Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (556)Книжкові видання та компакт-диски (334)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П213.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 59
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ільєнко 
Оптимізація прийомів формування врожайності сої різних груп стиглості в умовах північної частини Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Олександр Вікторович Ільєнко ; Інститут зернового господарства УААН. — Д., 2008. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-47
Шифр НБУВ: РА359690

Рубрики:

      
2.

Бахмат О.М. 
Агротехнічне і екологічне обгрунтування сортової технології вирощування сої в умовах південної частини Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Бахмат ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив різних способів сівби, удобрення та інокуляції насіння на ріст, розвиток та продуктивність сої. Встановлено оптимальну дозу застосування екограну та мінеральних добрив у припосівному удобренні сої. Проведено порівняльний аналіз ефективності обробки насіння сої ризоторфіном і вермистимом та використання визначених норм мінеральних добрив та екограну. Виявлено сортові особливості рослин сої за динамікою формування фотосинтетичних показників і коефіцієнтів використання фотосинтетично активної радіації за умов південної частини Західного Лісостепу України. Оптимізовано сортову технологію вирощування сої, використання якої забезпечує одержання стабільної врожайності та підвищення якості насіння сої. Встановлено енергетично-економічну доцільність використання удосконаленої технології вирощування сої. Впроваджено у виробництво нові елементи сортової технології вирощування сої сортів Київська 27 та Подільська 1 для господарств різної форми власності, що суттєво підвищує продуктивність сільськогосподарської культури за умов південної частини Західного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337177

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
3.

Блащук М.І. 
Продуктивність сортів сої залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.І. Блащук ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, Ін-т кормів УААН. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

Уперше за умов нестійкого зволоження правобережної частини Лісостепу доведено доцільність сівби сортів сої за умовно ранній термін на підставі позитивних змін індивідуальної продуктивності рослин. З'ясовано особливості формування врожаю та його якості залежно від умов мінерального живлення. Виявлено оптимальні параметри застосування мінеральних добрив та інокуляції насіння за умов зональної технології вирощування сої. Обгрунтовано економічно-енергетичну доцільність застосування удосконалених елементів технології вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350131

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
4.

Брик О.Ф. 
ПЛР-аналіз молекулярно-генетичного поліморфізму культурної сої I(Glycine max L.)/I: Автореф. дис... канд. біол. наук / О.Ф. Брик ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проведено ДП-ПЛР-аналіз 150 селекційних форм сої. На основі генетичних дистанцій визначено найменш і найбільш віддалені один від одного сорти сої. За допомогою аналізу ДНК - патернів диференційовано досліджені 32 сорти сої різного еколого-географічного походження. Розподіл більшості сортів на отриманій дендрограмі відповідає їх еколого-географічному походженню. Доведено, що для диференціації сортів найефективніший - ДП-ПЛР. Охарактеризовано генотипічну чистоту матеріалу, детектовано гомо- та гетерозиготні генотипи. Розроблено принцип ідентифікації та паспортизації генотипів сої на основі ПЛР-аналізу. Запропоновано уніфіковані літеро-цифрові форми запису алельного стану фіксованих локусів, що відображають специфічність даного генотипу і дозволяють його унікально ідентифікувати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-314 + Е522.926.13Fab*446.33
Шифр НБУВ: РА317731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Соя 

      
5.

Булавенко Л.В. 
Біологічні властивості фосфатмобілізуючих бактерій і їх вплив на формування бобово-ризобіального симбіозу у рослин сої: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Л.В. Булавенко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено біологічні властивості фосфатмобілізуючих бактерій і їх вплив на формування бобово-ризобіального симбіозу у рослин сої. Виділено та відібрано перспективні штами фосфатмобілізуючих бактерій, які запропоновано для виготовлення бактеріальних препаратів комплексної дії. Досліджено здатність виділених бактерій мінералізувати органічні та розчиняти важкорозчинні неорганічні сполуки фосфору. Вивчено залежність фосфатазної активності B.subtilis 5 від температури, pH середовища, стадії розвитку культури, вмісту катіонів деяких металів та неорганічного фосфату. Виявлено стимулюючий вплив на фосфатазну активність B.subtilis 5 природних глинистих мінералів монтморилоніту і палигорськіту, які є компонентами багатьох типів грунтів. У вегетаційних дослідах встановлено, що бактеризація насіння сої штамами Bradyrhizobium japanicum, фосфатмобілізуючими бактеріями роду Bacillus, а також бактеріями роду Azotobacter, супроводжується збільшенням кількості нормально сформованих проростків, а також значним стимулюванням формування бобово-ризобіального симбіозу у рослин сої. На підставі одержаних результатів відібрано нові мікробні композиції, перспективні для вирощування сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П058.1 + Е422.25 + П213.6-273.162.3 +
Шифр НБУВ: РА329735

Рубрики:
 Соя 

      
6.

Василюк 
Фізіологічні особливості взаємодії сої та люпину з новими штамами повільнорослих бульбочкових бактерій (Bradyrhizobium), отриманими транспозоновим мутагенезом: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Вікторія Миколаївна Василюк ; НАН України; Інститут фізіології рослин і генетики. — К., 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.4-273.162.3 + П213.6-273.162.3
Шифр НБУВ: РА357088

Рубрики:
 Соя 

      
7.

Венедіктов О.М. 
Формування урожайності і якості сої залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Венедіктов ; Вінниц. держ. аграр. ун-т М-ва аграр. політики України. — Вінниця, 2006. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень з вивчення особливостей росту, розвитку та формування фотосинтетичної, симбіотичної та насіннєвої продуктивності сої залежно від строку сівби і заходів захисту від хвороб. Виявлено вплив строку сівби, передпосівної обробки насіння протруйником та післяходового обприскування посівів фунгіцидом на ступінь ураження сої хворобами й обгрунтовано шляхи контролю шкодочинних патогенів. Проведено біоенергетичну й економічну оцінку технологій вирощування сої та встановлено їх конкурентоздатність. Узагальнено дані, одержані в результаті дослідження, що дозволяє рекомендувати до впровадження у виробництво моделі технологій вирощування сої, які забезпечать стале одержання врожаю насіння за умов Правобережного Лісостепу України на рівні 2,96 - 3,01 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА346775

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
8.

Голодрига О.В. 
Ефективність застосування тарги супер і емістиму С у посівах сої в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / О.В. Голодрига ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні проведено всебічне дослідження впливу гербіциду тарги супер, використаного сумісно з емістимом C, на забур'яненість посівів сої та видовий склад бур'янів. Проаналізовано вплив гербіциду та емістиму C на ріст рослин сої, динаміку накопичення біомаси, наростання площі листкової поверхні, синтез хлорофілу, фотосинтетичну продуктивність посівів і збір сухих речовин. Вивчено активність ферментів окисно-відновного характеру, анатомічну будову епідермісу листків і судинно-волокнистих пучків сої. Визначено мікробіологічну активність і поживний режим грунту, а також симбіотичну активнісь бульбочкових бактерій на коріннях сої. Встановлено вплив гербіциду та біостимулятора росту на формування урожайності та якості насіння сої. Здійснено порівняльний аналіз біоенергетичної та економічної ефективності використання даних препаратів. Розроблено науково-обгрунтовану екологічно-біологічну систему застосування тарги супер сумісно з біостимулятором росту у посівах сої з найменшим гербіцидним навантаженням на грунт і навколишнє середовище, використання якої сприяє зростанню економічних показників вирощування сільськогосподарської культури за умов правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-467(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339402

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
9.

Григорчук Н.Ф. 
Особливості вихідного матеріалу та ефективність використання його на підвищення олійності насіння сої Glycine max (L.) Merr.: автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Н.Ф. Григорчук ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Викладено результати досліджень за 1993 - 2005 рр., якими встановлено характер спадковості та мінливості олійності насіння сої та її кореляції з іншими ознаками рослин і вивчення ефективності створення нового високоолійного вихідного матеріалу для селекції сої. Виявлено особливості накопичення олії в сортозразках сої й успадкування цієї ознаки гібридами різних поколінь. Визначено рівень мінливості олійності в існуючому генофонді сої залежно від генотипу, умов вирощування та груп стиглості, а також в залежності від розташування бобів на рослини сої. Показано можливість зменшення шляхом селекції негативної кореляції між вмістом олії та білка в насінні сої. Встановлено можливості й ефективність індивідуального добору високоолійних рослин у сортах і гібридних популяціях. Розкрито характер успадкування рівня олійності у насінні гібридів сої та встановлено наявність гетерозису незалежно від рівня ознаки у батьківських форм. Виділено джерела високої олійності та створено цінний вихідний матеріал для селекції сої. Виведено нові сорти сої з підвищеним вмістом олії (Офелія та Шарм), занесені до Реєстру сортів рослин України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-317 +
Шифр НБУВ: РА367131

Рубрики:
 Соя 

      
10.

Гутянський Р. А. 
Врожайність і якість насіння сої при поєднанні хімічних і агротехнічних прийомів боротьби з бур'янами в східній частині Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Р. А. Гутянський ; Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва УААН. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше за умов східної частини Лісостепу України встановлено вплив широкого спектра гербіцидів у поєднанні з агротехнічними заходами боротьби з бур'янами на врожайність та якість насіння сої. Встановлено ефективність оптимізації кількості міжрядних обробітків під час догляду за посівами. Вперше виявлено толерантність рослин сої щодо фунтових гербіцидів і вплив препаратів на азотфіксувальні бульбочки. Визначено конкурентоспроможність сортів сої з різною тривалістю вегетаційного періоду відносно бур'янів. Вдосконалено елементи технології вирощування сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-467.52 + П213.6-47
Шифр НБУВ: РА373281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Соя 

      
11.

Діденко Г. С. 
Екотоксикологічне обгрунтування застосування гербіцидів на посівах сої в Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / Г. С. Діденко ; НААН України, Ін-т захисту рослин. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Вперше установлено кореляційну залежність екотоксикологічних властивостей гербіцидів від полярності сполук. Визначено дипольні моменти ( ), які є функцією молекулярної будови, та класифіковано за полярністю гербіциди сучасного асортименту, що застосовуються для захисту сої. Розроблено алгоритм систематичного аналізу різнополярних гербіцидів в агроценозі сої методами тонкошарової та газорідинної хроматографії, що дозволяє підібрати оптимальні умови вилучення, очищення, якісного та кількісного визначення для кожного пестициду окремо та їх суміші та контролювати вміст на рівні гігієнічних нормативів. Встановлено, що механізм дії гербіцидів (вплив на ферментативну активність та чисельність мікроорганізмів грунту, створення симбіотичного апарату, процеси азотфіксації у рослин) корелює з їх полярністю та залежить від технології їх застосування та норми витрати. Малополярні гербіциди різних хімічних класів за застосуванням з нормою витрати 0,9 -1,5 кг/га (диметенамід, алахлор, ацетохлор, прометрин, S - метолахлор, пропахізофоп, метрибузин, бентазон, пендиметалін, клетодим), полярні (тифенсульфурон-метил, імазетапір, гліфосат) з нормою витирати на порядок меншою - 0,05-0,01 кг/га діють як стресовий чинник. За пріоритетом негативного впливу на агроценоз сої запропоновано середньозважений ступінь небезпечності, що враховує вміст діючої речовини та норму витрати препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-467.52
Шифр НБУВ: РА380652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Соя 

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Джамєєв В.Ю. 
Вплив пониженої температури на метаболізм вуглеводів, ліпідів, білка та активність дегідрогеназ у проростках сої: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / В.Ю. Джамєєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Узагальнено результати вивчення впливу пониженої температури на ростову реакцію та метаболічні процеси проростків сої. Розглянуто динаміку зміни вмісту речовин у сім'ядолях, а також активності гідролітичних ферментів та дегідрогеназ у сім'ядолях на корінцях. Доведено, що під впливом пониженої температури енергетична напруженість адаптаційних процесів і частка функцій підтримання у холодостійкого сорту нижча, ніж у нехолодостійкого. У холодостійкого сорту у перші години стресу інтенсивніше знижується вміст крохмалю, олії та розчинних цукрів. У нехолодостійкого сорту у значній мірі виражено катаболізм білків, а у холодостійкого - їх синтез. Припущено, що виявлена різниця між сортами за спрямованістю і швидкістю адаптивних процесів обумовлює різну ефективність адаптації проростків вивчених сортів до низької температури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*722-636-601.2,022 + П213.6-272,022
Шифр НБУВ: РА307878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Соя 

      
13.

Джура Ю.М. 
Продуктивність сої залежно від моделей технологій її вирощування в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ю.М. Джура ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено сортові особливості росту, розвитку та формування врожаю сої внаслідок застосування різних моделей технологій її вирощування, які передбачають використання різних способів обробітку грунту та доз мінеральних добрив. Установлено чиники формування фотосинтетичних показників даної рослини залежно від її сорту. Обгрунтовано вплив способів обробітку грунту та доз добрив на формування симбіотичного апарату та рівнів біологічної фіксації азоту даною рослиною. Наведено результати оцінки показників індивідуальної продуктивності й урожайності, а також якості насіння сортів сої. Проаналізовано економічну та біоенергетичну моделі технологій її вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329231

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
14.

Дробітько А.В. 
Формування урожаю зерна сої залежно від прийомів вирощування в умовах південно-західного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.В. Дробітько ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу різних доз азотно-фосфорних добрив у поєднанні з інокуляцією на процеси росту та розвитку, формування урожаю сортів сої. Науково обгрунтовано доцільність вирощування різних сортотипів сої, а також застосування стимуляторів росту для активізації бобово-ризобіального симбіозу й урожайності насіння сої. Надано економічну та енергетичну оцінку технології вирощування сої. Визначено міжфазний і загальний фотосинтетичний потенціал, а також хімічний та амінокислотний склад районованих і перспективних сортів сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
15.

Дробітько О. М. 
Оптимізація елементів технології вирощування сої та кукурудзи у південно-західній частині Степу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / О. М. Дробітько ; НААН України, Вінниц. нац. аграр. ун-т, Ін-т кормів. — Вінниця, 2010. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Викладено результати досліджень з вивчення особливостей росту, розвитку та формування продуктивності сої та кукурудзи залежно від впливу способу сівби та густоти рослин. Оптимізовано безгербіцидну технологію вирощування сої. Виявлено залежності формування фотосинтетичної продуктивності сої та кукурудзи, обгрунтовано вплив способу сівби, густоти рослин і боронування на формування структури рослин, показників індивідуальної продуктивності, а також величини урожаю насіння сої та зерна кукурудзи. Виявлено особливості водного та поживного режимів грунту в посівах сої та кукурудзи залежно від просторового та кількісного розміщення на площі та способу механізованого догляду за посівами сої. Вивчено специфіку будови кореневої системи та симбіотичного апарату сої. Встановлено кореляційні зв'язки та регресійні залежності між показниками росту, розвитку посівів сої та кукурудзи і технологічними прийомами, а також проведено економічну і біоенергетичну оцінку технологій вирощування сої на насіння та кукурудзи на зерно. Одержаний і узагальнений матеріал дозволяє рекомендувати у виробництво найбільш економічно вигідні технології вирощування сої на насіння та кукурудзи на зерно за умов південно-західної частини Степу України, які забезпечують одержання урожайності насіння на рівні відповідно 2,19 - 2,67 т/га та 4,75 - 6,00 т/га. Безгербіцидна технологія вирощування сої на насіння дала змогу одержувати урожайність 1,76Ч 2,43 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) + П213.6-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА377168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
16.

Жмурко О.В. 
Особливості фенотипового прояву реакції сої на фотоперіод та їх використання в селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Жмурко ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Проаналізовано вплив строків сівби, тривалості дня та їх взаємодії, а також агроекологічних умов вирощування у двох географічних пунктах на зміну тривалості фази "сходи - цвітіння", періоду вегетації та основних елементів продуктивності у 60 колекційних сортозразків та 27 селекційних номерів сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-31
Шифр НБУВ: РА319313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Заболотний Г.М. 
Вдосконалення елементів технології вирощування сої в південному Лісостепу України та підвищення ефективності використання продуктів її переробки: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.М. Заболотний ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 1998. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(2УКР-4ВИН),022

Рубрики:
 Соя 

      
18.

Золотар Ю.В. 
Продуктивність сої залежно від комплексної дії мінеральних та бактеріальних добрив в умовах північного Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ю.В. Золотар ; Ін-т землеробства УААН. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Відповідно до умов північного Лісостепу України установлено основні закономірності формування морфометричної структури рослин сої у процесі їх індивідуального росту та розвитку, а також особливості формування врожайності та якості насіння залежно від досліджених агроекологічних факторів, що дало змогу удосконалити технологію вирощування даної культури. Виявлено оптимальні параметри поєднання у технології вирощування сої мінеральних добрив та комплексних бактеріальних препаратів на сірих лісових грунтах. Визначено рівень накопичення симбіотичного азоту у грунті та динаміку у ньому фосфору і калію у посівах даної рослини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337029

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
19.

Казанок О. О. 
Продуктивність сортів сої залежно від режиму зрошення та фону живлення в умовах півдня України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.02 / О. О. Казанок ; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше для умов півдня України досліджено вплив розрахункової дози добрив сумісно з позакореневими підживленнями комплексними мікродобривами за диференціації умов зволоження на продуктивність та якість зерна сої сортів Діона та Аполлон. Набули подальшого розвитку питання впливу умов оптимального режиму зрошення дощуванням на показники водоспоживання та випаровування, виносу елементів живлення сортами сої, ростові та продукційні процеси досліджуваних рослин. Удосконалено заходи ресурсозбереження в процесі вирощування сої досліджуваних сортів за поєднання оптимального режиму штучного зволоження та фону живлення. Надано комплексну економічну й енергетичну оцінку запропонованих елементів технології вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-462(4УКР-9ПІВ) + П213.6-434(4УКР-9ПІВ)
Шифр НБУВ: РА380244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
20.

Калініченко В.М. 
Агроекологічне обгрунтування впливу кліматичних умов на урожайність та якість зерна сої в умовах Центрального Лісостепу України: Автореф. дис. канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.М. Калініченко ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів системного дослідження впливу агроекологічних факторів на урожайність та якість зерна сої у зоні Центрального Лісостепу України вперше теоретично обгрунтовано доцільність проведення оптимізаційних агротехнічних заходів з урахуванням впливу гідротермічних чинників у процесі вирощування сої різних груп стиглості. Проаналізовано вплив агрокліматичних умов на урожайність та якість зерна сортів сільськогосподарської культури з різною тривалістю вегетаційного періоду та адаптивним властивостями. Визначено сорти сої, оптимальні для вирощування у зоні Центрального Лісостепу за показниками стабільності урожаю, а також кількості та якості зерна. На базі використання методу регресійного аналізу багаторічних даних щодо урожайності сої та якості зерна створено прогнозну модель визначення впливу агрокліматичних умов на біологічний розвиток сортів сої різних груп стиглості з різними періодами вегетації. Створено схему взаємодії основних складових біологічного розвитку сільськогосподарської культури. Вперше з застосуванням методу математичної статистики для обробки результатів довго- та середньотривалих метеорологічних прогнозів побудовано прогнозну модель урожайності та якості різних сортів сої залежно від погодних умов у різні періоди вегетації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-28(4УКР) + П213.6-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337642

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського