Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1702)Книжкові видання та компакт-диски (717)Журнали та продовжувані видання (854)
Пошуковий запит: (<.>U=К621$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 94
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Жуков М.Б. 
Вдосконалення гідравлічного видалення окалини на станах гарячої прокатки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / М.Б. Жуков ; Донбас. держ. машинобудів. акад. — Краматорськ, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена удосконаленню й розвитку процесів очистки поверхні прокату від окалини. Розроблена теорія процесу, яка базується на термічному впливі води низького натиску. Крім підвищення якості поверхні обгрунтована можливість використання гідроочистки для стабілізації вихідної температури металу. Внаслідок цього знизиться різнотовщинність готової металопродукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.003-5

Рубрики:

      
2.

Горбатенко В.В. 
Вдосконалення структури сплавів для валків дрібносортових прокатних станів з метою підвищення їх експлуатаційної стійкості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / В.В. Горбатенко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Проведено вивчення складу та структури твердих сплавів на умови руйнування робочої поверхні валків швидкісних дрібносортових прокатних станів і здійснено розробку альтернативних сплавів (високовуглецевих хромонікелевих сталей) для їх виготовлення з урахуванням переважаючого механізму зношування. Вперше за умов діючого виробництва досліджено особливості зношення калібрів валків з твердих сплавів передчистової та чистової групи клітей безперервних високошвидкісних дрібносортових прокатних станів. Встановлено, що використання твердих сплавів з великим розміром карбідних часток дозволяє підвищити експлуатаційні показники валків за рахунок зниження ефекту викришування поверхні калібра, більш рівномірної їх виробки. Обгрунтовано припущення, що тверді сплави вивченого складу можуть не бути найкращим матеріалом для виготовлення валків для використання за умов зношення з домінуючим механізмом термічної втоми. Запропоновано під час виготовлення таких валків використовувати теплостійкі високовуглецеві хромонікелеві сталі з більш високою, ніж у твердих сплавів теплопровідністю й стійкістю щодо утворення тріщин розпалу. Встановлено складний характер залежності структури та властивостей сталей від температури нагріву під час гартування та повторного нагрівання. Результати наукового дослідження використано для корегування технології виготовлення твердосплавних дискових прокатних валків, які серійно поставляються НВТ "ДОНІКС" на стани 150 ЗАТ "Макіївський металургійний завод" та ВАТ КГМК "Криворіжсталь". Виготовлено бандажі робочих валків з твердих сплавів та високовуглецевої хромонікелевої сталі, які пройшли успішні дослідно-промислові випробування за умов дрібносортових станів 250 ВАТ КГМК "Криворіжсталь".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.3-1 + К621.3-52-042 +
Шифр НБУВ: РА343481

Рубрики:

      
3.

Федченко І. І. 
Вдосконалення технології виготовлення коліс суцільнокатаних рухомого складу хромофосфатуванням : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.07 / І. І. Федченко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексну технологію підвищення зносостійкості коліс суцільнокатаних, яка включає в себе технологію нанесення покриттів з подальшою термообробкою. Встановлено якісні та кількісні технологічні параметри формування зносостійкого покриття на базі хромофосфатів. Досліджено природу та специфіку нової комплексної обробки робочої поверхні коліс. Теоретично й експериментально доведено, що висока якість та властивості нового покриття забезпечують підвищення зносостійкості коліс з підвищенням їх експлуатаційних характеристик. Проведено дослідження та розрахунки оптимальних режимів формування нового хромофосфатного покриття t °= 50 +- 2 °С, С= 9 +- 1 %, т= 35 +- 5 хв. Досліджено залежності зносостійкості поверхневого шару від температури, часу витримки та концентрації насичувального середовища. Встановлено зв'язок між складом і структурою покриття та його зносостійкістю та довговічністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.643
Шифр НБУВ: РА371194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Дьоміна К.Г. 
Вплив особливостей перитектичної кристалізації на структуру та властивості прокату з конструкційної сталі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / К.Г. Дьоміна ; Ін-т чорн. металургії ім. З.І.Некрасова НАН України. — Д., 2006. — 21 с.: рис. — укp.

Побудовано просторову фазово-концентраційну діаграму, яка дозволяє визначити межу до- і заперитектичної фазових областей кристалізації конструкційних сталей залежно від вмісту вуглецю, кремнію й марганцю. Показано, що у сталях, які містять 0,25 - 0,33 % вуглецю, легованих кремнієм і марганцем (близько 1,0 % кожного елемента), структура аустеніту характеризується найменшими розмірами дендритних вісей (I, II, III порядків), зерен, а також рівномірним розподілом ділянок концентраційної мікронеоднорідності. Виявлено спадкоємний взаємозв'язок концентраційних і морфологічних особливостей дендритної структури з параметрами кінцевої структури прокату. Установлено, що у конструкційному прокаті з низьколегованих сталей, що містять кремній і марганець, концентраційна мікронеоднорідність утворюється переважно внаслідок розвитку лікваційних процесів кремнію. Кількість і рівномірність чергування зон, збагачених і збіднених легувальними елементами, впливає на комплекс механічних властивостей та експлуатаційних характеристик конструкційного прокату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.235.204.3 + К621.4-1 +
Шифр НБУВ: РА343441

Рубрики:

      
5.

Раздобрєєв В.Г. 
Вплив параметрів деформаційно-термічної обробки вуглецевих та низьколегованих сталей на формування їх структурного стану, комплексу механічних властивостей та експлуатаційних характеристик: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / В.Г. Раздобрєєв ; НАН України. Ін-т чорної металургії ім. З.І.Некрасова. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Проведено промислове випробування ДТО прокатки за знижених температур під час кінцевих етапів процесу за умов дрібносортового стану 250-1 меткомбінату "Криворіжсталь". Встановлено підвищення характеристик міцності та пластичності термозміцненої арматури, отриманої за знижених температур, що сприяє підвищенню рівня довговічності такого прокату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.073 + К621.3-1
Шифр НБУВ: РА314181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Троценко Л.М. 
Дослідження і вдосконалення теплової роботи рекуперативних нагрівальних колодязів з верхнім опалюванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Л.М. Троценко ; НАН України. Ін-т газу. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто проблему підвищення ефективності роботи нагрівальних колодязів з верхнім опалюванням і покращання якості нагріву зливків. Встановлено, що найбільш істотне підвищення питомої продуктивності даних колодязів забезпечується організацією двостороннього симетричного нагріву металу. Наведено результати комплексного дослідження нагрівання зливків у нагрівальному колодязі з використанням додаткової зони опалення. Представлено порівняльну характеристику температурного поля робочого простору типового та реконструйованого колодязів і розподіл температур у тілі дослідного зливка. Розроблено раціональні режими нагріву зливків у нагрівальних колодязях за умов нестабільної роботи прокатного стану. Наведено розрахункову залежність теплового стану зливків наприкінці попередньої витримки їх у колодязях залежно від її тривалості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.003.1
Шифр НБУВ: РА319716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Землянова С.С. 
Елементи теорії і розробка технології стабільного процесу прокатування високих штаб з однозонним плином металу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / С.С. Землянова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

Висвітлено актуальні питання стійкості процесу деформації за умов інтенсивних обтиснень, розроблено технології прокатування високих штаб із максимальними кутами захвату. На підставі аналізу контактного тиску запропоновано теоретичне пояснення стійкості процесу прокатування високих штаб із негативним випередженням. На базі аналізу внутрішнього напруженого стану металу розвинуто методику визначення довжини задньої зони позаконтактної деформації, що дозволяє встановити граничні умови деформації високих штаб та максимальні кути контакту в сталому режимі, а також визначити вплив задньої зовнішньої зони на випередження. Доведено, що у разі прокатування високих штаб із значними обтисненнями силові умови на контакті якісно не змінюють напружений стан в осередку деформації та задній зовнішній зоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.53-1
Шифр НБУВ: РА317258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Цкітішвілі Е.О. 
Енергозберігаючі режими роботи і конструкції регенеративних нагрівальних колодязів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Е.О. Цкітішвілі ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

На підставі системного підходу визначено три найбільш ефективні напрямки енергоощадження: зниження втрат металу з окалиною, підвищення стійкості устаткування, зниження витрат палива шляхом поліпшення утилізації тепла димових газів. Отримано наближений аналітичний розв'язок задачі нагрівання зливків з урахуванням окиснення, з використанням якого проведено дослідження впливу теплофізичних властивостей металу й окалини, швидкості окиснення, місця тепловиділення під час окиснення на формування температурного поля й окалиноутворення. За результатами дослідження визначено, що на формування температурного поля та динаміку нагрівання основний вплив мають коефіцієнти теплопровідності металу та розміри зливка. Експериментально визначено розмір константи швидкості окиснення металу для умов нагрівання зливків вуглецевистої сталі в регенеративних колодязях. Розроблено режим нагрівання, який забезпечує економію палива та зниження втрат металу з окалиною. Запропоновано та досліджено нові конструкції насадок регенераторів, що забезпечили підвищення температури нагрівання газу та повітря, економію палива, підвищення стйікості насадок, можливість відмови від використання висококалорійного газу під час опалювання колодязів. Апробовано розроблену конструкцію регенераторів, що забезпечує двостадійний режим спалювання газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.003.1-51 + К621.2-420.7
Шифр НБУВ: РА316780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Грицай Т.В. 
Закономірності впливу температурно-деформаційних параметрів обробки низьковуглецевої тонколистової сталі на формування рівномірної структури: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.01 / Т.В. Грицай ; Ін-т чорної металургії ім. З.І.Некрасова НАН України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К621.530.03-1
Шифр НБУВ: РА374918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Грабовський Г.Г. 
Інтегровані автоматизовані системи керування товстолистовими прокатними станами (розвиток теорії, моделі, алгоритми): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / Г.Г. Грабовський ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Розглянуто теорію побудови багаторівневих інтегрованих систем комплексного керування товстолистовим станом, яка охоплює рішення задач планування та організаційного керування виробництвом у прокатному цеху, оптимізації керування технологічними процесами нагріву, прокатки та обробки прокатної продукції. Реалізовано глобальну постановку задачі створення інтегрованих систем автоматизованого керування (ІАСК), за якої окремі керуючі підсистеми, що оптимізуються, об'єднуються вищим координатором в єдиний керуючий комплекс, який функціонує за обраним єдиним критерієм оптимізації роботи всього об'єкту. Установлено, що можливості технічного сполучення окремих функціональних підсистем до єдиної моделі керуючого комплексу забезпечуються наступними взаємно-інтегрованими системами: планування виробничих ресурсів підприємства або цеху, керування виробництвом, відкритою системою керування технологічними процесами та регулювання технологічними параметрами. За результатами математичного аналізу організаційно-технологічних процесів синтезовано структуру ІАСК, яка здійснює оптимальну інтеграцію процесів нагріву, прокатування та термічної обробки даної продукції. Запропоновано структуру машинної підтримки процесу прокатування ІАСК, яка включає етапи та зміст робіт всього періоду щодо створення, упровадження та експлуатації системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.5-5-05 +
Шифр НБУВ: РА324959

Рубрики:

      
11.

Білобров Ю.М. 
Керування геометричними розмірами штаби на прокатних станах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Ю.М. Білобров ; Наук.-вироб. корпорація "Київ. ін-т автоматики". — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розроблено математичну модель прокатної кліті "кварто" як об'єкта сумісного регулювання товщини та поперечного профілю штаби з впливом на гідравлічний натискний пристрій (ГНП), противигин, додатковий вигин і теплове профілювання робочих валків. Апробовано адаптивну систему вимірювання й аналізу похибок нової системи. Наведено алгоритми керування та методику статистичної обробки показників двоточкового вимірювача товщини з виділення поздовжньої різнотовщинності та трьох складових поперечної різнотовщинності, що усуваються трьома різними виконавчими механізмами: ГНП, противигином і тепловим профілюванням робочих валків. На базі статичного та динамічного аналізів регулятора Сімса з противигином робочих валків одержано граничні показники точності цього методу та визначено раціональні межі його використання. Запропоновано нову адаптивну систему регулювання товщини у зоні деформації, досліджено показники точності нової системи та визначено раціональні межі її використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.53-5-05
Шифр НБУВ: РА313883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Рибалов А.О. 
Конвективний теплообмін і енергозбереження при охолодженні арматурного прокату на дрібносортних станах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / А.О. Рибалов ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено математичну модель процесу прискореного охолодження та термічного зміцнення арматурного прокату. Шляхом обробки експериментальних даних винайдено значення коефіцієнта конвективної тепловіддачі, що мають місце у процесі водяного охолодження гарячого арматурного прокату в прямоточних охолоджувальних камерах. Виконано гідродинамічний розрахунок установки прискореного охолодження арматурного прокату з метою визначення профілю швидкості потоку охолоджувальної води та величини гідравлічного опору в кільцевому каналі з рухливою внутрішньою поверхнею. На відміну від відомого аналітичного розв'язку, профіль швидкості визначений по всій довжині установки, включаючи ділянку гідродинамічної стабілізації. Уперше шляхом спільного розв'язку диференціальних рівнянь конвективного теплообміну без використання емпіричної залежності Nu = f(Re, Pr) розраховано температурні поля арматурного прокату й охолоджувальної води за умов їх спільного руху в прямоточній охолоджувальній камері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.003-420.7 +
Шифр НБУВ: РА326229

Рубрики:

      
13.

Денищенко 
Металозберігаюча технологія прокатки зливків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Павло Миколайович Денищенко ; Донецький держ. технічний ун-т. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.2-307
Шифр НБУВ: РА310812

Рубрики:

      
14.

Романовський В.І. 
Методи та інформаційна технологія вибору ефективних режимів роботи систем з регульованим електроприводом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.І. Романовський ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розвинуто теорію та проблемно-орієнтований інструментарій вибору ефективних режимів роботи складних систем управління, до складу яких входить регульований електроприлад. Сформульовано вимоги до моделей систем управління, введення яких дозволяє автоматизувати процес діагностики й оптимізації параметрів таких систем за допомогою інформаційних технологій. Наведено узагальнену інфомаційну модель автоматизованого комп'ютерного процесу дослідження систем управління, яка дає змогу підвищити точність та швидкодію процесу вибору параметрів систем управління. Розроблено метод комп'ютерного дослідження складних систем управління з метою здійснення комп'ютерного дослідження таких об'єктів за межових режимів роботи. Створено інформаційну технологію, яка дозволяє проводити комп'ютерне дослідження автоматизованих систем управління з урахуванням їх особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-01 с116 + К621.4-52-043-05 +
Шифр НБУВ: РА338087

Рубрики:

      
15.

Чишко В. В. 
Модифікація структури і властивостей NbTi надпровідників з використанням рівноканального багатокутового пресування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / В. В. Чишко ; Ін-т електрофізики і радіац. технологій НАН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено можливості модифікації структури та властивості NbTi надпровідників з використанням інтенсивної пластичної деформації методом рівноканального багатокутового пресування. Показано, що включення РКБКП у традиційну схему обробки надпровідників призводить до формування високооднорідної наноструктури з розсіяною текстурою та великою густиною меж зерен. Показано, що включення РКБКП у технологічну схему обробки NbTi надпровідників не змінює температуру переходу в надпровідниковий стан, однак призводить до значного підвищення густини критичного струму у біметалічному надпровідному дроті на його основі, а також збільшує відносне видовження (до 25 %) під час збереження меж міцності. Виявлено, що використання РКБКП під час деформаційно-термічній обробці NbTi надпровідників значно збільшує силу пінінгу та зсуває її максимум у бік високих магнітних полів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321,022 + К621.7-1
Шифр НБУВ: РА376857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Лєєпа 
Наукове обгрунтування раціональних параметрів машин і агрегатів для виробництва тонкого листа: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.08 / Ігор Іванович Лєєпа ; Національна металургійна академія України. — Д., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.5-5-02
Шифр НБУВ: РА331425

Рубрики:

      
17.

Шрамко О.В. 
Обгрунтування і розробка раціональної технології виготовлення залізничних коліс підвищеної якості з урахуванням історії деформування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / О.В. Шрамко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Розвинуто наукові засади процесу гарячого пластичного деформування сталі за умов багатопереходного об'ємного штампування. Розроблено раціональні режими деформування з урахуванням комплексного впливу параметрів деформації. Удосконалено метод розрахунку технологічних процесів пластичної деформації за багатопереходного об'ємного штампування та прокатки залізничних коліс за рахунок обліку фізичних і технологічних особливостей цього процесу, а саме: зміни температури, накопиченої деформації, міжформаційних пауз, реологічних властивостей і щільності колісної сталі, форми заготовки й інструмента, а також контактного тертя. Показано, що зростання швидкості деформації металу центральної зони ободу колеса до максимальних значень на останньому переході та монотонно затухаючий характер розподілу деформацій за переходами сприяє збільшенню в'язких і пластичних характеристик зі збереженням високого рівня міцності. За промислових умов колесопрокатного цеху одержано експериментальні дані про енергосилові параметри для об'ємного штампування залізничних коліс за різними технологічними схемами. Удосконалено метод розрахунку положення нейтральної поверхні плину металу у разі багатопереходного об'ємного штампування з урахуванням використання методу кінцевих елементів. Розроблено раціональну технологію виробництва залізничних коліс діаметром 957 мм за ГОСТ 10791-2004 та технологію виготовлення коліс підвищеної якості діаметром 1 098 мм згідно зі стандартами IRS R-19/93.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.643-64 +
Шифр НБУВ: РА349117

Рубрики:

      
18.

Юр'єв О.М. 
Обгрунтування параметрів профілювання широких граней та форми розкатів при прокатці товстих листів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / О.М. Юр'єв ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено комплекс залежностей для розрахунку параметрів формозміни за умов прокатки з профілюванням широких граней постійними й змінними обтисками кутових ділянок слябів, а також змінним обтиском товщини за довжиною сл ябів (розкатів), які враховують найбільш повний набір критеріїв прокатки. Створено нові металозберігальні способи прокатки. Одержано математичну модель процесу формозміни й алгоритм розрахунку параметрів форми розкатів у плані під час резерсивної прокатки з кантуванням і профілюванням широких граней розкатів змінним обтиском товщини за їх довжиною. Визначено раціональні параметри профілювання широких граней і форми розкатів в плані під час прокатки товстих листів з метою зменшення витрат металу в обрізь за рахунок зближення форми готових листових розкатів в плані до прямокутної, та створення нових металозбергігальні способів прокатки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.5-1 +
Шифр НБУВ: РА358881

Рубрики:

      
19.

Зданевич С.В. 
Обгрунтування раціональних динамічних характеристик машин, що змотують тонку гарячекатану штабу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.08 / С.В. Зданевич ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання удосконалення моталок гарячекатаної штаби з метою підвищення їх експлуатаційної надійності на підставі результатів теоретичних і експериментальних досліджень показників роботи. Запропоновано комплексний системний підхід до вивчення механізму утворювання рулону в роликових і ролико-барабанних моталках гарячекатаної штаби, методику визначення динамічних навантажень у гнучкій і крутильній коливальних системах барабана, а також механізми формування рулону. Досліджено основні осообливості коливань у пружній трибомеханічній системі цього механізму на підставі моделі з нестаціонарним зв'язком. Проведено заміну нелінійної несиметричної характеристики нестаціонарної жорсткості зв'язку еквівалентною лінійною характеристикою за методом прямої лінеаризації. Одержано еквівалентну лінійну модель. Запропоновано методику вибору раціонального значення крутильної жорсткості трансмісії барабана моталки з урахуванням пружності технологічного зв'язку та змінності пружно-масових параметрів коливальної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.530.03-52-049 +
Шифр НБУВ: РА345787

Рубрики:

      
20.

Маншилин О.Г. 
Оптимізація технології вальцювання-розділення арматурних профілів методом контрольованого розривання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / О.Г. Маншилин ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено та реалізовано методику використання апарату R-функцій для побудови кінематично-можливих полів швидкостей металу під час вальцювання в багатоелементних калібрах складної форми, що забезпечує виконання умов непроникності металом поверхні валків і стискування з жорсткими кінцями штаби. Шляхом розв'язання варіаційного рівняння числовими методами одержано регресійні залежності для розрахунку параметрів формозмінення прямокутної заготовки у разі вальцювання в чотириелементних витяжних калібрах з несиметричними рівчаками. На базі аналізу силової взаємодії металу з валком у зоні деформації розділяючого калібру одержано математичну модель процесу розділення контрольованим розривом, що дає змогу визначати умови розриву перемички, параметри формозмінення та розміри підкату після розділення в багаторівчакових калібрах. Розроблено методи розрахунку раціональних форм і розмірів багаторівчакових підготовчих формуючих і відокремлювальних калібрів. Розроблено комп'ютерний алгоритм оптимізації температурно-швидкісного режиму сортової прокатки, в тому числі, прокатки-розділення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.3-642 +
Шифр НБУВ: РА326418

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського