Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (372)Книжкові видання та компакт-диски (428)Журнали та продовжувані видання (262)
Пошуковий запит: (<.>U=П215.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 70
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єсіпов О.В. 
Підвищенння точності руху машинно-тракторного агрегату на міжрядній обробці просапних культур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.В. Єсіпов ; Харк. держ. техн. ун-т сільськ. госп-ва. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано рекомендації стосовно підвищення точності руху машинно-тракторного агрегату (МТА) під час міжрядної обробки посівів цукрового буряка за умов впливу людини на систему автоводіння. Розроблено математичну модель МТА для міжрядної обробки посівів цукрового буряка за одно- та багаторазової, тривалої і безупинної корекцій (впливів) людини на систему автоводіння. Оцінено дії водія агрегату у ході ручної корекції системи автоводіння. Визначено, що тракторист під час виконання міжрядної обробки посівів цукрового буряка здатний зробити до двох відповідних реакцій у секунду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-1 + П215.2-426
Шифр НБУВ: РА314695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Єщенко О.В. 
Реакція насінників біологічних форм цукрових буряків на гербіциди: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Єщенко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено реакцію насінників цукрових буряків на гербіциди за показниками проходження фенологічних фаз, морфологічними ознаками, функціонування андроцею цієї культури, ембріонального розвитку насіння, урожайності та якості вирощеного насіння. Визначено норми застосування гербіцидів, безпечних для насінників і ефективних у боротьбі з бур'янами. Встановлено, що під час застосування низьких і середніх норм гербіцидів, рекомендованих для фабричних посівів, не знижується якість пилку та не затримуються процеси ембріонального розвитку насіння, а застосування максимальних рекомендованих норм гербіцидів призводить до погіршення якості утворюваного пилку та недостатнього запилення ЧС-компонента, що обумовлює нижчу продуктівність насінників і гіршу якість отриманого насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-264.22-467.52
Шифр НБУВ: РА317997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Іващенко О.О. 
Біологічні особливості бур'янів і удосконалення захисту від них посівів цукрових буряків: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.13 / О.О. Іващенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий напрям вирішення наукової задачі захисту посівів цукрових буряків, суттю якого є встановлення біологічних особливостей основних видів бур'янів в агрофітоценозі та закономірностей формування продуктивності даних буряків залежно від технологічних прийомів контролювання забур'янення за умов центрального Лісостепу України. Головним фактором, що визначає ступінь забур'янення посівів, є надходження енергії ФАР до поверхні грунту. За умов зниження рівня освітлення на 97,3 % від повного забезпечення світлом кількість бур'янів становила лише 4,8 % від максимальної. Найбільш чутливими до зниження рівня інтесивності енергетичного забезпечення є види Aarathus retroflexux L., Chenopodium album L., Solanum nigrum L. Нова система захисту посівів цукрових буряків від бур'янів, що враховує довготривале порушення у них процесів фотосинтезу, дозволяє у 2 рази та більше знизити витрати гербіцидів. У видів Gallinsoga parviflora Cav., Chenopodium album L. за умов внесення на посівах генетично модифікованих гібридів цукрових буряків гербіциду "Раундап-біо" за норм 2,0; 1,0; 0,5; 0,25; 0,125 л/га серед рослин, що вижили та дали потомство, виявлено стійкі мутанти з гіпоанеуплоїдним, гексаплоїдним і пентаплоїдним станом геному. Продуктивність посівів цукрових буряків з використанням нової системи захисту від бур'янів становила 103,3 - 104,8 %. Рентабельність її застосування гербіцидів перевищувала традиційні на 14,9 - 19,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-467 +
Шифр НБУВ: РА349730

Рубрики:

      
4.

Адаменко Д.М. 
Шляхи створення багатонасінних запилювачів цукрових буряків та їх селекційна цінність: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Д.М. Адаменко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено можливості використання багатонасінних популяцій для створення ліній-запилювачів. Виділено та оцінено специфічні комбінації схрещувань багатонасінних батьківських форм та цитоплазматичної чоловічої стерильності ліній, гібриди яких характеризуються поєднанням високої урожайності та вмісту цукру. На підставі проведених експериментальних випробувань у різних грунтово-кліматичних зонах зроблено оцінку екологічної пластичності та стабільності гібридів цукрових буряків, одержаних з використанням багатонасінних запилювачів Верхняцької дослідно-селекційної станції. Доведено значення позитивного взаємовпливу середовища та різних типів генних взаємодій як рівноцінної складової гетерозисного ефекту гібридів. На базі одержаних ліній-запилювачів створено й апробовано високопродуктивний гібрид, зареєстрований під назвою Весто.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-31 +
Шифр НБУВ: РА337700

Рубрики:

      
5.

Барановський В.Д. 
Оптимізація структури посівних площ сівозмін із цукровими буряками в умовах нестійкого зволоження на чорноземі типовому: Автореф. дис...канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.Д. Барановський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення продуктивності ріллі шляхом оптимізації насичення польових сівозмін цукровими буряками у разі розширеного відтворення родючості грунту за умов господарств фермерського типу. Розглянуто агрохімічні та агрофізичні властивості, водний режим грунту під озимою пшеницею та цукровими буряками. Досліджено дію факторів, що суттєво впливають на ріст і розвиток цукрових буряків та інших культур зерно-бурякової сівозміни. Встановлено, що оптимальне насичення сівозміни цукровими буряками є 20 %. Доведено, що у разі введення у 10-пільну сівозміну третього та четвертого полів цукрових буряків або скорочення періоду повернення його до беззмінного вирощування істотно збільшується забур'яненість посівів, підвищується токсичність, знижується біологічна активність грунту, а також збільшується ураження рослин такими специфічними хворобами, як коренеїд і церкоспороз. Встановлено, що ураженість коренеплодів за умов насичення сівозміни цукровими буряками на рівні 40 - 50 % знижується на 6,2 - 8,7 т/га, а повторне та беззмінне вирощування цукрових буряків призводить до недобору врожаю коренеплодів, зниження їх цукристості на 1,0 - 1,8 % і за рахунок цього до недобору цукру в 1,4 - 1,8 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-41
Шифр НБУВ: РА318963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бевз М.М. 
Біологічні особливості і продуктивність насіння цукрових буряків залежно від його розміру, сортових відмін та умов вирощування: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / М.М. Бевз ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень біологічних особливостей та продуктивності насіння цукрових буряків залежно від розміру фракції, сортових відмін та агрокліматичних умов. Встановлено, що насіння зареєстрованих сортів та гібридів, вирощене в південно-західній та центральній частині Лісостепу України (Вінницька область) містить значну кількість плодів (18 - 21 %) мілкої фракції (3 - 3,5 мм), 15 - 20 % плодів фракції 4,5 - 5,5 мм, а основну масу плодів (62 - 63 %) становить фракція 3,5 - 4,5 мм. Фракційний склад насіння, його біологічні властивості залежать від біологічних форм цукрових буряків і метеорологічних умов вирощування. Доведено, що за сучасного рівня технології вирощування цукрових буряків посівні фракції у межах від 3,25 до 5,5 мм сортів популяцій та ЧС-гібридів практично не відрізняються за продуктивними властивостями. За однакових умов вирощування ЧС-гібриди, незалежно від різноякісності насіння, перевищують за продуктивністю сорти-популяції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-37-47
Шифр НБУВ: РА313893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бобруйко В.М. 
Оптимізація елементів технології вирощування гібридного насіння цукрових буряків у південно-східній частині Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / В.М. Бобруйко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Для умов південно-східної частини Криму вперше виявлено біологічні особливості формування продуктивності безвисадкових насінників чоловічо-стерильних (ЧС) гібридів цукрових буряків залежно від взаємодії структурних елементів технології вирощування. Визначено оптимальні норми висіву базисного насіння компонетів схрещування та ширину міжряддя запилювача, що забезпечують найвищу продуктивність насінників чоловічо-стерильного компоненту (ЧСК). Встановлено доцільність проведення сумісної сівби з іншою сільськогосподарською культурою та додаткового запилення під час вирощування безвисадкових насінників чоловічо-стерильних гібридів. Результати науково дослідення впроваджено у 2005 - 2006 рр. у господарствах Радянського та Джанкойського районів АРК, щорічно на площі 30 - 40 га. Виявлено, що економічний ефект використання нового способу вирощування безвисадкових сіменників цукрових буряків становить 42,6 - 62,3 тис. грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-451(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА351055

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Борівський А. Ф. 
Удосконалені заходи догляду за насінниками цукрових буряків в умовах нестійкого зволоження Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / А. Ф. Борівський ; Ін-т біоенергет. культур і цукр. буряків НААН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше для умов нестійкого зволоження Лісостепу України встановлено закономірності росту, розвитку насінників цукрових буряків та їх продуктивності за різних заходів догляду за посівами. Встановлено залежність формування гібридного насіння, його врожайності й якості насіння від застосування агротехнічних і хімічних заходів. Вперше запропоновано комплекс гербіцидів нового покоління різної дії, а саме: грунтові та післясходові препарати, а також терміни та норми їх застосування з метою зниження забур'яненості посівів, підвищення продуктивності насінників цукрових буряків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-374
Шифр НБУВ: РА378766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Борисюк П.Г. 
Продуктивність цукрових буряків при застосуванні регуляторів росту нового покоління в умовах Західного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / П.Г. Борисюк ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше за умов Західного Лісостепу України вивчено ефективність використання регуляторів росту рослин нового покоління Вермистим і Вермистим-К для вирощування різних гібридів буряків цукрових. Проаналізовано особливості формування густоти рослин, листової поверхні, урожаю та якості коренеплодів у різних гібридів буряків цукрових під впливом даних препаратів. Доведено, що передпосівна обробка насіння стимуляторами росту сприяє істотному підвищенню його польої схожості на 2,6 - 3,0 % у порівнянні з контролем. Виявлено, що використання насіння гібридів Український ЧС 70 та Льговсько-Верхняцький ЧС 31 дає високу польову схожість, що забезпечує достатню густоту рослин для одержання високого урожаю. Встановлено, що найбільш ефективними дозами та способами внесення регуляторів росту та розвитку рослин є дворазове обприскування рослин буряків цукрових Вермистимом-К у період вегетацієї у дозі 6 л/га у фазах змикання листків у рядках (перший раз) і міжряддях (другий раз). З'ясовано, що даний спосіб застосування нових препаратів забезпечує найвищий приріст енергоємності, найбільший енергетичний еквівалент, найнижчу собівартість і найвищу рентабельність вирощування цукрових буряків. Доведено, що обробка насіння біостимуляторами й обприскування рослин у період вегетації сприяє півищенню технологічних якостей вирощених коренеплодів - зменшенню вмісту альфа-змінного азоту та розчину золи (натію та калію).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-272.537.8
Шифр НБУВ: РА372797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Буркун О.В. 
Особливості вирощування насіння цукрових буряків за різних способів сівби компонентів схрещування триплоїдних гібридів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / О.В. Буркун ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень з питань особливостей вирощування насіння триплоїдних гідридів за різних способів сівби компонентів схрещування. Встановлено, що за безвисадкового способу вирощування насіння можлива сівба сумішшю компонентів, що дозволить більш ефективно використовувати ділянки гібридизації. За сівби сумішшю компонентів і у разі додаткового запилення (ДЗ) підвищується врожайність і якість насіння, знижується однонасінність, одноростковість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-374 +
Шифр НБУВ: РА364227

Рубрики:

      
11.

Буряк І.І. 
Удосконалення технології вирощування насінників цукрових буряків шляхом позакореневого використання добрив у зоні правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / І.І. Буряк ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Уперше вивчено особливості росту, розвитку та продуційного процесу рослин насінників залежно від позакореневого внесення добрив. Визначено найбільш ефективні форми внесення макро- та мікродобрив окремо та в їх поєднанні. Встановлено оптимальні регламенти їх застосування як елемента технології вирощування насінників цукрових буряків висадковим способом, що забезпечує високу врожайність та якість насіння. Наведено економічну та біоенергетичну оцінку позакореневого використання макро- та мікродобрив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-434 +
Шифр НБУВ: РА327092

Рубрики:

      
12.

Вишневська Л.В. 
Вплив тривалого застосування добрив у сівозміні на родючість чорнозему опідзоленого Правобережного Лісостепу та продуктивність гібрідів буряка цукрового: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Л.В. Вишневська ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив доз і видів застосування добрив на поживний режим грунту та формування врожаю коренеплодів буряка цукрового, а також на закономірності й особливості процесів росту та розвитку рослин на чорноземі опідзоленому Правобережного Лісостепу України. Наведено результати досліджень щодо впливу тривалого (протягом 40-ка років) застосування добрив у польовій сівозміні, метеорологічних умов року та біологічних особливостей гібридів на продуктивність буряка цукрового. Встановлено вплив застосування добрив на динаміку вмісту основних елементів живлення в органах рослин буряка цукрового, площу їх листової поверхні. Визначено господарський і відносний винос основних елементів живлення врожаєм. Обгрунтовано вплив органічних і мінеральних добрив за умов їх окремого та поєднаного застосування на технологічні показники якості коренеплодів. З'ясовано, що застосування еквівалентної кількості мінеральних добрив знижує врожайність коренеплодів на 6 - 21 % залежно від гібриду. Оцінено економічну ефективність вирощування гібридів буряка цукрового за тривалого застосування добрив у сівозміні. Рекомендовано підбирати гібрид для кожного поля залежно від рівня родючості грунту та рівня удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-43 + П215.2-314.8 +
Шифр НБУВ: РА365487

Рубрики:

      
13.

Власюк 
Генотипова мінливість елементів продуктивності ЧС- гібридів цукрових буряків, створених з використанням запилювачів веселоподільської селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Іван Віталійович Власюк ; Інститут землеробства УААН. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-314
Шифр НБУВ: РА312596

Рубрики:

      
14.

Гаврилюк Л.Л. 
Моніторинг пестицидів в агроценозі цукрового буряка: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Л.Л. Гаврилюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Проведено системний аналіз післядії застосування комплексу пестицидів в агроценозі цукрового буряка. Розроблено алгоритм визначення різнополярних пестицидів в рослинах та грунті, який дозволяє моделювати методики визначення пестицидів за величиною дипольних моментів молекул, виключаючи трудомісткий експеримент. Побудовані модифікаційні моделі оцінки екологічного ризику застосування пестицидів при вирощуванні цукрового буряка в лісостеповій зоні України, які дозволяють перетворити хімічний метод у раціональний, ефективний та екологічно безпечний прийом інтегрованого захисту від шкідливих організмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-467.52,9(2УКР-4КИЕ),022 + П215.2-467.52,9(2УКР-4КИЕ),022

Рубрики:

      
15.

Глеваський В.І. 
Особливості розвитку насінників біологічних форм цукрових буряків і способи вирощування насіння триплоїдних гібридів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.І. Глеваський ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 1999. — 21 с. — укp.

В дисертації наведені результати вивчення особливостей розвитку насінників, закономірності змін схожості, однонасінності і продуктивності в залежності від біологічних форм цукрових буряків (нових сортів і компонентів гібридів). Розроблені способи вирощування насінників триплоїдних гібридів нового покоління. При вирощуванні насінників з роздільною посадкою маточних коренеплодів оптимальним співвідношенням схрещуваних компонентів є 3:1, а при вирощуванні їх сумішшю маточного насіння схрещуваних компонентів і вміст насіння запилювача повинен бути 16%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-374(2УКР-4КИЕ),022

Рубрики:

      
16.

Голій О.В. 
Обгрунтування процесу та параметрів знаряддя для механічного знищення бур'янів у посівах цукрових буряків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.В. Голій ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва" (ННЦ "ІМЕСГ"). — Глеваха, 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові засади процесу механічної вибірковості видалення сходів рослин під час обробітку грунту на посівах буряків. Запропоновано модель взаємодії пружинного зуба з грунтом, в якому є наявною коренева система сходів рослин. Синтезовано робочий елемент - пружинний зуб, з застосуванням якого реалізується процес механічної вибірковості видалення сходів рослин. Уперше розроблено математичну модель руху пружинного зуба оригінальної конструкції у грунті. Наведено розрахункові моделі його прогину та переміщення у грунті. Одержано аналітичні залежності процесу взаємодії пружинного зуба з елементами опору (сходи рослин, грунт). Виведено аналітичні залежності для визначення конструктивних і експлуатаційних параметрів пружинного зуба та борони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-467 + П072.2-1 +
Шифр НБУВ: РА338954

Рубрики:

      
17.

Головко А.Е. 
Цукровий буряк (IBeta vulgaris L./i) в культурі Iin vitro/i: регенерація, морфогенез і генетична трансформація: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / А.Е. Головко ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі результатів гістологічного аналізу показано, що регенераційні процеси в черешках листків цукрового буряка в культурі In vitro проходять за типом органогенезу. Запропоновано ефективний метод регенерації рослин з калюсу шляхом соматичного ембріогенезу, який використано для трансформації цукрового буряка за допомогою Agrobacterium tumefaciens і бомбардування мікрочастинками золота. Одержано вторинні ембріони буряка та оптимізовано умови підтримки їх у культурі in vitro без втрати регенераційної активності та здатності коренеутворення у регенерантів. Уперше отримано трансгенні калюсні лінії буряка зі зміненим біосинтезом вуглеводів. Виявлено стабільну експресію гена GUS у калюсі та листках з використанням A. tumefaciens, а також транзієнтну експресію цього гена, внесеного у клітини калюсу внаслідок бомбардування мікрочастинками золота. Одержано трансгенні рослини цукрового буряка зі стійкістю до PURSUIT за використання A. tumefaciens. Підібрано три лінії цукрового буряка (Beta vulgaris L.), що показали позитивний сигнал під час аналізу PCR і гібридизації за Саузерном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-31 +
Шифр НБУВ: РА325760

Рубрики:

      
18.

Гринів С. М. 
Удосконалення основних агротехнічних прийомів вирощування цукрових буряків сучасних гібридів у лівобережній частині Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / С. М. Гринів ; НААН України ; Ін-т біоенергет. культур і цукр. буряків. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено особливості реакції рослин цукрових буряків сучасних гібридів на агротехнічні прийоми вирощування й уточнено параметри їх впливу на врожайність та технологічні показники якості коренеплодів. Вивчено ріст і розвиток рослин цукрових буряків залежно від норм внесення добрив, густоти стояння та строків збирання коренеплодів, що зумовлюють формування високого рівня продуктивності з високими технологічними якостями коренеплодів. Установлено, що поряд з агротехнічними прийомами вирощування, які впливають на формування врожайності та технологічні якості коренеплодів, важливу роль відіграють сортові (біологічні) особливості гібридів. Проведено порівняльний аналіз продуктивності гібридів Білоцерківський ЧС 57, Іванівсько-Веселоподільський ЧС 84 та Ворскла залежно від агротехнічних чинників. Встановлено ефективність та визначено найбільш оптимальні: густота стояння рослин, норма внесення добрив, строки збирання під час вирощування цукрових буряків за умов недостатнього зволоження лівобережної частини Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-4 + П215.2-314.8
Шифр НБУВ: РА377559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Грищенко О.М. 
Врожайність і якість цукрових буряків при сівбі інкрустованим насінням: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Грищенко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вивчено інтенсивність росту та розвитку цукрових буряків за період їх онтогенезу, формування урожайності коренеплодів високої якості під час використання для сівби насіння, інкрустованого хімічними препаратами. Встановлено, що за використання для інкрустації посівного матеріалу протруйників, рекомендованих для використання на цукрових буряках, не знижується польова схожість насіння, підвищується інтенсивність росту і розвитку рослин, зростає урожайність коренеплодів і покращується їх якість. Рекомендовано проводити сівбу цукрових буряків інкрустованим насінням з використанням високоефективних інсектицидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-44 +
Шифр НБУВ: РА327094

Рубрики:

      
20.

Доронін В.А. 
Біологічні основи формування гібридного насіння цукрових буряків та способи підвищення його врожаю і якості: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.14 / В.А. Доронін ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2003. — 41 с.: рис. — укp.

Вивчено елементи технології вирощування вітчизняних гібридів, створених на основі цитоплазматичної чоловічої стерильності, що забезпечують раціональне використання землі та одержання найбільш високого врожаю гібридного насіння з добрими посівними якостями. Розроблено технологію його передпосівної обробки на новому обладнанні європейських фірм, яка забезпечує підготовку до сівби високоякісного гібридного насіння на рівні світових вимог. Результати досліджень впроваджено у насінницьких господарствах України, на Тростянецькому та Вінницькому насіннєвих заводах, а також використано для розробки державних і Міждержавних стандартів з насінництва цукрових буряків і методики визначення грунтової схожості насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-37 +
Шифр НБУВ: РА324964

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського