Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (826)Книжкові видання та компакт-диски (374)Журнали та продовжувані видання (144)
Пошуковий запит: (<.>U=О76$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Тимків Д.Ф. 
Розробка методів керування режимами газотранспортних систем з пересіченим профілем траси та їх оптимізації: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.13 / Д.Ф. Тимків ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 30 с. — укp.

Захищаються 33 наукові роботи (дві монографії, учбовий посібник, авторське свідоцтво), в яких містяться результати досліджень нестаціонарних неусталених процесів в магістральних газопроводах. На основі методів адаптації та дисперсійної ідентифікації і їх оптимізації з використанням багатокриторіальних моделей, а також методики адаптивного моделювання нестаціонарних і квазістаціонарних процесів в газопроводних системах розроблені режими роботи магістральних газопроводів з пересіченим профілем траси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.023

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Стрілецький Ю.Й. 
Розробка методики та пристрою для дистанційного контролю стану ізоляційного покриття підземних газопроводів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Ю.Й. Стрілецький ; Івано-Франків. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 17 с. — укp.

Розглянуто засоби контролю стану ізоляційного покриття підземних магістральних газопроводів. Параметром контролю вибрано залежність затухання струму від ступеня пошкодженості ізоляційного покриття. Розроблено способи визначення струму в підземному газопроводі, які дають змогу одночасно визначити струм в газопроводі і відстань від його осі до пристрою контролю з виключенням впливу сторонніх однорідних магнітних полів. Розроблено пристрій для контролю стану покриття за запропонованим способом. Проведена теоретична оцінка вірогідності визначення місць пошкодження ізоляції. Проведено експериментальну перевірку розробленого пристрою в польових умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-083.07

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Розгонюк В.В. 
Удосконалення методики діагностування технічного стану та способів ремонту магістральних газопроводів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / В.В. Розгонюк ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2000. — 24 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення надійності експлуатації магістальних газопроводів на дільницях капітального ремонту шляхом удосконалення методики діагностування технічного стану та способів ремонту трубопроводу. Розв'язано важливу задачу, яка грунтується на комплексному підході до оцінки параметрів, що визначають технічний стан трубопроводу. Встановлено, що вибір способу виконання ремонтних робіт на газопроводах під тиском залежить від достовірної оцінки напружено-деформованого стану матеріалу труб з врахуванням величини, типу дефектів та зміни фізико-механічних властивостей у ході тривалої експлуатації. Запропоновано ефективну стратегію прогнозування міцності та довговічності лінійної частини магістральних газопроводів. Розроблено оригінальну математичну модель та програмне забезпечення для оптимізації параметрів напружено-деформованого стану газопроводів під час ремонтних робіт, запропоновано новий конструктивно-технологічний підхід до виконання ремонтних робіт на магістральних газопроводах під тиском з використанням дугового зварювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082-02
Шифр НБУВ: РА309367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Левченко О.В. 
Метод комплексної оцінки і прогнозування потужності викидів оксиду азоту із газотурбінних установок та зниження техногенного забруднення атмосфери: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.В. Левченко ; Нац. техн. ун-т України "КПІ". — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розв'язано рівняння пропускної спроможності газопроводів, падіння тиску в ньому. Отримано формулу для визначення оптимального діаметра газопроводу, призначену також для розрахунку стаціонарних режимів роботи газопроводів. Установлено зв'язок між гідравлічною потужністю газопроводу, ефективною потужністю ГТУ та витратою паливного газу. Доведено рівняння потужності викиду оксидів азоту в атмосферу під час роботи ГТУ залежно від режимів роботи й об'єму транспортування природного газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5н6
Шифр НБУВ: РА316468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Холодов В.І. 
Дистанційний метод дослідження герметичності газопроводів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / В.І. Холодов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

З метою розробки методики та апаратурного комплексу дистанційного виявлення витоків газу проведено математичне і фізичне моделювання. У процесі математичного моделювання здійснено розрахунки температурного поля на поверхні грунту за умов непорушеного стану герметичності газопроводу та за наявності витоку газу. Створено дослідний полігон для фізичного моделювання процесу формування температурної аномалії за наявності витоку газу на діючому газопроводі. Змодельовано витоки газу з верхньої, нижньої та бокової поверхонь газопроводу з різним дебітом (від 70 до 6400 м3/за добу). Проведено дослідження процесу формування температурного та газометричного полів. Визначено їх фізичні та геометричні характеристики - час формування температурної аномалії на поверхні, її значення і геометричні розміри, вміст вуглеводнів у приповерхневому шарі грунту та в приземному шарі повітря. За результатами досліджень висвітлено методику й апаратурний комплекс дистанційного виявлення витоків газу. Проведено відомчі випробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.054
Шифр НБУВ: РА312806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Дзюбик А.Р. 
Експериментально-розрахунковий метод визначення напруженого стану зварних стиків труб магістральних газопроводів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / А.Р. Дзюбик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Розроблено методику діагностування напруженого стану та підвищення довговічності зварних стикових з'єднань із кільцевим швом сталевих труб магістральних газопроводів. Наведено метод визначення напружень на поверхні труби за допомогою контактної локальної термоелектрорушійної сили. Викладено експериментально-розрахунковий метод визначення напруженого стану у зварних стикових з'єднаннях труб магістральних газопроводів, адаптовано його математичну модель до особливостей експериментально отриманої інформації. Запропоновано функцію для опису поля залишкових пластичних деформацій. Висвітлено методику та пакет прикладних програм для діагностування напруженого стану зварних стикових з'єднань труб із кільцевим швом. Досліджено вплив параметрів процесу автоматичного зварювання під шаром флюсу стиків труб на величину залишкових напружень і ресурс роботи зварних з'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-060.5-7 с
Шифр НБУВ: РА313375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Лінчевський М.П. 
Розробка методів керування системою забезпечення аварійними запасами труб для ремонту лінійної частини магістральних газопроводів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / М.П. Лінчевський ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено модель керування запасами труб для лінійної частини магістральних трубопроводів, максимально наближену до реальних умов і направлену на удосконалення системи забезпечення аварійними запасами труб на базі нового концептуального підходу, що грунтується на результатах статистичних та аналітичних рішень. Запропоновано новий принцип формування аварійних запасів труб з врахуванням нерівномірності розподілу показників аварійності. Наведено методики, алгоритми та програми для реалізації запропонованих підходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-083
Шифр НБУВ: РА316864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Шмирко В.І. 
Оцінка та прогнозування корозійно-механічних та міцнісних властивостей матеріалів робочих лопаток в умовах агресивного впливу газотурбінного палива: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / В.І. Шмирко ; Запоріз. держ. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 22 с.: рис. — укp.

Визначено максимальний ресурс робочих лопаток зі сплавів ЖС6К, ВЖЛ-12У, ЕП-957ВД, ЗМІ-3У, які використовуються в газоперекачувальних установках. Розвинуто принципи прогнозування характеристик міцності та часу до руйнування, для чого температурні залежноті та феменологічну модель Работнова - Лєпіна використано в процесі розрахунку властивостей сплавів за умов дії сульфідно-окисної корозії. Показано, що прогноз до руйнування зразків і деталей із жароміцних сплавів можливий лише у разі введення у феноменологічне рівняння Работнова - Лєпіна додаткового корозійного фактора як складової сумарного накопичення пошкоджень зразків за умов комплексного впливу високотемпературного агресивного середовища, напружень (400 - 200 МПА) та пустотілих робочих лопаток після тривалої натурної роботи. Встановлено ресурс експлуатації лопаток у турбінах газоперекачувальних установок ГТК-101, ГТН-16.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5-04
Шифр НБУВ: РА314149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Руднік 
Методи підвищення ефективності транспортування газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Анатолій Андрійович Руднік ; Івано-Франківський національний технічний ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.022-6
Шифр НБУВ: РА320540

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Прищепо О.О. 
Удосконалення режимів роботи газоперекачувальних агрегатів на основі їх фактичних характеристик: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.О. Прищепо ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Вперше на основі створення математичних моделей процесів компресування газу в нагнітачах газоперекачувального агрегату (ГПА) компресорних станцій розроблено метод розрахунку параметрів фактичного режиму роботи ГПА за умов експлуатації, що грунтується на спільному використанні газодинамічного розрахунку нагнітача й експериментальних даних для незношеного стану. Наведено метод оптимізації режимів роботи ГПА з урахуванням фактичних показників і характеристик технічного стану. На базі числового експерименту для відцентрових нагнітачів різних типів отримано залежності фактичних параметрів режиму роботи (об'ємну витрату, політропічниий ККД, внутрішню потужність) від ступеня зносу елементів проточної частини. Внаслідок проведення досліджень на запропонованих математичних моделях розроблено рекомендації щодо ефективного керування режимами роботи ГПА, що мають значний експлуатаційний знос.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5-01
Шифр НБУВ: РА317700 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Грудз Я.В. 
Розробка методів регулювання режиму роботи газопроводів в процесі їх діагностування інтелектуальними поршнями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Я.В. Грудз ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 16 с. — укp.

Наведено оригінальні методи регулювання режиму роботи газопроводу в процесі внутрішньотрубного діагностування для забезпечення неспотвореної інформації про реальний стан трубопроводу. Доведено вплив профілю траси на кінематику руху поршня та нестаціонарних газодинамічних процесів у газопроводі. Запропоновано методи регулювання характеру поршня зміною швидкості обертання лінійної дільниці. Розроблено методику розрахунку режиму роботи газопроводу в процесі діагностування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082
Шифр НБУВ: РА317035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Тутко Т.Ф. 
Аналітичне дослідження термогазодинамічних процесів у газопроводах і їх взаємодія з довкіллям: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Т.Ф. Тутко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Встановлено, що побудовані математичні моделі враховують усі види термогазодинамічних втрат енергії, у тому числі і потік теплообміну між газопроводами та грунтом. Показано, що для короткочасних динамічних процесів у газопроводах температура точок грунту є незмінною, оскільки температура грунту під впливом теплової дії газопроводів змінюється відносно повільно. Розглянуто температурне поле у грунті навколо двох паралельних газопроводів та запропоновано засоби визначення теплового потоку між газопроводом та грунтом. Виявлено, що на температурне поле навколо газопроводу та на тепловий потік від газопроводу суттєво впливає природне температурне поле грунту, яке розглядається як функція глибини його точок і часу. Визначено тиск, температуру і масову швидкість газу під час пуску газопроводу та у разі зупинки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-01 +
Шифр НБУВ: РА322301

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
13.

Лютак І.З. 
Розробка методики та пристрою для контролю технічного стану технологічного обладнання автомобільних газонаповнюючих компресорних станцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / І.З. Лютак ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано методику та пристрій для контролю технічного стану технологічних трубопроводів автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій. Наведена методика дає змогу контролювати напружено-деформований стан металу стінки труби за експлуатаційних умов без використання зразків, враховує статичні та динамічні зусилля, що діють на об'єкт контролю. Розроблено ультразвуковий первинний перетворювач, в якому враховано особливості його експлуатації за підвищених температур та наявності вібрацій. Проведено метрологічний аналіз розробленого пристрою та первинного перетворювача. Досліджено характеристики роботи акселерометра для експлуатації його за умов компресорної станції. Проведено порівняльний аналіз розробленого пристрою та відомих методів контролю напружено-деформованого стану металу за лабораторних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-08-7 +
Шифр НБУВ: РА325205

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
14.

Калашников О.М. 
Особливості газодинаміки та ефективність прямоточних краплевловлювачів компресорних станцій: Автореф. дис. канд... техн. наук: 05.05.15 / О.М. Калашников ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості гідродинаміки руху газу в зоні сепарації прямоточних краплевловлювачів компресорних станцій для подальшого узагальнення закономірностей течії та встановлення впливу вхідних параметрів потоку на формування полів швидкості в сепараційних апаратах. Узагальнені газодинамічні характеристики течій газів є основою теоретичних розрахунків опору апаратів для краплевловлення, рівнянь прогнозування сепараційної ефективності апаратів очищення газів, а також їх загальної ефективності щодо існуючого дисперсного складу забруднень. Запропоновано методику, що дозволяє прогнозувати сепараційну ефективність прямоточних краплевловлювачів, а також витрати тиску в апаратах подібного типу ще на стадії їх проектування. Впроваджені в промисловість технологічні апарати свідчать, що прямоточні відцентрові сепараційні апарати можуть застосовуватися як самостійні апарати і як перші ступені в більш складних апаратах для розвантаження останніх від великих об'ємів рідини на вході.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5-01
Шифр НБУВ: РА326732

Рубрики:

      
15.

Тулупов В.В. 
Автоматизована навчаюча система для підготовки оперативно-диспетчерського персоналу газотранспортних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.В. Тулупов ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено функціонально-інформаційну структуру комп'ютерного тренажера, що є блоковою та забепечує виконання всіх задач навчання. Використання гібридної, об'єктно-незалежної експертної системи, в якій на відміну від існуючих експертних систем поряд зі знаннями експертів вміщено знання, одержані на базі навчання, і яка дає змогу оперативно настроїтися на різні технологічні процеси. Розвинуто імітаційні моделі, які відображають різні режими роботи компресорної станції. Показано доцільність комбінування статичних і динамічних моделей у разі імітації динамічних режимів. Побудовано прогнозно-оптимізаційну модель діяльності оператора, що дає змогу не тільки більш точно відображати його сенсомоторні властивості, але й оцінювати ступінь його навченості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.826-02 + О76р +
Шифр НБУВ: РА325461

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Тевяшева О.А. 
Оперативне планування режимів роботи автоматизованої газотранспортної системи в умовах невизначеності газоспоживання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.А. Тевяшева ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Створено комплекс математичних моделей технологічних об'єктів газотранспортної системи (ГТС), що враховують апріорну невизначеність умов їх функціонування. Формалізовано критерій оцінки ступеня технологічної стійкості режиму роботи ГТС для прогнозованого рівня зовнішніх збурень. Запропоновано нову постановку задачі оперативного планування та ефективний спосіб її розв'язання, що базується на використанні специфічних властивостей структури ГТС та існуючої системи її автоматизованого управління. Розроблено методику розв'язання задачі багатокритеріальної оптимізації багатовимірних систем з мережною структурою та векторними змінними стану та рішень. Удосконалено методи структурної та параметричної оптимізації КЦ та багатоцехових компресорних станцій за наявності збурень параметрів потоків газу на їх входах та виходах. Розроблено алгоритмічне та програмне забезпечення для автоматизованої підтримки рішень диспетчера ГТС щодо реалізації ресурсоощадних і технологічно стійких режимів транспорту та розподілення природного газу в ГТС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5-05 +
Шифр НБУВ: РА333055

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
17.

Чабанович Л.Б. 
Розробка енергозберігаючого та екологічно-безпечного обладнання і систем для компресорних станцій магістральних газопроводів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Л.Б. Чабанович ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено нову концепцію та методику створення систем повітряного опалення приміщень різних категорій вибухопожежонебезпечності від одного джерела теплого повітря. Досліджено та розроблено енерегоощадливі та екологонебезпечні системи повітряного опалення машинних залів та галерей нагнітачів газу компресорних цехів з електроприводними і газотурбінними газоперекачуючими агрегатами. Створено енергетично високоефективну з оптимальними масогабаритними характеристиками теплоутилізаційну установку для імпортних агрегатів типу ГТК-101, "Кобера-182". З метою дослідження основних технічних характеристик даної установки розроблено та реалізовано у вигляді програми для ЕОМ модифіковану математичну модель, що дає змогу проводити проектно-перевірочні розрахунки теплообмінників з гладкотрубними та оребреними поверхнями нагріву. Розроблено та досліджено простий у конструктивному виконанні компактний іскрогасник як протипожежний засіб за використання теплого повітря розімкненого циклу охолодження електродвигунів СТД-12500 у системах повітряного опалення компресорних цехів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-4 +
Шифр НБУВ: РА333761

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Іванишин В.П. 
Контроль вібраційного стану газоперекачувальних агрегатів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.П. Іванишин ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено математичну модель процесу деформування трубопровідних обв'язків (ТО) газоперекачувальних агрегатів (ГПА) (на прикладі нагнітального патрубка), яка базується на гіпотезі про характер деформування його тороїдальної ділянки за умов зміни вібраційного стану ГПА, згідно з якою після деформування ділянка залишається тороподібною. За цього змінюється радіус кривизни осі та величини кута, під яким видно ділянку з центру кола, що визначає вісь ділянки, що дає змогу одержати значення механічних напружень (осьових і зсувних), що діють на ділянку, та їх розподіл за об'ємом нагнітального парубка за результатами оцінки вібраційного стану ГПА. Уперше за умов параметричного представлення деформованої осі нагнітального патрубка використано інтерполяційні многочлени Ерміта різних степенів, за цього вісь першої прямолінійної та прилеглої до неї конічної ділянки моделюється одним многочленом, що дає змогу установити значення максимальних напружень, які виникають у матеріалі конічної ділянки нагнітального патрубка. Розвинуто метод обробки вібраційних сигналів з контрольних точок ГПА на основі "wavelet"-перетворення, з використанням якого одержано оперативну та вірогідну інформацію про вібраційний стан ГПА. Розроблено метод оптимального розташування вібродавачів на корпусі ГПА, базуючись на вдосконаленні двовимірної кореляційної матриці, використання якого дає змогу без втрат інформації про вібраційний стан ГПА зменшити кількість вібродавачів, що вивільнює обчислювальні ресурси системи та прискорює процес обробки віброакустичної інформації у режимі реального часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5-01 +
Шифр НБУВ: РА334779

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
19.

Ляховець С.В. 
Моделі об'єктно-реляційного сполучення геоінформаційних систем з базами даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.В. Ляховець ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано оригінальне рішення наукової задачі сполучення об'єктно-орієнтованої геоінформаційної системи з реляційною базою даних шляхом застосування нового методу об'єктно-реляційного адаптера, що виконує функції перетворення реляційних даних та об'єктів. Зазначено, що запронована технологія дозволяє скоротити час на розробку геоінформаційних систем, уніфікувати технології сполучення, а в деяких випадках підвищити швидкість звертань. Розроблено геоінформаційну модель даних по газопроводу (ГМДГ) з метою їх збереження в єдиній базі даних, що сприяє зменшенню витрат на процеси збирання та обробки. ГМДГ надано всі необхідні для газової промисловості засоби. На базі розроблених методів і моделей створено програмну систему відображення та редагування просторових даних. На підставі результатів наукового дослідження проглиблено уявлення про геоінформаційні технології та процеси керування магістральним газопроводом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76 с116 +
Шифр НБУВ: РА334714

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Сімкіна Р.А. 
Моделі і алгоритми системи підтримки прийняття рішень з ремонтного обслуговування обладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Р.А. Сімкіна ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано систему підтримки прийняття рішень (СППР) з ремонтного обслуговування, яка розв'язує задачу раціонального планування ремонтів для одиниць обладнання. Зауважено, що на відміну від підходів до планування ремонтів за виробленням ресурсу та використанням орієнтованих на марку обладнання ремонтних циклів, запропонована СППР дає змогу планувати ремонти одиниць обладнання за найкритичнішою стратегією планування, підвищити якість та економічність ремонтів. Відзначено, що СППР дозволяє: враховувати тренди показників за стратегіями планування відповідно класу моделей з визначенням їх параметрів з використанням методу найменших квадратів та з вибором моделі показника за найменшим значенням залишкової похибки моделі; визначати нормований інтегральний показник за стратегіями планування для одиниці обладнання; раціонально планувати ремонти за найкритичнішою стратегією; розраховувати неповні та несиметричні ремонтні цикли з урахуванням нормованого інтегрального показника згідно стратегії планування з використанням багатовимірної логічної моделі інформаційного забезпечення з множинним наслідуванням інформаційних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-083-6 +
Шифр НБУВ: РА329754

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського