Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (19)Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (1532)Книжкові видання та компакт-диски (827)Журнали та продовжувані видання (2543)
Пошуковий запит: (<.>U=М8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванко А.І. 
Механіка процесу обрізування книжково-журнальних блоків дисковими ножами з планетарним приводом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / А.І. Іванко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи покращання якості продукції, збільшення продуктивності та зменшення енергоємності на операціях безупинного обрізування з трьох боків книжково-журнальних блоків та зрізування корінцевих фальців. Розроблено новий спосіб обрізування з використанням дискових ножів з планетарним приводом. Теоретично розраховано та експериментально підтверджено оптимальні параметри приводу дискових ножів та технологічні режими виробничого процесу, які дозволяють досягти високої якості обрізування та зменшення енергосилових витрат. Наведено рекомендації щодо проектування секцій обрізування у складі сучасних потокових ліній та у вигляді операційних машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.31 +
Шифр НБУВ: РА353686

Рубрики:

      
2.

Банах Ю.О. 
Удосконалення плоского висікального преса шляхом нівелювання впливу пружних деформацій привода: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / Ю.О. Банах ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2004. — 17 с. — укp.

Виявлено та проаналізовано причини дестабілізації роботи штанцювального преса тигельного типу, яка спричинює довготривале і трудомістке налагодження перед початком роботи. Теоретично обгрунтовано можливість усунення цього недоліку шляхом створення напружено-деформованого стану штанцювального преса, який створюється без наявності штанцювальної форми один раз перед початком експлуатації преса, незалежно від характеру форм, які будуть використовуватись. Установлено значення технологічно необхідних зусиль за умов висікання, бігування та перфорування на картонах різних видів. Оцінено вплив на дане зусилля затупленості висікальних лінійок, вологості картону. Розроблено рекомендації та методику створення попереднього напружено-деформованого стану. Виявлено вплив цього стану на енергетичні показники преса. Показано малу ймовірність виникнення пружних коливань у приводі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М899.2-5-02 +
Шифр НБУВ: РА333049

Рубрики:

      
3.

Белгайед 
Шляхи зменшення впливу зволожувальних та змивних розчинів на друкарсько- технічні властивості офсетних гумовотканинних полотен: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / Зубейр Бен Белхассен Белгайед ; Українська академія друкарства. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М832-1
Шифр НБУВ: РА327340

Рубрики:

      
4.

Бенеш Р.В. 
Автоматизований аналіз критеріїв якості відбитків для удосконалення технології друкування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / Р.В. Бенеш ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання автоматизованого аналізу критеріїв якості відбитків для удосконалення технології друкування. Здійснено класифікацію систем автоматичного керування на підставі відомих класифікаційних ознак за особливостями відбору й опрацювання даних для додрукарського та друкарського устаткування. Класифіковано друкарські машини за системами автоматичного керування на прикладі машин фірми Heidelbrg. Розроблено імітаційне моделювання координат кольору на відбитку у разі зміни відносної площі друкарських елементів, що реалізовано у програмі MATLAB. Запропоновано нові критерії оцінювання якості відбитків, а саме: амплітуду оптичної густини фарби, амплітуду та крок відносної площі друкарських елементів на відбитку. Для визначення даних критеріїв якості друкованого зображення розроблено та реалізовано модель базової структури вимірювальної системи з застосуванням міні-відеокамери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802-7 +
Шифр НБУВ: РА341569

Рубрики:

      
5.

Величко 
Теоретичні основи взаємодії інформаційного, енергетичного і матеріального потоків у друкарському контакті: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.01 / Олена Михайлівна Величко ; Українська академія друкарства. — Л., 2006. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802-1
Шифр НБУВ: РА348984

Рубрики:

      
6.

Гавенко С.Ф. 
Методи та засоби нормалізації технології виготовлення книг способом незшивного клейового скріплення: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.01 / С.Ф. Гавенко ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

Удосконалено технологію виготовлення книг шляхом створення нових способів незшивного клейового скріплення (НКС), а також методів і засобів її нормалізації через теоретичні та практичні дослідження процесів утворення клейових з'єднань у корінцях книжкових блоків. Досліджено вплив фізико-механічних і технологічних властивостей клейових з'єднань різної природи на міцність видань НКС та їх довговічність. Розкрито особливості механізму взаємодії клеїв і паперів залежно від вибраної технології склеювання корінців блоків на сучасних машинах НКС з клейовими апаратами валкового типу. Доведено доцільність фізичної та хімічної модифікації клеїв та їх вплив на підвищення експлуатаційних показників видань - міцність, довговічність і кут розкривання блоків. Визначено можливість виготовлення видань прогнозованої міцності та довговічності, а розроблена модель і робоча діаграма технології склеювання дозволяють керувати процесом скріплення корінців книжкових блоків. Встановлено закономірності змін напружено-деформованого стану книги в процесі виготовлення та експлуатації. Розроблено теоретичну концепцію створення методів і засобів оцінювання експлуатаційних показників книжкових видань на інформаційно-технологічній основі, системному та функціонально-структурному підході з використанням статистичних методів контролю, що стало передумовою розробки експертно-комп'ютерної системи оцінювання якості видань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.222
Шифр НБУВ: РА321038

Рубрики:

      
7.

Гур'єва Н.С. 
Інформаційні технології перетворення колірних даних у відкритих поліграфічних системах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Н.С. Гур'єва ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичний опис процесів перетворення колірної інформації з урахуванням фактичних умов освітлення у репродукційній системі під час виготовлення друкованої продукції. Розроблено методи формування таблиць відповідності профілів кольоровідтворювальних пристроїв (КВП), що дозволяють одержати меншу похибку у процесі перетворення колірних координат графічної інформації. Розроблено інформаційні технології цифрової й екранної кольоропроби у поліграфічній сиситемі з використанням профілів КВП, створених за допомогою запропонованих моделей і методів. Розроблено контрольну шкалу та допуски на кольоровідтворення пам'ятних кольорів з позиції психологічної точності, які у сполученні з даними для оцінки колориметричної точності дозволяють здійснити контроль якості відбитків у поліграфічному виробництві на основі кількісної оцінки психологічної та колорометричної точності репродукування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802.6-1
Шифр НБУВ: РА375192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дідич В.П. 
Основи теорії і проектування фальцювально-різальних та приймально-вивідних пристроїв рулонних друкарських машин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.01 / В.П. Дідич ; Укр. акад. друкарства. — Л., 1998. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі створення теорії розрахунку фальцювально-різальних та приймально-вивідних пристроїв (ФРВП) рулонних друкарських машин (РДМ) і розробці на цій основі методик проектування механізмів та вузлів ФРВП. Виведено необхідні аналітичні та емпіричні залежності для головних вузлів тягнучо-перфорувальної та циліндрової груп, фальцювального апарата другого поздовжнього згину і приймально-вивідного пристрою. Оцінка рівня напружень в матеріалах оброблюваних напівфабрикатів здійснена за значеннями максимальних прискорень найбільш навантажених ділянок аркушів та зошитів і порівнюванню їх критичними. Знайдено нові шляхи мінімізації цих прискорень в циліндровій групі ФРВП клапанного типу. Розроблено нові пристрої для стабілізації викладування зошитів на вивідний транспортер і виведення їх із РДМ. За розробленою методикою спроектовано ФРВП. Частина проміжкових результатів знайшли промислове впровадження в нових і експлуатованих машинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802-5-04

Рубрики:

      
9.

Дунець Р.Б. 
Математичні моделі та методи аналізу й синтезу топологій комп'ютерних видавничо-поліграфічних систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / Р.Б. Дунець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 36 с. — укp.

Розроблено новий напрямок у математичному моделюванні та обчислювальних методах, який грунтується на застосуванні матриць суміжностей як математичних моделей топологій таких систем. Створено методи виявлення нециклічних та циклічних структур, перетворення топологічних структур. Запропоновано матричні методи визначення часу критичних і мінімальних шляхів, визначення блоків, які утворюють такі шляхи, одержано верхні оцінки кількості мінімальних і екстремальних шляхів. Удосконалено метод синтезу топологій комп'ютерних видавничо-поліграфічних систем і наведено матричні методи виявлення "вузьких" місць топологій. Розроблено загальну структуру програми топологічного аналізу, алгоритми роботи основних її модулів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М8 с116 +
Шифр НБУВ: РА337294

Рубрики:

      
10.

Зіненко 
Математичне моделювання та синтез розкочувальних фарбових систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Р.Г. Зіненко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано та розкрито моделювання фарбових апаратів з різними діаметрами фарбових валиків і циліндрів, яке базується на нових підходах, названих операторним методом аналізу, в основі якого лежить дискретне перетворення Лапласа у вигляді z-перетворення. Побудовано моделі процесу розкочування фарби, які є відносно простими, наочними та зручними для програмування та цифрового моделювання на ЕОМ. Одержано аналітичні залежності товщини шару фарби на стрічці, в зонах контакту та на фарбових валиках за дискретної подачі фарби для розгалужених і послідовних фарбових систем. Проаналізовано структури фарбових систем, доведено та цифровим моделюванням підтверджено, що взаємне розміщення фарбових валиків не впливає на монотонність перехідних процесів у фарбових системах, тому можна розміщувати фарбові валики та циліндри зважаючи на конструктивні міркування фарбового апарата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802.6-5-042 +
Шифр НБУВ: РА326514

Рубрики:

      
11.

Зоренко О.В. 
Закономірності перенесення поверхневим шаром гумовотканинного полотнища офсетного плоского друку фарби та зволожувального розчину: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.05.01 / О.В. Зоренко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено та науково обгрунтовано закономірності перенесення друкарської фарби і зволожувального розчину поверхневими шарами декеля офсетного плоского друку та механізм спрацювання офсетних гумовотканинних полотнищ (ОГТП). Вперше встановлено вплив зміни структури і складу поверхні ОГТП на емульгування фарби. Розроблено фізичну модель перенесення фарби, зволожувального розчину та водно-фарбової емульсії в друкарських контактах "друкарська форма - поверхня ОГТП" та "ОГТП - відбиток". Здійснено теоретичний аналіз матеріального балансу перенесення фарби і зволожувального розчину в друкарському контакті офсетного плоского друку зі зволоженням друкарських форм з урахуванням спрацювання ОГТП, зважаючи на гідродинаміку дисперсних систем "рідина - тверде тіло". Встановлено механізм спрацювання поверхневих шарів полотнищ, аналітичні вирази матеріального балансу фарбоперенесення. Розроблено технологічну інструкцію експлуатації полотнищ, вихідні вимоги на засоби термічної обробки та оперативну методику контролю їх якості, подано практичні рекомендації щодо зменшення впливу агресивного середовища в період експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М832.02-1 +
Шифр НБУВ: РА327957

Рубрики:

      
12.

Йордан Г.М. 
Технологія та обладнання для мікрохвильового висушування книжкових блоків: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / Г.М. Йордан ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес інтенсифікації виготовлення книжкових видань методом мікрохвильового висушування клейових з'єднань у корінцях книжкових блоків. Проаналізовано технології висушування, загальні класифікаційні ознаки сучасних сушильних пристроїв. На підставі принципів теорії сушіння обрано методи дослідження волого- та тепломасообмінних характеристик процесів висушування в розробленому мікрохвильовому пристрої. Встановлено математичну залежність коефіцієнта теплопровідності матеріалів від формату його видання, товщини, фізико-механічних характеристик паперів і клеїв і його вплив на інтенсивність висушування книжкових блоків, скріплених клеями, зшитих нитками, окантованих і вставлених в оправи. Розроблено імітаційну модель розподілу вологи в корінці блока та досліджено кінетику природного та штучного висушування. Запропоновано алгоритм і математичну модель матеріального та теплового балансу в процесі висушування, на яких базується створення програмного забезпечення для автоматизованого керування розробленим мікрохвильовим пристроєм. Досліджено товщину клейової плівки та зміни її структури в процесі висушування. Здійснено оптимізацію режимів сушіння й їх вплив на експлуатаційні показники видань (кут розривання, міцність скріплення). Обгрунтовано доцільність використання технології та обладнання для мікрохвильового висушування книжкових блоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.222 +
Шифр НБУВ: РА367433

Рубрики:

      
13.

Кадиляк М.С. 
Удосконалення технології і технічних засобів для забезпечення довговічності друкованих видань: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.01 / М.С. Кадиляк ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Охарактеризовано технологічний процес зберігання друкованих видань (ДВ) обробкою зміцнювальними розчинами (ЗР), обгрунтовано вибір технічних засобів для забезпечення довговічності ДВ. Встановлено ефективність даних ЗР, які покращують физіко-механічні властивості паперів і якісні показники (ЯП) друкованих зображень. Наведено алгоритм і програмне забезпечення розрахунку матеріального та часового балансу устаткування, яке містить механізми поетапної реставрації та враховує час обробки матеріалу. Виявлено ступінь впливу критеріїв оцінювання ЯП обробки на довговічність ДВ. На підставі результатів термогравіметричного, оптично-мікроскопічного та рентгеноструктурного аналізу досліджено зміцнення паперів і кольорових відбитків і збільшення їх довговічності. Проаналізовано ефективність використання технології та технічних засобів для забезпечення довговічності ДВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М8-6
Шифр НБУВ: РА372324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Калиній І.В. 
Удосконалення процесу додрукарської підготовки видань на підставі побудови і дослідження його моделей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / І.В. Калиній ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 23 с. — укp.

Розроблено метод та розраховано критерій оцінювання складності книжкових видань, які можуть містити математичні та хімічні формули, таблиці, рисунки, підготовка яких здійснюється в середовищі комп'ютерних видавничих технологій. Визначено питому вагу математичних формул для встановлених класифікаційних груп з урахуванням сумарної складності кодування та заданого обсягу видання. Розроблено метод вагових коефіцієнтів пріоритетності виконання вимог, які стосуються правил сукупного верстання різних елементів складності, та описання взаємозв'язків між вимогами за допомогою орієнтованих графів. Уперше здійснено моделювання та оптимізацію процесу аналізу вимог стосовно правил верстання сторінок складних книжкових видань. Програмним способом одержано мінімальний покриваний шлях орієнтованого графа вихідних вимог, використання якого дає змогу мінімізувати кількість зв'язків між вимогами та відповідні їм шляхи або середні вагові значення зв'язків. Удосконалено математичні моделі автоматичного верстання сторінок складних книжкових видань. Розроблено алгоритм автоматичного верстання сторінок даних видань, який використовує введену зону форматування, попередньо утворені текстові та нетекстові блоки та вертикальні проміжки між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М8 с116 +
Шифр НБУВ: РА337867

Рубрики:

      
15.

Кандяк Н. М. 
Удосконалення поліграфічних машин карусельного типу із застосуванням комбінованих мальтійських механізмів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.01 / Н. М. Кандяк ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано й опрацьовано кінематичну схему комбінованого мальтійського механізму (КММ) з кулісно-кривошипним приводом водила. Досліджено кінематичні та динамічні характеристики КММ з кривошипно-кулісним і кулісно-кривошипним приводом. Встановлено залежності динамічних навантажень від геометричних параметрів КММ. Розроблено рекомендації стосовно методики розрахунку оптимальних кінематичних і динамічних параметрів запропонованих КММ в системах приводу блокооброблювальних агрегатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.3-5-04
Шифр НБУВ: РА377269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Книш О.Б. 
Розробка технології та засобів дискретно-дотичного способу підготовки корінця книжкового блока до нанесення клею при клейовому скріпленні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / О.Б. Книш ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2001. — 16 с.: рис. — укp.

Вивчено питання покращання міцності клейового незшивного скріплення. Запропоновано проводити підготовку корінця до нанесення клею дискретно-дотичним способом. Аналітичним та експериментальним шляхом встановлено оптимальні (з точки зору збільшення міцності скріплення та мінімізації енергомісткості процесу) геометричні параметри програмованого рельєфу корінця та відповідні технологічні параметри. На базі аналітичних та експериментальних досліджень розроблено рекомендації щодо проектування механізму ножа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.222
Шифр НБУВ: РА314481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кобильнік К. О. 
Моделі і методи контролю процесів рулонного ротаційного друку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / К. О. Кобильнік ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено інформаційні моделі елементів стрічкопровідних систем РРМ для встановлення залежностей між їх основними параметрами та визначення перехідних характеристик у типовому випадку. Вдосконалено структурну схему моделі зміщення фарб з регулюючою дією регістрового валика та фази формного циліндра для системи регулювання суміщення фарб за методом "стрічка - стрічка" та "стрічка - циліндр". Вперше синтезовано метод адаптивного кодування сигналів для систем контролю, в якому досягається мала похибка формування сигналу апроксимації та сталі періоди формування сигналу адаптації для підвищення їх технологічності. Синтезовано нові алгоритми функціонування та структури адаптивних процесорів керування на основі методів різницевого подання сигналів для скорочення затримки формування вихідного сигналу та заданої точності обчислень. Запропоновано використання прямої нейромережевої моделі для оптимізації складних контурів регулювання РРМ без проведення детальних математичних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802.4-7
Шифр НБУВ: РА380686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Коломієць А.Б. 
Розробка технологічного процесу обрізування дискретно-дотичним способом книжково-журнальних блоків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / А.Б. Коломієць ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2002. — 17 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено можливість використання дискретно-дотичного способу для безупинного обрізування книжково-журнальних блоків. Визначено оптимальні технологічні режими даного процесу за умов використання ножа, що здійснює плоско-паралельний обертовий рух. Розроблено метод визначення технологічних зусиль різання, на основі якого проводиться оптимізація параметрів привода різального інструмента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.31
Шифр НБУВ: РА319667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Криштопайтіс В. В. 
Класична типографіка друкованих видань в умовах цифрового набору: функціональні та естетичні аспекти: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.07 / В. В. Криштопайтіс ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення нового поняття "посткласика", яке передбачає його розуміння як стилістику дизайну в епоху постмодернізму, що запозичила класичну форму домодерністської парадигми. Висвітлено передумови й етапи становлення посткласики друкованих видань, окреслено варіанти її практичного застосування. Перспективи подальшого розвитку посткласики в Україні розглянуто у контексті формування сучасної проектної культури та співвіднесено з характерними прикладами типографіки у видавничому просторі країн СНД (Росії, Білорусії), Європи, Скандинавії, США, Австралії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.139.1 + З970.62
Шифр НБУВ: РА381982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Кукура Ю.А. 
Вдосконалення формних процесів трафаретного та офсетного друку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / Ю.А. Кукура ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Створено композиції на основі модифікованого полівінілового спирту (гідроксильні групи якого заміщені на фрагменти метоксиметакриламіду) і <$Ebeta>-дикетонатів металів і похідних фенілгліоксалю. За результатами досліджень установлено взаємозв'язок між фізико-хімічними властивостями (фотополімеризаційною здатністю, гомогенністю) з технологічними показниками копіювальних шарів на їх основі. Установлено закономірності зміни репродукційно-графічних показників і світлочутливості форм трафаретного й офсетного друку за зміни природи та концентрації фотоініціаторів, часу експонування та умов виготовлення форм. З'ясовано закономірності зміни зносостійкості залежно від складу фотополімеризаційно-здатних композицій, природи та концентрації фотоініціатора. Визначено оптимальні якісні й експлуатаційні характеристики умови виготовлення форм і рекомендовано склад композицій. Впровадження розроблених матеріалів дозволяє удосконалити технологічний процес виготовлення форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М832.01 + М867.01 +
Шифр НБУВ: РА344114

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського