Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (24)Книжкові видання та компакт-диски (35)
Пошуковий запит: (<.>U=Н581.25$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Будівництво   
1.

Махер Ш.О. 
Будівництво на грунтах, які набухають (в умовах Сірійської Арабської Республіки): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Ш.О. Махер ; Держ. НДІ буд. конструкцій. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано властивості глинистих грунтів, що набухають. Висвітлено методи розрахунку основ і будинків з урахуванням особливостей даних грунтів та умов експлуатації. Описано фізичні, фізико-хімічні та механічні властивості регіональних грунтів. Визначення НДС системи будинок - фундамент - основа з урахуванням впливу набухання грунту виконано для розрахунку схеми у вигляді балки на пружній основі, представлено моделлю Власова - Леонтьєва, що має властивості до набухання, для якої одержані системи диференціальних рівнянь та їх апроксімація методом кінцевих різниць для різних випадків розподілу жорсткості балки та вологості грунту та для схеми, в якій будинок представлений просторовою оболонкою, фундамент - системою перехресних балок, а основа - окремими елементами кінцевої жорсткості та моделлю Власова-Леонтьєва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.251
Шифр НБУВ: РА319476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Сейф Ельдін Гаффар Хассан 
Грунти, що набрякають, як основи фундаментів будівель і споруд в районі Межиріччя Республіки Судан: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Сейф Ельдін Гаффар Хассан ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2009. — 21 с. — укp.

Удосконалено методи розрахунку, розроблено ефективні конструкції та способи влаштування основ і фундаментів, які забезпечують надійне зведення й експлуатацію будівель за особливих інженерно-геологічних умов - на грунтах, що набрякають, зокрема, на прикладі Судану. Встановлено нормативні значення характеристик міцності місцевих грунтів, що набрякають (expansive soil) залежно від їх фізичних властивостей та ступеня набрякання, які одержано методами математичної статистики з використанням кластерного, факторного та кореляційно-регресійного аналізу. Запропоновано спосіб зонування досліджуваної території й обгрунтовано можливість диференційного застосування нормативних характеристик грунтів. Одержано емпіричні вирази та побудовано графіки для визначення коефіцієнтів несучої здатності основ і поправочних коефіцієнтів, необхідних для проектування на грунтах, що набрякають. Побудовано аналогічні прийнятим у зарубіжній проектній практиці кореляційні залежності для проведеня оцінювальних розрахунків деформацій підйому фундаментів на грунтах, що набрякають, в Північній ель д'Жезірі. Узагальнено, систематизовано та проаналізовано дані інженерно-геологічних досліджень грунтів, що набрякають, які використовуються у реальному проектуванні будівель і споруд. Удосконалено методику розрахунку несучої здатності основ, в якій використано узагальнену формулу, що враховує шляхом введення емпіричних коефіцієнтів властивості грунтів, форму та глибину закладання фундаменту, а також кут нахилу вертикального навантаження від будівлі. Запропоновано методику обробки рентгенографічних досліджень мінерального складу грунтів. Розроблено конструктивні рішення фундаментів на грунтах, що набрякають.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.251 +
Шифр НБУВ: РА368911

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Демессіє Мекуріа Келкай 
Зміна фізико-механічних властивостей лесових просідаючих грунтів в зоні промислової забудови (на прикладі Черкаського ВАТ "Азот"): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Демессіє Мекуріа Келкай ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено практичні рекомендації щодо випробування грунтів з метою визначення просідання та здійснення розрахунку лесових основ на території хімічних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.253 + Н581.121.5 +
Шифр НБУВ: РА348990

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Ашрам Махмуд Ніхад 
Набухаючі грунти як основи фундаментів будівель та споруд у північно-східних регіонах Сирії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Ашрам Махмуд Ніхад ; Придніпров. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

Наведено результати дослідження набухаючих грунтів, що використовуються в якості основ будинків і споруд, у перспективних для будівництва північно-східних регіонах Сирії. Обробка великого експериментального матеріалу методами математичної статистики дозволила знайти кореляційні залежності, що пов'язують прості фізичні показники грунтів з характеристиками набухання. Запропоновано рівняння для визначення тиску та вологості набухання, а також вільного відносного набухання, отримані на базі прямолінійних регресій і відрізняються високими значеннями коефіцієнтів кореляції. Встановлено співвідношення між характеристиками набухання та усадки досліджуваних глин. Визначено ступінь впливу конструктивних особливостей і параметрів приладів різних систем, що використовуються у Сирії для визначення характеристик набухання. Під час розробки пальових фундаментів у набухаючих грунтах показано можливість визначення активної зони і зони гальмування на поверхнях паль методом моделювання. Результати підтверджено натурними випробуваннями. Встановлено особливості розвитку сил тертя на поверхнях моделей паль в грунтах, що набухають.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.251
Шифр НБУВ: РА312934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Гранько О.В. 
Напружено-деформований стан тривало навантажених лесових основ за умови їх підтоплення: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / О.В. Гранько ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2008. — 20 с. — укp.

На підставі результатів лоткових і натурних досліджень установлено, що у разі реконструкції будівель за умови підтоплення необхідно враховувати додатковий резерв несучої здатності лесової основи у разі її тривалого завантаження за співвідношення середнього тиску під підошвою фундаменту до розрахункового опору замоклого природного грунту більше 0,65. Одержано лінійні емпіричні залежності підвищення механічних характеристик тривало обтиснених замоклих лесових грунтів від співвідношення середнього тиску під підошвою фундаменту до розрахункового опору замоклого природного грунту. За результатами експериментально-теоретичних досліджень модифіковано деформаційну пружно-пластичну модель грунту для підвищення точності оцінювання напружено-деформаційного стану (НДС) тривало обтиснених замоклих лесових основ фундаментів з використанням методу скінченних елементів і кроково-ітераційних процедур. У межах методу пошарового підсумовування запропоновано нову методику визначення додаткових осідань основ під час реконструкції будівель на тривало обтиснених грунтах. Цей підхід дозволяє зменшити приріст значень осідань основи у разі надбудови у порівнянні з нормативною методикою до 40 %. Розроблено "Рекомендації з розрахунку замоклих лесових основ фундаментів будівель, які підлягають реконструкції".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.253 +
Шифр НБУВ: РА356127

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Рабоча Т.В. 
Нелінійна консолідація територій і масивів відвалів із слабких грунтів з урахуванням фільтраційної анізотропії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Т.В. Рабоча ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему прогнозування деформацій основ споруджень зі слабких водонасичених фільтраційно-анізотропних грунтів. Наведено рівняння нелінійної теорії консолідації таких грунтів за різних умов деформування: одновимірних, плоских, просторових, вісесиметричних. Коефіцієнт консолідації представлений ступеневою функцією. У кінцево-різницевій формі запропоновано рішення задач у розглянутій постановці для слабких водонасичених фільтраційно-анізотропних грунтів. Розроблено алгоритми рішення задач ущільнення за одновимірних, плоских, просторових, вісесиметричних умов деформування основ територій і масивів відвалів зі слабких водонасичених грунтів з урахуванням фільтраційної анізотропії шляхом побудови явних кінцево-різницевих схем. Коефіцієнт консолідації змінюється у часі та за координатами ущільнювального шару з урахуванням фільтраційної анізотропії, що підтверджується фізичним змістом процесу консолідації та даними експериментальних досліджень. Проведено числовий експеримент, за його результатами побудовано графіки. Зроблено висновок про відмінність процесу деформування слабких водонасичених фільтраційно-анізотропних основ від теоретичних рішень для досить слабких водонасичених грунтів (мулів, торфів). З'ясовано, що на початковому етапі ущільнення вібувається більш інтенсивно у порівнянні з нормативним методом розрахунку, а на кінцевому - більш повільно, що краще узгоджується з експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.2 + Н581.257 +
Шифр НБУВ: РА360701

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського