Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (82)Книжкові видання та компакт-диски (58)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Н728$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Будівництво   
1.

Барвінко А.Ю. 
Відновлення працездатності вертикальних монтажних з'єднань стінки рулонованих резервуарів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / А.Ю. Барвінко ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Визначено оптимальну кількість та розташування кілець жорсткості на стінці резервуара для одержання необхідної геометричної форми під час вварювання укрупнених вставок за наявності жорсткого контуру. Вирішено задачу отримання допустимої кутової деформації у вертикальних монтажних з'єднаннях після вварення вставок у попередньо напружену стінку рулонованих резервуарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н728.503.4-083 +
Шифр НБУВ: РА327202

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Банніков Д.О. 
Дослідження міцності пірамідально-призматичних бункерів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Д.О. Банніков ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Детально проаналізовано роботу конструкції одиночного підвісного сталевого пірамідально-призматичного бункера з урахуванням його просторової роботи та використанням сучасних даних досліджень вітчизняних і закордонних вчених. Використано метод математичного моделювання на базі методу скінченних елементів (МСЕ) з числовою реалізацією на базі ліцензійного проектно-обчислювального комплексу SCAD. Показано, що напружено-деформований стан бункерів такого типу за умов дії статичних і температурних навантажень є досить складним і неоднорідним, потребує розгляду конструкції як єдиної об'ємної системи. Встановлено, що схема роботи споруди нагадує роботу балки зі шпренгелем. Виконано порівняльний аналіз існуючих конструктивних схем та проведено вибір найбільш раціональних з них. Наведено ряд рекомендацій, які дозволяють удосконалити конструкцію сталевого пірамідально-призматичного бункера та уникнути типових помилок під час його проектування. Розроблено скінченно-елементні розрахункові моделі та отримано рекомендації щодо дискретизації та методики розрахунку. Надано оцінку динамічних властивостей бункера такого класу в порожньому та завантаженому станах. Запропоновано удосконалену методику його проектування з використанням МСЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н728.703.4-02
Шифр НБУВ: РА313296 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Молодченко Г.А. 
Залізобетонні силоси з раціональним формуванням технологічних впливів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.01 / Г.А. Молодченко ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2000. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено побудові наукових принципів і розробці на їх основі нових конструкцій силосів, які відповідають вимогам ефективності та експлуатаційної надійності. Запропоновано фізичну модель процесу руху сипучого матеріалу всередині ємності під час розвантажування та формування його тиску на стіни силосів. Здійснено її експериментальне та теоретичне обгрунтування. Встановлено граничні значення підвищення тиску сипучого матеріалу на стіни силосів під час розвантаження. Обгрунтовано гіпотезу про підвищений нагрів і руйнування стін силосів у процесі позацентрового розвантаження гарячого сипучого матеріалу. Запропоновано методики розрахунку несучої здатності стін силосів, їх жорсткості з урахуванням виникнення тріщин за твірними. Розроблено нові конструкції силосів з раціональним формуванням технологічних впливів, впроваджені в процесі нового будівництва та реконструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н728.803.3-02
Шифр НБУВ: РА311638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Карнаух В.В. 
Інтенсифікація тепломасообмінних процесів у вентиляторних градирнях плівкового типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.В. Карнаух ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Установлено закономірності та розроблено фізико-математичну модель тепломасообмінних процесів за проти- та поперечноточного руху повітря та води, що стікає по насадці з регулярною шорсткістю, з урахуванням значення термічного опору останньої. Показано, що за інших значень l доцільно здійснювати аналіз і розрахунок теплообмінних процесів з урахуванням фазових термічних опорів. Експериментально встановлено випереджальне зростання інтенсивності процесів тепломасообміну у плівкових апаратах з насадкою, що має регулярну шорсткість, у порівнянні з супутнім збільшенням енерговитрат на їх організацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н728.3-02 + Л813-51 +
Шифр НБУВ: РА343463

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Семенець С.С. 
Моделювання експлуатаційної надійності та раціональне планування системи технічних обстежень сталевих резервуарів для нафтопродуктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.С. Семенець ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Побудовано модель надійності резервуарів для нафтопродуктів з використанням статистичних даних щодо нормативних відказів їх сталевих конструкцій. Розроблено модель експлуатаційної надійності сталевих вертикальних циліндричних резервуарів наземного типу (РВС), яка базується на ймовірнісному описі критеріальних умов міцності, стійкості та герметичності цих споруд, в якій уперше здійснено комплексне врахування періодичного відновлення працездатності та основних механізмів відказів нафтових резервуарів. Запропоновано критерії оцінки експлуатаційного стану РВС, за допомогою яких стає можливим імовірнісне прогнозування перебування резервуарів у справному, працездатному, обмежено працездатному та непрацездатному стані. Наведено моделі керування експлуатаційною надійністю та оптимального проектування сталевих резервуарів для нафтопродуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н728.503.4-09 +
Шифр НБУВ: РА324884

Рубрики:

      
6.

Дьяченко Л.Ю. 
Обгрунтування раціональних конструктивно-технологічних рішень та часу посилення сталевих циліндричних резервуарів бандажами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Л.Ю. Дьяченко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Виявлено чинники впливу на організаційно-технологічні параметри та техніко-економічні показники процесу посилення (удосконалення) сталевих циліндричних резервуарів металевими бандажами. Наведено кількісну оцінку даних факторів і вперше досліджено їх взаємодію з чинниками вартості та трудомісткості робіт. Розроблено методику формування оптимальних конструктивних характеристик бандажів за заданої площі поперечного перерізу посилення стінки на базі застосування методу ітераційного перебору можливих комбінацій конструктивних параметрів. Розроблено методику обгрунтування доцільності проведення реконструкції сталевих циліндричних резервуарів на основі врахування впливу ступеня їх експлуатаційного зносу на загальну вартість робіт та ефекту від дисконтування витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-522 + Н728.503.4-083 +
Шифр НБУВ: РА336319

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Федоряка Ю.В. 
Особливості урахування вітрового навантаження в оцінках стійкості сталевих вертикальних циліндричних резервуарів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Ю.В. Федоряка ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз особливостей напружено-деформованого стану та стійкості сталевих вертикальних циліндричних резервуарів за дії вітрового навантаження з використанням універсальних програмних комплексів. Установено, що головною особливістю деформованого стану циліндричної оболонки за дії вітрового тиску є виникнення хвилеподібних погинів поверхні, параметри яких є резонансними з параметрами власної форми втрати стійкості оболонки. Такі прогини суттєво впливають на характер деформованого стану та відібражають стан оболонки за межових станів. Запропоновано значення коефіцієнта приведення вітрового навантаження до еквівалентного вакууму, які визначаються залежно від геометричних параметрів резервуарів. Розроблено алгоритм визначення критичного значення вітрового тиску оболонки з початковими недосконалостями. Застосування цього алгоритму дозволяє суттєво уточнити діагностичну оцінку стійкості резервуарів, що експлуатуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н728.503.4 +
Шифр НБУВ: РА353521

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Банніков Д. О. 
Теорія формоутворення вертикальних сталевих ємнісних конструкцій для сипучих матеріалів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.23.01 / Д. О. Банніков ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи концепції формоутворення вертикальних жорстких сталевих ємнісних конструкцій для сипучих матеріалів. Наведено уточнену класифікацію споруд даного типу. Розроблено аналітичні моделі геометричного формоутворення ємнісних споруд і поведінки сипучого середовища в замкненому сосуді. На їх базі одержано ряд часткових розв'язків для найбільш важливих практичних випадків. Пояснено виникнення ряду специфічних ефектів. Наведено результати комплексних експериментальних досліджень на підтвердження розроблених моделей. Запропоновано нову панельну конструктивну схему сталевих ємнісних будівельних конструкцій з використанням гофрованих елементів, а також ряд важливих теоретичних задач. Розроблено інженерну методику формоутворення сталевих ємностей для сипучих матеріалів і проаналізовано її ефективність на конкретних прикладах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н728.703.4
Шифр НБУВ: РА371038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського