодів та джерела для селекції з високим вмістом сухої речовини, цукрів, моносахаридів, дисахаридів, вітаміну C, beta-каротину, бетаніну та низьким вмістом нітратів. Встановлено взаємозв'язки між компонентами біохімічного складу коренеплодів та урожайністю, продуктивністю погодними умовами (відносна вологість повітря, сума середньодобових температур, опади) та грунтовими факторами (живлення рослин азотом, калієм і фосфором). Проаналізовано мінливості біохімічних компонентів та з'ясовано джерела адаптивності, стабільності пластичності, селекційної цінності генотипів та гомеостатичності моркви. Удосконалено прискорені методи оцінки хімічного складу коренеплодів, які дозволили відібрати вихідні джерела висококаротинових форм моркви та високобетонінові - буряку столового. На їх основі створено сорти моркви Яскрава та буряку Бордо харківський, а також внесено до Державного реєстру сортів рослин України на 2000 р. У Національному центрі генетичних ресурсів рослин України їм присвоєно номери відповідно IU025398 і UL5200009, а новому сорту моркви Барс у генофонді ВІР (Росія) - к-2469. Даний сорт готується до передачі у Державну комісію України з випробування та охорони сортів рослин (ДСВ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.31-317.3,022 + П241.32-317.3,022
Шифр НБУВ: РА309681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Романов О.В. 
Ресурсозберігаюча технологія вирощування насіння буряка столового: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / О.В. Романов ; УААН. Ін-т овочівництва і баштанництва. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

За умов лівобережного Лісостепу України виявлено закономірності формування високого рівня врожайності насіння буряка столового та його якості. Знайдено метод збільшення виходу маточних коренеплодів з одиниці площі і, відповідно, кількості вирощеного насіння шляхом застосування маточників-штеклінгів. Визначено закономірності формування структури врожаю маточних коренеплодів залежно від технологічних прийомів вирощування. З'ясовано параметри (вік, діаметр, індекс форми, маси) маточних коренеплодів, у тому числі штеклінгів і перерослих. Виявлено позитивний вплив літніх строків сівби на збереженість маточників, зокрема штеклінгів, у зимовий період. Досліджено типи кущіння насіннєвих рослин залежно від віку, розмірів і густоти посадки маточників та доведено вплив архітектоніки куща на продуктивність насіннєвих рослин. Визначено оптимальний взаємозв'язок строків сівби, густоти рослин, розміру маточних коренеплодів і схеми їх розміщення за умов лівобережного Лістостепу України. Розраховано економічну ефективність ресурсоощадної технології вирощування насіння у порівнянні з загальноприйнятою. Доведено можливість одержання насіння буряка столового з використанням частин (половинок, четвертин) перерослих за лінійними розмірами коренеплодів. Виявлено залежність між кількістю частин кренеплодів у посадочному гнізді, схемою їх розміщення та будовою насіннєвого куща, продуктивністю, урожайністю, якістю насіння буряка столового. З'ясовано збереженість сортових і основних господарсько-цінних ознак рослинами буряка столового за умов використання насіння, одержаного на основі маточників-штеклінгів та частини перерослих коренеплодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.32-374 +
Шифр НБУВ: РА341355

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського