Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (344)Книжкові видання та компакт-диски (194)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>U=Л32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шелехов І.В. 
Інтелектуальна система підтримки прийняття рішень для автоматизації виробництва складних мінеральних добрив: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / І.В. Шелехов ; Нац. техн. цн-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто підвищення функціональної ефективності адаптивних розподілених автоматизованих систем керування (АСК) технологічними процесами шляхом подальшого розвитку прогресивної інформаційно-екстремальної інтелектуальної технології за умов відсутності через технічні ускладнення неперервного вхідного міжопераційного та вихідного контролю сировини та матеріалів. Запропоновано новий інформаційно-екстремальний метод аналізу та синтезу інтегрованої в розподілену АСК системи підтримки прийняття рішень (СППР), що самонавчається в режимі факторного кластер-аналізу (ФКА). Розроблено засоби інформаційних технологій синтезу СППР, що самонавчається в режимі ФКА, у процесі виробництва складних мінеральних добрив. Впроваджено наукові результати, що дозволило підвищити відсоток виходу кондиційного продукту, точність та оперативність керування технологічним процесом і зменшити витрати сировини та матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л32
Шифр НБУВ: РА375302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Хацевич О.М. 
Технологія перероблення полімінеральної калійної руди з конверсією важкорозчинних мінералів у каїніт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.М. Хацевич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено технологію переробки полімінеральної калійної руди з конверсією важкорозчинних мінералів у каїніт. За лабораторних умов досліджено процес конверсії лангбейніту з оборотними солями в каїніт. Вивчено кінетику процесу конверсії лангбейніту з карналітом та карналітовим розчином у каїніт. Визначено оптимальну температуру конверсії, розраховано енергію активації, константи швидкості процесу конверсії за різних температур, тепловий ефект реакції конверсії лангбейніту в каїніт. Досліджено поведінку інших важкорозчинних мінералів полімінеральної калійної руди (кізериту, полігаліту) в хлоридмагнієвому розчині. Здійснено порівняльне вивчення способів переробки руди конверсією лангбейніту з оборотними солями в каїніт та з водою - в шеніт, показано переваги конверсії лангбейніту в каїніт. Запропоновано дві технологічні схеми переробки полімінеральної калійної руди з конверсією важкорозчинних мінералів у каїніт.Розраховано собівартість 1 т калімагнезії, одержаної за запропонованою технологією, що становить 557,06 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л323-3 +
Шифр НБУВ: РА348853

Рубрики:

      
3.

Харіков А.М. 
Процес розкладу алжирських фосфоритів у виробництві амонізованого суперфосфату неперервним способом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / А.М. Харіков ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексну оцінку реакційної здатності та вивчено вплив технологічних параметрів на ступінь розкладу алжирських фосфритів у процесі фосфорно-кислотного розкладу. Наведено дані стосовно хімізму одержання суперфосфату з фосфоритів. Вивчено екологічні властивості алжирських фосфоритів і суперфосфатів на їх основі. У результаті дослідно-промислової переробки алжирських фофоритів одержано суперфосфат амонізований гранульований, який відповідає вимогам технічних умов. На підставі даних екологічного контролю розробленого процесу показано його безпеку для навколишнього середовища, населення та виробничого персоналу. За результатами агрохімічних випробувань суперфосфату амонізованого, одержаного з алжирських фосфоритів доведено небезпечність їх застостування. Визначено, що собівартість амонізованого суперфосфату, одержаного з алжирських фосфоритів, нижче, ніж з російського апатитового концентрату Хібінського родовища та складає 313,65 грн/т.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л322.32-3 +
Шифр НБУВ: РА341153

Рубрики:

      
4.

Трунова І.О. 
Техногенний вплив елементів кадмію та свинцю, що містяться у відвалах фосфогіпсу, на навколишнє середовище: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / І.О. Трунова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 23 с. — укp.

Зроблено оцінювання техногенного впливу елементів важких металів, що містяться у відвалах фосфогіпсу, на навколишнє середовище. Виявлено залежність міграції елементів важких металів від коефіцієнта фільтрації. Одержано залежності для визначення валового вмісту кадмію та свинцю за профілем грунту та фосфогіпсу. Розроблено математичну модель міграційно-геохімічних процесів, яка встановлює функціональну залежність вмісту будь-якого мігранта у геохімічному ландшафті та у відвалах твердих відходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л322.09 н63 + П032.518 +
Шифр НБУВ: РА358738

Рубрики:

      
5.

Тригуба О.О. 
Технологія сірковмісних добрив з мікроелементами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.О. Тригуба ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Виявлено закономірності формування мікропористого сірчаного покриття на гранулах мінеральних добрив, його характеристики залежно від технологічного режиму процесу. Досліджено вплив гідродинамічних умов на коефіцієнт тепловіддачі від газової фази до поверхні опудрених сіркою гранул та теплопровідність усередині гранули у разі нестаціонарного нагріву. Визначено технологічний режим процесу капсулювання гранул мінеральних добрив сіркою. Вивчено фізико-технічні властивості сірковмісних добрив з мікроелементами та їх пролонгованість. Запропоновано технологічну схему, доведено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л320.82 +
Шифр НБУВ: РА335946

Рубрики:

      
6.

Сендецький В. М. 
Еколого-агрохімічне обгрунтування переробки органічних відходів агропромислового комплексу в добрива нового покоління: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / В. М. Сендецький ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2011. — 21 с. — укp.

Створено технологію переробки органічних відходів агропромислового комплексу методом вермикультивування в біодобриво нового покоління біогумус, яка передбачає правильний підбір компонентів та їх складу для підготовки субстрату до вермикультивування. Шляхом підбору різних варіантів кількості компонентів для підготовки субстрату й оптимізації технологічних режимів вермикультивування обрано варіанти, в яких спостерігається максимальна інтенсивність розмноження червоних каліфорнійських дощових черв'яків, швидкість переробки субстрату та досягається висока якість одержаного органічного добрива біогумус. Наведено результати досліджень щодо його впливу на урожайність та якість кукурудзи. Розроблено технологію одержання біостимулятора вермийодіс, досліджено його вплив на урожайність та якість капусти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.53 + Л328-37 + Л337.4-37
Шифр НБУВ: РА380184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Сацюк В.В. 
Обгрунтування параметрів процесу та засобу для приготування органо-мінеральної суміші: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / В.В. Сацюк ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2005. — 22 с. — укp.

Висвітлено процес приготування органо-мінеральної суміші (ОМС). Проведено аналіз наявних способів і засобів для приготування суміші, визначено недоліки та напрями їх усунення. Обгрунтовано структуру вхідного потоку компонентів, форму та параметри поверхонь скатних лотків, ширину лопаті та кутову швидкість її обертання. Встановлено закономірності руху компонентів на поверхнях робочих органів засобу для приготування ОМС та визначено їх раціональні параметри. Досліджено фізико-математичні властивості ОМС та її компонентів. Розроблено методику визначення однорідності складу ОМС. Обгрунтовано економічну ефективність застосування розробленого засобу для приготування ОМС у складі лінії з виробництва органо-мінерального добрива.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л328 +
Шифр НБУВ: РА339664

Рубрики:

      
8.

Перекупко Т.В. 
Інтенсифікація процесів комплексної переробки полімінеральних калійних руд Прикарпаття застосуванням органічних реагентів і розчинників: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.01 / Т.В. Перекупко ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1998. — 32 с. — укp.

Захищаються результати теоретичних та експериментальних досліджень, виконаних для розробки трьох принципово нових технологій оксиду магнію з відхідних хлоридмагнієвих розчинів, безхлоридних калійних добрив на базі хлоридвмісного напівпродукту (шеніту) і повної переробки розчинів хвостосховищ калійних виробництв. Обгрунтовано методологічні принципи застосування органічних реагентів і розчинників селективної дії, що дало можливість одержати високоякісні кінцеві продукти з високим виходом, забезпечити ресурсо- та енергозбереження, вирішити ряд питань охорони довкілля. Наведено дані щодо економічної ефективності впровадження запропонованих технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л323-3

Рубрики:

      
9.

Мачула С.Л. 
Одержання калієвої селітри з хлориду калію та азотної кислоти з застосуванням оксидів марганцю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / С.Л. Мачула ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено раціональні технологічні параметри одержання калієвої селітри прямим методом з хлориду калію та азотної кислоти з використанням регенерованих оксидів марганцю як окисника хлорид-іонів. Наведено константи швидкості та енергію активації реакцій синтезу калієвої селітри та хлору в присутності оксидів марганцю. Виконано рентгенофазові та гермогравіметричні дослідження оксидів марганцю, отриманих в амонійно-аміачному середовищі, підтверджено їх ідентичність штучним оксидам марганцю різного генезису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л326.41
Шифр НБУВ: РА315486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Лазурко З.П. 
Переробка фосфатних руд глинистого типу на термофосфати: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / З.П. Лазурко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Розроблено технологію термофосфатів відновлювальним термічним методом на основі вітчизняних фосфатних руд глинистого типу та кальційнатрійсульфатвмісних відходів різних виробництв. Виявлено технологічні закономірності процесу отримання термофосфатів у системах: фосфат кальцію - сульфат кальцію, натрію, алюмінію, заліза - вуглець. Запропоновано технологічну схему переробки вітчизняної фосфатної сировини усіх типів (карбонатної, піщанистої, глинистої), природних і вторинних сульфатвмісних компонентів відновлювальним термічним методом. Доведено її технологічну ефективність та економічну доцільність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л322.42
Шифр НБУВ: РА315026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кропивницька Л.М. 
Одержання лангбейнітового концентрату з галіто-лангбейнітового залишку калійних руд Прикарпаття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Л.М. Кропивницька ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі досліджень екстраційної здатності розповсюджених в калійній промисловості екстрагентів зроблено вибір 32 %-ого водного розчину хлориду моноетаноламонію. Розроблено способом одержання безхлоридного кінцевого продукту з високим виходом. Вивчено кінетичні закономірності процесу екстрагування з галіто-лангбейнітового залишку іонів калію та хлору у вибраному водно-органічному розчиннику. На підставі дослідження стадій екстрагування, фільтрування кінцевого продукту, регенерації відпрацьованого екстрагента з одержанням супутніх товарних продуктів - технічного хлориду натрію та безхлоридного калійно-магнієвого добрива встановлено технологічний режим. Розроблено безвідходну циклічну технологічну схему процесу одержання лангбейнітового концентрату. Представлено техніко-економічну оцінку створеної технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л323-3 +
Шифр НБУВ: РА321579

Рубрики:

      
12.

Кочергін М.О. 
Гідро- та термодинамічні умови формування пористої структури гранул аміачної селітри: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / М.О. Кочергін ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено термо- та гідродинамічні чинники, за допомогою яких стає можливим створення пористої структури у попередньо сформованій гранулі аміачної селітри. Розроблено рекомендації щодо проведення цього процесу у робочій камері вихрового гранулятора. Проведено моделювання термо- та гідродинамічних умов створення пористої структури в суцільній гранулі після її обробки вологим середовищем. Запропоновано фізичну та математичну моделі, що дають пояснення процесу формування пористої структури у попередньо сформованій гранулі. Одержано гідро- та термодинамічні характеристики режимів обробки гранул з метою створення в них пористої структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л321.3
Шифр НБУВ: РА373507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Корнієнко 
Моделювання і оптимальне керування процесами зневоднення та гранулювання у псевдозрідженому шарі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Богдан Ярославович Корнієнко ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л320.82-5-05
Шифр НБУВ: РА312071

Рубрики:

      
14.

Корнієнко Я.М. 
Утилізація промислових відходів через створення технології виробництва нових добрив для екологічно безпечного землеробства: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / Я.М. Корнієнко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 37 с.: рис. — укp.

На основі експериметальних досліджень кінетики процесу зневоднення та грануляції складних гетерогенних систем з одержанням гранульованих органомінеральних добрив із змінним співвідношенням поживних і гумінових речовин розроблено промислову технологію, апробація якої проведена на дослідно-промисловій установці для виробництва гранульованих азотно-гумінових добрив з розчинів сульфату амонію. Проведено відповідні агро- та інші спеціальні дослідження для реєстрації нових добрив у держхімкомісії України. Наведено математичні моделі для розрахунку теплообміну та в'язко-пружних характеристик у дисперсному середовищі хаотичних культур. Запропоновано методику розрахунку процесу, основного та допоміжного устаткування. Розроблено спосіб виготовлення гранульованих органомінеральних добрив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж692 + Л328-3 +
Шифр НБУВ: РА323923

Рубрики:

      
15.

Кетанех Осама Мостафа Махмуд 
Зниження техногенного впливу виробництва гранульованого суперфосфату на атмосферу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Осама Мостафа Махмуд Кетанех ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано шляхи інтенсифікації процесу пилогазоочистки газів, що відходять у процесі виробництва гранульованого суперфосфату. Розроблено фізичні моделі взаємодії фаз у шарі регулярної рухомої насадки в режимі спадної прямотечії, а також процесу милоочистки у цьому шарі. Виявлено гідродинамічні закономірності взаємодії фаз за умови спадної прямотечії у даному шарі, яка забезпечує вихроутворення та пульсаційний рух, а також спричинює швидке оновлення поверхні контакту фаз. Одержано профілі концентрації реагентів у рідкій фазі за висотою блоку високоінтенсивного очищення. Розроблено математичну модель процесу пиловловлення в шарі регулярної рухомої насадки в режимі спадної прямотечії, яка враховує різні механізми осадження частинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л322.32 н6 +
Шифр НБУВ: РА337811

Рубрики:

      
16.

Карпець М.В. 
Технологія безхлоридного калійно-магнієвого добрива конверсією вторинного лангбейніту у шеніт: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / М.В. Карпець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що розчинення руди доцільно проводити водою, за цієї умови ступінь вилучення цінних компонентів руди зростає, зменшуються об'єми рідких фаз, які необхідно нагрівати, значно спрощується технологічний процес. Внаслідок нагрівання одержаної суспензії до 375 К відбувається конверсія з утворенням дрібнодисперсного лангбейніту, який після охолодження та відділення великокристалічного натрію хлориду перетворюється у шеніт. Вивчено кінетичні закономірності процесу конверсії лангбейніту в середовищі полікомпонентного розчину у шеніт і розраховано енергію активації. Досліджено вплив температури, концентрації магнію хлориду у рідкій фазі, гідродинамічних умов на ступінь конверсії лангбейніту в шеніт. Запропоновано дві технологічні схеми переробки полімінеральної калійної руди та нагромаджених сольових розчинів калійного виробництва з одержанням високоякісної калімагнезії, безхлоридного калійно-магнієвого добрива пролонгованої дії, технічної солі та розчину магнію хлориду. Проведено техніко-економічний аналіз розроблених технологічних схем і розраховано матеріальні баланси кожної стадії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л323 + Л323
Шифр НБУВ: РА366405

Рубрики:

      
17.

Заречений В.Г. 
Утилізація залізовмісних відходів виробництва пігментного титану (IV) оксиду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / В.Г. Заречений ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено моніторинг відходів заліза (ІІ) сульфату, розроблено стратегію його комплексної утилізації через запровадження серії перспективних технологій. Встановлено основні закономірності технології виробництва залізовмісних мінеральних добрив, оптимальні режими реалізації технології. Визначено оптимальні технологічні параметри реалізації технології виробництва активної домішки до цементу з використанням як сировини заліза (ІІ) сульфату та шамотно-каолінового пилу або меленої крейди. Розроблено технологію виробництва залізорудних окатишів з відходу виробництва титану (IV) оксиду - заліза (ІІ) сульфату, встановлено оптимальні режими її реалізації. Оптимізовано існуючу технологію виробництва неорганічних пігментів з використанням як сировини сульфату (ІІ) заліза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л32-37 + Л455-3 +
Шифр НБУВ: РА339159

Рубрики:

      
18.

Жабер М.А. 
Горизонтальний реактор турбулентного змішування для інтенсифікації процесів тепло-масопереносу в гетерогенних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / М.А. Жабер ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Розроблено процес мокрого озолення твердих побутових відходів з метою вироблення органо-мінеральних добрив з використанням горизонтального реактора, в якому реалізується режим турбулентного змішування з послідовним витісненням. З урахуванням результатів теоретичних й експериментальних досліджень розроблено апаратурно-технологічну схему процесу мокрого озолення, нову конструкцію реактора, що забезпечує інтенсивний перебіг даної реакції. Створено математичну модель тепломасопереносу в реакторі, доведено її адекватність. Запропоновано технічну документацію для розробки й промислового впровадження горизонтального реактора змішування. Під час реалізації процесу мокрого озолення у горизонтальному реакторі змішування одержано якісні органо-мінеральні добрива. Встановлено, що прибуток від реалізації розробленого процесу складає 16 $ на 1 т переробної сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л328-37 + Н931.103 +
Шифр НБУВ: РА349940

Рубрики:

      
19.

Дмитрієв Є.І. 
Технологія легкосуспендованих кристалічних комплексних добрив: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Є.І. Дмитрієв ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Для синтезу легкосуспендованих кристалічних комплексних добрив та суспендування їх у споживача розроблено технологічні схеми та встановлено оптимальні параметри даних процесів. Досліджено вплив хімічного складу комплексного добрива та ступеня домішок бентоніту в його рецептуру на температуру початку кристалізації та загальну тривалість кристалізаційного періоду. Експериментально встановлено особливості процесу суспендування для різних марок добрива. Розроблено математичну модель суспендування та перевірено адекватність її реальному процесу. Визначено ступінь домішки бентоніту (1,5 %) для забезпечення максимальної стабільності суспензії, приготовленої на основі добрива. Досліджено аспекти застосування добрива у споживача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л326 +
Шифр НБУВ: РА333507

Рубрики:

      
20.

Василінич Т.М. 
Екстракційна переробка фосфатної сировини гідросульфатами лужних металів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Т.М. Василінич ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні та розроблено технологічні засади процесів екстракційної переробки фосфатної сировини за рахунок заміни сульфатної кислоти сульфатами та гідросульфатами лужних металів. Розроблено технологію переробки забалансових фосфатних руд гідросульфатами лужних металів. Досліджено вплив різних параметрів, зокрема, температури, тривалості, витрати сировинних компонентів на розклад трикальційфосфату у процесі одержання PK-мінеральних добрив. Удосконалено механізм сульфатно-кислотного розкладу трикальційфосфату сульфатною кислотою, згідно з якими одержання дигідрофосфату кальцію відбувається через ланцюг послідовних реакцій. Показано можливість заміни сульфатної кислоти на природні сульфати лужних металів у процесах переробки традиційної та збалансової фосфатної сировими. Виявлено, що вміст поживних компонентів у мінеральних добривах під час розкладу забалансової фосфатної сировини гідросульфатами знаходиться на рівні розкладу апатитового концентрату сульфатною кислотою. На підставі ебуліоскопічних досліджень обгрунтовано оптимальні концентрації реагентів, використання яких дозволяє удосконалити технологію сульфатно-кислотно-солевого розкладу фосфатної сировини з комплексним застосуванням сировинних компонентів та створювати безвідходні технологічні цикли.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л322.3 + Л322.3
Шифр НБУВ: РА361953

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського