Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (45)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=К967.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Тітаренко О.В. 
Забезпечення якості поверхневого шару на етапі напівчистової обробки термопластичних полімерних матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / О.В. Тітаренко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано, обгрунтовано та реалізовано новий підхід до вибору раціональних параметрів процесу фрезерування термопластичних полімерних матеріалів, який передбачає врахування особливостей розподілу тепла у поверхневому шарі, змін його внутрішнього енергетичного стану та формування мікрогеометрії поверхні, що дозволяє забезпечити стабільні фізико-механічні властивості матеріалів на етапі напівчистової обробки та підвищити її продуктивність. На підставі результатів експериментальних досліджень теплових явищ процесу фрезерної обробки визначено вплив параметрів режиму різання і властивостей різального інструменту на стан поверхневого шару полімерних матеріалів, що дозволило одержати регресійні залежності температури на обробленій поверхні. Доведено, що регулювання теплофізичної дії на даний шар полімерів доцільно виконувати за рахунок зміни геометричних параметрів інструмента та параметрів зрізу. З використанням розроблених математичних моделей для випадку нелінійного та нестаціонарного процесу розповсюдження тепла під час обробки полімерів фрезеруванням установлено залежність температури у тонких поверхневих шарах матеріалу від фізичних і технологічних параметрів процесу обробки, що дозволило оцінити ступінь їх деструкції та науково призначити припуски для чистових операцій. Установлено взаємозв'язок між термомеханічним станом обробленої поверхні полімерів до її обробки, особливостями її мікрогеометрії та структури, а також характером зміни ентальпії, температури склування та товщиною дефектного поверхневого шару. Надано характеристику структурних перебудов у цьому шарі полімерів, сформованому за різних теплофізичних умов механічної обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К967.2 + Л710.52 +
Шифр НБУВ: РА356335

Рубрики:

      
2.

Колесніков О.В. 
Легування як метод керування теплофізичними властивостями кристала та розплаву при вирощуванні сцинтиляційних матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.В. Колесніков ; НАН України; Ін-т монокристалів. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено метод модифікації теплофізичних характеристик кристалів і розплавів CsI:Tl і NaI:Tl за рахунок легування. Встановлено закономірності впливу домішкового складу матеріалу на стабільність процесу росту великогабаритних кристалів, швидкість кристалізації й якість монокристалічних злитків, одержаних методом витягування з розплаву на затравку. Показано, що введення в кристал і розплав домішок, що поглинають теплове випромінення, дозволяє збільшити інтенсивність тепловідводу від фронту кристалізації за рахунок збільшення радіаційної складової, за цього підвищується аксіальний температурний градієнт біля фронту кристалізації та температура в об'ємі та на поверхні розплаву. Показано, що в якості критерію, який дозволяє оцінити перебіг процесів тепломасообміну у разі вирощування, може використовуватися динаміка зміни температури керувального нагрівача. Розроблено та впроваджено систему керування ростовою установкою, що має високі експлуатаційно-технічні характеристики. Визначено вплив технічних і технологічних факторів на точність роботи системи керування діаметром зростаючого кристала.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К967.2 +
Шифр НБУВ: РА367960

Рубрики:

      
3.

Тимошенко 
Оптимізація параметрів процесу вирощування кристалів AIBVII із розплаву безперервним методом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Микола Миколайович Тимошенко ; НАН України; Інститут монокристалів. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.143.1в641.8,022 + К967.2 + В381.531,022
Шифр НБУВ: РА363342

Рубрики:

      
4.

Воронкін Є.Ф. 
Оптимізація умов отримання напівпровідникових кристалів CdTe, Cd(Zn)Te, ZnSe(Te) та детекторів на їх основі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Є.Ф. Воронкін ; Ін-т монокристалів НАН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5 + К967.2 +
Шифр НБУВ: РА367944

Рубрики:

      
5.

Кудін О.М. 
Розробка науково-технологічних основ модифікації поверхні кристалів для корегування їх сцинтиляційних характеристик: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / О.М. Кудін ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 2007. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.53,022 + К967.2 +
Шифр НБУВ: РА354616

Рубрики:

      
6.

Козьмін Ю. С. 
Системи багатомірного керування процесами виробництва органічних сцинтиляторів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.03 / Ю. С. Козьмін ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано методи проектування відмовостійких адаптивних багатовимірних систем керування в області виробництва органічних сцинтиляторів. Запропоновано оптимізацію управління класом багатозв'язкових стохастичних процесів виробництва органічних сцинтиляторів проводити з використанням методу узагальненого керування з прогнозуванням. Одержано вираження для модифікованого узагальненого прогнозного регулятора. Модельні дослідження полів температурної напруги в сцинтиляторах уточнюють вимоги до параметрів виробничих установок і якісних показників систем керування. Проведено синтез двовимірного прогнозного регулятора для керування вирощуванням органічних монокристалів. Розроблено й обгрунтовано методи проектування діагностичного забезпечення систем керування на підставі діагностичної інфраструктури з інтелектуальними властивостями, в основі побудови якої запропоновано використовувати цифрові моделі апроксимацій динамічних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К967.2
Шифр НБУВ: РА377929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Сахно В.І. 
Створення електрофізичних радіаційних установок та дослідження змін властивостей матеріалів при промислових радіаційних технологіях: автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.04.16 / В.І. Сахно ; Ін-т ядер. дослідж. НАН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Наведено результати досліджень і розробки промислових радіаційних установок і технологій. Обгрунтовано перспективи практичного використання радіаційних технологій, визначено фактори змін властивостей опромінювальних матеріалів за використання радіаційних технологій, оптимальні напрямки їх застосування, висвітлено проблеми впровадження, переваги та недоліки, шляхи практичного здійснення. Досліджено особливості радіаційних технологій, створених в Україні. Наведено перелік вимог до радіаційної техніки технологічного призначення. Розроблено удосконалені методи проектування радіаційних технологічних засобів з електрофізичними джерелами іонізуючих випромінювань, що відповідають вимогам їх впровадження на виробництві. Висвітлено фізико-технічні проблеми оптимізації структур і конструкцій радіаціаційних установок. Одержано експериментальні результати, які необхідні для розробки економічно вигідних систем протирадіаційного захисту. Проведено вимірювання ефектів взаємодії гальмівних гама-вимірювань з різними конструкційними матеріалами. Обгрунтовано шляхи оптимізації конструкції промислових радіаційних установок. Розроблено потужну експериментальну науково-технологічну радіаційну установку, яка відповідає вимогам сучасного промислового виробництва, в її конструкції реалізовано реакційну камеру збільшеного розміру, застосовано оригінальні методи формування радіаційних полів великих розмірів для опромінення виробів промислових габаритів, реалізовано новий підхід до конструювання біологічного захисту, створено спеціальну систему технологічної дозиметрії, проведено систему заходів щодо підвищення промислової надійності електрофізичної радіаційної техніки. Реалізовано першу в Україні спеціалізовану промислову технологічну лінію радіаційної обробки харчових продуктів. Експериментально підтверджено можливість виконання на ній широкого кола рентабельних радіаційних технологій. Створено та запатентовано радіаційну технологію рибних пресервів, що не мають альтернативи за техніко-економічними показниками. Розроблено та випробовано широкий перелік радіаційних технологій харчових продуктів, радіаційних технологій утилізації промислових і комунальних відходів, радіаційних технологій будівельних матеріалів, а також новітні сучасні технології функціональних кваліфікаційних радіаційних випробувань обладнання АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381,22 + К967.2 +
Шифр НБУВ: РА368339

Рубрики:

      
8.

Старжинський 
Фізико-технологічні основи одержання АIIВVI сцинтиляторів, їхні властивості й особливості застосування: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / Микола Григорович Старжинський ; НАН України; Інститут монокристалів. — Х., 2006. — 38 с. — Бібліогр.: с.28-34. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5 + К967.2
Шифр НБУВ: РА345048

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського