Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (38)Книжкові видання та компакт-диски (34)
Пошуковий запит: (<.>U=К663.054.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Саричев С.Ю. 
Механізм та кінетика електродних процесів при осадженні та співосадженні вольфраму та молібдену з кобальтом та нікелем з вольфраматних розплавів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / С.Ю. Саричев ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 21 с. — укp.

На відміну від галогенідних і галогеніднооксидних електролітів потенціал відновлення вольфраму та молібдену у вольфраматному розплаві більш негативний, ніж у кобальту та нікелю, що дозволяє збільшити кількість електропровідних основ для одержання гальванопокриттів, зокрема на сталі. Невелика різниця потенціалів осадження W(Mo) і Co(Ni) до 0,2 В і різнотипність їх кристалічних структур дає змогу проводити співосадження металів як інтерметалідів за умов, близьких до рівноважних у широкому діапазоні щільностей струму. З використанням одержаних результатів розроблено методи ВЕС для одержання якісних гальванічних покриттів інтерметалідів W - Co, W - Ni, Mo - C і Mo - Ni. Шляхом зміни концентраційних компонентів розплаву та умов електролізу можна у широкому діапазоні змінювати тип осаду - від чистих металів до інтерметалідів різного складу, структури та морфології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.1 + Г576.64 +
Шифр НБУВ: РА351268

Рубрики:

      
2.

Хромишев В.О. 
Розробка та дослідження полімерних композиційних матеріалів для футерування гальванічних ванн: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / В.О. Хромишев ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Проаналізовано літературні джерела щодо хімічно стійких матеріалів, які застосовуваються у гальванічному виробництві, а також сучасний стан застосування фізичних методів модифікації полімерних композиційних матеріалів (ПКМ). Розроблено полімерні компаунди та досліджено процеси інтенсифікації структурування ПКМ на основі поліестерних сполучних у полі низькочастотної вібрації. Визначено оптимальні рецептури ПКМ та режими структурування ПКМ у полі низькочастотної вібрації. Досліджено хімічну стійкість ПКМ та встановлено, що низькочастотна вібрація та механоактиваційна обробка наповнювача впливають на технологічні, фізико-механічні та експлуатаційні властивості досліджуваних ПКМ. На підставі одержаних результатів розроблено маловідхідну тенологію футерування гальванічних ван за рахунок комплексного використання вихідних матеріалів, яка дозволяє забезпечити стабільність і незмінність властивостей ПКМ у процесі експлуатації, а також сприяє підвищення терміну служби гальванічного обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.1-5-03 + К722.56 + Л719.96:К +
Шифр НБУВ: РА321472

Рубрики:

      
3.

Ненастіна Т.О. 
Удосконалення електрохімічної технології каталітичних покриттів паладієм та сплавом паладій-нікель: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Т.О. Ненастіна ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено процес електрохімічного нанесення каталітично-активних покриттів на основі паладію та сплаву паладій - нікель. Розроблено електрохімічний спосіб підготовки поверхні носія та визначено кінетичні параметри процесу електрохімічного формування електродних матералів з корозійностійкої сталі з високорозвиненою питомою поверхнею. Запропоновано електроліт і режим електролізу. Визначено стійкість пірофосфатних і пірофосфатно-амонійних комплексів паладію та запропоновано полілігандну систему для осадження паладію та його сплавів. Установлено механізм катодного відновлення паладію з комплексних електролітів та визначено природу лімітивної стадії, якою є попередня хімічна стадія дисоціації комплексів. На підставі одержаних кінетичних параметрів обгрунтовано склад електролітів і оптимізовано процес формування паладійвмісних покриттів. Запропоновано застосування імпульсних режимів електролізу для осадження паладійвмісних сплавів, які забезпечують підвищення продуктивності процесу, збільшення вмісту неблагородного компонента. На підставі вивчення корозійної стійкості та каталітичної активності паладійвмісних покриттів у електрохімічних процесах та газофазних реакціях запропоновано використовувати у каталітичних схемах сплав з вмістом нікелю до 20 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.1 +
Шифр НБУВ: РА357791

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського