Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (37)Книжкові видання та компакт-диски (50)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Л112.331$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Мартинюк М.О. 
Вживання суміші пропан/етан як робоче тіло холодильного комплексу низькотемпературної конденсації природного газу: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.05.14 / М.О. Мартинюк ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано вживання суміші прапан/етан як холодоагента пропанової холодильної установки з метою зниження температурного рівня її роботи. Розроблено кінцево-елементну модель проточної частини відцентрового пропанового двохсекційного чотириступінчастого компресора типу ТП5-5. Досліджено компресор на суміші й одержано характеристики для суміші пропан/етан. Висвітлено основні параметри роботи холодильної установки на суміші. Оцінено кількість домішки етану в пропан за умови нормальної роботи компресора й апаратів повітряного охолоджування. Запропоновано проводити часткове розділення суміші в процесі конденсації на фракції з метою диференціації температурних рівнів відведення тепла від потоку газу на різних етапах переробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л112.331-32 +
Шифр НБУВ: РА369468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Троценко О.В. 
Дослідження термодинамічної ефективності низькотемпературних систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук.: 05.05.14 / О.В. Троценко ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2006. — 32 с. — укp.

Розвинуто термодинамічні засади дослідження та проектування низькотемпературних систем. Розглянуто питання стосовно вибору критеріїв термодинамічної ефективності, а саме: аналіз взаємозалежностей між оптимальними параметрами за різних цільових функцій; особливості застосування ексергетичних втрат як критеріїв; установлення взаємозв'язку між ексергетичними коефіцієнтами корисної дії системи та її елементів. Запропоновано формалізацію термодинамічної моделі теплотехнічної системи. Одержано співвідношення для розрахунку числа незалежних змінних за термодинамічного розрахунку й оптимізації схем. Одержано узагальнення співвідношень Планка - Гібса для критичної точки чистої речовини. Розкрито та проаналізовано невизначені форми у цій точці, що дало змогу встановити нові набори критичних умов. Розроблено алгоритми вирішення типових термодинамічних задач низькотемпературної техніки, зокрема, розрахунки парорідинної рівноваги та критичних параметрів чистих речовин, визначення виду агрегатного стану робочих тіл, знаходження параметрів кривої інверсії, встановлення працездатності теплообмінників. Проведено аналітичне дослідження дросельного та детандерного циклів за різних критеріїв термодинамічної ефективності. Представлено запропонований метод розрахунку та прогнозування на підставі єдиних рівнянь стану азеотропних перетворень у робочих тілах, що значно спрощує вирішення цих задач за рахунок умовної заміни суміші на псевдочисту речовину. Виконано прогнозування бінарних азеотропних сумішей для дросельних мікрокріогенних систем на азотний рівень охолодження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л112.331-5-02 +
Шифр НБУВ: РА348265

Рубрики:

      
3.

Роженцев А.В. 
Капілярно- пористі структури в твердих холодоагентах: умови утворення, теплофізичні властивості, функціональні можливості, сублімаційні охолоджувачі на їхній основі: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.04.03 / А.В. Роженцев ; Одеська держ. академія холоду. — О., 1999. — 32 с.: рис. — Бібліогр.: с.27-29. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л112.331-32

Рубрики:

      
4.

Живиця Ю.В. 
Система інтелектуальної підтримки прийняття рішень для процесів керування холодильними установками: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Ю.В. Живиця ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше розроблено структуру систем підтримки прийняття рішень (СППР), що базується на концепції непрямого вимірювання питомого споживання електричної енергії на вироблення холоду за поточними термодинамічними параметрами циклу й електричними параметрами двигуна компресора, яке здійснюється без прямого вимірювання витрат холодильного агрегата. Удосконалено АПЗ для СППР шляхом подальшого розвитку узагальненої методики для одночасного визначення питомої витрати електроенергії на вироблення холоду, кількості виробленого холоду та кількості спожитої електроенергії за певний інтервал часу, що забезпечує безперервний контроль енергетичних параметрів холодильних систем і надає обслуговуючому персоналу оперативні дані про поточне значення найбільш суттєвих техніко-економічних показників роботи холодильної установки. Вперше формалізовано завдання для керування холодильними системами за питомим споживанням електричної енергії, що визначається безперервно, що дозволяє підвищити холодильний коефіцієнт установок за рахунок вибору оптимальних режимів їх роботи та розробки відповідного енергетичного критерію оцінювання якості функціонування. Обгрунтовано принцип керування холодопродуктивністю компресорів з використанням правил нечіткої логіки, що забезпечує згасання коливань температури у системі швидше на 15 - 20 % з перерегулюванням, що не перевищує 10 %. Вперше розроблено методи й алгоритми логічного виведення рекомендацій на основі зміни параметрів навколишнього середовища та даних про зовнішні надходження та витрати аміаку. Вперше запропоновано продукційну модель процесу охолоджування сховищ рідкого аміаку компресійною холодильною установкою, яка використовується у складі СППР для вироблення рекомендації щодо зміни технологічних параметрів з метою забезпечення її ефективної та безпечної експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л112.331-5 +
Шифр НБУВ: РА369013

Рубрики:

      
5.

Артеменко С. В. 
Термодинамічне обгрунтування вибору нових робочих середовищ для екологічно безпечних технологій: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.14.06 / С. В. Артеменко ; Одес. держ. акад. холоду . — О., 2010. — 40 с. — укp.

Показано, що особливості термодинамічної поверхні поліморфних флюїдних систем з декількома критичними точками для двохмасштабного потенціалу міжмолекулярної взаємодії в модифікованій моделі ван дер Ваальсу виявляють наявність двох метастабільних критичних точок. Зазначено, що фазова поведінка компонентів хімічної зброї у надкритичній воді виявляє тільки II й III типи за класифікацією Скотта - ван Кониненбурга подібно системам вуглеводні - вода. Сформульовано критерії сталого розвитку для технологій перетворення низькотемпературних джерел теплоти в роботу на основі циклу Ренкіна, що використовує органічні робочі тіла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л112.331-32 + З392-03
Шифр НБУВ: РА375019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Фомінський Д.В. 
Термодинамічні властивості озонобезпечних холодоагентів R32 і R125: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Д.В. Фомінський ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2001. — 16 с.: рис. — укp.

Виконано огляд даних про термічні властивості озонобезпечних холодоагентів дифторметану (R32) та пентафторетану (R125). Проаналізовано декілька найбільш розповсюджених форм рівняння стану. Шляхом порівняльних розрахунків обрано оптимальну форму, використану під час апроксимації даних для досліджуваних речовин. Розроблено програму складання рівння стану з набором статистично значущих коефіцієнтів. На підставі численних дослідних даних про термічні та калоричні властивості R32 і R125 складено їх єдині рівняння стану, які описують ці показники в широкій області параметрів з високою точністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л112.331-32
Шифр НБУВ: РА315213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського