Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (41)Книжкові видання та компакт-диски (76)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.3-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Петкевич З.З. 
Агроекологічна оцінка сортів рису різних груп стиглості в умовах півдня України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / З.З. Петкевич ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2008. — 16 с. — укp.

Наведено теоретичні узагальнення проблеми оцінки впливу клімату на продуктивність культури рису на півдні України. Установлено залежність розвитку рослин та їх продуктивність від погодних умов року. Визначено температурні показники для певних періодів росту. Виділено сорти рису, які найкраще реалізують продуктивний і адаптивний потенціал і забезпечують високий рівень урожаю. Установлено, що кращі за продуктивним потенціалом є сорти "Престиж", "Україна-96", "Антей", а за адаптивними - сорти "Пам'яті Гічкіна" й "Антей". Сорти рису, які вирощуються на півдні України, здатні стійко зберігати генетично заданий рівень показників якості зерна та крупи за кліматичних умов, які змінюються кожний рік. Розглянуто питання формування елементів фотосинтетичної продуктивності сортів рису з різним морфотипом, прогнозування врожаю, економічної ефективності енергетичного оцінювання вирощування сортів рису різних груп стиглості за умов півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-47 +
Шифр НБУВ: РА361441

Рубрики:
 Рис 

      
2.

Тронза Г.Є. 
Вплив тривалого рисосіяння на фізико-хімічні властивості і сольовий режим солонців лучних зони Сухих Степів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Г.Є. Тронза ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2008. — 23 с. — укp.

Наведено результати вивчення особливостей формування солонців лучних кіркових, мілких, середніх і глибоких зони Сухих Степів, їх сольових профілів і фізико-хімічного стану. Виявлено тісний генетичний зв'язок між окремими видами грунтів і встановлено самомеліорацію солонців у процесі їх еволюції від кіркових до глибоких. Досліджено спрямованість і масштаби трансформації екології солонців лучних, які використовуться більше 30-ти років у рисово-люцерновому агроценозі, будови їх профілю, водного та сольового режимів. Розроблено й використано усереднену модель, яка характеризує найважливіші фізико-хімічні показники окремих генетичних горизонтів з урахуванням долі виділених видів солонців у структурі грунтового покриву. Виявлено специфіку процесів розсолення та розсолонцювання солонців під затоплюваною культурою рису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-4 +
Шифр НБУВ: РА358067

Рубрики:

      
3.

Кольцов С.О. 
Зміна гумусоутворювання та агрофізичного стану грунтів у рисово-люцерновій сівозміні та їх вплив на врожай рису: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / С.О. Кольцов ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2008. — 16 с. — укp.

Вивчено особливості гумусового та агрофізичного стану солонців лучних у природних біоценозах, їх зміни у процесі тривалого рисосіяння та вплив на врожай рису. Вивчено механізм зміни швидкості грунтотвірних процесів солонців лучних за природних умов та у разі освоєння їх під культуру рису. За умов Присивашшя встановлено позитивний вплив тривалого затоплення на трансформацію солонців лучних у зональні лучно-каштанові грунти за високої та стійкої продуктивності рису та супутніх культур сівозміни. Визначено кореляційні зв'язки між показниками різних елементів грунтової родючості та врожаю рису, що дозволяє розробляти та впроваджувати більш раціональні прийоми управління грунтовою родючістю та технологічні операції за умов вирощування рису. Доведено, що вирощувати рис енергетично, екологічно й економічно набагато вигідніше на грунтах з високим рівнем родючості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-419 + П212.3-47 +
Шифр НБУВ: РА358267

Рубрики:
 Рис 

      
4.

Корнбергер В.Г. 
Ресурсозберігаюче та природоохоронне нормування водокористування при вирощуванні рису (на прикладі Краснознам'янського зрошуваного масиву): автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / В.Г. Корнбергер ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано ресурсозберігальний режим зрошення рису, проведено нормування показників водоподачі та водовідведення на рисових зрошувальних системах (РЗС), розроблено нову технологію нормованого водокористування під час вирощування рису з врахуванням вимог ресурсо- та природозаощадження. Визначено нормативи ГДС речовин дренажно-скидного стоку в Чорне море для типових дренажних колекторів РЗС і такими показниками якості води як БПК, завислі речовини, сульфати, хлориди, азот амонійний, нітрати, нітрити, фосфати, базагран, ордрам, сиріус, фацет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-408 +
Шифр НБУВ: РА368873

Рубрики:
 Рис 

      
5.

Мунтян С.В. 
Технологічне забезпечення вирощування сталих урожаїв зерна і насіння рису в Україні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.В. Мунтян ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2005. — 16 с. — укp.

Експериментально встановлено ефективність використання нових технологій вирощування сталих урожаїв зерна і високоякісного насіння рису. Досліджено доцільність застосування в первинних ланках насінництва технологічних прийомів виділення насіння з головних і бічних порядків волотей з подальшим результативним використанням у посівах. Визначено сортові характеристики формування продуктивного стеблостою, урожаю зерна, виходу конденційного насіння, а також його посівних якостей і вартості готової продукції. Досліджено ефективність впливу рівня азотного живлення та норм висіву на урожайність зерна і вихід насіння рису залежно від сорту сільськогосподарської культури. Визначено показники різноякісності насіння у межах рослини та волоті. Встановлено можливість практичного використання явища різноякісності у первинних ланках насінництва. З метою забезпечення гарантованого урожаю зерна та насіння рису рекомендовано оптимальні дози азотних добрив і норми висіву. Наведено розрахунки економічної доцільності використання запропонованих агротехнічних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337699

Рубрики:
 Рис 

Географічні рубрики:

      
6.

Головко Н.С. 
Урожайність та якість зерна рису залежно від інгібіторів нітрифікації: Автореф. дис. канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Н.С. Головко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2003. — 16 с.: рис., табл. — укp.

Уперше встановлено взаємозв'язок між автотрофними нітрифікаторами та нітратредуцентами в грунті рисового чеку за присутності інгібіторів нітрифікації. Показано позитивну реакцію районованих сортів рису на внесення нових та перспективних інгібіторів нітрифікації КМП, ДЦД, АТГ. Розроблено елементи екологічно безпечної технології вирощування рису з урахуванням біологічних особливостей нових та районованих сортів. Внаслідок цього підвищується коефіцієнт продуктивного кущіння, озерненість волоті, продуктивність і якість зерна рису. Виявлено, що збільшення урожайності зерна рису від застосування мінеральних добрив сумісно з інгібітором нітрифікації КМП складали 11,2 ц/га або 15 %. ДЦД - 13,1 ц/га або 17,5 %, АТГ - 12,0 ц/га або 16,1 % по відношенню до варіанту з внесенням азотних добрив уроздріб (стандарту). Для одержання стабільних і високих урожаїв рису запропоновано застосовувати інгібітори нітрифікації КМП і АТГ у концентрації 2 %, ДЦД - у дозі 10 % від вмісту азоту в добриві. Подано порівняльний аналіз впливу інгібіторів нітрифікації на урожайність рису різних сортів, посівні й технологічні якості насіння. Визначено шляхи зниження втрат азоту з грунту та добрив у процесі застосування в рисівництві нітрифіцидів. Виявлено економічну та біоенергетичну доцільність застосування інгібіторів нітрифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-434 +
Шифр НБУВ: РА327813

Рубрики:

      
7.

Марущак 
Формування продуктивності рису залежно від мікродобрив та способу їх застосування: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ганна Миколаївна Марущак ; Державний вищий навчальний заклад "Херсонський держ. аграрний ун-т". — Херсон, 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-434.2
Шифр НБУВ: РА361041

Рубрики:
 Рис 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського