Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (71)Книжкові видання та компакт-диски (66)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Л64$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Закусило Р. В. 
Закономірності впливу складу та способу отримання вибухової композиції і полімерного носія на властивості детонуючого хвилеводу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / Р. В. Закусило ; НАН України, Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що основними факторами, які визначають експлуатаційні характеристики детонувального хвилеводу є склад полімерної композиції-носія, а також кристалічна будова та геометрія часток вибухових речовин, закріплених на полімерному носії. Визначено вплив полімерного матеріалу та способу одержання полімерної композиції на детонаційні характеристики вибухової речовини та доведено, що для повної локалізації детонаційної хвилі в порожнині трубки хвилеводу вона повинна бути тришаровою та складатися із системи лінійних полімерів. Розроблено нову технологію виготовлення вітчизняного детонувального хвилеводу, яка підвищує безпеку підривних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л645.5
Шифр НБУВ: РА372969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кириченко О.В. 
Зниження пожежної небезпеки піротехнічних нітратовмісних виробів під час їх застосування: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.В. Кириченко ; Укр. НДІ пожеж. безпеки. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано умови зниження пожежної небезпеки піротехнічних нітратовмісних виробів на основі ущільнених сумішей з порошків магнію та нітратів лужних і лужноземельних металів (піротехнічних нітратовмісних систем (ПНС)) під час їх застосування, з урахуванням розроблених моделей і методів прогнозування критичних режимів зовнішніх термовпливів на металеві оболонки виробів, а також межових, нестійких режимів горіння ПНС. Проведено теоретико-експериментальні дослідження термогазодинамічних процесів нагріву металевих оболонок виробів за стартових (без горіння ПНС) умов застосування (підвищених швидкостей надзвукового обдуву потоком повітря та вісесиметричного обертання та визначено критичні режими застосування виробів, що призводять до руйнування та утворення високотемпературних металевих осколків. Розроблено моделі та методи розрахунку впливу технологічних чинників (співвідношення компонентів, їх дисперсності, природи окислювача) та зовнішніх умов (температури нагріву, зовнішнього тиску, надзвукового обдуву потоком повітря та вісесиметричного обертання) на основні характеристики (температуру та склад продуктів згоряння, швидкість і межові режими горіння), процесу горіння ПНС, що дозволяють прогнозувати їх пожежонебезпечні властивості за штатних (за умов горіння ПНС) умов застосування виробів. На базі розроблених математичних і експериментально-статистичних моделей, програмного забезпечення у вигляді чотирьох пакетів прикладних програм розроблено методичні рекомендації стосовно обгрунтування умов зниження пожежної небезпеки піротехнічних нітратовмісних виробів у разі їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л648 н68 +
Шифр НБУВ: РА356585

Рубрики:

      
3.

Попов Є.В. 
Наукові основи технології водонерозчинних органічних барвників та їх випускних форм: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.04 / Є.В. Попов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 40 с. — укp.

На підставі результатів системного вивчення фізико-хімічних властивостей органічних барвників та поверхнево-активних речовин (ПАР) науково обгрунтовано основні теоретичні принципи створення сучасних технологій нерозчинних у воді органічних барвників та пігментів для текстильних галузей застосування, що забезпечують високі технологічні показники їх виробництва й використання. Сформульовано єдиний підхід до проблеми одержання оптимальних фізико-хімічних властивостей органічних барвників у твердому стані. Визначено основні вимоги до вибору ПАР для приготування випускних форм барвників і пігментів для текстильних галузей застосування з урахуванням їх екологічних показників. Доведено, що основою розробленої технології визначення асортименту ПАР мають бути похідні лігніну, що дозволяє істотно знизити токсичність стоків текстильно-опоряджувальних виробництв. На підставі одержаних теоретичних висновків розроблено технологію кубових і дисперсних барвників з покращеними фізико-хімічними та колористичними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л642.2/3 +
Шифр НБУВ: РА338647

      
4.

Коваленко І.Л. 
Розробка і дослідження гетерогенних систем на основі нітратів кальцію та амонію для одержання вибухових матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / І.Л. Коваленко ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено багатофазні системи на основі нітратів кальцію й амонію для одержання безтротилових екологічно чистих вибухових речовин. Досліджено взаємодію тротилвмісних плавів аміачної селітри з кремнеземом, що містить пиріт. Встановлено, що за умов вмісту піриту більше 2,5 % відбувається мимовільне екзотермічне розкладання аміачної селітри в інтервалі 423 - 453 К. Розкрито каталітичний вплив піриту на розкладання 2,4,6-тринітротолуолу за стандартних умов. Обгрунтовано якісний склад і запропоновано рецептури водостійких мікроемульсій плавів кальцієвої й аміачної селітри в дизельному паливі, стабілізованих оксиетильованими ПАР тваринного і рослинного походження. На підставі одержаних емульсій розроблено рецептури нових ефективних водостійких емульсійних вибухових речовин (ВР), призначених для заряджання в сильно обводнені свердловини. Висвітлено рецептури і технологію одержання нових високостабільних вибухових систем за допомогою непористої аміачної селітри і комплексного пального невибухового компонента (суміш дисперсних промислових відходів). Модифіковано рецептури тротилвмісних плавів аміачної селітри з одержанням ефективних ВР зі зниженим вмістом тротилу (4 - 10 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л642.62
Шифр НБУВ: РА319433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Купрін О. В. 
Технологія енергонасичених емульсійних систем на основі амоній нітрату: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.01 / О. В. Купрін ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л642.62
Шифр НБУВ: РА384189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського