Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (105)Книжкові видання та компакт-диски (70)Журнали та продовжувані видання (97)
Пошуковий запит: (<.>U=К751$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Саінсус О.Д. 
Підвищення довговічності лап культиваторів композиційними покриттями перемінного складу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.Д. Саінсус ; Кіровоград. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено модель зносу стрільчастих лап культиваторів. Вперше встановлено можливість підвищення рівномірності зносу за довжиною різального леза та довговічності стрільчастих лап культиваторів за умов індукційного напряму кераміко-металевого покриття змінного складу та властивостей. Одержано математичні залежності, які описують особливості зношування різальної кромки лапи культиватора та впливу на них складових композиційних покриттів. Уточнено закономірності формування зміцнювальних кераміко-металевих покриттів, які утворюються у процесі індукційного наплавлення культиваторних лап. Встановлено закономірності зміни у процесі експлуатації тягового опору стрільчастих лап культиваторів з кераміко-металевими покриттями змінного складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.24-3 + К751.401.7 +
Шифр НБУВ: РА358429

Рубрики:

      
2.

Макаров С.М. 
Підвищення ефективності механічної обробки деталей з використанням полімервмісних МОТЗ: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / С.М. Макаров ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2008. — 24 с. — укp.

Здійснено теоретичні й експериментальні дослідження з метою вирішення проблеми підвищення ефективності механічної оброби сталевих деталей після її проведення за рахунок застосування домішок високомолекулярних з'єднань до мастильно-охолоджувальних технологічних засобів (МОТЗ). Обгрунтовано вплив різних процесів і явищ, що відбуваються у зоні різання на пластично деформований матеріал лезом різального інструменту. Для систематизованих трьох груп сталей установлено залежності зносостійкості різального інструменту, енергосилових характеристик і якості поверхні у процесі механічної обробки у різних МОТЗ з урахуванням технологічних характеристик процесу різання (швидкості, подачі та глибини різання). Показано, що введення полімерної присадки в МОЗТ суттєво підвищує зносостійкість різального інструменту (до 5-ти разів) та знижує енергосилові витрати на процес (від 1 до 35 %) та поліпшення якості обробленої поверхні (до 50 %). Показано, що процес механічної обробки у полімерній МОТЗ необхідно представляти як сумісну дію обробляючого інструменту й активних продуктів (водню та вуглецю), які виникають за дії високої температури у зоні обробки з високомолекулярного складника МОТЗ. Ріжуче лезо інструменту, вдавлюючись у оброблюваний метал, зумовлює перебіг у ньому пружних і пластичних деформацій, а також стадію руйнування. Активні продукти, хемосорбуючись і дифундуючи в поверхневий шар металу, знижують рівень його поверхневої енергії та межову напругу текучості. Накладення діючих хімічних і механічних факторів призводить до зниження енергосилових затрат на обробку. За цього на ріжучій кромці інструменту у процесі роботи накопичується пірополімерний залишок як активний вуглець, який виконує роль змазки, та дифундує у матеріал, утворюючи тверді, зносостійкі карбідні фази. Розроблено комплекс устаткування, методику досліджень і поправочні коефіцієнти до технологічних характеристик механічної обробки сталей, наведено рекомендації щодо їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-15 + К751.013 +
Шифр НБУВ: РА358606

Рубрики:

      
3.

Бобрицький В.М. 
Підвищення зносостійкості різальних елементів робочих органів грунтообробних машин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / В.М. Бобрицький ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Для дослідження динаміки взаємодії різального елемента (РЕ) з абразивним технологічним середовищем запропоновано фізичну імітаційну модель. Теоретично визначено й експериментально досліджено процеси формоутворення профілю РЕ деталей робочих органів грунтообробних машин за умов тертя та зношування в абразивному середовищі. Запропоновано використання лазерних технологій для керування властивостями робочих поверхонь РЕ і створення умов для реалізації ефекту самозагострювання. Завдяки комп'ютерному моделюванню визначено та теоретично обгрунтовано параметри напружено-деформованого стану РЕ у процесі їх взаємодії з абразивним технологічним середовищем. На підставі результатів стендових і експлуатаційних випробувань доведено вплив технологій лазерного зміцнення на ресурс і енергетичні показники робочих органів грунтообробних машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.1-5 + К751.12 +
Шифр НБУВ: РА353068

Рубрики:

      
4.

Аннєнков І. О. 
Сільськогосподарське машинобудування Української РСР в умовах наростання кризових явищ (1980-ті роки): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / І. О. Аннєнков ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Висвітлено роль і місце сектору виробництва аграрних машин Української PCP у системі єдиного господарського комплексу СРСР як складової відповідної союзної галузі й окремого сегмента машинобудування республіки. Розглянуто питання функціонування сільгоспмашинобудівних підприємств УРСР за умов "періоду застою" та під час соціально-економічних реформ. Надано оцінки виробничому та науковому потенціалам галузі. Показано взаємовизначальність процесів розвитку сільськогосподарських і технічних наук у механізації й автоматизації сільськогосподарської праці. Встановлено та систематизовано етапи еволюції сфери виробництва сільськогосподарської техніки в Україні з XIX ст. до 1990-х років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-1(4УКР) г + К751(4УКР) г
Шифр НБУВ: РА376658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Городецький І.М. 
Технологічне забезпечення точності виготовлення керамічних розпилювачів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / І.М. Городецький ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2007. — 21 с. — укp.

Створено математичну модель процесу тверднення керамічної маси у формі з постійним охолодженням під час формоутворення заготовок розпилювачів (ЗРП), експериментально підтверджено значення розрахованих параметрів. Розроблено технологічні засади виготовлення керамічних РП, прикладне програмне забезпечення для розрахунку температурного поля ЗРП, а також визначення впливу точності виготовлення керамічних щілинних РП на характеристики їх роботи. Установлено закономірності впливу основних параметрів процесу потокового формоутворення заготовок РП у багатомісних формах на їх якісні показники, а також показники функціонування РП. Наведено аналітичні залежності для визначення впливу точності виготовлення щілинних РП на характеристики їх роботи з використанням методу найменших відхилень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К751.41 +
Шифр НБУВ: РА349309

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського