Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (27)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>U=Л79$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Будівництво   
1.

Боровиков В.О. 
Одержання та застосування екологічно безпечних піноутворювачів для гасіння пожеж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.О. Боровиков ; Укр. НДІ пожеж. безпеки. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено рецептури екологічно безпечних піноутворювачів загального та спеціального призначення для гасіння пожеж. Досліджено 10 плівкоутворювальних піноутворювачів для гасіння пожеж закордонного та вітчизняного виробництва, описано методики визначення показників їх якості. Виявлено умови найбільш ефективного застосування піноутворювачів загального та спеціального призначення для гасіння пожеж і розроблено нормативні документи, які регламентують порядок їх транспортування, зберігання, випробування та технологій застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21 + Л79
Шифр НБУВ: РА319307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Корольов О.О. 
Розроблення інгібітора корозії маловуглецевих сталей на основі відходів жироолійного виробництва: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / О.О. Корольов ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В. Карпенка. — Л., 2008. — 23 с. — укp.

З застосуванням екологічно-безпечної технології переробки відходів жироолійного виробництва України розроблено ефективний інгібітор. Установлено механізм дії і закономірності захисту маловуглецевих сталей у нейтральному та кислому агресивних середовищах. З використанням методів аналітичної хімії, ПМР- і Оже-спектроскопії визначено склад активних компонентів інгібітора, серед яких найбільшу ефективність мають фосфоліпіди. Установлено, що інгібітор ФЕС має дифільні властивості, у кислому середовищі проявляє властивості катіоноактивної речовини, а у 3 %-му розчині NaCl - молекулярної нейтральної поверхнево активної речовини. Застосування ФЕС усуває прояви локальної корозії у разі обтікання потоком рідини деталей циліндричної форми. Проаналізовано склад і товщину захисних шарів на підставі мікротопографії поверхні сталі: спочатку хемоадсорбуються молекули з найменшими стеричними ускладненнями, а потім формуються полімолекулярні структури за принципами фізичної адсорбції. На підставі проведених досліджень розроблено інгібітор ФЕС, ефективний за статичних і динамічних умов в агресивних кислих і нейтральних середовищах (Z = 94 - 99 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л79-37 +
Шифр НБУВ: РА359652

Рубрики:

      
3.

Савченко О.М. 
Розроблення інгібіторів корозії сталей на основі модифікованої гірчичної олії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / О.М. Савченко ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові засади створення нових ефективних інгібуючих композицій шляхом модифікації рослинних олій, які забезпечують високий протикорозійний захист сталі в агресивних середовищах з різним pH, виявляють біологічну активність, підвищують фізико-механічні та захисні властивості покриттів на основі алкідних та олійних лакофарбових матеріалів, задовольняють сучасним санітарно-гігієнічним та екологічним вимогам. Вперше досліджено закономірності протикорозійної дії інгібуючих композицій на основі модифікованих продуктів виробництва рослинних олій. Визначено кінетичні параметри спряжених електродних процесів корозії сталі в кислих, нейтральних і лужних середовищах. Встановлено вплив 2-алкіл- та 2-арілбензімідазолів на ефективність протикорозійного захисту сульфатованих рослинних олій. Обгрунтовано доцільність заміни похідних бензімідазолу на відходи виробництва гірчичної олії. З'ясовано роль основних реакційних центрів молекул розроблених інгібуючих домішок у механізмі інгібування та в активізації процесу утворення адсорбційних зв'язків на поверхні металу. Обгрунтовано рекомендації для одержання антикорозійних покриттів з покращеними фізико-механічними показниками та хімічною стійкістю на основі алкідних та олійних лакофарбових матеріалів, модифікованих розробленими інгібуючими домішками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л79 + К66-12 +
Шифр НБУВ: РА345583

Рубрики:

      
4.

Голік М.А. 
Технологія виробництва та застосування оливорозчинного інгібітору корозії на основі похідних карбаміду: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / М.А. Голік ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено оптимальні значення рецептурно-технологічних параметрів процесу одержання оливорозчинного інгібітору корозії (ОІК) під час взаємодії карбаміду, триетаноламіну (ТЕА) й олеїнової кислоти (Hol) в присутності каталізатора карбонату кальцію. Розроблено інгібітор корозії МІК-8, який на поверхні чорних металів утворює захисні хемосорбційні плівки електроноакцепторного характеру. Досліджено вплив групового вуглеводневого складу та в'язкості модельних і товарних базових олив, а також в'язкісних і адсорбційних (сульфонатів) додатків на захисну здатність оливних композицій інгібітору МІК-8. Встановлено, що введенням гідроксиду кальцію модифіковано інгібітор, одержаний у разі взаємодії карбаміду, TEA і Hol. Розроблено технологію виробництва інгібітора МІК-8, яку випробовано за промислових умов на АЗТ "Ресурс-Ойл" і рецептури консерваційних олив МАГ-11, МАГ-15мз. Встановлено високу захисну здатність синтезованих інгібіторів і консерваційних олив щодо захисту металовиробів від корозії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л79-3 + Л79-3
Шифр НБУВ: РА368954

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського