Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (82)Книжкові видання та компакт-диски (35)
Пошуковий запит: (<.>U=К722.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Чаплянко С.В. 
Вібролиті корундошпінельні і корундопериклазові тиглі для плавки жароміцних сплавів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / С.В. Чаплянко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання розробки технології вібролитих випалених корундошпінельних і корундопериклазових тиглів, призначених для плавки жароміцних сплавів в індукційних печах за умов швидкого нагріву та охолодження, а також ерозійного впливу сплавів, що виплавляють. Встановлено оптимальну кількість та склад добавки плавленого шпінельного матеріалу, що дозволяє отримувати корундошпінельні тиглі з високими показниками властивостей. Наведено кількість та співвідношення ефективної розріджуючої добавки для ідентифікації вібролиття. Проаналізовано закономірності утворення та відновлення структур, а також коагуляційно-кристалізаційний характер структуроутворення в зернистих корундошпінельних масах у процесі використання диспергуючих глиноземів марки ADS, ADW фірми "Алматіс". Наведено оптимальну кількість та зерновий склад плавленого периклазу, що забезпечує отримання корундопериклазових тиглів з заданим фазовим складом і високими показниками властивостей. Розроблено технологію та впроваджено у виробництво використання вібролитих випалених корундошпінельних і корундопериклазових тиглів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.340.11 + К314.12-5 +
Шифр НБУВ: РА339325

Рубрики:

      
2.

Іванов В.Г. 
Литі чавунні контакти з низьким перехідним електроопором для алюмінієвих електролізерів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / В.Г. Іванов ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання підвищення якості литих чавунних контактів, зменшення їх перехідного електроопору та покращання експлуатаційних показників алюмінієвих електролізерів за рахунок вдосконалення технологічних параметрів чавунного лиття у комбіновані вуглеграфітові форми. Встановлено закономірності впливу хімічного складу, модифікування та технології виробництва чавуну на перехідний електроопір контакту чавун - вуглеграфіт і комплекс його ливарних і фізико-хімічних властивостей. Вдосконалено хімічний склад і технологію виробництва модифікованого чавуну, що забезпечують підвищення надійності та експлуатаційної стійкості алюмінієвих електролізерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К343.144-51-04 + К722.3
Шифр НБУВ: РА313831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Анділахай В. О. 
Підвищення ефективності шліфування наплавлених контактних поверхонь великогабаритних деталей металургійного призначення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.08 / В. О. Анділахай ; ДВНЗ "Приазов. держ. техн. ун-т". — Маріуполь, 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Вперше обгрунтовано умови підвищення якості та продуктивності обробки під час круглого шліфування наплавлених контактних поверхонь великогабаритних деталей з низькою жорсткістю технологічної системи, які полягають у застосуванні схеми шліфування з заданим натягом у технологічній системі з невеликою швидкістю поздовжньої подачі. Доведено ефективність використання пружної схеми шліфування з початковим натягом у технологічній системі та глибинного шліфування з невеликою поздовжньою подачею та збільшеною швидкістю деталі. Теоретично визначено енергоємність обробки під час шліфування й установлено її необмежене збільшення зі збільшенням тертя зв'язки круга з оброблюваним матеріалом. Розроблено ефективний технологічний процес круглого шліфування контактних поверхонь зі зносостійкими наплавленими матеріалами конусів і чаш засипних апаратів доменних печей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.301.3
Шифр НБУВ: РА380360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ясев О.Г. 
Підвищення надійності металургійного обладнання технологічними методами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.08 / О.Г. Ясев ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2003. — 36 с. — укp.

Розвинуто методологію технологічного та організаційного забезпечення надійності металургійного обладнання. Установлено нові залежності, які характеризуються кореляційним зв'язком із значимими коефіцієнтами парної кореляції, що мають значення у діапазоні 0,4 - 0,8, між конструктивними, технологічними, експлуатаційними та організаційними чинниками та показниками процесів, які обумовлюють працездатність грохотів систем гарячого агломерату та теплозахисних елементів металургійних агрегатів (вплив неоднорідних теплових потоків), гідравлічного приводу механізмів завантажувальних систем доменних печей (абразивний та ерозійний знос) та робочих валків прокатних станів (механічний знос). Розвинуто теоретичні уявлення щодо співвідношення машини для металургійного виробництва та її математичної моделі, яке оцінюється шляхом визначення однорідності двох сукупностей вихідних перемінних (відповідно моделі та машини у разі порівняння значень вхідних перемінних) за допомогою непараметричних критеріїв для малих за обсягом даних вибірок. Розроблено методики розрахунку показників процесів: зниження працездатності під час функціонування та фінішних етапів виготовлення прецизійних елеметів гідравлічного приводу механізмів завантажувальних систем доменних печей; розподілу температур в областях розміщення основних елементів грохота, описано вплив неоднорідних теплових потоків; руху елементів металургійного обладнання та технологічного оснащення (для зміцнення робочих поверхонь прокатних валків, поділу теплозахисних елементів з композиційних матеріалів. Визначено оптимальні параметри нових конструктивних рішень, технологічного оснащення, умов виготовлення та утилізації елементів, а також організаційних систем, які забезпечують одночасне (на відміну від застосування неоптимальних значень параметрів) зниження інтенсивності процесів, зменшення працездатності та стабільні тенденції підвищення працездатності машин, що дає змогу покращити показники безвідмовності, довговічності та ремонтопридатності грохотів систем подачі та гідравлічного приводу механізмів завантажувальних систем доменних печей, теплозахисних елементів металургійних агрегатів, робочих валків прокатних станів. Створено концепцію формування та визначення раціональної вартості математичного моделювання під час дослідження, проектування, виготовлення та використовування машин для металургійного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-5-02 + К722.3 +
Шифр НБУВ: РА325674

Рубрики:

      
5.

Остапенко І.А. 
Плити шиберних затворів з безвипальною основою: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / І.А. Остапенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено можливість одержання складеної шиберної плити з безвипальною мулітокорундовою основою та випаленим корундовим або периклазованою вкладкою. Запропоновано методику та побудовано модель зміни фазового складу в перетині периклазовий вогнетрив - металургійний шлак. Доведено, що введення модифікувальних домішок у тонкомолоту складову вогнетривкої шихти у процесі виробництва корундових (периклазових) вкладок обумовлює утворення твердих розчинів ізовалентного та неізовалентного типу й істотно зменшує температуру спікання виробів. Визначено оптимальну кількість модифікувальних домішок: для периклазових вогнетривів - 0,3 мас.% ільменіту; для корундових - 0,5 мас.% рутилу. Досліджено комплексний вплив органічних і фосфатвмісних зв'язків на властивості безвипальної основи, встановлено порядок їх введення у шихту: поліфосфат натрію, алюмохромфосфатна зв'язка, лігносульфонат технічний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.05 + К722.3 +
Шифр НБУВ: РА367479

Рубрики:

      
6.

Фролов О.О. 
Розробка шаруватих керамічних матеріалів, призначених для термохімічної обробки високочистих сполук ніобію і танталу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.О. Фролов ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича. — К., 2003. — 17 с.: рис. — Бібліогр.: с. 12. — укp.

Наведено результати комплексу досліджень з вивчення теплофізичних і фізико-хімічних властивостей розроблюваних матеріалів і перехідних шарів між основою та покриттям. Описано розроблений спосіб гранулювання високочистих матеріалів. На підставі результатів випробувань розроблених матеріалів і виготовлених з них виробів показано, що в них можна одержувати матеріали, що не поступаються за чистотою продуктам, одержаним у платинових тиглях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л424.25 + К345.1 + К722.3-3 +
Шифр НБУВ: РА324748

Рубрики:

      
7.

Шевченко О.В. 
Удосконалення складу та технології наплавлення порошковою плющенкою деталей металургійного обладнання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / О.В. Шевченко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Мариуполь, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено комплексну математичну модель напружено-деформованого стану порошкової плющенки у процесі її виготовлення, в якій враховано реальний характер розподілу геометричних параметрів, механічні властивості й умови контактного тертя по довжині осередку деформації. Показано, що реалізація даної моделі дозволяє визначити енергосилові параметри процесу за заданих значень щільності осердя та заданих розмірів порошкової плющенки. Вперше встановлено, що нанесення на внутрішню поверхню оболонки гідрофобного компонента, який містить вуглець, підвищує корозійну стійкість фероскладових компонентів до 68,2 - 68,9 %, знижує гігроскопічність шихти до 2,7 %, підвищує ступінь ущільнення осердя на 8 - 12 %. Удосконалено спосіб оцінювання зварювально-технологічних властивостей порошкових електродів (патент України 19256), в якому враховано зовнішні механічні збурювання, що вносяться у вихідний стан системи оболонка - осердя. Показано, що даний спосіб дозволяє об'єктивно оцінити якість порошкової плющенки, яку виготовлено з різними енергосиловими параметрами та технологічними схемами. Удосконалено математичну модель комплексного легування наплавленого металу через осердя порошкової плющенки, за допомогою якої оптимізовано склад газошлакотвірної частини шихти порошкової плющенки для наплавлення деталей металургійного обладнання, який забезпечує мінімальні втрати легуючих елементів: 25 - 30 % карбонатно-сільової суміші, 40 - 50 % перовскітового концентрату за загальної кількості газошлакотвірних компонентів у плющенці не більше 8 - 10 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.301.5 +
Шифр НБУВ: РА367306

Рубрики:

      
8.

Захаров С.В. 
Удосконалювання технології електродугової металізації деталей металургійного устаткування з метою покращення експлуатаційних властивостей покриттів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / С.В. Захаров ; М-во освіти і науки України. — Маріуполь, 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено математичну модель визначення одноосьових залишкових напруг I-го роду в покриттях, які наносять на деталі металургійного обладнання пошарово різними технологічними методами (газотермічним напилюванням, електролітично тощо) за різних модулів пружності основи і покриття. Наведено метод розрахунково-експериментального визначення модуля нормальної пружності (модуля Юнга) покрить, які наносять різними способами, за допомогою вимірювання подовження зразків у вихідному стані та з покритям у разі розтягування з заданим рівнем навантаження. Одержано оптимальні технологічні режими електродугової металізації поршнів, штоків-поршнів і шийок роликів машини безперервного лиття заготовок. Запропоновано новий метод формування розпилювального потоку, а також розпилювальну систему електродугових металізаторів з осьовим завихренням. Удосконалено метод визначення сил зчеплення газотермічного покриття з основою. Обгрунтовано використання бронзи БрАМц-9 як підшар, що гаситься полем залишкових напруг і підвищує експлуатаційні характеристики електрометалізаційних покрить міді, корозійно- та зносостійких покрить.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.301.7
Шифр НБУВ: РА320266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського