Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (52)Книжкові видання та компакт-диски (42)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Л288.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Естефане П.Х. 
Закономірності тепло- масообмінних процесів концентрування розчину хлориду натрію у апараті прямого контакту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / П.Х. Естефане ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Експериментально визначено гідродинамічні закономірності й особливості тепло- та масопередачі у процесі випарного концентрування розчину хлориду натрію в апараті, обладнаного провальними тарілками з часткою вільного перетину 30 - 55 % та діаметром отворів 50 - 100 мм. Вивчено вплив гідродинамічних чинників, геометрії тарілки та температури на кінетику передачі ентальпії та масопередачі. З використанням результатів лабораторних досліджень розроблено математичну модель апарату для випарювання й охолодження сольових розчинів у прямому контакті з повітрям. Із застосуванням даної моделі розраховано промислово-дослідні апарати для охолодження або концентрування розчину хлориду натрію за рахунок вториних, енергетичних ресурсів содового виробництва. Розроблено практичні рекомендації щодо застосування даних апаратів у содовому виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л288.12Хл340.4-51 +
Шифр НБУВ: РА362769

      
2.

Срібний В.М. 
Одержання міді (II) сульфату та мідного купоросу електрохімічним методом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / В.М. Срібний ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 16 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень, виконаних для розробки технології анодного окиснення міді в розчинах сульфатної кислоти з одержанням концентрованого розчину міді (II) сульфату та мідного купоросу. Запропоновано розроблений електролізер, визначено оптимальні параметри його роботи. Розроблено технологічну схему та технологічний режим виробництва мідного купоросу анодним окисненням кускової міді в розчині сульфатної кислоти, доведено її технологічну ефективність і економічну доцільність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л288.16Сл2/9
Шифр НБУВ: РА314988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Артем'єв С.Р. 
Підвищення ефективності процесів і обладнання у виробництві перекисних сполук натрію: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / С.Р. Артем'єв ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено високоефективний екологічно безпечний процес технічного горіння рідинного металевого натрію та прямого окиснення продуктів горіння, що забезпечує можливість удосконалення конструкцій реакторів і сприяє одержанню конкурентоздатних перекисних сполук натрію з заданими властивостями. Досліджено тонку структуру факелу розпилу рідинного металевого натрію, здобутого з використанням різноманітних пристроїв розпилу й оптичних методів. Встановлено, що початковий розмір краплі є основним фактором, який визначає час горіння та кількість металу, що згорає. На підставі результатів термодинамічного аналізу й експериментальних даних розроблено механізм утворення перекисних сполук натрію, в якому враховано основну взаємодію між рідинним натрієм і киснем у парогазовій фазі. Розроблено математичну модель процесу горіння рідинного натрію, який диспергується у вигляді крапель розміром від 10 до 600 мкм. Проведено дослідження процесу горіння розпилу рідинного натрію на демонстраційній установці, визначено еспериментальні залежності зміни основних параметрів теплової моделі. На підставі проведених досліджень і математичної моделі процесу запропоновано перспективну конструкцію полум'яного реактора, яку апробовано за дослідно-промислових умов. Розроблено реакторну схему процесу прямого окиснення перекису натрію у надперекис. Одержано дослідно-промислові партії надперекису натрію. Доведено, що ступінь перетворення перекису натрію у надперекис складає не менше ніж 97 %, у відомих процесах даний показник не перевищує 91,5 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л288.12 +
Шифр НБУВ: РА363199

Рубрики:

      
4.

Перекупко А. В. 
Теоретичні основи і технологія гідроксокупруму (II) карбонату (малахіту) з розчинів купруму (II) нітрату і натрію карбонату: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.01 / А. В. Перекупко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено кінетичні та технологічні закономірності процесів утворення, кристалохімічного перетворення, фільтрування, промивання та сушіння гідроксокупруму карбонату, кристалізації натрію нітрату з відхідних маточних розчинів. Обгрунтовано основні стадії, розроблено технологічний режим і технологічну схему виробництва малахіту та натрієвої селітри. Розроблена технологічна схема одержання малахіту не потребує використання обладнання спеціальної конструкції, всі процеси здійснюються в серійних апаратах. Виконані матеріально-теплові та техніко-економічні розрахунки переконливо засвідчують низьку очікувану собівартість одержаного малахіту, прибутковість і доцільність промислової реалізації даного технологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.313.2-4 + Л288.16
Шифр НБУВ: РА372877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського