Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (512)Книжкові видання та компакт-диски (454)Журнали та продовжувані видання (92)
Пошуковий запит: (<.>U=Н581$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 70
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Слободян Я.О. 
Автоматизація нелінійного розрахунку складних просторових систем споруд методом скінченних елементів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.12 / Я.О. Слободян ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

Уперше запропоновано та створено у аспекті вирішення проблеми систем автоматичного програмного регулювання (САПР) нову універсальну, адекватну й ефективну математичну модель нелінійного деформування складних просторових систем споруд, базуючись на єдиному експоненціальному законі деформування матеріалів конструкцій і грунтів. Створено у складі сучасного програмного забезпечення САПР загальний автоматичний метод нелінійного розрахунку з використанням методу скінченних елементів, суперелементів і методу послідовного навантаження складних просторових систем споруд з урахуванням критеріальних параметрів, що повною мірою характеризують особливий стан та еволюцію статичного процесу у всьому діапазоні силових і деформаційних навантажень. На підставі результатів, одержаних завдяки здійсненню комплексу числових досліджень, виявлено суттєві ефекти з урахування фактора нелінійності взаємодії споруди та основи на якісні та кількісні оцінки параметрів, що дозволяє багаторазово знижувати напруження у системі та здійснювати прогноз стосовно змін структури статичних станів у всьому діапазоні навантажень. Установлено загальні закономірності розподілу напружень і деформацій у просторовій системі споруда - основа за різних комбінацій моделей і режимів навантажень, що дозволяє одержати оптимальні проектні рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-028.012 + Н581.121 +
Шифр НБУВ: РА339302

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Махер Ш.О. 
Будівництво на грунтах, які набухають (в умовах Сірійської Арабської Республіки): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Ш.О. Махер ; Держ. НДІ буд. конструкцій. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано властивості глинистих грунтів, що набухають. Висвітлено методи розрахунку основ і будинків з урахуванням особливостей даних грунтів та умов експлуатації. Описано фізичні, фізико-хімічні та механічні властивості регіональних грунтів. Визначення НДС системи будинок - фундамент - основа з урахуванням впливу набухання грунту виконано для розрахунку схеми у вигляді балки на пружній основі, представлено моделлю Власова - Леонтьєва, що має властивості до набухання, для якої одержані системи диференціальних рівнянь та їх апроксімація методом кінцевих різниць для різних випадків розподілу жорсткості балки та вологості грунту та для схеми, в якій будинок представлений просторовою оболонкою, фундамент - системою перехресних балок, а основа - окремими елементами кінцевої жорсткості та моделлю Власова-Леонтьєва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.251
Шифр НБУВ: РА319476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Петруняк М. В. 
Буронабивна паля у оболонці з грунтоцементу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.02 / М. В. Петруняк ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. — Полтава, 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Вперше розроблено конструкцію та досліджено за натурних умов комбіновану залізобетонну буронабивну палю в оболонці з грунтоцементу. Експериментально та теоретично доведено, що наявність оболонки не лише надійно захищає стінки свердловини від руйнування, але й суттєво збільшує опір палі на вертикальне та горизонтальне навантаження. Розроблено нову модель системи комбінована паля - навколишній грунт, досліджено методом скінченних елементів напружено-деформований стан системи й одержано кількісні дані про несучу здатність буронабивних паль з урахуванням грунтоцементної оболонки. Одержано нові експериментальні дані характеристик грунтоцементу та визначено залежності міцності грунтоцементу від літології грунтів, вмісту цементу, вмісту домішок, терміну й умов тужавіння. Розроблено методику розрахунку буронабивних паль з урахуванням грунтоцементної оболонки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.12 + Н582.5-028 + Н654.160.38
Шифр НБУВ: РА385713 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Федорук А.В. 
Вдосконалення технології армування укосів геосинтетичними матеріалами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / А.В. Федорук ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

З'ясовано технологічні параметри, які впливають на показники стійкості армованих укосів та визначено найбільш значуші, а саме: довжину заведення армувального полотна за криву ковзання, величину вертикального кроку армування, тип армувального матеріалу, кількість армованих шарів. Установлено закономірності впливу технологічних параметрів на показники стійкості армованих укосів, виявлені за результатами аналізу експериментально-статистичних моделей. Установлено збільшення корисного навантаження за умов використання розробленої технології та забезпечення необхідних показників стійкості укосів з пісчаного грунту: в 1,08 - 1,94 рази за зміни довжини заведення армувального полотна за поверхню ковзання; у 1,005 - 1,92 рази - вертикального кроку армування; в 1,09 - 1,26 рази - типу геотекстиля. Виявлено оптимальне співвідношення досліджених технологічних факторів, що дозволяє одержати максимальне збільшення (2,49 рази) показника корисного навантаження, яке відповідає враті стійкості укосу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.308 +
Шифр НБУВ: РА350125

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Горлач С.М. 
Взаємний вплив фундаментів на деформації їхніх основ у шаруватих грунтах: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.23.02 / С.М. Горлач ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2003. — 21 с. — укp.

Експериментально досліджено формування вирви осідання навколо жорстких штампів на шаруватих грунтах і на цій основі встановлено взаємний вплив фундаментів на деформації їх основ. Виявлено, що взаємовплив фундаментів залежить від текстурних особливостей їх основ, визначено особливості утворення вирви осідання в різних за зв'язністю грунтах і за умови шаруватої основи. Запропоновано методику розрахунку вирви осідання та взаємного впливу суміжних фундаментів на деформації їх основ. Встановлено закономірності формування вирви осідання і взаємного впливу фундаментів на осідання їх основ: якщо у верхній частині шаруватої основи залягає щільний грунт, то істотний взаємовплив спостерігається за умови відстані між штампами в 1,0 b, (b - ширина штампа); якщо верхній шар складений слабким грунтом у пластичному стані, взаємовплив істотний за умови відстані між штампами в (0,5 - 0,75) b.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5 +
Шифр НБУВ: РА328233

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Зіяд М. М. Сальха 
Взаємодія близько розташованих фундаментів різної форми на основі у вигляді лінійно-деформівного шару грунту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Зіяд М. М. Сальха ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено експериментально-теоретичне дослідження формування воронки осідання навколо твердих штампів різної форми підошви за умов лінійно-деформівного шару. Встановлено взаємний вплив фундаментів на деформацію їх основ. Виявлено, що форма підошви жорсткого штампа (моделі фундаменту), вид грунту та товщина пружного шару впливають на формування та розміри воронки осідання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5
Шифр НБУВ: РА330530

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Маценко А.М. 
Взаємодія будівель і споруд з грунтовою основою при динамічних та сейсмічних впливах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / А.М. Маценко ; Держ. НДІ буд. конструкцій (НДІБК). — К., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено вплив динамічної взаємодії будівель і споруд з грунтовою основою на динамічні характеристики системи "споруда - фундамент - грунтова основа" (СФО). Досліджено динамічні характеристики жорстких масивних споруд АЕС та оцінку зміни сейсмічних навантажень на споруду, зумовленої ефектами взаємодії фундаментів з грунтовою основою. Використано експериментально-теоретичний підхід для вирішення мети досліджень, який містить багатоканальні виміри коливань споруд і визначення динамічних характеристик системи "споруда - фундамент - грунт" на базі аналітичного рішення за методом початкових параметрів у матричній формі. Для уточнення значень сейсмічних навантажень на систему СФО побудовано графіки регіональних коефіцієнтів динамічності для проммайданчиків АЕС України. Розроблено формули для визначення спектральних коефіцієнтів динамічності залежно від категорії грунтів основи за сейсмічними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.122
Шифр НБУВ: РА314886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Власенко Ю. Є. 
Взаємодія важких штампів з багатошаровою пружнопластичною основою, що містить включення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.17 / Ю. Є. Власенко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Сформульовано постановку задачі рівноваги важких штампів на неоднорідній пружнопластичній багатошаровій основі з включеннями та порожнинами. Сформульовано задачі дослідження та розроблено методологію одержання числового розв'язання сформульованих задач. Розв'язано та проаналізовано задачі про нерівномірні осідання та крени важких штампів. Запропоновано ряд рекомендацій зі зменшення ефектів крену штампів і розвитку зон пластичної деформації. Досліджено задачі з порожнинами, моделюючими траншею уздовж штампу, шахтну виробітку та виробітку під підземні комунікаційні споруди. Одержано висновки дозволили виробити рекомендації, завдяки яким можна знизити небажані ефекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.1
Шифр НБУВ: РА371245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Мелашенко Ю. Б. 
Взаємодія пальових фундаментів з грунтовою основою при вертикальному навантаженні: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.02 / Ю. Б. Мелашенко ; "Державний НДІ будівельних конструкцій"(ДП НДІБК), державне підприємство. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5 + Н582.5-028
Шифр НБУВ: РА369507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Яркін В.В. 
Взаємодія стрічкових фундаментів з основою, що нерівномірно деформується: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.В. Яркін ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання проблем захисту безкаркасних будинків, що експлуатуються за умов нерівномірних деформацій основи. Розроблено конструкції підсилення фундаментів безкаркасних будинків, сполучених з відмощенням, які реалізують принцип трансформації контактних тисків, що діють на підошву фундаменту. Запропоновано методику розв'язання контактної задачі для стрічкового фундаменту, що забезпечує взаємодію з основою, яка нерівномірно деформується, у разі виникнення в ній локальних зон зсувів. Наведено методики проектування конструкції підсилення стрічкового фундаменту, а також розрахунку фундаментів, підсилених розробленою конструкцією. Здійснено програмну реалізацію запропонованих методик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121 + Н582.23-02
Шифр НБУВ: РА315847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Тімченко Р.О. 
Взаємодія фундаментальних плит з основою, що нерівномірно деформується, при складному навантаженні: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.02 / Р.О. Тімченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.". — Д., 2009. — 36 с. — укp.

Розроблено метод розрахунку фундаментальних плит з комплексним урахуванням нелінійно-напружених деформацій залізобетону й грунту за складного навантаження. В основу методу покладено вирішення контактного завдання за активного навантаження й пасивного розвантаження за відповідними нелінійними діаграмами для залізобетону й грунтової основи. Одержано нові залежності для визначення змінного коефіцієнта жорсткості й несучої здатності за розвантаження підроблюваного масиву, які враховують ступінь зниження характеристик ослабленої основи, що залежить від характеру й величини деформаційних впливів. Сформульовано основні принципи проектування плитних фундаментів на основі, що нерівномірно деформується, які засновано на розвитку теорії змінного коефіцієнта жорсткості основи, на використанні деформаційних критеріїв для оцінювання граничних станів першої групи і врахуванні складного характеру навантаження із застосуванням реальних траєкторій навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н582.24-028 + Н581.114 + Н581.121 +
Шифр НБУВ: РА368439

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Липовий Ю.А. 
Визначення міцнісних характеристик грунтів за даними випробування палею- зондом: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.23.02 / Ю.А. Липовий ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Отримано достовірні залежності для визначення міцнісних характеристик за результатами випробування палею-зондом окремо для різних видів четвертинних грунтів (глин, суглинків, супісків, пісків). Виявлено, що найбільший вплив на достовірність отримання міцнісних характеристик мають розрахунковий опір під наконечником палі-зонда та глибина зондування. Встановлено залежності для визначення міцнісних характеристик лесових суглинків у водонасиченому стані за результатами їх випробування палею-зондом за умови звичайної вологості. Встановлено можливість поділу досліджуваних грунтів на піщані та глинисті залежно від показника розрахункового опору під наконечником палі-зонда. Розроблено рекомендації з практичного використання методу визначення міцнісних характеристик грунтів за результатами випробування палею-зондом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.122 +
Шифр НБУВ: РА327968

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Корчевський Б.Б. 
Влаштування армованих основ під фундаменти будівель: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Б.Б. Корчевський ; Держ. НДІ буд. конструкцій. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Визначено оптимальні параметри армування одношарових та двошарових основ. Висвітлено залежність зменшення осадки та збільшення модуля деформації основи від раціонального підбору параметрів. Встановлено вплив армування на зміну деформування, зменшення вертикальних переміщень і концентрацію напружень у вертикальному напрямку. Доведено залежність опору висмикування арматурних елементів від глибини закладення і наявності зовнішнього навантаження. Отримано розрахункові залежності для визначення зусиль в арматурних елементах, їх подовжень, кількості, а також деформаційних характеристик армованого грунту на підставі рішень теорії пружності про напружений стан анізотропної, в механічному відношенні, напівплощини. Розроблено спосіб розрахунку осадок двошарових основ з врахуванням анізотропії армогрунту і параметрів армування. Наведено рекомендації щодо армування основ стрічкових фундаментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.308
Шифр НБУВ: РА319466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Банах А. В. 
Вплив динамічних дій на міцність і комфортність будівель, що експлуатуються у складних інженерно-геологічних умовах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / А. В. Банах ; ДВНЗ "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.". — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше створено методику формування динамічних розрахункових моделей будівель і споруд, що експлуатуються в складних інженерно-геологічних умовах, з урахуванням нормативних вимог щодо міцності та комфортності. Вперше запропоновано динамічні розрахункові моделі взаємодії будівель з основами з урахуванням початкових деформацій будівель від нерівномірних осідань основ. Досліджено вплив динамічних характеристик на параметри напружено-деформованого стану розрахункових моделей несучих конструкцій будівель за динамічних дій у складних інженерно-геологічних умовах. Розроблено рекомендації зі складання розрахункових моделей для врахування динамічних дій під час реконструкції будівель, що експлуатуються, з урахуванням нормативних вимог до міцності та комфортності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-028.6 + Н581.1 + Н79
Шифр НБУВ: РА384777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Сейф Ельдін Гаффар Хассан 
Грунти, що набрякають, як основи фундаментів будівель і споруд в районі Межиріччя Республіки Судан: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Сейф Ельдін Гаффар Хассан ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2009. — 21 с. — укp.

Удосконалено методи розрахунку, розроблено ефективні конструкції та способи влаштування основ і фундаментів, які забезпечують надійне зведення й експлуатацію будівель за особливих інженерно-геологічних умов - на грунтах, що набрякають, зокрема, на прикладі Судану. Встановлено нормативні значення характеристик міцності місцевих грунтів, що набрякають (expansive soil) залежно від їх фізичних властивостей та ступеня набрякання, які одержано методами математичної статистики з використанням кластерного, факторного та кореляційно-регресійного аналізу. Запропоновано спосіб зонування досліджуваної території й обгрунтовано можливість диференційного застосування нормативних характеристик грунтів. Одержано емпіричні вирази та побудовано графіки для визначення коефіцієнтів несучої здатності основ і поправочних коефіцієнтів, необхідних для проектування на грунтах, що набрякають. Побудовано аналогічні прийнятим у зарубіжній проектній практиці кореляційні залежності для проведеня оцінювальних розрахунків деформацій підйому фундаментів на грунтах, що набрякають, в Північній ель д'Жезірі. Узагальнено, систематизовано та проаналізовано дані інженерно-геологічних досліджень грунтів, що набрякають, які використовуються у реальному проектуванні будівель і споруд. Удосконалено методику розрахунку несучої здатності основ, в якій використано узагальнену формулу, що враховує шляхом введення емпіричних коефіцієнтів властивості грунтів, форму та глибину закладання фундаменту, а також кут нахилу вертикального навантаження від будівлі. Запропоновано методику обробки рентгенографічних досліджень мінерального складу грунтів. Розроблено конструктивні рішення фундаментів на грунтах, що набрякають.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.251 +
Шифр НБУВ: РА368911

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Хаміс Х. М. Халаф 
Деформації основ близько розташованих фундаментів різної форми в умовах лінійно-деформівного напівпростору: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Хаміс Х. М. Халаф ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено методику експериментального дослідження формування воронки осідання навколо твердих штампів різних видів, встановлено взаємний вплив близько розташованих моделей фундаментів. З'ясовано особливості утворення осадової воронки у різних щодо зв'язності грунтах для моделей різних видів фундаментів, що дозволило визначити їх взаємний вплив за умов пружного півпростору. Запропоновано методику розрахунку воронки осідання та взаємного впливу близько розташованих фундаментів різних видів на деформації їх основ за умов пружного напівпростору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5
Шифр НБУВ: РА330982

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Голов О.О. 
Деформації основ фундаментів будівель в умовах щільної міської забудови: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / О.О. Голов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Удосконалено методи розрахунку основ існуючих будівель і споруд за умов щільної міської забудови. На базі ідеально пружно-пластичної моделі грунту за умов пласкої деформації з залученням методів скінченних елементів і початкових напружень визначено напружено деформований стан основ, зокрема нерівномірність додаткових осідань. Проведено математичне моделювання процесу функціонування основ фундаментів існуючих будівель і споруд за умов щільної забудови та виконано зіставлення одержаних результатів з даними натурних спостережень та розрахунками за існуючими нормами. Доведено достовірність та ефективність даного підходу для розрахунку деформації основ фундаментів будівель. Досліджено вплив таких чинників, як довжина консолей фундаментів нових будівель і наявність захисних споруд та їх основних параметрів (жорсткості, висоти, анкерування та лідирування) на додаткові осідання існуючих будівель. На підставі розрахункових досліджень показано ефективність конструктивних рішень основ за умов щільної міської забудови - влаштування консолей, захисних стін, пальових фундаментів. Розроблено методику розрахунку нерівномірності осідань основ стрічкових фундаментів існуючих будівель від впливу новобудов і доведено її достовірність для прогнозування появи ушкоджень у конструкціях існуючих будівель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121 +
Шифр НБУВ: РА335526

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Грабовець О.М. 
Деформаційні характеристики глинистих грунтів Середнього Придніпров'я: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / О.М. Грабовець ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2007. — 22 с. — укp.

Розроблено методику визначення деформаційних характеристик глинистих і песових просадочних грунтів Дніпропетровської, Запорізької та Кіровоградської областей України, яка передбачає проведення лабораторних компресійних випробувань зразків за скороченою схемою. Доцільність використання методити встановлення Деформаційних характеристик Дисперсних грунтів (СККД) перевірено за допомогою зіставлення одержаних результатів з результатами інженерно-геологічних досліджень ДніпроДПНТРа для молокозаводу N3 у м.Дніпропетровськ. Порівняння умовних витрат на реалізацію програм інженерно-геологічних досліджень для даного заводу показало економію не менше 19 %, якщо випробування здійснювати за методикою СКДД. Запропоновано застосовувати методику для проведення розрахунків грунтових основ споруд III класу відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121 + Н581.241 +
Шифр НБУВ: РА353495

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Крисан В.І. 
Дослідження напружено-деформованого стану грунтового масиву, армованого грунтоцементними елементами, що виготовлені по струминно-змішувальній методиці: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.02 / В.І. Крисан ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2010. — 23 с. — укp.

Визначено параметри нової технології армування грунтів, запропоновано комплект обладнання для її запровадження. Наведено результати експериментальних і теоретичних досліджень напружено-деформованого стану системи "армована основа - фундаменти". Виконано їх аналіз і порівняння. На прикладах реального будівництва висвітлено хід проектування та виконання робіт з армування стінок глибоких котлованів і основ для фундаментів. Розроблено проект "Технічних умов будівництва основ, армованих грунтоцементними елементами, виготовленими за струминно-змішувальною методикою". Шляхом зіставлення кошторисів на виконання робіт за різними методиками обчислено економічний ефект від використання запропонованої методики закріплення грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.302.5
Шифр НБУВ: РА370665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Ларцева І. І. 
Закріплення зсувонебезпечних територій за допомогою цементації грунтів за бурозмішувальною технологією: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.02 / І. І. Ларцева ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. — Полтава, 2010. — 21 с. — укp.

Проведено числове моделювання напружено-деформованого стану закріпленого грунту методом скінченних елементів, результати якого узгоджуються з експериментальними даними. Вивчення покращання структурного зчеплення цементацією проведено на лабораторному та стендовому приладі шляхом проведення випробувань на одноплощинне зрушення закріплених зразків. Запропоновано методику визначення характеристик міцності закріпленого грунту, зокрема, структурного зчеплення. Досліджено водонепроникність та водостійкість грунтоцементу, доведено доцільність його застосування для протифільтраційних завіс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.302.5 + Н777.2 + Н793
Шифр НБУВ: РА375765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського