Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (19)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>U=Л459.42$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Бахтін О. С. 
Будівельні облицювальні вироби на основі вапняно-вапнякових композицій карбонізаційного твердіння: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. С. Бахтін ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Встановлено закономірності впливу підвищеної концентрації вуглекислого газу на карбонізацію вапна та на фізико-механічні властивості вапняного каменю карбонізаційного твердіння. Вивчено процеси структуроутворення у вапняно-вапнякових композиціях. Доведено, що у процесі карбонізації морфологія кристалів утвореного вторинного карбонату кальцію подібна з морфологією кристалів вапнякового наповнювача. Виявлено закономірності одночасного впливу основних технологічних параметрів (питомого тиску пресування, початкового вмісту води у сировинній суміші, кількості та питомої поверхні вапнякового наповнювача) на фізико-механічні властивості карбонізованого матеріалу на основі вапняно-вапнякових композицій. Визначено оптимальні технологічні умови його одержання з необхідними експлуатаційними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л459.425 + Н308.4
Шифр НБУВ: РА386204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Тимощенко А.М. 
Вплив систем стабілізації пресів напівсухого пресування на якість цегли: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / А.М. Тимощенко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність запропонованих конструктивних заходів щодо підвищення сталості пресового тиску механічних пресів напівсухого пресування для забезпечення можливості формування на них ресурсозберігальної цегли. Виявлено закономірності процесів засипки з підпресовкою та ущільнення зі стабілізатором, рекомендовано раціональні межі конструктивних і режимних параметрів указаних пристроїв, аналітично доведено й експериментально підтверджено ефект самостабілізації тиску, притаманний процесу напівсухого пресування деяких сировинних сумішей у результаті застосування підпресовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л459.422.04-52 +
Шифр НБУВ: РА368126

Рубрики:

      
3.

Бахтіна Т.О. 
Стінові матеріали карбонізаційного твердіння на основі вапна: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Т.О. Бахтіна ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично доведено й експериментально підтверджено можливість одержання стінового будівельного матеріалу карбонізаційного твердіння на осноі вапна та карбонатних побічних продуктів каменевидобутку. Запропоновано механізм карбонізації вапна й експериментально встановлено, що процес утворення вторинного карбонату кальцію у разі штучної карбонізації вапняного тіста багатостадійний і пов'язаний з утворенням різних проміжних з'єднань: гідратованих карбонатів кальцію різного ступеня гідратації та гідрокарбонату кальцію. Вперше на підставі експериментально-розрахункових даних проведено математичне моделювання процесу карбонізації вапняних систем. Виявлено закономірності одночасного впливу основних технологічних чинників - питомого тиску пресування, вологості сировинної суміші, температури та часу карбонізації на фізико-механічні властивості штучного каменю карбонізаційного твердіння на основі вапна, визначено оптимальні технологічні умови його одержання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л459.422 + Н303.1 +
Шифр НБУВ: РА369300

Рубрики:

      
4.

Бондаренко Г. Г. 
Формування структури і властивостей вапняно-кремнеземистих композитів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / Г. Г. Бондаренко ; Одеc. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше проведено комплексні експериментальні дослідження, які дозволили одержати експериментально-статистичні залежності впливу складу, режимів й умов твердіння активованих вапняно-кремнеземистих в'яжучих і сумішей на деформаційно-міцнісні властивості та тріщиностійкість вапняно-кремнеземистих композитів. Проведено аналіз зв'язку перерахованих властивостей зі структурою. Проаналізовано зміну в'язкості вапняно-кремнеземистого в'яжучого та суміші на його основі в процесі гідроактивації. Оцінено величину відносної зміни об'єму силікатобетонної суміші на основі цього в'яжучого, виготовленого з використанням меленого негашеного вапна під впливом його складу, вмісту дрібнозернистого заповнювача й умов твердіння. Встановлено вплив факторів складу та технологій на модуль пружності. Проведено порівняльний аналіз впливу на властивості вапняно-кремнеземистих композитів складу та режимів технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л459.42 + Н331.34
Шифр НБУВ: РА381716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Номан Мохамед Ахмед Амер 
Фосфогіпсозолоцементні в'яжучі та вироби на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Номан Мохамед Ахмед Амер ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено можливість отримання малоклінкерних фосфогіпсозолоцементних в'яжучих і стінових матеріалів на їх основі з використанням поліфункціональної активної мінеральної домішки - мергелю з високим вмістом кремнезему (75 - 96,5 %) і до 10 % карбонату кальцію. Використання хімічно-активованої золи-винесення забезпечило економію до 20 - 30 % мінерального в'яжучого. Технологія роздільного виготовлення фосфогіпсозолоцементних в'яжучих виключає використання мінерального в'яжучого для нейтралізації кислот. Досліджено фізико-механічні властивості малоклінкерних фосфогіпсозолоцементних в'яжучих з використанням математичного методу планування експерименту. На основі фосфогіпсозолоцементних в'яжучих розроблено технології виробництва стінових матеріалів з використанням органічних наповнювачів. Отримано ніздрюваті бетони, придатні для будівництва малоповерхових будівель і споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455.44 + Л459.424
Шифр НБУВ: РА314571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського