Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (557)Книжкові видання та компакт-диски (722)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>U=Н626$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 87
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Азутов В.П. 
Інтенсифікація технологічних процесів виготовлення залізобетонних виробів панельної конструкції у вертикальному положенні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.П. Азутов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розробки технології виготовлення залізобетонних виробів панельної конструкції у вертикальному положенні з інтенсивним набиранням міцності бетону на ранній стадії тверднення на основі комплексного застосування прогресивних технологічних прийомів, що забезпечують можливість здійснення раннього зняття опалубки. Визначено вплив послідовності подачі компонентів та введення пари у бетонозмішувач на властивості розігрітої бетонної суміші та запропоновано метод роздільного, двохетапного її готування: на першому етапі - подача заповнювачів і введення пари, на другому - подача цементу, гарячої води та домішок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.275
Шифр НБУВ: РА312140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Аласас Ахмад 
Багаторівневе управління в автоматизованих системах приготування бетонної суміші: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Аласас Ахмад ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання розробки та дослідження ієрархічної структури автоматизованих систем управління приготуванням бетонної суміші у будівництві. Запропоновано трирівневу ієрархічну систему автоматизованого управління технологічним процесом приготування бетонної суміші. На основі принципу прогнозування взаємодій визначено алгоритми паралельної координації процесів дозування за узагальненим критерієм, а також алгоритми послідовної координації процесів виконання замісів для другого рівня координації. За принципом Белмана запропоновано оптимальний за швидкодією алгоритм управління завантаженням бетоновозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102-5-05
Шифр НБУВ: РА320134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Аль-Шамсі Халед Алі Саід 
Модифіковані неавтоклавні газобетони на основі сумішей низької водопотреби: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Аль-Шамсі Халед Алі Саід ; Донбас. держ. акад. буд-ва та архіт. — Макіївка, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена теоретичному і експериментальному дослідженню газобетонів, що модифікувалися комплексною добавкою лігносульфонату технічного + гідроксиду натрію. Досліджено вплив добавок на кінетику газоутворення і зростання пластичної міцності бетонного сирцю, фізико-механічні властивості, склад продуктів твердіння цементно-піщаних паст. Вивчені технологічні та експлуатаційні властивості (міцність, усадка-набухання, капілярне всмоктування, повітро- та морозостійкість) теплоізоляційних і теплоізоляційно-конструкційних автоклавних та неавтоклавних газобетонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102.174.2

      
Категорія: Будівництво   
4.

Афанасьєв М.Ф. 
Технологія бетонних і залізобетонних виробів із безперервним електророзігрівом бетонних сумішей: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / М.Ф. Афанасьєв ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2000. — 32 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень розробки технології виготовлення бетонних і залізобетонних виробів з безперервним електророзігрівом бетонних сумішей. Розроблено теоретичні основи технології безперервного електророзігріву бетонної суміші на рухомій транспортерній стрічці. Виготовлено нове технологічне знаряддя, що забезпечує безперервний процес електророзігріву бетонної суміші, її транспортування до посту формування та розподілу по всій площі виробу. Запропоновано методи визначення питомого електричного опору та зручного укладання бетонних сумішей, оптимальні компоновочні рішення технологічних мереж виробництва бетонних і залізобетонних виробів з безперервним електророзігрівом бетонних сумішей. Встановлено невідоме раніше явище взаємодії зовнішнього електромагнітного поля з процесами гідратації, які інтенсивно відбуваються в бетонній суміші, що розігрівається, та свіжоукладеному бетоні, яке полягає в направленій орієнтації магнітних моментів часток молекулярних тіл - складників бетонної суміші, зумовлене залежністю моменту кількості руху (спіну) від зовнішнього магнітного поля Землі. Обгрунтовано перевагу та ефективність розроблених технологій з урахуванням останніх досягнень науки та техніки у галузі теплової обробки бетону електричним струмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.206.4
Шифр НБУВ: РА311633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Бабій І.М. 
Механоактивовані цементні суспензії та бетони на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05. / І.М. Бабій ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт.. — О., 2002. — 21 с. — укp.

Теоретично досліджено способи управління структуроутворенням композиційних будівельних матеріалів (КБМ) на основі портландцементу та наведено результати експерименту. Доведено можливість підвищення хімічної активності цементних в'яжучих з наповнювачем, та інтенсифікації процесів структуроутворення КБМ на їх основі шляхом обробки суспензій в'яжучого за умов швидкісного змішування за присутності домішки ПАР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102.135
Шифр НБУВ: РА319131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
6.

Бадеян Г.В. 
Технологические основы возведения монолитных железобетонных каркасов в высотном жилищном строительстве: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.08 / Г.В. Бадеян ; Киев. нац. ун-т стр-ва и архит. — К., 2000. — 33 с. — укp.

Розглянуто науково-прикладну проблему створення технологічних основ монолітного висотного житлового будівництва. Введено поняття технологічної системи зазначеного будівництва, визначено ціль її удосконалення, побудовано графоаналітичну модель, обгрунтовано систему показників та методику їх визначення, а також розроблено інноваційну стратегію оптимізації. Запропоновано комплексне удосконалення технологічних, конструктивних, організаційних та нормативних засад монолітного висотного житлобудування, у тому числі за в особливих кліматичних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.1
Шифр НБУВ: РА314430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Барабаш І.В. 
Бетони на механоактивних мінеральних в'яжучих: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / І.В. Барабаш ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2005. — 35 с. — укp.

Розроблено технологію виготовлення бетонних виробів на механоактивованих мінеральних в'яжучих. Обгрунтовано механізм активації мінеральних в'яжучих як грубодисперсних систем, який враховує часте зіткнення без руйнування часток дисперсної фази у турбулентних потоках дисперсійного середовища. Визначено умови та режими роботи трибоактиватора для максимальної активації поверхневого шару часток мінерального в'яжучого та наповнювача. Досліджено процес організації "миттєвих структур" за механоактивації грубодисперсних висококонцентрованих систем, в яких враховано ліофілізацію поверхні часток та їх взаємодію під час зіткнення. Вивчено вплив швидкості обертання ротора, часу змішування, виду ПАР, дисперсності та кількості молотого кварцового піску на зміну ефективності в'язкості суспензії на основі вапна та портландцементу. Рекомендовано оптимальні режими механоактивації суспензій. Експериментально підтверджено підвищення степені гідратації механоактивованих цементних композицій. Вивчено вплив режимів обробки на зміну степені гідратації, міцнісних характеристик цементного каменю, розчинів і бетонів. Рекомендовано оптимальні склади бетонів, що дозволяють підвищити ефективність використання в'яжучих у 1,5 - 2 рази. Створено промисловий трибоактиватор для механоактивації композицій на основі мінеральних в'яжучих. Розроблено технологічні схеми виготовлення виробів з використанням даних матеріалів, проведено їх промислове впровадження та підтверджено техніко-економічну доцільність використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.006.7 + Н626.102.01 +
Шифр НБУВ: РА335219

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Баранов А.М. 
Теоретичні основи робочих процесів машин набризку будівельних сумішей: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.02 / А.М. Баранов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 33 с. — укp.

Розроблено новий напрямок створення машин на базі математичних моделей процесу ущільнення будівельних сумішей методом набризку з позицій удару та проникнення часток бетонної суміші у пластично стисливе середовище і процесу формування струменя за умов торкретування, заснованого на механізмі утворення великомасштабних когерентних структур. Встановлено можливість керування утворенням великомасштабних когерентних структур і зміни їх орієнтації, що дозволило створити обладнання пневмонабризку з принципово новими характеристиками. На підставі моделі процесу ущільнення методом набризку розроблено способи виготовлення торкрет-бетону та виробів з набризксталефібробетону у разі роздільної пошарової укладки бетонної суміші і фібрових елементів. Розроблено методики розрахунку і технічну документацію на обладнання набризку способом мокрого торкретування та на обладнання технологічної лінії виробництва набризксталефібробетону. Створене обладнання використовувалося під час виконання торкрет-робіт за умов реконструкції ряду будинків і споруджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.105.8-5-01
Шифр НБУВ: РА314380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Блажко В.В. 
Тривальний бетонозмішувач для приготування малорухомих бетонних сумішей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / В.В. Блажко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності роботи бетонозмішувачів примусової дії завдяки використанню у процесі приготування малорухомих будівельних сумішей каскадного режиму перемішування її складових тривальним робочим органом. За результатами теоретичних досліджень створено математичну модель взаємодії робочого органу бетонозмішувача з компонентами бетонної суміші. Визначено основні робочі параметри тривального бетонозмішувача примусової дії. Проведено експериментальні дослідження даного бетонозмішувача, за якими показано узгодженість результатів теоретичних і експериментальних досліджень. Визначено раціональні параметри й ефективність приготування малорухомої бетонної суміші у новому бетонозмішувачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102.06-54 +
Шифр НБУВ: РА354576

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Бугаєвський С.О. 
Дрібнозернисті цементні бетони з домішкою полімера для ремонту мостових залізобетонних конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / С.О. Бугаєвський ; Харк. держ. автомоб.-дорож. техн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної проблеми створення технологічних, екологічно безпечних складів на основі доступних місцевих компонентів для ремонту залізобетонних і, зокрема, мостових конструкцій. Створення складів базується на використанні портландцементу, поширених низькомодульних пісків і комплексної домішки, компоненти якої дозволяють різноманітними засобами проводити відновлення захисного шару бетону й арматури залізобетонних конструкцій без припинення руху транспорту. Встановлено механізми дії окремих компонентів і комплексної домішки в цілому на підвищення адгезії до поверхні, що ремонтується. Доведено позитивний вплив комплексної домішки на фізико-механічні та експлуатаційні властивості дрібнозернистих бетонів у відновлених захисних шарах мостових залізобетонних конструкцій. Досягнуто ідентичність деформативних властивостей відновленого захисного шару із дрібнозернистого бетону з комплексною домішкою з бетоном і сталевою арматурою мостових залізобетонних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.2-083-3 + Н626.102.134

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Буцький В. О. 
Активатор барабанно-валкового типу безперервної дії для комплексів по виробництву дрібноштучних виробів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.02 / В. О. Буцький ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито закономірності процесу активації шляхом багаторазового ущільнення товстого шару зволоженої суміші прокатуванням під валком і наступного рихлення ножем. Обгрунтовано використання показника інтенсивності активації. Одержано залежності щодо визначення даного показника з урахуванням картини розподілу густини та тиску вздовж камери активації. Виявлено та підтверджено виробничими випробуваннями позитивні ефекти використання активатора: двохкратне нарощування міцності виробів з активованої суміші, або аналогічне зменшення витрат цементу, нарощування міцності сирцю, можливість зменшення тиску напівсухого пресування чи амплітуди та тривалості вібропресування, змішувальну спроможність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102.653
Шифр НБУВ: РА372888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Возненко А.Д. 
Удосконалення режимів твердіння бетонів для об'єктів транспортного призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / А.Д. Возненко ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

З урахуванням особливостей зміни вологості пароповітряного середовища під час твердіння бетону за умов тепловологісної обробки розроблено метод оцінки та датчик виміру вологості. Обгрунтовано кількісну оцінку урахування впливу термо-вологісних градієнтів у єдиному комплексі, названому узагальненим F-фактором, запропоновано модель розрахунку його впливу. Розроблено та реалізовано методику моделювання та розрахунку температурно-вологісних полів у залізобетонних виробах за підвищених температур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102.1/9
Шифр НБУВ: РА319001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Гаврилюк В. П. 
Газосилікати автоклавного твердіння з компромісно оптимальними рівнями критеріїв якості та енергоємності: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / В. П. Гаврилюк ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2011. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано на підставі обчислювальних експериментів умови одержання газосилікату з компромісно оптимальними рівнями критеріїв якості й енергоємності за умов дотримання нормативних обмежень за густиною та міцністю на стиск. Обчислювальні експерименти проведено за модифікованою версією алгоритму пошуку компромісу випадковим скануванням полів властивостей матеріалу, описаних нелінійними дев'ятифакторними експериментально-статистичними моделями. Рівні властивостей газосилікату за кожної з комбінацій вимог за густиною та міцністю на стиск є оптимізованими. В "нормативних блоках", заданих нормативними вимогами, компромісно оптимальні значення межі міцності та деформатівності у разі вигину та теплопровідності покращено на 80 % усередині діапазонів припустимих значень. Визначено рівні факторів, що їх забезпечують, на завершальній ітерації мінімізовано тиск пари та час витримки в автоклаві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.016 + Н331.742 + Н626.742
Шифр НБУВ: РА383890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Гапоненко 
Дрібнозернисті дисперсно-армовані бетони підвищенної водонепроникності, морозостійкості та тріщиностійкості для гідротехнічних споруд: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Катерина Олександрівна Гапоненко ; Одеська держ. академія будівництва і архітектури. — О., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н77-033.19 + Н626.102.9
Шифр НБУВ: РА365976

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Гасанов А.Б. 
Керамзитобетонні дренажні труби підвищеної міцності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / А.Б. Гасанов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень розробки технології пористих дренажних труб з бетону на керамзитовому заповнювачі, що забезпечує підвищення міцності труб та формування структури пористого бетону, та знижує його кольматацію матеріалом обсипки. Отримано бетон з підвищеною міцністю у разі розтягу, що значно підвищує несучу здатність дренажних труб, поширює область їх використання (збільшити глибину укладання до 4-х метрів). Запропоновано метод гомогенізації, який полягає у вакуумуванні заповнювача та перемішуванні усіх інгредієнтів бетону під вакуумом на першій стадії. На другій стадії перемішування відбувається за умов атмосферного тиску. Збільшення швидкості та повноти заповнення капілярів забезпечується введенням ПАР + хімічний прискорювач твердіння. Розроблено технологію виробництва пористих дренажних труб з бетону на керамзитовому заповнювачі з підвищеним показником міцності у разі розтягу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.22 + Н778.712.7-02
Шифр НБУВ: РА317394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Герасименко В.В. 
Віброплощадка з управляючим впливом на суміш, яка ущільнюється: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / В.В. Герасименко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено динаміку низькочастотної віброплощадки на еластичних оболонках з урахуванням впливу середовища і створено машини, що впливають на ущільнювану суміш. Розкрито закономірності руху робочого органу віброплощадки з урахуванням опору середовища та впливу на ущільнювану суміш з пневматичним виконуючим механізмом пульсаторного типу. Визначено основні принципи створення подібних машин, і на їх основі запропоновано методику інженерного розрахунку основних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.105.667-57
Шифр НБУВ: РА317392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Герасимова К.В. 
Властивості і технологія спеціального, модифікованого залізом бетону, в умовах динамічних впливів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / К.В. Герасимова ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення стабільності властивостей спеціальних, модифікованих залізом, бетонів за рахунок спрямованого формування структури цементного каменю з метою покращання його міцності й адгезійного зчеплення з затверділим бетоном будівельних конструкцій, на які впливають динамічні навантаження. Така спрямованість процесів забезпечується завдяки уведенню до складу спеціального цементу, одержаного на основі дисперсної системи "портландцемент - залізовмісна речовина - олеат натрію", домішки простого ефіру - карбоксиметилцелюлози. Вивчено вплив цієї домішки на формування фазового складу та структури дисперсної системи. Доведено, що введення до складу дослідженої системи карбоксиметилцелюлози зумовлює стабілізацію фізико-механічних, зокрема, адгезійних властивостей бетонів, що має прояв у збільшенні міцності зчеплення спеціального бетону з домішкою карбоксиметилцелюлози з затверділим бетоном конструкції за умов динамічних впливів. Визначено особливості технології одержання розроблених бетонів, а саме: певний порядок змішування компонентів та збільшення тривалості їх перемішування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.9 + Н626.102.19 +
Шифр НБУВ: РА354244

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Гнітько С.М. 
Пристрій для вібраційного ущільнення бетонних сумішей та переміщення виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / С.М. Гнітько ; Полтав. держ. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуті питання створення керованого вібраційного пристрою, проведені динамічні та технологічні дослідження розробленого пристрою для вібраційного ущільнення бетонних сумішей та переміщення виробів. Складені й проаналізовані математичні моделі різних конструктивних схем вібропристрою з керованим й некерованим віброзбуджувачем, який генерує кругові коливання. Розроблено дослідно-промисловий зразок вібропристрою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.205.567-57

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Голов К. С. 
Обгрунтування параметрів та ефективності застосування рентгенозахисних конструкцій з композиційних матеріалів на основі фосфогіпсу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.26.01 / К. С. Голов ; НАН України ; Ін-т геотехн. механіки ім. М.С. Полякова. — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено, що за взаємодії у процесі структурування гідратувальної електропровідної матриці у вигляді фосфогіпсового в'яжучого з частинками полідисперсної суміші рентгенозахисного наповнювача у вигляді рідкоземельних елементів з наступним закріпленням їх в твердіючий матриці з утворенням міцних фазових контактів, рентгенозахисна конструкція з композиційного рентгенозахисного матеріалу (у порівнянні з показниками відповідно до закону Бугера) послаблює інтенсивність рентгенівського та гамма-випромінювань. Це досягається за рахунок реалізації механізму кристалізації гідратувального в'яжучого, що забезпечує руйнування агломерованих частинок рідкоземельних елементів, за рахунок чого збільшується кількість ультрадисперсної фракції, що, у свою чергу, призводить до збільшення перерізу взаємодії випромінювання з композиційним матеріалом конструкції. Встановлено закономірності зміни рентгенозахисних властивостей конструкцій з композиційним матеріалом на основі фосфогіпсу від технологічних параметрів формування матеріалу. Визначено технологічні параметри, що впливають на механізм взаємодії гідратувального в'яжучого з рідкоземельними та забезпечують послаблення інтенсивності рентгенівського та гамма-випромінювань у низькому та середньому діапазоні енергій у 1,4 - 1,5 раза. Доведено доцільність створення рентгенозахисних конструкцій з композиційного матеріалу на основі фосфогіпсу. Обгрунтовано параметри рентгенозахисної конструкції, а також ефективність її застосування під час захисту від рентгенівського та гамма-випромінювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.96 + Н626.102.96
Шифр НБУВ: РА382008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Гончар В.П. 
Зносо-термостійкі композиційні матеріали на основі лужних алюмосилікатних в'яжучих: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.П. Гончар ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж434 + Л41 + Н626.102.19
Шифр НБУВ: РА310505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського