Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (145)Книжкові видання та компакт-диски (74)
Пошуковий запит: (<.>U=К413.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Білик 
Відновлення поверхонь тертя за допомогою триботехнічних регенеруючих сумішей: автореф. дис... канд. тех. наук: 05.02.04 / Артем Петрович Білик ; Хмельницький національний ун-т. — Хмельницький, 2009.. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.31 + Л543.072-32
Шифр НБУВ: РА366117

Рубрики:

      
2.

Луцишин 
Вплив перфторполіефірів та наночастинок пірогенного діоксиду кремнію на розклад перхлорату амонію: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / Наталія Іванівна Луцишин ; Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.68 + К413.3
Шифр НБУВ: РА343379

Рубрики:

      
3.

Савчук А. М. 
Кінетика зміни змащувальних властивостей трансмісійних і моторних мастильних матеріалів в умовах рясного та обмеженого мащення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.04 / А. М. Савчук ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив експлуатаційних чинників на динаміку формування товщини масляної плівки. Встановлено закономірності кінетики зміни реологічних характеристик олив різного експлуатаційного призначення. Запропоновано математичну модель для прогнозування надійності трибомеханічної системи на основі рівнянь регресії, які визначають динаміку формування товщини масляного шару залежно від експлуатаційних і конструкційних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.3
Шифр НБУВ: РА375559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Аль-Кураан Тарек Мухамед 
Мастильна властивість масел в критичних умовах тертя: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / Аль-Кураан Тарек Мухамед ; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Розглядається метод оцінки триботехнічних характеристик мастильних матеріалів по параметрам, що реєструються в умовах припрацьовування контактних поверхонь з локальною формою контакту для несталих режимів роботи трибосопряжіння. Метод базується на математичній моделі, яка описує залежність інтенсивності зношування контактних поверхонь в умовах припрацьовування, як функції цих параметрів. Обгрунтовані параметри та комплекси параметрів, які використовуються для оцінки противозношуваних і антифрікційних властивостей - трибосопряжіння для різних груп мастильних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.3

Рубрики:

      
5.

Саад Ф.Ф. 
Мастильна дія масел та мастил в умовах впливу зовнішніх факторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / Ф.Ф. Саад ; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Визначено особливості мастильного процесу, закономірності зміни динаміки триботехнічних параметрів, кількісні та якісні показники мастильного шару, а також основні закономірності динаміки зношування контактних поверхонь відповідно до процесів, які визначають руйнування, відновлення та динамічну рівновагу граничного мастильного шару на перехідних режимах роботи. Комплексно розглянуто швидкоплинні фізико-механічні поцеси у локальних зонах фрикційного контакту і мастильному шарі в умовах граничного змащування. Розкрито характер мастильної дії під час масляного голодування для умов ковзання, кочення з ковзанням, особливості зміни динаміки товщини мастильного шару щодо твердості робочих поверхонь тертя і реологічних характеристик. Виявлено основні показники працездатності, які обумовлені ступенем зношеності пар тертя, визначено допустимі величини зміни даних показників, що є необхідною умовою у прогнозуванні технічного стану трибоспряжень та розробки методів їх прискорених іспитів на зносостійкість. Подано метод оцінки триботехнічних характеристик мастильних матеріалів широкого класу за параметрами, які реєструються в умовах впливу зовнішніх змінних факторів для локальних контактів у неусталеному режимі роботи трибоспряжень. Розроблено нелінійну математичну модель, яка описує залежність товщини мастильного шару в умовах впливу зовнішніх змінних факторів від ряду незалежних параметрів в умовах граничного змащування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1с116 + К413.3с116
Шифр НБУВ: РА307819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Міланенко О.А. 
Мастильна дія олив у точковому контакті тертя в умовах рясного мащення та мастильного голодування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / О.А. Міланенко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено математичну еластогідродинамічну (ЕГД) модель мащення для точкового контакту тертя. Отримано числове розв'язання ЕГД-задачі з визначення центральної товщини мастильного шару за умов рясного мащення. Встановлено експериментальні співвідношення між центральними товщинами мастильного шару за умов рясного мащення та мастильного голодування. Проведено дослідження в діапазоні підвищених і низьких температур. З метою практичного впровадження методики підвищення довговічності й оптимального добору мастильних матеріалів для неконформних вузлів тертя розроблено комплексну методику оцінювання мастильної дії мастильних олив для упорних (самовстановлюваних) шарикопідшипників за умов рясного мащення і мастильного голодування. Встановлено три діапазони експлуатації відповідних підшипників. Проведено лабораторне оцінювання триботехнічних характеристик для пар тертя з точковим контактом з метою оптимального добору технології виготовлення та кінцевого хімічного складу мастильних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.3
Шифр НБУВ: РА312086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Шимчук С.П. 
Метод дослідження протизносних властивостей мастильних матеріалів при радіальних коливаннях валу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / С.П. Шимчук ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено протизносні властивості мастильних матеріалів за радіальних коливань контактуючих поверхонь трибосистеми. Спроектовано та виготовлено лабораторний прилад тертя з лінійним контактом, який дозволяє змінювати амплітуду коливань за рахунок задання необхідних радіальних відхилень утворюючої циліндр валу. Технологічні можливості приладу дозволяють випробувати протизносні властивості широкого спектра мастильних матеріалів. Установлено, що радіальні коливання контактуючих поверхонь суттєво впливають на відтворюваність результатів за умов оцінювання протизносних властивостей даних матеріалів. Теоретично обгрунтовано фізичну природу процесу та показано можливість підвищення зносостійкості трибоповерхонь за рахунок зменшення сили тертя й активного відводу теплоти з зони контакту за відповідної амплітуди радіальних коливань. З використанням розробленого методу оцінювання протизносних властивостей мастильних матеріалів виявлено закономірності впливу величини радіальних відхилень валу модельної трибосистеми на зносостійкість контактуючих поверхонь і протизносні властивості мастильних матеріалів. Оцінено такі властивості вибраних масел моторно-трансмісійної групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.3 + Л543-106.8 +
Шифр НБУВ: РА355665

Рубрики:

      
8.

Сидоренко О.Ю. 
Метод формування конфігурації робочих поверхонь для підвищення надійності трибосистем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / О.Ю. Сидоренко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 17 с.: рис — укp.

Запропоновано методику оцінювання впливу просторової мікрогеометрії поверхонь тертя на характеристики трибосистем і методи для порівняльної оцінки протизносних і антифрикційних властивостей паливно-мастильних матеріалів (ПММ) для різних класів мастильних матеріалів з використанням диференційно-фазового методу безконтактної лазерної профілометрії-профілографії. Наведено математичну модель контакту поверхонь, яка дозволяє прогнозувати реалізацію "безадгезійного" тертя за різних умов контактування. Експериментально доведено та запропоновано механізм впливу просторової мікрогеометрії поверхонь тертя на експлуатаційні властивості трибосистем за умов межового змащення, зокрема під час реалізації "безадгезійного" тертя. Науково обгрунтовано й експериментиально підтверджено існування критичних параметрів конфігурації поверхонь, які за інших рівних умов тертя поверхонь визначають інтервал переходу від "безадгезійного" тертя за умов межового змащення до процесу різання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.3 +
Шифр НБУВ: РА343633

Рубрики:

      
9.

Диха О.В. 
Методи контактної трибомеханіки мастильних шарів і моделі зношування при граничному терті: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / О.В. Диха ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2009. — 36 с. — укp.

На підставі результатів проведених експериментальних і теоретичних досліджень розроблено комплекс методів для визначення деформаційних, трибомеханічних, антифрикційних і протизносових властивостей мастильних шарів у контакті триботехнічних сполучень. З'ясовано контактно-деформаційний механізм зменшення зношування змащених поверхонь. Розроблено методики побудови деформаційних діаграм змащених поверхонь і шарів мастила в нормальному та дотичному напрямках. Запропоновано методи визначення коефіцієнта тертя та динамічної в'язкості на підставі результатів випробувань зразків за маятниковою схемою та відповідних рівнянь стану трибосистеми для зазначених схем досліджень. Проведено аналітичні й експериментальні дослідження характеристик тертя у разі переміщень змащених зразків по прямій і похилій площинах. Визначено параметри, які уможливлюють оцінювання режимів тертя та мащення за різних умов. Запропоновано систему визначення функцій інтенсивності зношування вузлів тертя та вибору оптимальних схем випробувань, умов змащування й алгоритму розрахунку параметрів зносостійкості з метою прогнозування й оптимізації довговічності за критерієм зносу. Розроблено ефективні маслоутримувальні профілі на циліндричних і плоских поверхнях тертя за незмінних умов мащення в контакті й оптимальної несучої здатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.3 +
Шифр НБУВ: РА365892

Рубрики:

      
10.

Грінкевич К.Е. 
Методи підвищення експлуатаційних характеристик триботехнічних матеріалів в умовах динамічного навантаження: Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.02.04 / К.Е. Грінкевич ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив субмікронних неорганічних домішок у мастильні середовища на трибологічні та фізико-хімічні процеси, що відбуваються на поверхні матеріалів під час тертя за умов динамічного навантаження. Одержано експериментальне підтвердження теорії Л.І.Бершадського про синергетичний вплив додаткової нелінійної дії на властивості трибосистеми. Встановлено кореляцію значень інформаційної ентропії експериментально вимірюваних параметрів трибосистеми з умовами утворення дисипативних структур, що самоорганізуються, у процесі тертя. Розроблено установку та пакет програмних засобів для дослідження трибофізичних і триботехнічних характеристик матеріалів. Запропоновано критерії оцінки трибодинамічних параметрів тертя. Створено методологію вибору ультрадисперсних неорганічних домішок для цілеспрямованого формування покриття, адаптованого до заданих умов. Результати досліджень застосовано під час розробки нових складів і технології одержання стабільних мастильних композицій шляхом введення та стабілізації ультрадисперсних неорганічних домішок у мастильні середовища за допомогою ультразвукової обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.3 +
Шифр НБУВ: РА330316

Рубрики:

      
11.

Рязанцев О.І. 
Методи розрахунку гідростатичного підйому валів та режимів гідростатодинаміки опор тертя, що змащуються неньютонівськими рідинами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / О.І. Рязанцев ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Отримано модифіковані рівняння Рейнольдса для опор, що змащуються неньютонівськими рідинами. Розроблено алгоритми рішення цих рівнянь, заснований на застосуванні методів Зайделя та послідковних наближень. Для визначення тиску в областях підводу мастила високого тиску запропоновано алгоритм, використання якого дозволяє вирішити систему модифікованого диференціального рівняння Рейнольдса та інтегро-диференціальних рівнянь, що зводиться до системи трансцендентних алгебраїчних рівнянь і вирішується за методом Ньютона. Проаналізовано вплив геометричних і динамічних параметрів на основні робочі параметри опори тертя. Проведено експериментальні дослідження режимів гідростатики та гідродинаміки опорних та упорних підшипників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.3
Шифр НБУВ: РА317777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Радіоненко О.В. 
Механізм граничного змащування поверхонь тертя з частково регулярним мікрорельєфом та їх технологічне забезпечення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / О.В. Радіоненко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності механізму граничного змащування поверхонь тертя з частково регулярним мікрорельєфом (ЧРМР, ГОСТ 24773-81) щодо покращання антифрикційних характеристик даних поверхонь. Розроблено конструкцію трибометра за схемою тертя "вал - сталева стрічка", наведено мостову схему з метою контроля режиму змащування. Розглянуто результати дослідження адгезійної складової коефіцієнта тертя (АСКТ) шляхом виключення деформаційної складової сили тертя. Вивчено вплив на АСКТ параметрів ЧРМР і шорсткості зразка. Встановлено, що під час тертя поверхонь з ЧРМР відбувається механічне зачеплення мікровиступів спряженої поверхні з кромками мікроканавок поверхні з ЧРМР. Визначено умови переходу режимів тертя поверхонь з ЧРМР від граничного змащування до напів- і рідинного. Розроблено модель граничного тертя поверхонь з ЧРМР, запропоновано комбіновані способи утворення поверхонь тертя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.3 +
Шифр НБУВ: РА342937

Рубрики:

      
13.

Мікосянчик О.О. 
Оцінка триботехнічних параметрів мастильних матеріалів при граничному мащенні в умовах локального контакту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / О.О. Мікосянчик ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання щодо підвищення надійності та довговічності механізмів на базі поліпшення триботехнічних характеристик вузла тертя на підставі підбору фракційного складу масла, поліфункціональних присадок і домішок, встановлення якісних і кількісних закономірностей кінетики формування й адаптації межових шарів, реологічних, антифрикційних і протизношувальних показників мастильного матеріалу. Визначено навантажувальні, кінематичні та температурні умови (стаціонарний і нестаціонарний режими), в яких масла у контакті набувають властивостей неньютонівських рідин. За цього реологічні характеристики є основним критерієм ефективності мащення, антифрикційних і протизношувальних властивостей. Запропоновано математичну модель для прогнозування надійності трибомеханічної системи на базі рівнянь регресії, які визначають динаміку зношування поверхонь тертя та кінетику формування межових шарів залежно від експлуатаційних і конструкційних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.3 +
Шифр НБУВ: РА343595

Рубрики:

      
14.

Джус Р.М. 
Підвищення зносостійкості вузлів тертя трансмісій з використанням технологій тріботехнічного відновлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / Р.М. Джус ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Визначено механізм квазібеззносного тертя трібоспряжень, на робочих поверхнях яких нанесено металокерамічне (МК) покриття з застосуванням домішок мінерального походження до мастильних матеріалів (ревіталізантів). З використанням автоматизованого комплексу трібодіагностування, побудованого на базі методу акустичної емісії та розробленого пристрою безперервної фіксації зміни геометрії зразків, проаналізовано динаміку утворення та функціонування цього покриття. Здійснено випробування на знос та виявлено повну беззносність зразків з МК покриттям протягом 80-ти год. Проведено комплексні металофізичні дослідження поверхонь з цими покриттями з використанням сучасних методів, зокрема, Фур'є-аналізу розподілу напружень, анізотропії та текстури структури покриття за допомогою двомірного дифракційного спектру, за електронографічним зображенням. З'ясовано будову МК покриттів та реологічні особливості механізму реалізації беззносного тертя. Запропоновано концептуальну модель розрахунку напружено деформованого стану системи з МК покриттям для оцінки її надійності та довговічності. Сформульовано технологічні рекомендації щодо їх нанесення та експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.3 + О52-083.051 +
Шифр НБУВ: РА337497

Рубрики:

      
15.

Бабак О.П. 
Підвищення зносостійкості вузлів тертя шляхом застосування відцентрованого змащування та мастильних канавок: автореф. дис... канд. техн.: наук:05.02.04 / О.П. Бабак ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2007. — 23 с. — укp.

Розроблено новий спосіб підвищення зносостійкості обертових деталей кулачкових пар тертя за рахунок покращання умов змащування шляхом подачі мастила в зону контакту відцентровими силами з профільних канавок. Завдяки проведеним дослідженням установлено закономірність руху мастила у канавках на обертовій поверхні під дією відцентрових сил, з урахуванням яких здійснено вибір оптимальних форм канавок. Створено методику розрахунково-експериментального визначення зусиль і глибини пластичного деформування поверхні кулькою, з урахуванням якої методики розроблено технологію формування канавок накаткою. Запропоновано метод випробувань на зношування за схемою цилінд - площина, використаний для вибору оптимальних форм канавок. Наведено методику розрахунків зносу та надійності вузла тертя типу кулачкової пари. З використанням цієї методики оцінено знос і надійність кулачкової пари розподільчого валу автомобіля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.3 +
Шифр НБУВ: РА356552

Рубрики:

      
16.

Ляшенко Я.О. 
Статистичне представлення межового тертя та фрагментації металів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Я.О. Ляшенко ; НАН України. Ін-т приклад. фізики. — Суми, 2008. — 22 с. : рис. — укp.

Досліджено феноменологічні моделі, що описують процеси межового тертя й інтенсивної пластичної деформації (ІПД) та базуються на системах самоузгоджених диференціальних рівнянь. Межове тертя досліджено у межах реологічної моделі, що враховує термодинамічне та зсувне плавлення. Наведено опис процесів, які відбуваються в результаті самоорганізації полів зсувних напружень і деформації, а також температури плівки мастила. За цього враховано різні температурні залежності в'язкості, адитивні некорельовані флуктуації температури. Досліджено вплив деформаційного дефекту модуля зсуву мастила на плавлення. Вивчено процес ІПД на базі моделі, що базується на теорії фазових переходів Ландау. За результатами досліджень показано, що врахування деформаційного дефекту модуля зсуву мастила призводить до гістерезисної поведінки під час плавлення. Знайдено параметри, за яких реалізується періодичний переривчастий режим тертя. З урахуванням шуму побудовано фазові діаграми за різних режимів тертя. Описано самоподібний режим. За допомогою часових залежностей напружень проаналізовано зміни режимів тертя. Досліджено фрагментацію металів у процесі ІПД та побудовано фазову діаграму за різних режимів фрагментації. Установлено, що зі зростанням пружних деформацій розмір зерен у сформованих за допомогою ІПД зразках зменшується. Показано принципову можливість формування квазіфрактальних зеренних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.3
Шифр НБУВ: РА358973

Рубрики:

      
17.

Легейда Д.В. 
Течії середовища, що проводить струм, з внутрішніми джерелами маси в МГД-каналах з проникними стінками: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / Д.В. Легейда ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено середовища з розподіленими об'ємними джерелами маси та взаємодії таких середовищ з магнітним полем. Розглянуто задачі, які можуть мати практичне застосування: про течію в'язкої рідини, що проводить струм у нескінченному каналі з вдувом і відсмоктуванням на стінках, про магнітогідродинамічний підшипник. В обох задачах враховувався вплив рівномірно розподілених об'ємних джерел маси властивостей, що й у загальному потоці. Досліджено хвильові процеси в середовищі з об'ємними джерелами маси за наявності магнітного поля. Розв'язано задачу про розповсюдження малих збурень, що є фізичною аналогією середовища з розподіленими джерелами маси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.35,022 + К413.3
Шифр НБУВ: РА312094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського