Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (35)Книжкові видання та компакт-диски (50)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Н960.2-57$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Будівництво   
1.

Курінний Є.В. 
Визначення часу спрацьовування точкових теплових пожежних сповіщувачів максимального типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Є.В. Курінний ; М-во України з питань надзв. ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобил. катастрофи. Акад. цив. оборони України. — Х., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Встановлено межі області зміни технічних характеристик теплових пожежних сповіщувачів (ТПС) та обгрунтовано варіант моделі теплового поля, який можна використовувати для визначення часу їх спрацьовування. Побудовано комплекс уніфікованих математичних моделей, що описують динамічні властивості ТПС. Розроблено комплекс уніфікованих математичних моделей, що визначають залежність часу спрацьовування ТПС від їх властивостей, а також від параметрів, які характеризують умови його визначення. Створено комплекс математичних моделей, що виявляють похибки часу спрацьовування ТПС, обгрунтовано вимоги щодо величин даних похибок з урахуванням властивостей ТПС та умов їх визначення. На прикладі одного з типів ТПС доведено адекватність розроблених математичних моделей. Запропоновано рекомендації щодо вибору меж допустимих значень часу спрацьовування ТПС, наведено пропозиції зі створення системи його визначення, яка функціонує в автоматичному режимі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-575 +
Шифр НБУВ: РА330306

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Безуглов О. Є. 
Методи визначення часових характеристик теплових пожежних сповіщувачів при автономних випробуваннях: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.02 / О. Є. Безуглов ; Нац. ун-т цивіл. захисту України. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано метод визначення часових характеристик теплових пожежних сповіщувачів під час їх автономних випробувань. Побудовано математичну модель інтегрального типу для середньооб'ємної температури в приміщенні на початковій стадії пожежі. Розглянуто три випадки: тепловиділення пожежі є сталим у часі, тепловиділення пожежі зростає за лінійним у часі законом, тепловиділення пожежі зростає за квадратичним у часі законом. В першому випадку середньооб'ємна температура в приміщенні зростає асимптотично наближуючись до свого межового значення, а в другому та третьому - асимптотично лінійною й асимптотично квадратичною у часі. За умов цього похибка запропонованих апроксимацій не перевищує 20 %. Побудовано стохастичну модель пожежі в приміщенні, що враховує випадковий характер тепловиділення пожежі й описує зміну середньооб'ємної температури як випадковий процес. Показано, що перший момент випадкового процесу, що описує зміну середньооб'ємної температури в приміщенні, з похибкою, що не перевищує 1,5 %, співпадає з детермінованою моделлю інтегрального типу. Розроблено методи визначення постійної часу чутливого елемента та часу спрацювання сповіщувача під час проведення автономних випробувань, що базуються на виділенні математичного очікування вихідного сигналу чутливого елемента ТПС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-57
Шифр НБУВ: РА380557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Куценко С. В. 
Моделі, методи та компоненти для комп'ютерних систем пожежних сигналізацій на базі технології ZigBee: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / С. В. Куценко ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методи побудови топологій комп'ютерних мереж із стельових і настінних первинних перетворювачів пожежних сигналізацій із застосуванням бездротової технології передачі даних ZigBee. Удосконалено метод визначення граничних відстаней між компонентами бездротової комп'ютерної мережі з застосуванням променевих моделей з наближенням різниці потужностей сигналів до заданого значення. Запропоновано та досліджено схемофункціональне моделювання блоків комп'ютерних систем. Розроблено програмне забезпечення, яке реалізує одержані математичні моделі. Проведено експериментальні дослідження з розробленими комп'ютерними системами та компонентами до них на території кількох приміщень, що підтвердили достовірність одержаних теоретичних положень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-575
Шифр НБУВ: РА381022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Коваленко В.В. 
Підвищення вогнестійкості електричних кабельних ліній систем протипожежного захисту: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.В. Коваленко ; Укр. НДІ пожеж. безпеки. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Підвищено ефективність систем протипожежного захисту шляхом використання вогнестійких кабельних коробів у електричних кабельних лініях за визначених умов їх застосування. Розроблено методику випробувань, за якою визначено, що межі вогнестійкості кабельних ліній систем протипожежного захисту (від 7 хв до 22 хв) значно менші значень, необхідних для забезпечення ефективної роботи цих систем (до 180 хв). За розрахунковим методом визначено залежності необхідної мінімальної товщини стінки кабельного короба від теплофізичних характеристик його матеріалу. Розроблено розрахунково-експериментальний метод, який передбачає розв'язання прямих і обернених задач теплопровідності та проведення контрольних випробувань кабельних ліній на вогнестійкість, за яким одержано значення мінімальної товщини стінки кабельного короба для трьох матеріалів, використаних для визначення конструктивних рішень електричних кабельних ліній, що забезпечують межу вогнестійкості від 15 хв до 180 хв. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення нормативної бази стосовно вимог і методів оцінювання вогнестійкості даних ліній, який впроваджено у державні будівельні норми, національні стандарти та нормативний акт пожежної небезпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-57 +
Шифр НБУВ: РА360538

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Пруський А.В. 
Розробка газового пожежного сповіщувача з напівпровідниковим чутливим елементом спіралевидного типу для виявлення первинної стадії горіння целюлозовмісних матеріалів: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 21.06.02 / А.В. Пруський ; Ун-т цивільн. захисту України. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Розроблено газовий пожежний сповіщувач (ГПС) з напівпровідниковим чутливим елементом спіралевидного типу (НПЧЕ СТ). Зроблено припущення щодо можливості перебігу корозійно-хімічних реакцій на поверхні та в об'ємі НПЧЕ СТ в атмосфері відновлювальних і окиснювальних компонентів. Побудовано математичні моделі роботи ГПС з НПЧЕ СТ і визначено оптимальний режим і конструкційні параметри його функціонування. Одержано динамічні характеристики ГПС з НПЧЕ (передаточна функція й одинична перехідна функція), що дозволяють оцінити значення технічних характеристик останнього в будь-який момент часу без проведення додаткових експериментальних досліджень. Розроблено рекомендації щодо проектування ГПС з НПЧЕ СТ. Визначено основні технічні характеристики ГПС з НПЧЕ СТ, а саме: чутливість - 1 ppm по СО, інерційність - 0,6 с, у разі чого за даними експериментально-теоретичних розрахунків ефективність за часом спрацьовування ГПС з НПЧЕ СТ у 1,28 раза краща за димові пожежні сповіщувачі й у 1,71 раза - за теплові. Розроблено методику випробувань основних технічних характеристик (чутливість і інерційність спрацьовування) ГПС і рекомендації з використання ГПС з НПЧЕ СТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-57 +
Шифр НБУВ: РА369390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Переста Ю.Ю. 
Розробка датчиків первинної інформації для систем пожежної сигналізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.03 / Ю.Ю. Переста ; Харк. ін-т пожеж. безпеки. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Запропоновано схему побудови датчиків первинної інформації - пожежних сповіщувачів, в основі якої лежить використання ефекту пам'яті форми і прямого п'єзоефекту. Отримано математичні моделі, що описують процеси, які протікають в елементах сповіщувача та послужили основою для розробки алгоритму оцінки однієї з основних його характеристик - часу спрацьовування. З цією метою використані моделі стандартних осередків загоряння. Для оцінки адекватності моделей сповіщувача розроблені макетні зразки й установка, на якій проведені експериментальні дослідження. Методами імітаційного моделювання і теорії планування експериментів отримані аналітичні вирази, що дозволяють вирішувати задачі по метрологічному забезпеченню випробувань датчиків первинної інформації подібного типу. Приведено рекомендації щодо вибору елементної бази для побудови датчиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-57-02

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Откідач Д.М. 
Розробка системи пожежної сигналізації для об'єктів зберігання зернопродуктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.03 / Д.М. Откідач ; Харк. ін-т пожеж. безпеки. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Запропоновано спосіб раннього вияву пожежонебезпечного стану зернового насипу, в основі якого лежить метод визначення параметрів на основі попередніх вимірювань. Отримані математичні моделі процесів, які відбуваються в зерновому насипу при виникненні осередку самонагрівання. Одержані математичні вирази для обчислення величин методичних похибок часу досягнення зерновим насипом, що самонагрівається, пожежонебезпечного значення температури. Здійснений вибір схеми розташування температурних датчиків в силосі зерносховища. Розроблений алгоритм роботи системи пожежної сигналізації, яка орієнтована на роботу на об'єктах зберігання рослинної сировини та його апаратна реалізація. Розроблено рекомендації по зниженню пожежовибухонебезпеки технологічного процесу та по ліквідації аварій на об'єктах зберігання зернопродуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-57-02

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Коврегін В.В. 
Температурні об'єктові випробування теплових пожежних сповіщувачів із терморезистивним чутливим елементом: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.В. Коврегін ; Львів. держ. ун-т безпеки життєдіяльності. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Огрунтовано можливість одержання оцінок основних параметрів і технічних характеристик теплових пожежних сповіщувачів з терморезистивним чутливим елементом у процесі їх експлуатації на об'єкті. Одержано математичні моделі чутливого елемента, що належать до класу перехідних і передаточних функцій, усереднених за його об'ємом. Дані функції описують процеси за умов, коли теплова дія формується шляхом зміни температури навколишнього середовища та шляхом пропускання через нього електричного струму. Показано ідентичність таких моделей. Побудовано комплекс математичних моделей, які описують реакцію терморезистивного чутливого елемента пожежного сповіщувача на дію, зумовлену протіканням електричного струму у вигляді одиночних імпульсів або у вигляді періодичної послідовності імпульсів три-, прямокутної, або синусоїдальної форми. Розроблено методи визначення динамічного параметра пожежного сповіщувача, які базуються на вимірюванні часових або енергетичних параметрів його вихідного сигналу, зумовленого дією електричного струму. Створено макетний зразок теплового пожежного сповіщувача й експериметальним шляхом визначено його постійну часову. Розроблено алгоритм проведення температурних випробувань пожежних сповіщувачів безпосередньо на об'єкті, що охороняється.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-57 +
Шифр НБУВ: РА361647

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського