Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (39)Книжкові видання та компакт-диски (51)
Пошуковий запит: (<.>U=П215.2-43$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Ященко Л.А. 
Агрохімічне обгрунтування підвищення продуктивності цукрових буряків на лучно-чорноземному карбонатному грунті Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Л.А. Ященко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень впливу тривалого застосування добрив у типовій зерно-буряковій сівозміні Лісостепу на поживний режим лечно-чорноземного грунту, зміну вмісту гумусу, сполук азоту та калію у метровому шарі. Встановлено, що найбільш стабілізувальну дію на вміст гумусу, сполук азоту та калію у грунті за дві ротації сівозміни мало сумісне застосування органічних і мінеральних добрив. Наведено дані про вміст свинцю, кадмію, цинку та міді у грунті та рослинах цукрових буряків за тривалого внесення добрив. Доведено, що кількість досліджуваних елементів знаходиться значно нижче гранично-допустимих концентрацій і не призводить до забруднення продукції. З урахуванням агрохімічних та агроекологічних показників грунту розрахована його еколого-агрохімічна оцінка. Проаналізовано вплив різних норм і способів внесення добрив на окремі фізіолого-біохімічні процеси у рослинах цукрових буряків, їх урожайність та якісні показники. Вивчено дію позакореневого підживлення калій-магнієвими нітратними солями на активність цукросинтезувальних ферментів. Визначено ефективність внесення добрив в основне удобрення та позакореневого підживлення як додаткового заходу на лучно-чорноземному карбонатному грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324218

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Вишневська Л.В. 
Вплив тривалого застосування добрив у сівозміні на родючість чорнозему опідзоленого Правобережного Лісостепу та продуктивність гібрідів буряка цукрового: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Л.В. Вишневська ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив доз і видів застосування добрив на поживний режим грунту та формування врожаю коренеплодів буряка цукрового, а також на закономірності й особливості процесів росту та розвитку рослин на чорноземі опідзоленому Правобережного Лісостепу України. Наведено результати досліджень щодо впливу тривалого (протягом 40-ка років) застосування добрив у польовій сівозміні, метеорологічних умов року та біологічних особливостей гібридів на продуктивність буряка цукрового. Встановлено вплив застосування добрив на динаміку вмісту основних елементів живлення в органах рослин буряка цукрового, площу їх листової поверхні. Визначено господарський і відносний винос основних елементів живлення врожаєм. Обгрунтовано вплив органічних і мінеральних добрив за умов їх окремого та поєднаного застосування на технологічні показники якості коренеплодів. З'ясовано, що застосування еквівалентної кількості мінеральних добрив знижує врожайність коренеплодів на 6 - 21 % залежно від гібриду. Оцінено економічну ефективність вирощування гібридів буряка цукрового за тривалого застосування добрив у сівозміні. Рекомендовано підбирати гібрид для кожного поля залежно від рівня родючості грунту та рівня удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-43 + П215.2-314.8 +
Шифр НБУВ: РА365487

Рубрики:

      
3.

Карнаух О.Б. 
Глибина основного обробітку чорнозему опідзоленого під цукрові буряки в умовах південного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / О.Б. Карнаух ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Доосліджено вплив поверхневого, мілких, середнього і глибоких зяблевих обробітків під цукрові буряки на умови вирощування, врожайність та якість коренеплодів. Встановлено можливість за умов південного Лісостепу України на чорноземних грунтах зменшувати глибину основного обробітку грунту під цукрові буряки з 30 - 32 до 20 - 22 см практично без зниження врожайності коренеплодів. Збір цукру за даних умов був дещо вищим, що зумовлено кращими технологічними показниками якості коренеплодів. Зазначене зменшення глибини основного обробітку найбільш економічно та енеогетично доцільне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-432.3(4Укр-4Чек),022
Шифр НБУВ: РА309534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Новак Ю.В. 
Ефективність застосування різних видів органічних добрив під цукрові буряки на чорноземі опідзоленому Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Ю.В. Новак ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Умань, 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено, що застосування під цукрові буряки різних видів органічних добрив сприятливо впливає на показники вмісту гумусу та поживний режим грунту, біологічну активність і водно-фізичні параметри грунту. Доведено, що зі збільшенням вмісту гумусу в грунті від 2,86 % до 3,68 % застосування соломи як органічного добрива у поєднанні з зеленою масою сидеральної післяжнивної редьки олійної сприяє поліпшенню умов для гумусонакопичення. Відзначено, що застосування соломи та зеленої маси післяжнивної редьки олійної підвищує врожайність коренеплодів цукрових буряків і вихід цукру, а в післядії - зерна ячменю ярого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.2(4УКР) + П215.2-43(4УКР) + П034.17(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чередничок А.І. 
Особливості росту та розвитку цукрових буряків за умови різних прийомів застосування калійних добрив: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.І. Чередничок ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив строків, форм і норм застосування калійних добрив на динаміку змін основних показників росту, розвитку, а також формування продуктивності рослин цукрових буряків на сірих лісових грунтах правобережної частини Лісостепу України. На підставі одержаних результатів встановлено оптимальні параметри застосування композиційного калійно-магнієвого добрива "Калімаг-30", що позитивно впливають на показники стійкості рослин до хвороб, тривалість активного функціонування листкової поверхні, основні показники фотосинтетичної активності посівів, а також підвищують ефективність використання елементів живлення з добрив і сприяють підвищенню продуктивності та формуванню технологічних якостей коренеплодів цукрових буряків. Визначено економічну та біоенергетичну ефективність застосування "Калімаг-30" у порівнянні з каїнітом та калієм хлористим для культури цукрових буряків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-434 +
Шифр НБУВ: РА343967

Рубрики:

      
6.

Жердецький І.М. 
Позакореневе підживлення як спосіб підвищення продуктивності цукрових буряків у лівобережній частині Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / І.М. Жердецький ; Ін-т цукров. буряків УААН. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Наведено результати вивчення закономірностей формування продуктивності та якості врожаю цукрових буряків залежно від позакореневого внесення макро- та мікродобрив за агрокліматичних умов лівобережної частини Лісостепу України. Встановлено оптимальні дози, строки та форми внесення даних добрив, що позитивно вплинуло на величину та тривалість функціонування асиміляційної поверхні, зменшення ураження рослин хворобами листкового апарата, кількісний і якісний склад цукрів, вміст світлопоглинальних пігментів, показники фотосинтетичної діяльності посівів і ефективність використання елементів живлення з добрив. Покращання зазначених параметрів забезпечило зростання врожайності та покращання показників технологічної якості коренеплодів. Обгрунтовано економічну й енергетичну доцільність позакореневого підживлення цукрових буряків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-434.2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА362325

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Орловський М.Й. 
Продуктивність цукрових буряків залежно від використання альтернативних органічних добрив і кристалону у Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.Й. Орловський ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Викладено результати досліджень закономірності формування продуктивності та якості врожаю цукрових буряків залежно від позакореневого підживлення кристалоном коричневим на фоні альтернативних, традиційних органічних та мінеральних добрив у правобережному Лісостепу України. Встановлено оптимальні дози та строки позакореневого підживлення кристалоном на фоні мінеральних добрив та використання як основного удобрення альтернативних органічних добрив у вигляді нетоварної частини урожаю (соломи пшениці озимої) та післяжнивних сидератів - гірчиці білої, що позитивно вплинуло на величину та тривалість функціонування асиміляційної поверхні, показники фотосинтетичної діяльності посівів та ефективність використання елементів живлення з добрив. Вивчено елементи технології забезпечення зростання врожайності та покращення технології якості коренеплодів. Визначено економічну та енергетичну доцільність позакореневого підживлення цукрових буряків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-434 +
Шифр НБУВ: РА367385

Рубрики:

      
8.

Сіра І.І. 
Солі натрію та магнію як фактор оптимізації агроекосистеми при вирощуванні цукрових буряків на чорноземі типовому Лівобережжя Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / І.І. Сіра ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу розчинів солей натрію та магнію на проростання насіння цукрових буряків як зволожувального фактора. Наведено результати вивчення вливу аерозольних позакореневих підживлень розчинами даних солей на ріст, розвиток, мінеральне живлення, продуктивність і накопичення цукрів рослинами цукрових буряків, склад і кількість поглинання катіонів чорноземом типовим. Визначено, що розчини солей натрію та магнію (<$Eroman {N sub 140 P sub 70 K sub 70 }>) мають позитивний вплив на життєздатність насіння цукрових буряків і відіграють роль зволожувального фактора у разі пророщування. Установлено, що розчини, які містять хлористий натрій, сприяють під час проведення аерозольних обробок вегетативних органів кращому росту та розвитку рослин цукрових буряків, підвищують вміст азоту у гичці. Завдяки використанню даних розчинів одержано значний приріст біологічного врожаю. Склад і кількість поглинених катіонів у грунті не змінюється. Доведено високу економічну ефективність застосування розчинів солей натрію та магнію у процесі вирощування цукрових буряків як позакореневих підживлень на чорноземі типовому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-434(4УКР) + П215.2-434(4УКР)
Шифр НБУВ: РА353449

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Буряк І.І. 
Удосконалення технології вирощування насінників цукрових буряків шляхом позакореневого використання добрив у зоні правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / І.І. Буряк ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Уперше вивчено особливості росту, розвитку та продуційного процесу рослин насінників залежно від позакореневого внесення добрив. Визначено найбільш ефективні форми внесення макро- та мікродобрив окремо та в їх поєднанні. Встановлено оптимальні регламенти їх застосування як елемента технології вирощування насінників цукрових буряків висадковим способом, що забезпечує високу врожайність та якість насіння. Наведено економічну та біоенергетичну оцінку позакореневого використання макро- та мікродобрив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-434 +
Шифр НБУВ: РА327092

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського