Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (217)Книжкові видання та компакт-диски (73)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Л719.945$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Будник О. А. 
Вуглепластики триботехнічного призначення на основі фторопласту-4 та модифікованого вуглецевоволокнистого наповнювача: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.06 / О. А. Будник ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено вуглепластики триботехнічного призначення на основі фторопласту-4 та модифікованого вуглецевого волокна. Встановлено оптимальні режими процесу модифікації вуглецевоволокнистого наповнювача. Вивчено вплив параметрів технологічного процесу подрібнення волокна й його модифікацію на фізико-механічні та триботехнічні властивості вуглепластику. Досліджено вплив механохімічної, термічної та термомеханічної модифікації вуглецевоволокнистого наповнювача на властивості вуглепластиків на основі фторопласту-4. Показано, що розроблені вуглепластики за рівнем міцності та зносостійкості суттєво перевищують аналоги. З розробленого вуглепластикового композиту виготовлено поршневі кільця та сальникові ущілення поршневих компресорів 4ГМ 2,5У-2/3-250. Розроблено технологічний процес виготовлення вуглепластику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.22 + Л719.945
Шифр НБУВ: РА381174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мельник Л.І. 
Закономірності формування і застосування термостійких струмопровідних силоксанграфітових матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / Л.І. Мельник ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 27 с. — укp.

Висвітлено проблеми розробки нових струмопровідних силоксанграфітових матеріалів з регульованими електричними властивостями та підвищеною термостійкістю. Експериментально встановлено оптимальні технологічні схеми та режими виготовлення композиційних матеріалів типу лакофарбових покриттів і прес-порошків системи поліорганосилоксан (ПОС) - графіт, ПОС - терморозширені графіти. Узагальнено результати експериментальних досліджень одержаних матеріалів щодо оцінки їх електро-, теплофізичних і експлуатаційних властивостей. Визначено склади лакофарбового покриття з максимальним тепловиділенням з одиниці поверхні та прес-порошків для одержання композитів з необхідним рівнем фізико-механічних властивостей. Розроблено конструкцію нагрівального пристрою з оптимальним рівнем параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.6 + Л719.945 +
Шифр НБУВ: РА368321

Рубрики:

      
3.

Гурін І. В. 
Розробка та дослідження новітніх матеріалів на піровуглецевій зв'язці для сучасної енергетики, машинобудування та медицини: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / І. В. Гурін ; Ін-т електрофізики і радіац. технологій ; НАН України. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичну модель методу радіально рухомої зони піролізу, яка дозволяє створювати композити з необхідними властивостями, визначати вплив окремих факторів на швидкість процесу, оптимізувати процеси ущільнення. Запропоновано нові підходи до створення вуглець-вуглецевих композитів, розроблено нові структури армування (тканенамотана з нуля, комбінована структура на основі поліакрилонітрильних та віскозних вуглецевих волокон). Апробовано новий підхід до надання композитам нових властивостей шляхом введення у матеріал потрібних нанодисперсних додатків з подальшою їх капсуляцією піровуглецем, розроблено ефективні методи одержання довгомірних каталітичних утворень вуглецю, показано ефективність використання таких утворень як армувальної складової у вуглець-вуглецевих композиційних матеріалах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.945
Шифр НБУВ: РА384559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лихницький К. В. 
Розробка технології виробництва активних графіт-полімерних композицій для хімічних джерел струму: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.06 / К. В. Лихницький ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Вперше запропоновано моделі електронної будови елетропровідних полімерів типу поліаніліну залежно від природи допанту. На основі квантово-хімічних розрахунків пояснено механізм виникнення та зникнення електронної провідності в поліаніліні. Запропоновано механізм відновлення кисню на компонентах "електронно-провідні полімери - графіт". Показано відсутність дифузійних обмежень за відновлення кисню в системі "електронно-провідні полімери - графіт" та обгрунтовано, що відновлення кисню відбувається за рахунок його хемосорбції на поверхні полімеру з подальшою десорбцією й утворенням пероксиду водню (2-х електронний механізм). Визначено, що відновлення кисню на композитах "електронно-провідні полімери - графіт - оксиди перехідних металів" відбувається за змішаним дифузійно-хемосорбційним механізмом з утворенням води (4-х електронних механізм). На основі цих результатів розроблено склади та технології виготовлення активних графіт-полімерних композитів для електродів хімічних джерел струму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.945 + З251-03
Шифр НБУВ: РА385082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Пахаренко В.В. 
Розробка технології одержання базальтонаповнених поліпропіленових композицій з пониженою горючістю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / В.В. Пахаренко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено вогнестійкі композиції на базі поліпропілену, наповненого синергічними сумішами антипіренів та базальтовим волокном. Встановлено вплив антипіренових домішок на реологічні та фізико-механічні властивості поліпропіленової композиції та закономірності їх зміни. Показано вплив способу обробки базальтового волокна на фізико-хімічні процеси взаємодії між полімерною матрицею та волокном та на зміну міцнісних властивостей полімерної композиції. Досліджено закономірності диспергування базальтового волокна та характер течії у процесі переробки поліпропіленової композиції залежно від конструктивно-технологічних параметрів черв'ячно-дискової еструзії та вплив довжини волокна на властивості полімерного матеріалу. Визначено раціональні параметри переробки та розроблено технологію виготовлення даної композиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.945 +
Шифр НБУВ: РА324640

Рубрики:

      
6.

Байгушев В.В. 
Технологія виробництва композиційних вуглець-вуглецевих матеріалів електротермічного призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / В.В. Байгушев ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 17 с. — укp.

Розроблено та досліджено властивості вуглець-вуглецевого композиту в електротермії з високими експлуатаційними характеристиками. Вперше встановлено залежність властивостей (міцнісних, електрофізичних, теплофізичних, а також площі розшарувань і деформації) композита на різних стадіях виготовлення від хімічного складу та параметрів технологічних процесів (затвердіння, карбонізації у захисному середовищі, високотемпературної обробки у вакуумі, піроущільнення під час піролізу природного газу у вакуумі). Виявлено, що застосування електропровідного в'яжучого у розробленій вуглепластиковій композиції сприяє збільшенню теплопровідності на 23 - 28 %, міцності під час розтягу на 36 - 65 %, а також зменшує термічний коефіцієнт лінійного розширення на 6 - 21 %. Вперше встановлено залежність швидкості осадження піровуглецю з вуглеводнів у вакуумі на поверхню вуглець-вуглецевого композиту за температури поверхні 1 223 - 1 323 К від паціального тиску водню. Експериментально визначено оптимальні технологічні параметри складових і режими одержання готових виробів з розмірами листової (до 1 500 мм) та циліндричної (діаметром 35 - 2 200 мм, довжиною до 4 000 мм) заготовок для нагрівачів та екранів. Технологію виготовлення виробів з гібридного вуглець-вуглецевого композиту впроваджено на Державному заводі "Вуглекомпозит", Запоріжжя. Наведено оцінку експлуатаційної надійності, екологічної безпеки та економічної ефективності виробництва нових композиційних вуглець-вуглецевих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.945 + Л719.945
Шифр НБУВ: РА344166

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського