Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (142)Книжкові видання та компакт-диски (120)
Пошуковий запит: (<.>U=Н581.121$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Андрєєв В.С. 
Крени жорстких фундаментів на водонасиченій шаруватій основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / В.С. Андрєєв ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архітект. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Для основи було використано модельний матеріал, дрібний пісок і суглинок різної консистенції. Розроблено методику та проведено експерименти, на підставі результатів яких вивчено особливості розвитку крену жорсткого фундаменту на водонасиченій основі, показано можливість використовування модельного матеріалу для дослідження деформації грунтових основ. Теоретично досліджено закономірності розвитку у часі крену фундаментів споруд на водонасиченій основі, зокрема з прямокутною формою підошви у рамках розрахункової схеми пружного напівпростору. Здійснено розрахунки залежності крену фундаментів на водонасиченій основі від часу за різних співвідношень товщини основи, розмірів сторін і значень коефіцієнта Пуассона грунтового скелета. За вищого значення цього коефіцієнта швидше завершується процес фільтраційної консолідації основи та відбувається стабілізація крена фундаменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5 + Н581.121.5
Шифр НБУВ: РА345071

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Арешкович О.О. 
Напружено-деформований стан грунтової основи зсувонебезпечної території: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / О.О. Арешкович ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено зсувні процеси на зсувонебезпечних територіях і основні фактори, які формують їх напружено-деформований стан з використанням моделі пружно-пластичного деформування грунтів, яка базується на дилатансійній теорії В.М.Николаєвського, неасоційованому закону деформування та модифікованому критерію пластичності Мізеса - Шлейхера - Боткіна, запропонованого проф. І.П.Бойко. Розроблено методику числового моделювання напружено-деформованого стану грунтового масиву зсувонебезпечної території, яка передбачає використання модуля пружності грунтів, значення якого визначається за гілкою розвантаження випробуваннями грунтів, і модуля загальних деформацій, зміна яких зумовлюється відповідними значеннями структурної міцності. Розв'язано задачі впливу гідрогеологічних умов, додаткового навантаження від будинків на бровці схилу, екскавації грунту у підніжжі схилу з використанням розрахунково-програмного комплексу "VESNA", орієнтованих на розв'язок тривимірних нелінійних задач. Шляхом виявлення та фіксації локальних зон розвитку пластичних деформацій підтверджено запропоновану гіпотезу пошуку положення та форми потенційної поверхні ковзання. На експериментальному майданчику в м.Києві організовано довготривалі інструментальні спостереження за розвитком зсувних процесів, проведено випробування зразків грунтів непорушеної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121 +
Шифр НБУВ: РА350037

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Бабіч 
Особливості розвитку крена прямокутних фундаментів на водонасиченій основі для шару кінцевої товщини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Пилип Володимирович Бабіч ; Придніпровська держ. академія будівництва та архітектури. — Д., 2006. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5
Шифр НБУВ: РА350025

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Бородін М.О. 
Розробка методик розрахунку осідань для фундаментів із кальцевою формою підошви: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / М.О. Бородін ; Придніпр. держ. акад. будівництва та архітектури. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено напружено-деформований стан (НДС) фундаментів із кільцевою формою підошви, розроблено методики розрахунку стабілізованих осідань. З використанням теорії пружності визначено напруги та деформації основ фундаментів із кільцевою формою підошви. Отримано точне розв'язання задачі про напружено-деформований стан грунтової основи в межах моделі лінійної пружності ізотропного середовища, а також точні розв'язки задачі про напружено-деформований стан грунтової основи в межах: моделі лінійного пружного водонасиченого ізотропного, моделі спадково пружного ізотропного та моделі водонасиченого спадково-пружного ізотропного середовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5-02 + Н582.2-02
Шифр НБУВ: РА317233 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Винников Ю.Л. 
Моделювання процесів ущільнення грунту при вісесиметричному напружено-деформованому стані основ: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.02 / Ю.Л. Винников ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 38 с.: рис. — укp.

Розроблено феноменологічну пружно-пластичну модель грунту, яка дозволяє описувати його стан у разі широкого діапазону часу дії наванажень, характерних для влаштування та роботи ущільнених основ. Зазначено, що параметри моделі встановлюються інтерпретацією нормативних випробувань грунту. Уперше для одночасного розв'язання задач про напружено-деформований стан (НДС) основ у процесі утворення фундаментів ущільнення за різними технологіями (вдавлювання, розкочування, забивання, витрамбовування) та наступної роботи цих фундаментів, зокрема межового стану за грунтом. Розроблено алгоритм числового розв'язку, на базі якого створено програмний комплекс "PRIZ-Pile" дя ПЕОМ, що реалізує метод кінцевих елементів у фізично та геометрично нелінійній постановці. Запропоновано класифікацію методів впливу на грунт у разі влаштування фундаментів ущільнення, що дає змогу вибрати режим випробувань грунту під час визначення його вихідних параметрів для моделювання НДС ущільнених основ, що створюються за різноманітними технологіями. Здійснено комплексні розрахунково-теоретичні та експериментальні дослідження НДС штучних основ і фундаментів ущільнення, створених за різними методами впливу на грунт за умов їх улаштування та роботи. Проаналізовано процеси зміни НДС масивів, що мають місце у процесі створення фундаментів і штучних основ з ущільненням грунту та їх наступної роботи, зокрема утворення зон грунту зі змінними властивостями навколо фундаментів. Запропоновано нові ефективні конструкції, обладнання та способи зведення фундаментів ущільнення, а також методики їх проектування. Виконано та проаналізовано багаторічні спостереження за осіданнями будівель і споруд на фундаментах ущільнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121 +
Шифр НБУВ: РА334481

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Голов О.О. 
Деформації основ фундаментів будівель в умовах щільної міської забудови: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / О.О. Голов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Удосконалено методи розрахунку основ існуючих будівель і споруд за умов щільної міської забудови. На базі ідеально пружно-пластичної моделі грунту за умов пласкої деформації з залученням методів скінченних елементів і початкових напружень визначено напружено деформований стан основ, зокрема нерівномірність додаткових осідань. Проведено математичне моделювання процесу функціонування основ фундаментів існуючих будівель і споруд за умов щільної забудови та виконано зіставлення одержаних результатів з даними натурних спостережень та розрахунками за існуючими нормами. Доведено достовірність та ефективність даного підходу для розрахунку деформації основ фундаментів будівель. Досліджено вплив таких чинників, як довжина консолей фундаментів нових будівель і наявність захисних споруд та їх основних параметрів (жорсткості, висоти, анкерування та лідирування) на додаткові осідання існуючих будівель. На підставі розрахункових досліджень показано ефективність конструктивних рішень основ за умов щільної міської забудови - влаштування консолей, захисних стін, пальових фундаментів. Розроблено методику розрахунку нерівномірності осідань основ стрічкових фундаментів існуючих будівель від впливу новобудов і доведено її достовірність для прогнозування появи ушкоджень у конструкціях існуючих будівель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121 +
Шифр НБУВ: РА335526

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Головко О. С. 
Крени фундаментів з кільцевою формою підошви на водонасиченому грунтовому шарі кінцевої товщини: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.02 / О. С. Головко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2010. — 24 с. — укp.

Розроблено устаткування та методику випробувань позацентрово-навантажених фундаментів. Досліджено вплив на розвиток кренів співвідношення внутрішнього та зовнішнього діаметрів, виду грунтової основи та товщини шару грунту. Встановлено основні закономірності осідання та розвитку кренів грунтового шару кінцевої товщини в залежності від коефіцієнта просторової консолідації та повзучості грунтового кістяка. Визначено методику розрахунку та формули для визначення поточних і стабілізованих значень кренів кільцевих фундаментів. Складено спеціальні таблиці для зручності інженерних розрахунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5 + Н7-082.03
Шифр НБУВ: РА373426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Горлач С.М. 
Взаємний вплив фундаментів на деформації їхніх основ у шаруватих грунтах: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.23.02 / С.М. Горлач ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2003. — 21 с. — укp.

Експериментально досліджено формування вирви осідання навколо жорстких штампів на шаруватих грунтах і на цій основі встановлено взаємний вплив фундаментів на деформації їх основ. Виявлено, що взаємовплив фундаментів залежить від текстурних особливостей їх основ, визначено особливості утворення вирви осідання в різних за зв'язністю грунтах і за умови шаруватої основи. Запропоновано методику розрахунку вирви осідання та взаємного впливу суміжних фундаментів на деформації їх основ. Встановлено закономірності формування вирви осідання і взаємного впливу фундаментів на осідання їх основ: якщо у верхній частині шаруватої основи залягає щільний грунт, то істотний взаємовплив спостерігається за умови відстані між штампами в 1,0 b, (b - ширина штампа); якщо верхній шар складений слабким грунтом у пластичному стані, взаємовплив істотний за умови відстані між штампами в (0,5 - 0,75) b.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5 +
Шифр НБУВ: РА328233

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Грабовець О.М. 
Деформаційні характеристики глинистих грунтів Середнього Придніпров'я: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / О.М. Грабовець ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2007. — 22 с. — укp.

Розроблено методику визначення деформаційних характеристик глинистих і песових просадочних грунтів Дніпропетровської, Запорізької та Кіровоградської областей України, яка передбачає проведення лабораторних компресійних випробувань зразків за скороченою схемою. Доцільність використання методити встановлення Деформаційних характеристик Дисперсних грунтів (СККД) перевірено за допомогою зіставлення одержаних результатів з результатами інженерно-геологічних досліджень ДніпроДПНТРа для молокозаводу N3 у м.Дніпропетровськ. Порівняння умовних витрат на реалізацію програм інженерно-геологічних досліджень для даного заводу показало економію не менше 19 %, якщо випробування здійснювати за методикою СКДД. Запропоновано застосовувати методику для проведення розрахунків грунтових основ споруд III класу відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121 + Н581.241 +
Шифр НБУВ: РА353495

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Демессіє Мекуріа Келкай 
Зміна фізико-механічних властивостей лесових просідаючих грунтів в зоні промислової забудови (на прикладі Черкаського ВАТ "Азот"): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Демессіє Мекуріа Келкай ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено практичні рекомендації щодо випробування грунтів з метою визначення просідання та здійснення розрахунку лесових основ на території хімічних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.253 + Н581.121.5 +
Шифр НБУВ: РА348990

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Живодеров М.А. 
Конструкції з термопластичними елементами для вирівнювання будівель і споруд: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / М.А. Живодеров ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням вирівнювання безкаркасних будівель у складних гірничо-геологічних умовах. Розроблено конструкції з термопластичними елементами з асфальтобетону для вирівнювання житлових будівель висотою до дев'яти поверхів. Опрацьовано інженерні методи розрахунку тривалої міцності конструкції з асфальтобетонними елементами, що базуються на численному інтегруванні рівнянь граничної рівноваги зв'язно-сипкого середовища. Виконано комплекс експериментальних досліджень короткочасної і тривалої міцності конструкцій із термопластичними елементами з асфальту. Досліджено закономірності термопластичного осідання конструкцій з асфальтобетонними елементами під час однобічного нагріву їх за допомогою електронагрівачів. Виконано перевірку працездатності пропонованих конструкцій із асфальтобетонними елементами в умовах натурних експериментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Зіяд М. М. Сальха 
Взаємодія близько розташованих фундаментів різної форми на основі у вигляді лінійно-деформівного шару грунту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Зіяд М. М. Сальха ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено експериментально-теоретичне дослідження формування воронки осідання навколо твердих штампів різної форми підошви за умов лінійно-деформівного шару. Встановлено взаємний вплив фундаментів на деформацію їх основ. Виявлено, що форма підошви жорсткого штампа (моделі фундаменту), вид грунту та товщина пружного шару впливають на формування та розміри воронки осідання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5
Шифр НБУВ: РА330530

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Маркелова Т.В. 
Прогнозування середніх осадок фундаментів на шаруватих основах від вертикального навантаження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Т.В. Маркелова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено напружено-деформований стан шаруватої грунтової основи (у тому числі з шарами, що мають реологічні властивості у водонасиченому стані) під час дії на неї зовнішнього навантаження від фундаментів. Розроблено методику розрахунку середніх осадок. На підставі експериментальних досліджень у спеціальному лотку з круглими металевими штампами площею 100 та 200 см2 досліджено особливості згущення одно-, дво- та тришарової основи, представлені зв'язними та незв'язними грунтами у водонасиченому стані. За допомогою тривалих компресійних випробувань встановлено реологічні властивості зв'язних грунтів шарової основи. У межах загальних засад теорії пружності аналітичним шляхом визначено напруги та пересування в шаровій основі. По-перше, отримано розв'язок для випадку, коли до верхньої межі основи прикладено окремим способом розподілену напругу. По-друге, розв'язок застосовано до напруги, розподіленій на заданій площині. Проведено порівняльний аналіз розподілення напруг і пересувань у шаруватій та однорідній основах, який виявив їх суттєву розбіжність. За результатами експериментальних досліджень і теоретичного аналізу розроблено практичні рекомендації щодо розрахунку середніх осадок фундаментів на грунтовій шаруватій основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.112 + Н581.121.5
Шифр НБУВ: РА312759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Маркова М.А. 
Особливості спільної роботи пальових фундаментів та будівель в умовах просадних грунтів великої товщі: Автореф. дис.. канд. техн. наук: 05.23.02 / М.А. Маркова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.. — Д., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено напружено-деформований стан фундаментів на палях разом з будівлею з урахуванням впливу просадних грунтів великої товщі. Обстежено значну кількість будівель з фундаментами на палях, встановлено причини їх виникнення. На підставі аналізу напружено-деформованого стану системи будівля - палі - просадний грунт вивчено вплив на палі локальної обводненої зони просадного грунту. Розрахунок виконано з використанням методу кінцевих елементів у плоскій та просторовій постановці. Розроблено методику комплексного дослідження деформованих будівель за умов просадних грунтів, що дозволяє визначити причини деформування та здійснити вибір способів підсилення будівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5 + Н582.5-028
Шифр НБУВ: РА318519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Мартинюк П.М. 
Математичне моделювання фільтраційної консолідації грунтів з урахуванням переносу солей: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / П.М. Мартинюк ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На базі узагальненого закону Дарсі - Герсеванова побудовано математичну модель задачі фільтраційної консолідації грунтів з урахуванням переносу солей. Встановлено існування та єдність розв'язку відповідної першої крайової задачі в одновимірному випадку. З використанням методів скінченних різниць та скінченних елементів отримано чисельні розв'язки одно- та двовимірних задач в області з фіксованими межами та задачі консолідації тіла грунтової греблі з вільною рухомою поверхнею з урахуванням переносу солей. Проведено числові експерименти та їх аналіз з розрахунку поля напорів і поля концентрації сольового розчину з урахуванням нормальної та аномальної осмотичних фільтрацій, а також залежності коефіцієнтів фільтрації та конвективної дифузії від концентрації солей у грунтових водах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.2с11
Шифр НБУВ: РА317033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
16.

Мелашенко Ю. Б. 
Взаємодія пальових фундаментів з грунтовою основою при вертикальному навантаженні: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.02 / Ю. Б. Мелашенко ; "Державний НДІ будівельних конструкцій"(ДП НДІБК), державне підприємство. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5 + Н582.5-028
Шифр НБУВ: РА369507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Меуленер Л.Ч. 
Розрахунок основ стрічкових фундаментів за деформаціями з урахуванням анізотропії грунтів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Л.Ч. Меуленер ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання впливу анізотропних властивостей грунтів на напружено-деформований стан основи та їх урахування для удосконалення розрахунку осідання основ стрічкових фундаментів. Експериментальними польовими випробуваннями встановлено залежність деформаційної анізотропії грунтів від пористості, показника текучості та генезису. Вперше отримано розв'язання задачі про розподіл напружень в основі стрічкових фундаментів з урахуванням властивостей деформаційної анізотропії та інших характеристик грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5
Шифр НБУВ: РА310574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Рабоча Т.В. 
Нелінійна консолідація територій і масивів відвалів із слабких грунтів з урахуванням фільтраційної анізотропії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Т.В. Рабоча ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему прогнозування деформацій основ споруджень зі слабких водонасичених фільтраційно-анізотропних грунтів. Наведено рівняння нелінійної теорії консолідації таких грунтів за різних умов деформування: одновимірних, плоских, просторових, вісесиметричних. Коефіцієнт консолідації представлений ступеневою функцією. У кінцево-різницевій формі запропоновано рішення задач у розглянутій постановці для слабких водонасичених фільтраційно-анізотропних грунтів. Розроблено алгоритми рішення задач ущільнення за одновимірних, плоских, просторових, вісесиметричних умов деформування основ територій і масивів відвалів зі слабких водонасичених грунтів з урахуванням фільтраційної анізотропії шляхом побудови явних кінцево-різницевих схем. Коефіцієнт консолідації змінюється у часі та за координатами ущільнювального шару з урахуванням фільтраційної анізотропії, що підтверджується фізичним змістом процесу консолідації та даними експериментальних досліджень. Проведено числовий експеримент, за його результатами побудовано графіки. Зроблено висновок про відмінність процесу деформування слабких водонасичених фільтраційно-анізотропних основ від теоретичних рішень для досить слабких водонасичених грунтів (мулів, торфів). З'ясовано, що на початковому етапі ущільнення вібувається більш інтенсивно у порівнянні з нормативним методом розрахунку, а на кінцевому - більш повільно, що краще узгоджується з експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.2 + Н581.257 +
Шифр НБУВ: РА360701

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Сахаров В.О. 
Моделювання взаємодії пальового фундаменту з нелінійною основою в умовах прибудови: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / В.О. Сахаров ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 23 с. — укp.

Наведено нову реалізовану модифікацію моделі нелінійного деформування професора І.П.Бойка з дилатансійною умовою В.М.Ніколаєвського, що дозволяє врахувати залежність критерію міцності грунту від виду напруженого стану, структурну міцність та ефект розвантаження, які є важливими під час розв'язання задач прибудови. На базі моментної схеми методу скінченних елементів для ефективного розв'язання задач, з використання тензорних рядів розроблено нові скінченні елементи, які забезпечили підвищену збіжність результатів розрахунків. Здійснено порівняльні числові експерименти взаємодії інженерних конструкцій з основою та досліджено вплив структурної міцності на формування меж стисненої зони, особливості взаємодії пальових фундаментів і захисних конструкцій з грунтовим середовищем, а також влаштування котлованів прибудови. На підставі аналізу двовимірних і тривимірних досліджень взаємодії елементів системи "існуючий будинок - основа - фундамент - надземні конструкції" з урахуванням влаштування котловану та поступового зведення прибудови показано необхідність здійснення нелінійних тривимірних розрахунків задач прибудови. Запропоновано методику проведення інтегрування розрахункових задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121 + Н582.5-028.01 +
Шифр НБУВ: РА339064

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Селіхова Т.О. 
Напружено-деформований стан шаруватих грунтових основ при взаємодії із транспортними спорудами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Т.О. Селіхова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу показника гнучкості за Горбуновим - Посадовим доведено, що з розмірами фундаменту він взаємозв'язаний залежностями - експоненціальною у випадку балочних і поліноміальною другого порядку у випадку плитних фундаментів, за цього точність апроксимації одержаних графіків підтверджує наявність функціональної залежності. З використанням методу скінченних елементів (МСЕ) доведено, що вплив слабкого шару на зміну напружень і переміщень основи практично припиняються у випадку, коли шар заходиться нижче мінімальної ізолінії напружень від активного навантаження фундаменту. Розширено застосування показника гнучкості за Горбуновим - Посадовим під час дослідження напружено-деформованого стану шаруватих основ за допомогою МСЕ. Розвинуто пружно-пластичну модель шару кінцевої товщини для випадку шаруватих основ, а також удосконалено процес дослідження основ за взаємодії з транспортними спорудами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121 +
Шифр НБУВ: РА348680

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського