Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (24)Реферативна база даних (1563)Книжкові видання та компакт-диски (1123)Журнали та продовжувані видання (573)
Пошуковий запит: (<.>U=Л11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 102
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Осадчий В. В. 
Автоматизація процесу керування багатокомпонентним ваговим дозуванням на основі ідентифікації параметрів віброживильника: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / В. В. Осадчий ; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". — Д., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено систему керування процесом дозування з метою підвищення його швидкодії. Для дослідження процесу дозування розроблено математичний опис та імітаційну модель, якими враховується кінетична енергія матеріалу, що падає в бункер і нелінійність статичної характеристики віброживильника. Розроблено та виготовлено фізичну модель. Методами фізичного експерименту, регресійного аналізу, імітаційного моделювання визначено параметри об'єкта керування, одержано аналітичні залежності для статичної характеристики віброживильника та динамічної похибки сигналу зворотнього зв'язку, обумовленої падінням матеріалу. Розроблено методику ідентифікації, що дозволяє визначити статичну характеристику віброживильника у початковій стадії дозування за невідомої висоти падіння матеріалу. Одержано аналітичні залежності для розрахунку за результатами ідентифікації дозатора параметрів регулятора, що забезпечують максимальну швидкодію процесу без втрати точності дозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л116.31-51
Шифр НБУВ: РА382491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Попов 
Автоматичне управління багатозв'язними технологічними процесами вуглепереробних і хіміко- технологічних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Владислав Олександрович Попов ; Донецький держ. технічний ун-т. — Донецьк, 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л11-5-05 + Л52-5-05
Шифр НБУВ: РА310750

Рубрики:

      
3.

Жученко А.І. 
Багатофункціональне математичне моделювання і оптимальне керування нестандартними процесами випарних установок: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / А.І. Жученко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

Створено нову концепцію загальної системи оптимального керування випарними установками (ВУ), що побудована за ієрархічним принципом. Розроблено математичні моделі динамічних режимів роботи ВУ, з використанням яких досліджено вплив технологічних схем установок (прямотечійної, протитечійної, установки мішаної течії) на динамічні властивості ВУ за дії однакових керувань і збурень. Уперше створено комплекс математичних моделей статики теплових режимів ВУ багатофункціонального призначення: для теплового розрахунку установок, дослідження їх статичних характеристик, використання в алгоритмі оптимального керування статичними режимами роботи ВУ, розрахунку запропонованого критерію кількісного оцінювання процесу накипоутворення, оцінки економічної доцільності використанням проміжного та попереднього підігрівання упарюваних розчинів у протитечійних ВУ. Розроблено комплекс математичних моделей динаміки теплових режимів супутнього технологічного обладнання, що працює разом з ВУ, з метою визначення впливу теплових режимів цього обладнання на режими роботи ВУ. Здійснено системний аналіз задач моделювання та керування ВУ різних технологічних схем за критеріями оптимального керування статичними і динамічними режимами їх роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л112.5-51 +
Шифр НБУВ: РА335459

Рубрики:

      
4.

Букреєв 
Вдосконалення систем з постійними магнітами залізовіддільників барабанного типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Віктор Володимирович Букреєв ; Донецький держ. технічний ун-т. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л116.23-51-02
Шифр НБУВ: РА315839

Рубрики:

      
5.

Мартинюк М.О. 
Вживання суміші пропан/етан як робоче тіло холодильного комплексу низькотемпературної конденсації природного газу: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.05.14 / М.О. Мартинюк ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано вживання суміші прапан/етан як холодоагента пропанової холодильної установки з метою зниження температурного рівня її роботи. Розроблено кінцево-елементну модель проточної частини відцентрового пропанового двохсекційного чотириступінчастого компресора типу ТП5-5. Досліджено компресор на суміші й одержано характеристики для суміші пропан/етан. Висвітлено основні параметри роботи холодильної установки на суміші. Оцінено кількість домішки етану в пропан за умови нормальної роботи компресора й апаратів повітряного охолоджування. Запропоновано проводити часткове розділення суміші в процесі конденсації на фракції з метою диференціації температурних рівнів відведення тепла від потоку газу на різних етапах переробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л112.331-32 +
Шифр НБУВ: РА369468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шамбєшова Н.Г. 
Вибір та обгрунтування технологічних рішень демонтажу устаткування і конструкцій діючих хімічних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Н.Г. Шамбєшова ; Придніпров. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання зносу технологічних установок хімічних підприємств (на прикладах азотних виробництв). Розглянуто завдання технологічного проектування демонтажу устаткування і розбирання будівель в умовах діючого виробництва. Досліджено технологічні особливості та багатокритеріальний характер даних завдань. Запропоновано сукупність математичних моделей, алгоритмів, а також відповідну інформаційно-методичну базу для вибору та обгрунтування методів і засобів демонтажу устаткування і конструкцій діючих хімічних виробництв. Діяльність і ефективність зазначених розробок обгрунтовано теоретично і доведено практичними результатами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л10-4-09 + Л11-5-081
Шифр НБУВ: РА307952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Голдак А.Я. 
Вимірювання гранулометричного складу порошкоподібних речовин з використанням лазерного випромінювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / А.Я. Голдак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 17 с. — укp.

Розроблено методи та засоби визначення функції розподілу розмірів частинок порошкоподібних матеріалів з використанням лазерного випромінювання. Установлено залежність точності розв'язків рівняння Фредгольма першого роду для задачі визначення розподілу розмірів порошкоподібних матеріалів від спектра першої похідної обчислених розв'язків. На цій залежності базується спосіб вибору параметра регуляризації для цього типу вимірювань. Запропоновано й обгрунтовано структуру устави для визначення розподілу розмірів частинок порошкових речовин і алгоритми її роботи. Принцип її роботи грунтується на ефектах розсіяння світла малими частинками. Опис явищ розсіяння базується на теорії Мі. На підставі результатів експериментальних досліджень доведено придатність запропонованої структури й агоритмів роботи вимірювальної установки для вимірювання розподілу розмірів порошкоподібних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л116.1-72 +
Шифр НБУВ: РА349426

Рубрики:

      
8.

Середа О.Д. 
Високоточні дозуючі пристрої з часовим розподілом складових дози для фасовочних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.Д. Середа ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано нові класифікатори дозаторів за ознакою "спосіб розподілу складових дози" та пристроїв керування ними і порушень точності. Одержано аналітичний вираз для оцінки динамічної похибки дозаторів з часовим розподілом складових дози (ДДРЧ), що є функцією насипної щільності дозованого продукту, об'ємної витрати у дозувальних вузлах і транспортного запізнення в дозаторі. Визначено аналітичні умови для геометрії бункера, за виконання яких можна застосовувати методи аналізу систем з постійними параметрами, одержано аналітичні вирази для амплітуди й періоду автоколивань для транспортних систем регулювання рівня продукту в приймальному бункері дозатора. Розроблено методику оцінювання сипкості дозованих продуктів, використання якої дає можливість одержати регресійні моделі питомої витрати сипучого продукту, що застосовуються для адаптивного керування ДДРЧ. Запропоновано новий спосіб аналого-цифрового перетворення амплітудних значень періодичних сигналів на основі квадратичної регресії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л116.31-51 + Л119.83-51 +
Шифр НБУВ: РА329866

Рубрики:

      
9.

Коваль О.Д. 
Вплив кавітації на реологічні і гідравлічні характеристики степеневих неньютонівських рідин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / О.Д. Коваль ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано фізичну модель кавітаційного впливу на багатокомпонентні неньютонівські рідини типу піролізної смоли, термогазойлю, коксохімічної сировини, крекінггазойлю. Описано процес перемішування рідин у мішалках і проточних змішувачах за умов дії на рідину кавітації. Розроблено експериментальні стенди та наведено результати дослідження для аналізу наслідків кавітаційного впливу на багатокомпонентні середовища. Проведено реологічні дослідження таких середовищ для доведення гіпотези про те, що у певному діапазоні температур і градієнтів швидкостей ці середовища можна описати степеневим законом Оствальда де Віля. Виявлено, що під час проходження досліджуваних середовищ та їх сумішей через кавітаційний змішувач, у ряді випадків відбувається помітна зміна реологічних властивостей, зокрема, коефіцієнта динамічної в'язкості. Даний ефект дозволяє розробити методики, пов'язані з транспортуванням продуктів із меншими енергетичними витратами. Визначено критерії, що дозволяють оцінити ступінь кавітаційного впливу на складне реологічне середовище. На підставі результатів експериментальних досліджень і математичного опису процесів перемішування запропоновано методики розрахунку кавітаційних змішувачів-реакторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.311-5-01
Шифр НБУВ: РА315636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Черніков О.В. 
Геометричне та комп'ютерне моделювання динаміки процесів зміни об'єктів під впливом заданих чинників (на прикладі фільтрування): автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / О.В. Черніков ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 37 с. — укp.

Створено методологію геометричного моделювання перебігу фізичних процесів. Розв'язано завдання прогнозування й управління цими процесами. Як практичну реалізацію проведених досліджень запропоновано оптимізацію технологічного процесу фільтрування суспензій на камерних фільтр-пресах (ФП) з вертикальним розташуванням фільтрувальних плит і впровадження розроблених методик в процес проектування й експлуатації фільтрувального обладнання у промисловості, комунальному господарстві. На підставі даних, одержаних завдяки здійсненим експериментам стосовно фільтрування суспензій, їх аналізу виявлено, що саме геометричні харакеристики шару утворюваного осаду, зміна форми та площі поверхні фільтрування (її зменшення) є причиною розбіжностей у теорії та практиці розрахунку ФП. Запропоновано поняття про сім'ї квазіеквідистантних нормально-зсунутих кривих і поверхонь першого та другого виду, що дозволило враховувати вплив різних чинників, під дією яких відбувається досліджений процес. Розглянуто конформні перетворення, що дозволяють будувати відображення картин фізичних полів між заданими областями. Застосування цього апарату дозволило привести у відповідність час утворення шару осаду заданої товщини у замкненій камері вертикальних фільтрувальних плит за класичною теорією утворення осаду на горизонтальній площині та дозволило виконувати розрахунки продуктивності та пропонувати оптимальні режими роботи камерних ФП з вертикальним розташуванням фільтрувальних плит. На базі параметрів, одержаних в результаті експериментального фільтрування, запропоновано систему автоматизованого проектування для розробки тривимірної моделі та габаритного креслення ФП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.620.37-51 +
Шифр НБУВ: РА356217

Рубрики:

      
11.

Мочалін Є.В. 
Гідродинаміка закрученого потоку навколо обертового проникного циліндра і вдосконалення ротаційних фільтрів механічної очистки рідин: автореф. дис... д-ра техн. наук : 01.02.05 / Є.В. Мочалін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 38 с. — укp.

Встановлено основні закономірності гідродинаміки закрученого потоку всередині та зовні обертового проникного циліндра й руху завислих часток біля його зовнішньої поверхні. Обгрунтовано шляхи зниження гідродинамічного опору обертового проникного циліндра та механізм керування режимом руху рідини та рухом завислих часток поблизу його поверхні з метою удосконалення ротаційних фільтрів механічної очистки рідин та інших пристроїв з протоком рідини крізь бічну поверхню обертового циліндра. Удосконалено існуючі та розроблено нові підходи щодо розрахунку гідродинамічних процесів усередині та зовні обертового проникного циліндра. Обгрунтовано нову сукупність фундаментальних даних з течій рідини із завислими частками біля обертової проникної поверхні, яка є суттєвим внеском до теорії вихрових і закручених потоків. Розроблено теоретичні засади удосконалення конструкцій ротаційних фільтрів, а також інших технічних пристроїв з обертовим проникним циліндром. Запропоновано нові методи розрахунку ротаційних фільтрів зі зниженим на порядок гідродинамічним опором і підвищеною тонкістю очистки рідин від механічних домішок. Наведено рекомендації щодо використання розроблених конструкцій технічних пристроїв з обертовим проникним циліндром і методів їх розрахунку у науково-дослідних, проектних установах і промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.62-51 +
Шифр НБУВ: РА367033

Рубрики:

      
12.

Атаманюк В.М. 
Гідродинаміка і тепломасообмін під час фільтраційного сушіння дисперсних матеріалів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.08 / В.М. Атаманюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 36 с. — укp.

Здійснено теоретичні й експериментальні дослідження гідродинаміки, динаміки та кінетики фільтраційного сушіння дисперсних матеріалів. Одержано критеріальні рівняння для опису гідродинаміки даного сушіння на базі внутрішньої задачі гідродинаміки, доповненої геометричним симплексом, що характеризує зовнішню задачу. За результатами експериментальних досліджень одержано критеріальні залежності для визначення коефіцієнтів тепло- та масовіддачі та встановлено аналогію між зовнішнім теплообміном і масообміном. Розроблено математичні моделі, які описують процес фільтраційного сушіння дисперсних матеріалів і дають змогу прогнозувати енергетичні затрати під час здійснення проектних розрахунків нового сушільного обладнання. Запропоновано 4 типи сушильних установок, які враховують кінетичні та фізико-механічні властивості даних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.67-1 +
Шифр НБУВ: РА354583

Рубрики:

      
13.

Сидоренко С. В. 
Гідродинаміка та масообмін в диспергуючому контактному пристрої відцентрового масообмінного апарата: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / С. В. Сидоренко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2011. — 21 с. — укp.

Розроблено фізичну та математичні моделі гідродинаміки фаз у контактному пристрої, одержано залежності для розрахунку швидкостей газу, гідравлічного опору та дисперсних характеристик рідини. Досліджено вплив режимних (швидкості обертання ротора, швидкості газу та щільності зрошення) і конструктивних (крок між контактними елементами) параметрів контактного пристрою на гідродинамічні показники та кінетику масопереносу в апараті. Визначено коефіцієнти теоретичних моделей гідродинаміки рідини та газу й узагальнено в критеріальній формі рівняння масовіддачі. Розроблено методику інженерного розрахунку відцентрового апарата з дослідженим типом контактного пристрою. На підставі розрахунків за створеною методикою досліджено за виробничих умов ректифікаційну установку на базі двох відцентрових масообмінних апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113-1
Шифр НБУВ: РА379724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Гузьова І.О. 
Гідродинаміка та тепломасообмін при фільтраційному сушінні матеріалів кристалічної та аморфної структури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / І.О. Гузьова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено методики досліджень гідродинаміки та кінетики сушіння матеріалів. Розглянуто результати досліджень і встановлено розрахункові залежності для прогнозування гідродинаміки під час руху теплоносія через вологі та сухі шари, а також кінетики процесу. Проаналізовано вплив структури та природи матеріалу на кінетику процесу фільтраційного сушіння. Розроблено новий метод фільтраційного сушіння за умов змінної висоти шару. Запропоновано конструкцію сушарки, яка реалізує безперервний процес фільтраційного сушіння дисперсних матеріалів з видаленням сухого матеріалу з зони масообміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.67
Шифр НБУВ: РА316965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Артюхов А.Є. 
Гідродинамічні чинники грануляційних пристроїв із зниженою висотою польоту гранул: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / А.Є. Артюхов ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано методику розрахунку гідродинамічних чинників течій фаз у робочому просторі грануляційного пристрою удосконаленої конструкції з метою забезпечення зниження його висоти та підвищення інтенсивності функціонування. Вперше одержано й узагальнено математичні рівняння, які дозволяють розраховувати гідродинамічні характеристики руху фаз у робочому просторі апарата зі змінною площею перетину та з використанням пристроїв для завихрення. За результатами експериментальних досліджень модельних зразків апаратів для гранулювання, комп'ютерних моделей апаратури даного типу та їх зіставлення визначено відмінності у розподілі швидкостей газового потоку в робочому просторі апарата зі змінною площею перетину й обертовому русі одно- та двофазного потоків. Вперше одержано гідродинамічні характеристики режимів роботи вихрового гранулятора. На підставі запропонованої математичної моделі розроблено методи управління рухом краплі (гранули) у вихровому газовому потоці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л119.82-5-01 +
Шифр НБУВ: РА362697

Рубрики:

      
16.

Пупков В.С. 
Гідроімпульсна інтенсифікація протитечійної регенерації сітчастих фільтрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / В.С. Пупков ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано інтенсифікацію протитечійної регенерації на основі імпульсів підвищеного тиску, що виникають у результаті гідравлічного удару. Доведено, що максимальна величина сил тертя, які утримують частинку в клітинці сітки, зумовлена переходом кінетичної енергії частинок у пружні контактні деформації під час засмічення. Визначено, що сила, з якою імпульс підвищеного тиску впливає на частинку забруднювача залежить від амплітудного значення тиску та величини відношення часу наростання імпульсу до часу, за який збурювання в рідині розповсюдиться на відстань, рівну розміру частинки. Розроблено пристрій гідроімпульсної інтенсифікації протитечійної регенерації, заснований на явищі гідравлічного удару. Експериментально досліджено ефективність застосування гідроімпульсної інтенсифікації протитечійної регенерації, заснованої на використанні гідравлічного удару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К447.3-04 + Л111.620.37-51 +
Шифр НБУВ: РА342498

Рубрики:

      
17.

Коваленко В.Ф. 
Гравітаційна течія аномально-в'язких рідин по конічних поверхнях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / В.Ф. Коваленко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі визначення гідродинамічних параметрів плівкових течій аномально-в'язких рідин на конічних поверхнях, що застосовуються в харчовій, фармацевтичній, хімічній промисловостях. За результатами досліджень плину в тонких рідинних шарах поверхонь різного типу узагальнено та проаналізовано основні закономірності таких течій. Встановлено, що відмінною рисою плівкової течії на конічній поверхні, на відміну від плоских і циліндричних, є той фактор, що течія на них відбувається уздовж поверхні з кривизною, яка змінюється за довжиною. У процесі створення математичної моделі в якості вихідного використано положення про взаємозв'язок плівкової течії на конічній поверхні з течією у розподіленому пристрої, що забезпечує перехід від напірної течії до течії у плівці. Знайдено функцію, що коректує відмінність у визначенні таких інтегральних характеристик потоку, як щільність зрошення та товщина плівки для конічної поверхні в порівнянні з циліндричною. Фізичне моделювання здійснено на експериментальному стенді з використанням модельних рідин, в якості яких обрано водні розчини полівінілового спирту та карбоксиметилцелюлози різної концентрації. Експериментально отримано залежності, що визначають вплив кута поверхні на щільність зрошення, зміну товщини плівки за довжиною залежно від реологічних властивостей середовища і кривизни поверхні, відповідне критеріальне співвідношення, що характеризує розглянуту течію. На підставі отриманих аналітичних і експериментальних результатів розроблено методику розрахунку найважливіших характеристик робочих елементів плівкових апаратів, у яких використовуються конічні поверхні. Виявлено ефекти, що супроводжують плівкову течію на конічних поверхнях і зв'язані з поводженням волокнистих включень у плівці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.22,022 + Л113-526-01
Шифр НБУВ: РА313051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Федін Д.О. 
Динаміка процесу кавітації та закономірності кінетики електрогідроімпульсного подрібнення матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / Д.О. Федін ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності функціонування електрогідроімпульсного пристрою для тонкого та надтонкого подрібення порошкоподібної сировини для виробництва пігментів і низькотемпературних каталізаторів, які використовуються у хімічному виробництві. Розглянуто переваги та недоліки традиційних пристроїв для подрібнення. Обгрунтовано перспективність електрогідроімпульсного подрібнення твердих порошкових матеріалів. Розроблено математичну модель гідродинамічних процесів за високовольтного імпульсного електричного розряду у камері електрогідроімпульсної установки з урахуванням процесу кавітації. Адаптовано рівняння динаміки кавітаційної порожнини Нолтінга - Непайраса до умов електрогідроімпульсного впливу. Уточнено умови виникнення та найбільш інтенсивного перебігу процесу кавітації в закритій камері, камері з вільною поверхнею рідини та камері з рухомою торцевою стінкою у вигляді диска з пружинами. Розроблено нову конструкцію розрядної камери, яка дозволяє керувати інтенсивністю кавітації. Експериментально доведено можливість регулювання процесу подрібнення за рахунок зміни сумісного регулювання маси рухомої торцевої стінки камери, геометричних параметрів розрядної камери й електричних характеристик розрядного контура. Досліджено ефективність роботи камери з рухомою торцевою стінкою та кінетику подрібнення вапняку, синтетичного алмазу та двоокису титану (рутилу). Показано, що електрогідроімпульсне подрібення є ефективним способом тонкого та надтонкого подрібнення твердих матеріалів. Розроблено й апробовано методику розрахунку основних параметрів електрогідроімпульсних пристроїв для подрібнення порошків твердих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л116.13 +
Шифр НБУВ: РА355043

Рубрики:

      
19.

Михайловський Я.Е. 
Динаміка процесу кристалізації в циліндроконічному класифікуючому кристалізаторі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.13 / Я.Е. Михайловський ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 1999. — 19 с. — укp.

Захищається 9 наукових праць, які містять результати експериментальних і теоретичних досліджень гідродинаміки та масообміну при кристалізації неорганічних солей в циліндроконічному класифікуючому кристалізаторі з псевдозрідженим шаром кристалів. Розроблена динамічна модель процесу гідрокласифікації та зросту кристалів у циліндроконічному апараті з урахуванням зміни гранулометричного складу частин у змуленому шарі. Отримані, проаналізовані та експериментально перевірені рівняння, які дозволяють розраховувати зміну локальних гідродинамічних і масообмінних параметрів класифікованого змуленого шару кристалів у циліндроконічному кристаловирощувачі. Проведена оцінка розподілу локальних параметрів змуленого шару кристалів по висоті апарата, що дозволяє більш обгрунтовано проектувати класифікуючі кристалізатори. Розроблений інженерний метод розрахунку циліндроконічного класифікуючого кристалізатора, його алгоритм і програма реалізації на ЕОМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.5-51

Рубрики:

      
20.

Горошко Г.О. 
Динаміка пульсуючих центрифуг і обгрунтування шляхів підвищення їх надійності та продуктивності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Г.О. Горошко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено динаміку промислових пульсуючих центрифуг. Сформульовано рівняння поступальних та кутових коливань пульсуючої центрифуги. Проаналізовано коливання, стійкість руху центрифуги та рух пульсатора. Розглянуто форму руху пульсатора, закон руху центра мас центрифуги та можливість реалізації резонансів для коливань центрифуги. Встановлено нечутливість центрифуги до параметричних збуджень та обмеження частоти руху пульсатора. Побудовано амплітуди переміщень та сил, які діють на опорні вузли центрифуги. Запропоновано спосіб та проведено аналіз умов повного автоматичного балансування роторів пульсуючих центрифуг рухомими масами. Виявлено можливість модернізації конструкції центрифуги за рахунок зменшення маси системи віброізоляції та її геометричних розмірів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.63-51
Шифр НБУВ: РА326833

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського