Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (89)Книжкові видання та компакт-диски (123)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Н300.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія: Будівництво   
1.

Рибалко Р.І. 
Двостадійний повітряний сепаратор для сухого подрібнення у замкнутому циклі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / Р.І. Рибалко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання створення устаткування класифікації для сухого подрібнення у замкнутому циклі. Як головну характеристику процесу аеродинамічної класифікації запропоновано використовувати розмір рівноважної частинки, що знаходиться у відносній рівновазі у робочому просторі класифікатора. Виявлено, що стійку рівновагу можна спостерігати тільки у випадку, коли складові пульсацій газу для даного розміру частинок практично не впливають на її рух. Розроблено теоретичні передумови для створення ефективного устаткування повітряної сепарації, а саме: проведення досліджень динаміки енергетичного спектра турбулентних структур двофазного середовища у машинах для повітряної сепарації; ліквідація великомасштабних турбулентних структур; використання нового підходу до попередньої класифікації за принципами удару, що дозволяє зруйнувати конгломерати частинок, які виникають за рахунок енергії сил поверхневого натягу. Запропоновано конструкцію сепаратора. Знайдено області значень параметрів, що забезпечують високу ефективність процесу класифікації матеріалів. Розроблено алгоритм і методику розрахунку елементів устаткування для класифікації подрібнюваного матеріалу. З використанням результатів дослідження розроблено технічну документацію та виготовлено устаткування, яке застосовується на підприємствах: ВАТ "Красногорівський вогнетривкий комбінат", ВАТ "Часівоярський вогнетривкий комбінат", ЗАТ "Пересувна механізована колона N 116" - ВАТ "Деконський комбінат стінових матеріалів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н300.85 +
Шифр НБУВ: РА357395

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Костогриз К.П. 
Дослідження та розробка енергозберігаючої технології термообробки дисперсних матеріалів в апаратах з псевдозрідженим шаром: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / К.П. Костогриз ; Ін-т газу НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено аспекти термообробки та класифікації дисперсних матеріалів в апаратах з псевдозрідженим шаром. З використанням результатів проведених досліджень розв'язано практичні задачі енергоощадження та підвищення ефективності технологічного процесу обробки дисперсних матеріалів, а саме: перліту, зольних алюмосилікатних мікросфер і піска. Досліджено кінетику дегідратації перліту у псевдозрідженому шарі. Установлено механізм вибухового руйнування порожніх зольних мікросфер за умов їх сушки, за рахунок надлишкового тиску водяних парів і дефектів в оболонці мікросфер. З метою одночасної термообробки та класифікації за швидкістю витання полідисперсних матеріалів в апаратах жолобного типу використано ефект підвищеного виносу з псевдозрідженого шару. Розроблено експериментальну базу та методику розрахунку апаратів з псевдозрідженим шаром зазначеного типу для різних матеріалів і застосувань. Розроблено технічні проекти та конструкторську документацію печей термопідготовки перліту, теплоутилізаторів, сушарок-класифікаторів піску та зольних мікросфер з псевдозрідженим шаром жолобного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н300.83 +
Шифр НБУВ: РА361974

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Харачих Г.І. 
Зниження рівня шуму на робочих місцях під час подріблення та сортування будівельних матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Г.І. Харачих ; Придніпров. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи зниження шкідливого впливу шуму на персонал, що обслуговує перевантажувальні вузли дробильно-сортувального комплексу. Проаналізовано існуючі шкідливі виробничі фактори, які супроводжують процес переробки будівельних матеріалів. Визначено рівень шуму основних джерел дробильно-сортувального комплексу та шумове навантаження обслуговуючого персоналу згідно Гігієнічної класифікації праці N 4137-86. Узагально дані про шум на території дробильно-сортувальних комплексів (карт шуму) та визначення ризику дії шуму на працівників. Виявлено особливості та характер збудження ударного шуму на майданчику перевантаження кускового будівельного матеріалу та встановлено залежності вливу звукових коливань у разі ударного характеру їх утворення на звукоізолюючі властивості захисного матеріалу. Розроблено й апробовано нові ефективні способи зниження ударного шуму та засобів звукоізоляції з урахуванням частотних характеристик необхідного зниження шуму під час завантаження та подрібнення кускового будівельного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н300.8н64 +
Шифр НБУВ: РА363426

      
Категорія: Будівництво   
4.

Бордюженко О.М. 
Композиційні будівельні матеріали на основі відходів переробки граніту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.М. Бордюженко ; Придніпров. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено здатність гранітів після механоактивації за присутності сульфатного активізатора утворювати в'яжуче негідратаційного твердіння - сульфопетроцемент. Досліджено вплив на в'яжучі властивості факторів механічної та сульфатної активації параметрів пресування, умов твердіння. Доведено можливість підвищення водостійкості та поліпшення інших властивостей, що характеризують довговічність штучного каменю, за рахунок введення різних хімічних домішок. Встановлено вплив заповнювачів на будівельно-технічні властивості композитів, особливості структури штучного каменю, створеного на основі сульфопетроцементів, і зміни її під дією різних факторів. Запропоновано гіпотезу, що пояснює механізм твердіння сульфопетроцементів та явище сульфатної активізації граніту. Визначено будівельно-технічні властивості композиційних матеріалів, що містять сульфопетроцементи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н300.8 + Н393
Шифр НБУВ: РА316940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
5.

Науменко Ю.В. 
Наукові основи удосконалення робочих процесів барабанних млинів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.02 / Ю.В. Науменко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2009. — 35 с. — укp.

Досліджено режими роботи барабанних млинів на підставі аналізу параметрів руху внутрішньокамерного завантаження. Описано механізм взаємодії робочих органів барабанних млинів з частинками подрібнювального матеріалу. Розролено моделі трифазного режиму руху зернистого завантаження млинів на основі розрахунку напружено-деформованого стану з урахуванням реологічних характеристик середовища. Зареєстровано динамічні ефекти та встановлено закономірності поведінки завантаження у трьох зонах поперечного перерізу камери від чинників робочого процесу. Виявлено резерви підвищення ефективності роботи млинів за рахунок організації раціональних режимів руху завантаження за умови реалізації принципу енергетичної селективності подрібнення. Створено нові робочі процеси та конструкції барабанних млинів з застосуванням багатостадійності подрібнення та варіації швидкості обертання, як зумовлюючої дії на режим роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н300.85-5 +
Шифр НБУВ: РА369274

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Сергєєв А.М. 
Створення пневматичних класифікаторів з динамічно активними робочими органами для збагачення та фракціонування будівельного піску: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / А.М. Сергєєв ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено пневматичні класифікатори з динамічно активними робочими органами для збагачення та фракціонування будівельного піску за крупністю. Поставлені завдання вирішено шляхом комбінування в одній конструкції ударно-лопатевого класифікатора або з внутрішньоциркуляційним поперечним потоком повітря та з використанням відцентрових сил під час руху вихідного матеріалу по робочій поверхні пластин. Проведено теоретичні дослідження щодо вибору фізичної та створення математичної моделі робочого процесу взаємодії матеріалу з робочими органами та розділовим середовищем пневматичних класифікаторів, створених на базі використання методів поперечно-потокової, відцентрової та балістичної класифікацій. Складено алгоритми та розроблено методики інженерних розрахунків параметрів пневматичних класифікаторів з динамічно активними робочими органами. Проведено порівняльне вивчення результатів експериментальних і теоретичних досліджень і виявлено розбіжність між встановленими значеннями параметрів у межах до 14 %. Здійснено апробацію запропонованих пневматичних класифікаторів на заводах залізобетонних конструкцій ТОВ "Спарта" та великопанельних конструкцій громадських будівель ВАТ "Криворіжжитлобуд" та підтверджено ефективність їх використання у промисловості нерудних будівельних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н300.8-5 +
Шифр НБУВ: РА350892

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Троян В.В. 
Сухі суміші та розчини на їх основі для влаштування підлог промислових будівель: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.В. Троян ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 24 с.: рис. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень стосовно розробки сухих будівельних сумішей модифікованих для влаштування покриття підлог промислових будівель, ефективність яких визначається покращенням і забезпеченням стабільноті основних показників якості шляхом комплексної модифікації цементувальної матриці (з використанням термоактивованого каоліну) та регулювання мезоструктури. Вивчено властивості розчинових сумішей, одержаних за технологією сухих будівельних сумішей, а також будівельного розчину на їх основі. Визначено основні технологічні параметри виготовлення, що впливають на показники якості розроблених матеріалів. За промислових умов виготовлено дослідно-промислову партію сухої суміші за розробленою рецептурою та на її основі одержано розчини, використані під час влаштування литих підлог у промисловому будівництві. Визначено техніко-економічну доцільність розробки й економічний ефект її застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н300.8 + Н332.9 + Н454.7 +
Шифр НБУВ: РА348408

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Кондратьєва Н.В. 
Теплоізоляційний матеріал на основі відходів металургійної промисловості та некондиційних глин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Н.В. Кондратьєва ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено та досліджено теплоізоляційний матеріал ніздрюватої структури на основі відходів металургійної промисловості та некондиційних глин. Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено можливість зниження щільності ніздрюватого матеріалу на керамічній зв'язці за рахунок підвищення стійкості технічної піни шляхом модифікації піноутворювача, підвищення міцності та термостійкості методом регулювання фазового складу співвідношенням компонентів шихти. Вивчено властивості некондиційних глин і техногенної сировини, доведено можливість їх використання для виробництва теплоізоляційних матеріалів. На їх основі визначено оптимальний склад матеріалу та встановлено залежності основних властивостей від співвідношення компонентів шихти. Розглянуто вплив спученого перліту на пористу структуру, міцність, термостійкість розробленого матеріалу. Визначено технологічні параметри виробництва, наведено фізико-механічні та теплофізичні характеристики матеріалу, проведено дослідно-промислові випробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н300.8 + Н307.6
Шифр НБУВ: РА316297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Чудний О.Ю. 
Трубний млин замкненого циклу з підвищеною швидкістю руху матеріалу, що подрібнюється: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / О.Ю. Чудний ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено питання збільшення продуктивності роботи трубного млина за рахунок підвищення швидкості руху матеріалу шляхом подачі крупки у першу камеру млина, а також підвищення якості цементу завдяки подачі поверхнево-активних речовин у сепаратор. Науково обгрунтовано вірогідність місця повернення крупки у першу камеру млина, де знаходиться найбільша кількість матеріалу того ж розміру, що і крупка, показано можливість такої подачі. Визначено продуктивність трубних млинів замкненого циклу з підвищеною швидкістю руху матеріалу. Одержано математичну модель руху двофазного турбулентного потоку в середовищі зі змінними характеристиками. Проведено експериментальні досліди та підтверджено відповідність їх результатів даним, одержаним завдяки теоретичним дослідженням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н300.85 +
Шифр НБУВ: РА357396

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Федоркін С.І. 
Фізико-технологічні основи механоактивації вторинної сировини у виробництві будівельних матеріалів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / С.І. Федоркін ; Донбас. держ. акад. буд-ва та архіт. — Макіївка, 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної науково-технічної проблеми залучення вторинної сировини у виробництво будівельних матеріалів. В роботі було досліджено механізм динамічного руйнування матеріалів та умови його реалізації при механоактивації твердих побіжних продуктів виробництва. Встановлено технологічні принципи механоактивації вторинної сировини високошвидкісним подрібненням і показано її вплив на структуру та властивості побіжних продуктів і будівельних матеріалів з їх використанням. Розроблено та апробовано у технологіях нові конструкції млинів-активаторів. Створені фізико-технологічні основи механоактивації твердих побіжних продуктів високошвидкісним подрібненням при їх переробленні у будівельні матеріали. Основні результати роботи знайшли промислове використання у виробництві стінових, в'яжучих і теплоізоляційних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н300.85

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського