Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (1034)Книжкові видання та компакт-диски (909)Журнали та продовжувані видання (90)
Пошуковий запит: (<.>U=П14$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 87
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чумак В.С. 
Наукове обгрунтування ефективності сівозмін і добрив у північному Степу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.01 / В.С. Чумак ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 32 с. — укp.

Розроблено наукові основи інтенсивних сівозмін і систем добрив, які забезпечили оптимальні параметри грунтової родючості, високу продуктивність культур і охорону навколишнього середовища в північному Степу України. Обгрунтовано граничну доцільність насичення сівозмін озимою пшеницею, кукурудзою та цукровим буряком з урахуванням збереження грунтової родючості. Встановлено вплив різних видів сівозмін на потенціальну й ефективну родючість грунту. Обстежено фітосанітарний стан посівів, виявлено дію окремих видів добрив та їх сполучень на продуктивність, економічну та біоенергетичну ефективність сівозмін. Проведено екологічну оцінку становища грунту та рослин за умов систематичного внесення добрив. Визначено основні напрямки підвищення ефективності сівозмін і раціонального використання добрив. Рекомендовано для виробництва науково обгрунтовану систему добрив з врахуванням досягнутої родючості грунту в спеціалізованих сівозмінах північного Степу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сладковський Г.П. 
Відтворення родючості дерново-слабопідзолистих грунтів при запровадженні сидеральної сівозміни: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Г.П. Сладковський ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — Рівне, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено ефективність застосування люпину жовтого як сидеральної культури в складі сівозміни за умов Західного Полісся України. Досліджено оптимальні параметри температури та вологості грунту в період посіву люпину з метою отримання максимального урожаю зерна та зеленої маси. Встановлено вплив якості насіннєвого матеріалу на продуктивність люпину жовтого. Вивчено процеси трансформації зеленої маси люпину в грунті, визначено коефіцієнти гуміфікації рослинних решток і розраховано баланс гумусу дерново-підзолистих грунтів під час запровадження сидеральної сівозміни. Оцінено ефективність запровадження сидеральної сівозміни на фітосанітарний стан полів, розвиток і продуктивність сільськогосподарських культур. Обгрунтовано енергетичну ефективність запровадження сидеральної сівозміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П14.82 + П040.6-7 + П034.13-25
Шифр НБУВ: РА314422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Леонтюк І.Б. 
Ефективність гербіцидів та їх сумісного застосування з біостимуляторами росту на посівах озимої пшениці в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / І.Б. Леонтюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 16 с.: рис. — укp.

Вперше проведено всебічне вивчення впливу гербіцидів гроділу та трезору, внесених окремо та сумісно з біостимуляторами росту, на забур'яненість посівів, біологічні процеси у рослинах і грунті та на продуктивність озимої пшениці. Вивчено ативність ферментів окисно-відновної дії, анатомічну будову епідермісу листків, динаміку накопичення біомаси та сухих речовин, наростання площі листкової поверхні, синтез хлорофілу та продуктивність фотосинтезу посівів. Проаналізовано біологічну активність грунту, вплив окремих комплексів на формування урожайності та якості зерна озимої пшениці. Надано порівняльну агроекономічну оцінку ефективності застосування гербіцидів та їх сумісного внесення з біостимуляторами росту в посівах озимої пшениці. Зроблено висновок, що сумісне внесення гербіцидів гроділу та трезору разом з біостимуляторами росту зменшує пестицидне навантаження на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-46(4УКР) + П146.752(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Швартау В.В. 
Фізіологічні основи регулювання активності гербіцидів за допомогою хімічних сполук: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.12 / В.В. Швартау ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Розкрито фізіолого-біохімічні механізми модифікування активності сучасних гербіцидів - інгібіторів синтезу амінокислот, ліпідів і препаратів інших груп за допомогою елементів мінерального живлення, синергістів й антидотів. Розроблено високоефективні гербіциди, синергісти й антидоти та досліджено механізми їх дії. Доведено, що гербіциди - інгібітори ацетил-КоА-карбоксилази можуть взаємодіяти синергічно, якщо вони суттєво відрізняються за ефективністю інгібування ферменту. Встановлено, що гербіциди - інгібітори ферментів з різним механізмом дії можуть взаємодіяти синергічно й адитивно, якщо вони впливають на ключові для рослини ферменти. Відмінності дії двох гербіцидів у механізмі чи величині інгібування одного ферменту також є основою створення синергічних сумішей. Основні класи сучасних гербіцидів структуровано на групи за механізмами та величиною посилення фітотоксичності сполуками азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.752
Шифр НБУВ: РА316464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Іванько І.П. 
Енергія геоелектромагнітного поля і її раціональне використання у землеробстві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.09.16 / І.П. Іванько ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено дослідження цілеспрямованого перетворення природних процесів на продуктивно-виробничі шляхом раціонального використання енергії геоелектромагнітного поля (ГЕМП) у землеробстві. Завдяки цьому збільшився приріст врожайності зернових (пшениці, жита, ячменю) від 3 до 8 ц/га за умов економії паливно-мастильних матеріалів від 12 да 15 кг/га. Розроблено методику моніторингу енергетичного стану грунту та посівів, пристрій щупа-датчика " Агро - 01" для реалізації моніторингу за польових умов з використанням системи номограм. Рекомендовано для практичного впровадження нову технологію агроелектроенергетичного стимулювання грунту та посівів, яка дає економічний ефект до 30 % на відміну від існуючих технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.26 + П144.4
Шифр НБУВ: РА314166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шевченко І.А. 
Обгрунтування технологій та технічних засобів для обробітку грунтів на базі їх агрофізичних показників: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / І.А. Шевченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 36 с. — укp.

На основі оптимізації агрофізичних показників орного горизонту обгрунтовано та апробовано загальні принципи та підходи до створення та удосконалення ресурсоощадних зональних технологій і технічних засобів механізованого обробітку грунту, що забезпечують ощадження та відтворення родючості грунтів. Розроблено методику проектування технологій і технічних засобів обробітку грунту, що задовольняють вимогам одержання максимально можливого врожаю за конкретних грунтово-кліматичних умов їх застосування. За цією методикою повинен проводитися відбір чи "селекція" теоретично обгрунтованих параметрів робочих органів за методами оптимізації багатофакторного експерименту, які забезпечують одержання необхідної якості складу орного горизонту у конкретній грунтово-кліматичній зоні за мінімальної енергоємності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П143 + П070
Шифр НБУВ: РА320204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Манжос С.Б. 
Обгрунтування заходів боротьби з чорнощиром нетреболистим та іншими бур'янами на необроблюваних землях господарств лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.Б. Манжос ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2002. — 16 с. — укp.

Встановлено закономірності формування фітоценозів бур'янів на необроблюваних землях різного призначення за умов лівобережного Лісостепу. Проведено функціональну класифікацію цих земель за санітарно-гігієнічними вимогами, на підставі яких обгрунтовано заходи контролювання чорнощиру нетреболистого та інших бур'янів у первинних осередках поширення. Розкрито механізми економічної оптимізації боротьби з ними та покращання екологічного стану довкілля, уникнення соціальних наслідків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.7(4Укр)
Шифр НБУВ: РА317536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Татарінова В.І. 
Динаміка та напрямки деструкції гербіцидів з класу сульфонілсечовин в рослинах та грунті: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.І. Татарінова ; УААН. Ін-т агроекол. та біотехнології. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено практичні засади використання плазмово-десорбційної мас-спектрометрії як фізико-хімічного методу для ідентифікації та визначення діючих речовин гербіцідів з групи сульфонілсечовин у рослинних тканинах та грунтах. Запропоновано модельні системи для прогнозування кінетичних параметрів деструкції сульфонілсечовин у тканинах культурних рослин та бур'янів, а також різних типів грунтів, характерних для північно-східного Лісостепу України. На підставі дослідження динаміки метаболізму та деструкції сульфонілсечовин встановлено екологічну придатність гербіцидів даної групи до використання в технологіях вирощування сільськогосподарських культур і одержання якісної продукції рослинництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.752 в73 +
Шифр НБУВ: РА321164

Рубрики:

      
9.

Бельдій Н.М. 
Вплив елементів біологізації зерно-картопляної сівозміни на екологічний стан дерново-підзолистого грунту та врожайність люпину жовтого: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Н.М. Бельдій ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнологіЇ. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Викладено результати досліджень впливу тривалого застосування різних систем удобрення та бактеріального препарату "Ризоторфіну" (штам 5500/4) на екологічний і біологічний стан дерново-підзолистого грунту та врожай люпину жовтого. Проведено оцінку поживного режиму грунту та стану гумусу за умов сівозміни типової для Полісся України. Надано детальну характеристику мікробного ценозу грунту та його біологічної активності на фоні післядії органічних (гнію, сидерату, соломи) і прямої дії мінеральних добрив з паралельною бактеризацією насіння препаратом. Передпосівна бактеризація насіння люпину азотфіксуючими мікроорганізмами сприяє більшому накопиченню сухої речовини органами рослин, інтенсивнішому формуванню азотфіксуючого апарату. Відзначено підвищення продуктивності та покращання якості врожаю. Рекомендовано збільшувати частку органічних добрив у системі удобрення сівозміни та застосовувати передпосівну бактеризацію насіння для легких дерново-підзолистих грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 + П040.11 + П213.4-47
Шифр НБУВ: РА320117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Оніпко В.В. 
Біологічні особливості амброзії полинолистої та заходи боротьби з нею в агроценозах польових культур лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.В. Оніпко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2002. — 17 с. — укp.

Вивчено особливості органогенезу амброзії полинолисткової, пилкоутворювальну здатність, насіннєву продуктивність та її шкодочинність у посівах польових культур з різною конкурентною здатністю (вико-вівсяна суміш у зайнятому пару; озима пшениця після зайнятого пару; кукурудза та зерно після озимої пшениці; ярий ячмінь після кукурудзи на зерно; кукурудза на силос після ячменю; озима пшениця після кукурудзи на силос і соняшник після озимої пщениці). Визначено забур'яненість посівів цих культур і потенційну засміченість грунту насінням амброзії полинолисткової та інших бур'янів залежно від умов вирощування. Обгрунтовано заходи інтегрованої боротьби з амброзією полинолистковою в посівах польових культур з урахуванням їх фітоценотичної здатності до пригнічення бур'янів. Доведено еколого-економічну ефективність розроблених заходів боротьби з бур'янами в агроценозах провідних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.7(4Укр)
Шифр НБУВ: РА317544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Багорка М.О. 
Агроекологічні особливості родючості змитих грунтів в підзоні чорноземів звичайних: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / М.О. Багорка ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено агроекологічні особливості родючості змитих грунтів схилів різної експозиції та господарського призначення в підзоні чорноземів звичайних у зв'язку з їх генезисом і морфологією. Зазначено, що за допомогою індикаторних культур (гороху, ячменю) можна оцінити родючість грунтів схилів за профілем. На підставі даних про кількісний та якісний склад гумусу, азоту, фосфору, калію, фізико-хімічні властивості та ферментативну активність орних і цілинних грунтів схилів і плакору виявлено залежність між рівнем родючості грунтів схилів та еклогічними умовами. Встановлено, що в процесі грунтоутворення в грунтах схилів відбувається перерозподіл мікроелементів у грунтовому профілі: накопичення в гумусово-акумулятативному горизонті та акумуляція розчинної форми мікроелементів, зумовлена зміною кислотно-лужних умов. Доведено, що ефективна родючість грунтів схилів і плакору за профілем, виражена продуктивністю гороху та ячменю, визначається, переважно, орним шаром. За тривалого використання гумусово-перехідних горизонтів і породи продуктивність зазначених культур підвищувалася на 70 - 90 %, інколи вдвічі, що свідчить про мобілізацію поживних речовин грунту. Зроблено висновок, що споживання горохом та ячменем макро- та мікроелементів залежить від вмісту та доступності їх в грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П064.62(4УКР) + П140.88(4УКР)
Шифр НБУВ: РА318369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
12.

Маковейчук Т.І. 
Фізіологічні основи застосування продуктів термофільного метанового бродіння як стимулятора росту та розвитку рослин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Т.І. Маковейчук ; НАН України. Ін-т фізіології рослин та генетики. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено можливість практичного використання продуктів термофільного метанового бродіння (ПТМБ) відходів спиртодріжджової промисловості для регуляції росту та розвитку рослин. За допомогою специфічних біотестів виявлено у складі продуктів термофільного метанового бродіння фітогормони цитокінінової, індольної та гіберелінової природи, що узгоджується з даними, одержаними раніше з використанням фізико-хімічних методів. Визначено оптимальні концентрації ПТМБ, які стимулювали проростання насіння різних видів рослин. Встановлено прискорення вступу клітин зародкових меристем в 1-й клітинний цикл за умов проростання жита, а також стимулювання процесів ризогенезу у живців квасолі під час живцювання. Зазначено, що під впливом ПТМБ індукція процесів ризогенезу у живців квасолі супроводжується підвищенням вмісту ендогенної ІОК з подальшим зниженням її рівня в період масового коренеутворення. Виявлено, що індукція ризогенезу під впливом різних чинників, включно негормональних, пов'язана зі зміною фітогормонального статусу. Показано, що застосування ПТМБ для обробки рослин люцерни під час вегетації в чутливі фазі її розвитку супроводжується накопиченням цитокінінів за практично незмінного рівня ІОК, що сприяє збільшенню кормової цінності вегетативної маси люцерни та підвищенню її насіннєвої продуктивності за рахунок зростання кількості насіння з розрахунку на одну рослину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.85 + П049.2 +
Шифр НБУВ: РА322413

Рубрики:

      
13.

Мордерер Є.Ю. 
Фізіологічні основи комплексного застосування гербіцидів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.12 / Є.Ю. Мордерер ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2002. — 38 с. — укp.

Розглянуто закономірності змін вибірної фітотоксичності у разі комплексного застосування гербіцидів. З використанням специфічних до дії компонентів гербіцидних комплексів і сумішей фізіологічних критеріїв було встановлено, що фітотоксична дія кожного з них може змінюватися незалежно від зміни дії іншого. За результатами дослідження механізмів даних змін визначено, що вони можуть бути детерміновані змінами накопичення токсикантів у сайтах дії та інгібуючої активності у зазначених сайтах, або змінами у розвитку індукованого гербіцидами патогенезу. Конкретний механізм зміни фітотоксичності залежить від механізму дії кожного з компонентів, а також притаманних їм побічних властивостей. Встановлено, що характер і величина даних змін у більшості випадків залежать від чутливості певних видів рослин до гербіцидів та їх дози. Доведено, що вибірна фітотоксичність за умов відповідного добору компонентів гербіцидних комплексів і сумішей може бути збільшена, оскільки антагоністичне зменшення фітотоксичності має прояв щодо середньостійких і стійких видів, якими є культурні рослини, а адитивна взаємодія або синергічне підвищення фітотоксичності - до середньочутливих і чутливих видів, до яких належить переважна більшість видів бур'янів. На підставі результатів фізіологічних досліджень розроблено та випробувано комплекси та суміші гербіцидів з підвищеною вибірною фітотоксичністю з метою захисту від бур'янів посівів зернових колосових, кукурудзи, посадок картоплі, посівів овочевих культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.752
Шифр НБУВ: РА320822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Мар'юшкіна В.Я. 
Демекологія інвазійних рослин в агроекосистемах та шляхи оптимізації антропізованих екосистем: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / В.Я. Мар'юшкіна ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2003. — 35 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено питання формування й функціонування популяцій інвазійних рослин в антропонізованих екосистемах, пов'язаних з агросферою. Шляхом детального аналізу автотрофної ланки степових екосистем за градієнтом деградації - від природоохоронних (заповідники) до повністю трансформованих (агроекосистеми) досліджено синекологію цих угруповань. Показано, що з посиленням порушеності рослинного покриву знижується кількість еколого-ценотичних груп видів, видова різноманітність, маса рослинних решток у грунті та вологість останнього. На підставі результатів дослідження демекології інвазійних видів-експлерентів показано, що за нових умов дані рослини набувають рис віолентності, що дає змогу їм витісняти місцеві види та на 1 - 3 роки затримувати прогресивну сукцесію в антропізованих екосистемах, які є частиною агроландшафту. Зазначено, що агресивність інвазійних видів зумовлена взаємодією чинників: відсутністю консументів, високою алелопатичною активністю, меншою чутливість до загущення та впливу фітофагів. Виявлено два типи субстратегії експлерентів - детермінантні (Д) й індетермінантні (ІД) види, наведено їх характеристику. Показано, що завдяки цим субстратегіям інвазійні рослини мають додаткові переваги в заміщенні менш шкодочинних аборигенних видів. Виявлено значну видову різноманітність карантинного бур'яну Ambrosia artemisiifolia L. На прикладі цього виду показано, як наявність гетеркарпії та континуума форм дає змогу йому займати гіперпростір ніш у місцезростаннях і формувати досить стійкі угруповання. Грунтуючись на результатах синекологічних досліджень, розроблено метод фітоценотичного контролю адвентивних видів у двох основних варіантах - підбір і створення на вогнищах заносних бур'янів штучних фітоценозів із багаторічних трав та стійких до вторгнення адвентивних видів однорічних культур, а також для Д-видів бур'янів - пізнє скошування травостою останніх (в період бутонізації). Установлено, що цей прийом сприяє швидкому відновленню місцевих видів, які самі витісняють чужинні види. Відзначено, що застосування фітоценотичного контролю в плодових садах, агрофітоценозах польових культур та на закрайках полів сприяє підвищенню буферних властивостей агросистем, очищенню грунту від насіннєвих зачатків бур'янів, зниженню враження плодових культур хворобами та шкідниками й захисту полів, що не вкриті снігом, за умов створення на закрайках останніх екологічного каркасу з багаторічних травосумішок, від вторгнення чужинних видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.6(4УКР) + П146.7(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326884

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Пархоменко Т.Ю. 
Інтродукція штамів мікроорганізмів з комплексом корисних властивостей в ризосферу овочевих рослин: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Т.Ю. Пархоменко ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнології. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі результатів досліджень виявлено, що обробка насіння овочевих культур біопрепаратами ФМБ 32-3 та БСП перед закладанням на зберігання поліпшує посівні властивості насіння та сприяє кращому розвитку розсади, одержаної з нього. Вивчено динаміку мікрофлори насіння овочевих культур у процесі зберігання під впливом даних біопрепаратів. Встановлено поступове зниження кількості бактерій та мікроміцетів на насінні. З епіфітної мікрофлори насіння помідорів виділено штами Bacillus sp.01-1 та Bacillus sp.01-2, які мають високу антагоністичну активність до грибів-фітопатогенів овочевих рослин. Доповнено методику Мочалова та Шерстобоєва з визначення фітотоксичності грунту ризосфери ваговим аналізом біомаси проростків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П144.9 + П127.316.23 +
Шифр НБУВ: РА324374

Рубрики:

      
16.

Палапа Н.В. 
Агроекологічна ефективність захисно-стимулюючих сумішей природного походження: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Н.В. Палапа ; Ін-т агроекол. та біотехнології УААН. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Агроекологічну ефективність препарату досліджено польовим, вегетаційним і лабораторним методами на фоні комплексного застосування різних доз, строків і засобів внесення мінеральних добрив. Встановлено оптимальні норми препарату для 33-х сільськогосподарських культур, розглянуто вплив ЗСС на схожість та енергію проростання насіння, величину врожаю та основні показники його якості, коефіцієнти використання рослинами поживних речовин грунту та мінеральних добрив, стан екологічної рівноваги у біотичному кругообігу речовин, нормативи затрат мінеральних затрат мінеральних добрив на формування одиниці врожаю та їх біоенергетичну ефективність. За результатами даних досліджень вперше розроблено проект КНД "Енергоресурсозберігаюча технологія обробки насіння захисно-стимулюючими сумішами природного походження".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.85 +
Шифр НБУВ: РА322947

Рубрики:

      
17.

Кирилюк В.П. 
Ефективність систем обробітку чорноземів опідзолених у ланці зерно-просапної сівозміни правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.П. Кирилюк ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено вплив багаторічного застосування різних систем основного обробітку грунту на головні чинники грунтової родючості та врожайність культур ланки сівозміни: горох - озима пшениця - цукрові буряки. Установлено, що застосування комбінованої полицево-чизельної системи основного обробітку (різноглибинної оранки з дискуванням) сприяє збереженню гумусу, покращує агрофізичні властивості, забезпечує ефективну боротьбу з бур'янами, дає змогу одержати вищі врожаї гороху, озимої пшениці та цукрових буряків водночас з меншими енергетичними витратами. Розроблено новий спосіб контролю бур'янів у посівах гороху. Запропоновано та впроваджено ресурсоощадну систему основного обробітку грунту в зерно-буряковій сівозміні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 + П143 +
Шифр НБУВ: РА326575

Рубрики:

      
18.

Піковська 
Зміни родючості чорнозему звичайного при застосуванні грунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур в умовах Північного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Олена Володимирівна Піковська ; Національний аграрний ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17(4УКР) + П143.181.7(4УКР) + П21-41(4УКР)
Шифр НБУВ: РА330831

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Франко 
Зміни фосфатного режиму лучно-чорноземного грунту при застосуванні грунтозахисних технологій в умовах Андрушівського природно- сільськогосподарського району: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Ольга Володимирівна Франко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2004. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-23(4УКР) + П143.181.7(4УКР) + П21-41(4УКР)
Шифр НБУВ: РА330833

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кріса 
Ідентифікація осередків самозігрівання рослинної сировини, які спричиняють пожежі на підприємствах переробки та зберігання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Іван Якимович Кріса ; Академія пожежної безпеки України. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П148.6 н6 + Л821.016 н68
Шифр НБУВ: РА330121

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського