Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (11)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=М310.503$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Семенченко О.О. 
Інтенсифікація процесів колорирування бавовняних тканин прямими і кубовими барвниками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / О.О. Семенченко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 22 с. — укp.

Розроблено нові способи інтенсифікації процесів фарбування та друкування текстильних матеріалів, які можуть забезпечити підвищення ступеня фіксації барвника на волокні та якості забарвлених тканин, зниження витрат на процес опорядження тканин, підвищення екологічної чистоти технології. Базуючись на електронній теорії фарбування, здійснено вибір способу інтенсифікації даних процесів. За положеннями електронної теорії фарбування електронні процеси, що відбуваються на поверхні текстильного матеріалу, відіграють значну роль і визначають кінцевий результат, а тому, впливаючи на ці процеси, можна керуватись процесом надання тканинам забарвлення. Вивчено вплив домішок слабких відновників за невеликих концентрацій (1 г/л), зокрема, тіосечовини та глюкози, на процеси фарбування прямими та на процеси фарбування і друкування кубовими барвниками. Показано, що рекомендації щодо використання тіосечовини як інтенсифікатора процесу фарбування прямими фарбниками можуть бути надані лише для окремих марок прямих барвників внаслідок здатності тіосечовини утворювати з деякими барвниками сполуки включення. Показано, що ефективність впливу слабких відновників на сорбцію прямих барвників підвищується зі збільшенням вмісту іонів металу на поверхні волокна, що доводить доцільність використання теорії фарбування. Показано, що домішки тіосечовини забезпечують стабільне підвищення сорбції кубових барвників на тканинах, незалежно від марки барвника та способу його застосування. Підвищення ступеня фіксації кубових барвників, колорирування якими проводилося за присутності 1 г/л або 1 г/кг тіосечовини, складає у середньому 20 %. Надано рекомендації щодо застосування слабких відновників у разі колорирування прямими та кубовими барвниками за умов даного виробництва. Розраховано економічний і екологічний ефекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М310.503 + М310.504 +
Шифр НБУВ: РА351112

Рубрики:

      
2.

Самойленко І.О. 
Підвищення ефективності пігментної технології при фарбуванні бавовняних тканин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / І.О. Самойленко ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто шляхи підвищення ефективності використання пігментної технології у процесі фарбування текстильних матеріалів, яка майже не використовується через невирішені проблеми, серед яких основні - недостатня стійкість пофарбувань і неможливість одержання інтенсивно пофарбованих тканин, висока енергоємність зазаначеного процесу. Визначені шляхи підвищення ефективності технології передбачають інтенсифікацію процесу фарбування на стадіях просочування тканин пігментним фарбувальним складом і термічної обробки, застосування раціональних схем підготовки текстильних матеріалів відповідно до типу зв'язуючого пігментного складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М310.503.391
Шифр НБУВ: РА315218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Олійник Г.С. 
Підвищення ефективності технології фарбування сірчистими барвниками із застосуванням очищених стічних вод: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Г.С. Олійник ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 20 с. — укp.

Уперше показано інтенсифікувальний вплив на процес фарбування бавовняних тканин сірчистими барвниками води, що очищається з використанням удосконаленого розподільчого пристрою та за умов поєднання процесів коагуляції та флотації. Установлено, що застосування очищеної стічної води у співвідношенні 1 : 1 з технічною сприяє оптимізації pH робочого фарбувального розчину у разі фарбування сірчистими барвниками. Знайдено оптимальне співвідношення сумарної площі отворів до загальної площі розподільчого пристрою флотатора, що забезпечує ефективну очистку води від барвників та інших зважених речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М310.503 +
Шифр НБУВ: РА337992

Рубрики:

      
4.

Чечина І.Г. 
Розробка ресурсозберігаючої технології фарбування бавовняних і лляних тканин прямими барвниками із застосуванням ферментів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / І.Г. Чечина ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 22 с. — укp.

Метою дослідження є розробка ресурсозберігальної технології фарбування бавовняних і лляних тканин прямими барвниками із застосуванням ферментів, яка може забезпечити підвищення ступеня фіксації барвника на волокні і якість пофарбованих тканин, зменшення витрат на процес їх обробки, підвищення екологічної безпеки технології. Досліджено вплив добавок ферментних препаратів, зокрема амілолітичних і протеолітичних, на процес фарбування бавовняних і лляних тканин прямими барвниками. Показано, що під дією ферментів відбувається модифікація поверхні целюлозного волокна, підвищується дифузія і спорідненість барвника до волокна. На сонові вивчення активності ферментів і їх впливу на процес фарбування, розроблено матеріало- та енергозберігальну технологію фарбування, яка забезпечує зменшення концентрації електроліту та барвника в розчині, зниження оптимальної температури фарбування і скорочення часу фарбування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М310.503 + М310.503 + М310.503
Шифр НБУВ: РА367527

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського