Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (67)Книжкові видання та компакт-диски (73)
Пошуковий запит: (<.>U=М304$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Чепелюк О. В. 
Розвиток наукових основ будови та умов формування тканини з урахуванням її ергономічних і естетичних характеристик: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.19 / О. В. Чепелюк ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2010. — 40 с.: рис. — укp.

Запропоновано нову концепцію проектування структури та технології тканини із заданими ергономічними та естетичними характеристиками, а також з урахуванням розмірів та умов експлуатації виготовлених з неї виробів. Теоретично обгрунтовано умови формування тканини із заданою фазою будови, пористістю тканини та щільністю розташування ниток. Проведено аналіз напружень кручення уздовж уточини, що прибивається, та визначено вплив напрямів кінців виступальних волокон на напруженість формування тканини. Запропоновано раціональний план технологічного процесу підготовчого відділу ткацького виробництва. Розроблено методологічну базу проектування структур тканин з подовжніми рельєфними смугами та структур тканин для конфекціювання матеріалів під час виробництва одягу з високим рівнем формостійкості та армування одношарових і багатошарових композитних виробів різної форми з урахуванням їх розмірів та умов експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М304-2
Шифр НБУВ: РА380419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Здоренко В.Г. 
Розвиток наукових основ стабілізації натягу пружної системи заправки текстильних машин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.03 / В.Г. Здоренко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2007. — 36 с.: рис. — укp.

Розв'язано актуальну науково-прикладну задачу для підприємств легкої промисловості - стабілізації та контролю натягу пружної системи заправки в'язальних машин і ткацьких верстатів. Розроблено математичну модель, що дозволяє оцінити вплив конструктивних параметрів технологічного устаткування на стабілізацію натягу пружної системи заправки. Визначено умови, виконання яких дозволяє забезпечити дану стабілізацію. Запропоновано пристрої контролю натягу нитки та тканини (полотна). Проведено експериментальні дослідження та показано можливість застосування розроблених пристроїв для технологічного контролю. Визначено умови працездатності нитконатягувачів і компенсаторів натягу у разі взаємодії з неоднорідними за діаметром нитками. Створено нові конструкції компенсаторів і нитконатягувачів, що забезпечують стабілізацію результативного натягу неоднорідних ниток. Показано, що основною причиною появи дефектів готового полотна є неузгодженість роботи пристроїв подачі основи та відводу полотна. Розроблено математичні моделі основов'язальної машини за умов пуску та зупинки. Визначено шляхи забезпечення узгодженості у разі неусталених режимів роботи. Розроблено пристрої подачі нитки та відтяжки полотна даної машини, застосування яких дозволяє знизити дефекти полотна за цих режимів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М304.020.1 +
Шифр НБУВ: РА350845

Рубрики:

      
3.

Защепкіна Н. М. 
Розвиток наукових основ та інженерних методів проектування заданих властивостей текстильних матеріалів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.19 / Н. М. Защепкіна ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 41 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано сучасну концепцію щодо закономірностей зміни якісних властивостей текстильних матеріалів в процесі прядіння та ткацтва. Вперше в ході використання методу причинно-наслідкових зв'язків вирішено проблеми залежності властивостей текстильних матеріалів від технологічних параметрів технологічного процесу протягом всього технологічного циклу та без проведення великого практичного експерименту. Встановлено основні залежності між технологічними параметрами устаткування, фізико-механічними параметрами вихідної сировини та заданими властивостями текстильного продукту. Вперше одержано емпіричні залежності щодо характеру та механізму зв'язків факторів, які максимально впливають на якість текстильних матеріалів. Розроблено аналітичні залежності фізико-математичних властивостей текстильних матеріалів від параметрів устаткування та параметрів сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М302-2 + М304-2
Шифр НБУВ: РА381507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чепелюк О.В. 
Розробка технології проектування структури тканини та умов заправлення ниток основи на ткацьких верстатах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / О.В. Чепелюк ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичні положення технології пректування структури тканини за заданим рельєфом лицьової поверхні без попереднього виготовлення зразків. Одержано математичні залежності для визначення рівня мінімально необхідного заправного натягу ниток основи з урахуванням умов запобігання провисанню нитки під дією ваги ламелі та відсутності небезпеки залипання зіву, а також для визначення залежності тиску ниток основи на утокову нитку, що прибивається, від величини натягу та кута охоплення уточини основними нитками. Знайдено залежності для розрахунку відхилення уточин від середнього рівня тканини та розривного навантаження тканин і основних ниток від величини різнодовжинності ниток основи верхньої площини задньої частини зіву для різних переплетень. Визначено інтегральну напруженість ниток основи у процесі формування рапорту переплетення тканини як площу між ламаними лініями, що відображають зміну значень натягу кожної нитки основи рапорту переплетення у разі крайнього переднього положення берда та перед контактом берда з опушкою тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М304-2
Шифр НБУВ: РА321707

Рубрики:

      
5.

Хайдар Хаджджі 
Удосконалення процесу подачі та натягу ниток основи роторними пристроями на ткацьких верстатах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Хайдар Хаджджі ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Удосконалено процес подачі та натягу ниток основи на ткацьких верстатах, який базується на зменшенні пікового натягу ниток у період зівоутворення шляхом додаткової подачі та вибирання ниток основи роторними компенсаторами подачі та нятягу даних ниток у цей період. Одержано вирази для визначення величини динамічного та статичного натягу ниток за умов зміни заправочної лінії у момент удару. Установлено, що статична складова натягу ниток основи перевищує динамічну більше, ніж у 5,5 раза. Зроблено висновок про незначний вплив їх динамічного натягу, що виникає під час роботи роторного компенсатора подачі та натягу ниток основи на їх обривність. На базі одержаної математичної моделі роторного компенсатора подачі та натягу ниток основи та виразу усередненої величини зміни довжини ниток основи у зоні зівоутворення у разі чистого та нечистого зівів розроблено цільові функції для проектування роторних компенсаторів за нечистого та чистого зівів. Розроблено алгоритм розв'язання такої задачі. Установлено, що використання роторних компенсаторів на безчовникових ткацьких станках типу СТБ дозволяє підвищити питоме розривне навантаження для комплексної нитки 28 текс на 23 %, для бавовняної пряжі 27,6 текс - на 35 %, підвищити відносне розривне видовження для комплексної нитки 28 текс на 30 %, для бавовняної пряжі 27,6 текст - на 32 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М304.020 +
Шифр НБУВ: РА353010

Рубрики:

      
6.

Баран І.А. 
Удосконалення умов перемотування пряжі на мотальному автоматі "Автоконер": Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / І.А. Баран ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 1999. — 15 с. — укp.

В дисертації приводяться результати теоретичних і експериментальних досліджень, пов'язаних з розробкою ефективних умов перемотування пряжі. Досліджувався вплив особливостей конструкцій ниткорозкладача мотального автомата "Автоконер" в умовах розкладки нитки на поверхню намотування. По одержаних теоретичних і експериментальних даних розроблені математичні залежності швидкості точки розкладки для умов розкладки нитки конічним мотальним барабанчиком автомата "Автоконер". На основі проведених досліджень розроблені й впроваджені удосконалені методики процесу перемотування пряжі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М304.011-51

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського