Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (151)Книжкові видання та компакт-диски (98)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Л547$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Ляпощенко О.О. 
Гідродинаміка інерційно-фільтруючих сепараційних пристроїв очищення природного газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / О.О. Ляпощенко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі теоретичного аналізу створених фізичної та математичної моделі руху газокраплинного потоку та за допомогою комп'ютерного моделювання розроблено умови реалізації нового способу сепарації високодисперсної краплинної рідини з використанням нових конструкцій інерційно-фільтрувальних сепараційних пристроїв. Узагальнено математичні рівняння, які дозволяють розраховувати гідродинамічні та сепараційні показники даних пристроїв з урахуванням часткового проходження газокраплинного потоку у кожному послідовно розміщеному інерційному елементі сепаратора крізь фільтруючий шар. За результатами експериментальних досліджень модельних і натурних зразків сепараційних пристроїв та їх узагальнення уперше одержано гідравлічні та сепараційні характеристики інерційно-фільтрувальних сепараторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л547.101.4-5 +
Шифр НБУВ: РА343510

Рубрики:

      
2.

Кущенко К.І. 
Корундовий носій каталізатора для парової конверсії вуглеводнів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / К.І. Кущенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові засади технології корундового носія каталізатора у вигляді кілець Рашига з рифленою поверхнею для процесу парової конверсії вуглеводнів у трубчатих печах агрегатів виробництва аміаку. Обгрунтовано доцільність використання кальційвмісної домішки у складі глиноземної маси з метою підвищення межі міцності під час стиснення, водопоглинання та питомої поверхні корундового носія каталізатора за рахунок формування під час випалу серед зерен корунду дрібних часток алюмінатів кальцію. Описано ефективну пластифікуючу зв'язку, яка містить метилцелюлозу, поліакриламід і гліцерин, визначено вологість маси з її використанням, що забезпечують виготовлення методом екструзії корундового носія каталізатора у вигляді кілець Рашига з рифленою поверхнею. Розроблено та впроваджено у виробництво технологію корундового носія каталізатора двох марок з високими показниками властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л547.103.3 +
Шифр НБУВ: РА362766

Рубрики:

      
3.

Шищак О.В. 
Одержання етилену та ацетилену оксидаційною димеризацією і піролізом метану: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / О.В. Шищак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Розроблено основи технології одержання етилену й ацетилену оксидаційною димеризацією та піролізом метану. Вивчено основні закономірності та визначено оптимальні умови перебігу реакції оксидаційної димеризації метану на новому натрій-марганцевому каталізаторі. Досліджено вплив хлористого водню на основні показники процесу та термін служби каталізатора. Вперше показано можливість і визначено оптимальні умови одержання етилену з метану некаталітичною оксидаційною димеризацією. Розроблено математичну модель процесу одержання ацетилену високотемпературним піролізом метану та продуктів його димеризації в потоці гомогенного теплоносія. Запропоновано нове технологічне оформлення реакційного вузла та принципову технологічну схему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л547.102
Шифр НБУВ: РА315188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Качан О.В. 
Підвищення ефективності регенерації діетиленгліколю при сушінні природного газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / О.В. Качан ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2001. — 20 с. — укp.

Запропоновано процес регенерації діетиленгліколю (ДЕГ) інтенсифікувати у роторних відцентрових апаратах (РВА), які створюють розвинену та постійно відновлювану поверхню масопередачі, активну взаємодію фаз. Розроблено математичну модель на засадах ймовірнісного об'єднання трьох послідовних умовно-залежних несумісних подій: створення необхідної поверхні десорбції; дифузії молекул води з крапель і плівок діетиленгліколю; поглинання водяної пари віддуваним газом. Створено алгоритм і програму "REGEN" для розрахунків оптимальних параметрів роботи РВА. Показано, що радіус ротора та його ширина, діаметр насадкового дроту визначають конструкційну працездатність апарата, а легко регулювальні параметри - температура процесу, питома витрата віддуваного газу та швидкість обертання ротора - поточний режим роботи РВА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л547.101.2
Шифр НБУВ: РА313512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Тюрін В.В. 
Розробка і дослідження відцентрових елементів для сепараційного обладнання в системах підготовки газу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / В.В. Тюрін ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено та досліджено прямотечійні відцентрові сепараційні елементи (ПВСЕ). Розроблено новий метод розрахунку ступеня очистки газу від рідини в ПВСЕ з урахуванням зміни осьової та обертальної швидкостей, густини та статичного тиску газу у радільному та поздовжньому напрямках каналу, в якому рухається закручений вісесиметричний потік, а також можливої зміни рівноважного розподілу крапель за розмірами після проходження газоріднним потоком завихрювачів ПВСЕ. Одержано критеріальне рівняння для розрахунку коефіцієнта місцевого опору ПВСЕ довжиною до восьми його внутрішніх діаметрів циліндричного патрубка. На підставі результатів, одержаних внаслідок проведних досліджень, в експлуатацію установок комплексної підготовки газу введено сім сепараторів діаметрами 300, 500, 600, 800 і 1 200 мм з ПВСЕ нової конструкції, що дозволило підвищити якість підготовки газу й одержати додатковий вуглеводневий конденсат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л547.101.4 +
Шифр НБУВ: РА363615

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського