Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (174)Книжкові видання та компакт-диски (41)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Л713.41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Мніх Н.В. 
Вплив координаційних сполук металів на формування і структурування зшитих поліуретанів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Н.В. Мніх ; Ін-т хімії високомолекуляр. сполук НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.41-4 + Л713.41 +
Шифр НБУВ: РА343369

Рубрики:

      
2.

Слісенко 
Вплив типу сітки фізичних зв'язків на структуру та властивості полімерних сумішей на основі функціоналізованих поліуретанів та кополімерів стиролу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Ольга Василівна Слісенко ; НАН України; Інститут хімії високомолекулярних сполук. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.12 + Г722.41 + Л713.41-1
Шифр НБУВ: РА346694

Рубрики:

      
3.

Несін С.Д. 
Йонна агрегація в поліуретанових йономерах з зарядами в гнучких блоках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / С.Д. Несін ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено структурно-морфологічні особливості та теплові переходи в сегментованих поліуретанах (ПУ) з карбоксильними та Li-, Na-, K-карбоксильними групами у складі гнучкого поліефірного (полі(тетраметиленгліколь)) сегмента та різною довжиною жорсткого сегмента, а також діелектричну релаксацію та йонну провідність в даних системах. Проведено систематичне дослідження ряду відповідних модельних ПУ з застосуванням методик широко- та малокутового розсіювання рентгенівських променів, диференціальної скануючої калориметрії, широкополюсної діелектричної релаксаційної спектроскопії. Показано, що нейтралізація карбоксильних груп призводить до пригнічення процесів кристалізації поліетерних блоків. Визначено, що в даних ПУ йономерах, поряд з наявністю типової для сегментованих ПУ мікрофазово розшарованої структури, відбувається формування агрегатів йонних груп, яке супроводжується збільшенням ступеня сегрегації блоків різної природи та зниженням йонної провідності майже на порядок; йонна та протонна провідність досліджуваних ПУ зростає за умов зменшення довжини жорстколанцюгових сегментів. Часи релаксації провідності є суттєво більшими за часи релаксації сегментальної рухливості поліефірних ланцюгів. Встановлено, що даний ефект збільшується у разі переходу від кислотної до йонної форми ПУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.184 + Л713.41-1
Шифр НБУВ: РА317571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Штомпель В.І. 
Мікрофазова структура та властивості модифікованих уретановмісних полімерів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.06 / В.І. Штомпель ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Узагальнено закономірності впливу хімічної будови, довжини та полярності подовжуючого ланцюга (ПЛ) жорстких блоків олігомерних та полімерних уретановмісних систем на рівень мікрофазового поділу, характеристики мікрофазової структури, термічні та межові фізико-механічні властивості. На прикладі поліуретанів показано, що водневі зв'язки між полярними групами є короткодіючими, а кулонівські сили між йонними групами - далекодіючими. Зазначено, що цим пояснюється інтенсивний розвиток процесів мікрофазової сегрегації за умов введення йонних груп у жорсткі блоки уретановмісних полімерів (ПУ), які в неіонній формі характеризувалися загальмованістю цих процесів. Показано, що зміна типу та просторового розміру йонних груп у жорстких блоках ПУ є ефективним методом регулювання мікрофазової структури та макроскопічних властивостей уретановмісних полімерів. Установлено, що за умов покрокового зростання температури, у разі досягнення певної величини кінетичної рухливості фрагментів макроланцюгів поліуретанових катіономерів, можлива реалізація йонної агрегації в жорстких доменах.Досліджено мікрогенну структуру інтерполімерних комплексів, що відрізнялись за типом полімер-полімерних фізичних взаємодій у сумішах комплементарних полімерів: водневі зв'язки - в сумішах поліуретансемікарбазиду з COOH групами в жорстких блоках (ПУСК) та полівінілпіролідону; іон-іонні кулонівські взаємодії - в сумішах ПУСК та ПУ з третинними атомами азоту в жорстких блоках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л713.41-1
Шифр НБУВ: РА326665

Рубрики:

      
5.

Міщук О. А. 
Полімерні системи на основі іономерних поліуретанів і природних сполук, що здатні деградувати під впливом факторів довкілля: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / О. А. Міщук ; НАН України, Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Створено полімерні системи на основі іономірних поліуретанів (ІПУ) і природних сполук (моно-, ди- і полісахаридів), здатних деградувати під впливом факторів довкілля. Запропоновано новий спосіб одержання Кр-вмісних водних дисперсій ІПУ шляхом введення водного розчину Кр у розчин іономірного олігоуретану за суміщення стадії подовження ланцюга та процесу диспергування, що принципово відрізняється від відомого способу одержання механічних сумішей ІПУ + Кр і проявляється у високій агрегативній стабільності дисперсій та здатності утворювати монолітні плівки, на відміну від механічних сумішей. Одержання таких дисперсій не обмежується використанням лише Кр, але й будь-якого іншого полісахариду, що містить гідроксильні групи. Вперше синтезовано нові ІПУ, що містять у своєму складі одночасно фрагменти моно-(ди-) та полісахариду, введених на різних стадіях синтезу. Встановлено, що концентрація природного компонента та його будова відіграють вирішальну роль у формуванні структури та властивостей, а, отже, й здатності до (біо)деградації одержаних матеріалів. Шляхом введення природних сполук різної будови до складу базового ІПУ вдалося не тільки підвищити здатність до деградації за умов довкілля, але і певною мірою покращити фізико-механічні властивості ІПУ, низькі показники яких є його суттєвим недоліком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л713.41 + Г722.41
Шифр НБУВ: РА384049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Семенець О.А. 
Розробка абразивостійких матеріалів на основі термопластичних поліуретанів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / О.А. Семенець ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між умовами синтезу та переробки термопластичних поліуретанів (ТПУ) та їх структурою, фізико-механічними та триботехнічними властивостями. Запропоновано шляхи підвищення абразивостійкості ТПУ за рахунок синтезу з оптимальних вихідних матеріалів. Здійснено розрахунки та прогнозування зношування поліуретанових термопластів у потоці абразивних частинок з урахуванням зміни структурних параметрів (концентрації жорстких блоків, молекулярної маси), визначено природу та вид вихідних компонентів, а також експлуатаційні характеристики (швидкість потоку абразивних частинок, кута атаки). Розроблено практичні рекомендації щодо використання абразивостійких поліуретанів за умов газоабразивного зношування. Виявлено визначальний вплив хімічної будови, природи та виду вихідних компонентів, їх співвідношення на стадії синтезу, а також молекулярної маси поліуретанових термопластів на їх фізико-механічні та триботехнічні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л713.41-106 + Л719.96:Ж +
Шифр НБУВ: РА330476

Рубрики:

      
7.

Гуменна 
Синтез і дослідження поліедральних олігосилсесквіоксан-поліолів та органо- неорганічних композитів на їх основі: автореф. дис. канд. хім. наук: 02.00.06 / Мар'яна Анатоліївна Гуменна ; НАН України; Інститут хімії високомолекулярних сполук. — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л713.41 + Л715.42
Шифр НБУВ: РА365852

Рубрики:

      
8.

Робота Л.П. 
Створення поліуретанів на основі похідних гідразину, стійких до корозії, індукованої мікроорганізмами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Л.П. Робота ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Створено стійкі до біокорозії, індукованої мікроорганізмами поліуретани шляхом фізичної та структурно-хімічної модифікації. Фізичне модифікування лінійних, розгалужених і піно/поліуретанів проведено за участі активних модифікувальних домішок неорганічного (хлоридів олова та цинку), синтетичного [металоорганічних комплексів: цинку (II), міді (II) й олова (IV); гетероциклічних: похідних оксихіноліну, імідазолілметану та четвертинних амонієвих солей] та природного походження (рослинних ефірних олій чайного дерева, евкаліпта, грейпфрута). Фізичною модифікацією гідразинвмісних поліуретанів лінійної (різних складів) та розгалуженої структур і пінополіуретанів створено полімери з пролонгованою біологічною активністю різного терміну дії. На підставі результатів досліджень токсикології та надмолекулярної структури одержаних полімерних систем показано, що за фізичного модифікування поліуретанів неорганічними смолами металів і металоорганічними комплексами відбувається хімічне зв'язування модифікатора полімерною матрицею, що обумовлюють відсутність загальнотоксичної дії полімерів. Структурно-хімічне модифікування монофункціональними та біфункціональними біологічно активними сполуками зумовлює біологічну активність постійної дії. Висока біологічна активність поліамідоуретанів зумовлена підвищеною концентрацією металовмісних фрагментів на поверхні полімеру. Всі поліамідоуретани є аморфно-кристалічними зі статичним розподілом мікрообластей в об'ємі полімеру за відсутності суттєвої взаємодії ацетилацетонів металів з гнучкими сегментами макроланцюга.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.41-4 + Л713.41 +
Шифр НБУВ: РА347685

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського