Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (51)Книжкові видання та компакт-диски (56)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=К630.2-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Іванов В. О. 
Вибір оптимальних компоновок верстатних пристроїв для верстатів з ЧПК: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.08 / В. О. Іванов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Запропоновано систему багатокритеріальної оптимізації, яка здійснює вибір оптимальних компоновок верстатних пристроїв з урахуванням їх конструктивно-технологічних характеристик і виробничих умов на підставі множини сформованих конкуруючих варіантів. Вперше запропоновано й обгрунтовано доцільність створення системи універсально-збірних переналагоджувальних пристроїв. Розроблено та запатентовано систему функціональних елементів з високим ступенем гнучкості та надано спосіб беззазорного базування елементів верстатних пристроїв. Встановлено методологію визначення похибок базування заготовок валів в універсально-збірних переналагоджувальних пристроях з урахуванням їх конструктивних параметрів і граничних розмірів заготовок у партії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-52-02
Шифр НБУВ: РА373462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Плотников О.О. 
Метод і прилади підвищення точності технологічного обладнання з ЧПК при виготовленні деталей приладів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.14 / О.О. Плотников ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено метод та прилади атестації та внесення корекцій на координатні переміщення робочих органів технологічного обладнання з числовим програмним керуванням (ЧПК) з метою підвищення точності та продуктивності виготовлення деталей приладів. Проаналізовано теоретичні передумови та визначено можливості одержання високої точності та продуктивності механічної обробки за умов існуючого парку устаткування на приладобудівних підприємствах України. Для фрезерних верстатів з ЧПК запропоновано новий метод підвищення точності на засадах побудови "зонної точності". Розроблено нову методику вимірювання похибок координатних переміщень і внесення корекції в програму керування верстатом. Для запропонованого та дослідженого методу підвищення точності розроблено математичну модель і алгоритми керування всією системою верстата, що дозволяє складати конкретні програми керування для будь-якого фрезерного верстата з ЧПК. Проведено дослідницькі роботи за виробничих умов за іспитами працездатності розроблених приладів і запропонованої методики врахування похибок координатної системи верстату у програмі керування верстату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К960.13-5 + К630.2-52-082 +
Шифр НБУВ: РА348321

Рубрики:

      
3.

Кириченко А.М. 
Підвищення навантажувальної здатності силових вузлів блочного типу для агрегатних верстатів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / А.М. Кириченко ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання підвищення навантажувальної здатності силових вузлів блочного типу шляхом уведення до схеми навантаження рухомої платформи силового столу додаткової сили, спрямованої на компенсацію осьової рівнодіючої технологічного навантаження. На підставі результатів теоретичних досліджень та на базі розробленої математичної моделі функціонування напрямних рухомої платформи, а також експериментальних досліджень на стенді оригінальної конструкції підтверджено, що силовий вузол блочного типу з раціональними геометрично-силовими параметрами удосконаленої схеми навантаження рухомої платформи силового столу має підвищену подвійну навантажувальну здатність з одночасним триразовим зниженням похибок положення рухомої платформи та триразовим зменшенням питомих тисків у стиках її напрямних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-52-02
Шифр НБУВ: РА315832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Осипенко В.І. 
Підвищення продуктивності та точності розмірної електроерозійної обробки на вирізних верстатах з ЧПК: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / В.І. Осипенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню основних чинників, які визначають точність обробки, рівень та ефективність використання потужності, що вводиться в міжелектродний проміжок (МЕП) при електроерозійному дротяному різанні на вирізних верстатах з числовим програмним керуванням (ЧПК). Встановлені експериментальні, аналітичні та узагальнені залежності, які дозволяють виявити взаємозв'язок конструктивних характеристик технологічних систем електроерозійних вирізних верстатів (ЕЕВВ) та фізико-технологічних параметрів процесу різання, визначити теплові та гідродинамічні умови безобривної обробки при максимальній продуктивності знімання металу. Це надало можливість сформулювати вимоги та науково обгрунтувати рекомендації по проектуванню вузлів верстатів, розробити методику розрахунку параметрів технологічних процесів виготовлення широкого спектра деталей інструментального виробництва. Основні результати досліджень дозволили модернізувати електроерозійні вирізні дротяні верстати СЕЛД-02 і СЕЛД-03, забезпечити постачання споживачам систем автоматизованого проектування технологічних процесів електроерозійної обробки (САПР ТП ЕЕО) та розробити конструкції основних вузлів макета чотирикоординатного ЕЕВВ СЕЛД-04.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-52

Рубрики:

      
5.

Володченко В.В. 
Підвищення продуктивності токарних верстатів з ЧПК на основі синтезу групових інструментальних налагоджень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / В.В. Володченко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Запропоновано методику автоматизованого групування деталей-тіл обертання для обробки на токарських верстатах з числовим програмним комплексом (ЧПК) з проектуванням відповідним групам інструментальних налагоджень. На базі синтезу значень конструктивних параметрів різальних інструментів відповідних значенням конструктивно-технологічних параметрів деталей, що формуються в групи, здійснено проектування групових налагоджень. Відповідності значень параметрів різального інструменту та деталей визначено рангами відповідностей параметрів різального інструменту умовам формоутворення елементарних поверхонь деталей та експлуатаційним характеристикам інструмента в процесі обробки цих поверхонь. На підставі запропонованої методики розроблено систему автоматизованого проектування групових налагоджень (САПР ГУ) як програмно-технологічний комплекс, що дозволяє реалізувати методику за виробничих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-52-021.82
Шифр НБУВ: РА315240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Скляров Р.А. 
Прогнозування розвитку компоновок багатошпиндельних токарних автоматів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / Р.А. Скляров ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2001. — 19 с. — укp.

Підвищено техніко-економічні показники багатошпиндельних токарних автоматів (БТА) нового покоління на початкових етапах завдяки достовірності оцінки їх стану та прогнозування розвитку. Здійснено представлення БТА як системи, її аналітичне та графічне визначення. У результаті статистичного експерименту розкрито тенденції у розвитку тематичного напрямку патентування. Розроблено диференціально-поліноміальну модель з метою прогнозування розвитку БТА та базу даних, реалізовану на ЕОМ. Запропоновано стратегію проектування БТА з використанням прогнозної моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-52-02
Шифр НБУВ: РА312738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Веселовська Н.Р. 
Розробка математичних моделей для обгрунтування алгоритмів прийняття рішень при діагностуванні (верстатного комплексу з ЧПК): Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Н.Р. Веселовська ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці математичних моделей для обгрунтування алгоритмів прийняття рішень при діагностуванні верстатного комплексу з числовим програмним керуванням (ЧПК). Проведено огляд математичних моделей, засобів і методів технічного діагностування технологічного обладнання. Проаналізовано критерії оцінювання ефективності технологічного обладнання з врахуванням їх переваг та недоліків і визначено межі їх використання. Запропоновано новий функціонально-статистичний критерій, який найповніше характеризує об'єкт і систему діагностування. Розроблено систему діагностування та математичні моделі алгоритмів прийняття рішень в дво-, три- та багатоальтернативних ситуаціях при діагностуванні верстатного комплексу з ЧПК в умовах промислового виробництва. Запропоновано випробувально-діагностичний стенд, що відтворює роботу системи діагностування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-52-082

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського