Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (111)Книжкові видання та компакт-диски (20)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=К391.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Уманський О.П. 
Наукові принципи вибору структурних складових і створення композиційних матеріалів на основі тугоплавких сполук титану і кремнію з підвищеною зносо- і корозійною стійкістю: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / О.П. Уманський ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2003. — 39 с.: рис. — укp.

Досліджено закономірності структуроутворення нових матеріалів, вивчено їх фізико-механічні, триботехнічні та фізико-хімічні властивості. Проведено дослідження механізмів контактної взаємодії стандартних твердих сплавів і розробленого композита КТФХ(TiC - Fe - Cr) з долотною сталлю. Даний композит рекомендовано для армування долотного бурового інструменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.8 +
Шифр НБУВ: РА324844

Рубрики:

      
2.

Толочин О.І. 
Особливості отримання ультрадисперсної структури в системі WC - Co(Ni) з високим вмістом металевої фази та розробка матеріалів з підвищеними механічними властивостями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / О.І. Толочин ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича. — К., 2005. — 25 с. — укp.

Запропоновано шлях підвищення якості твердих сплавів, який передбачає використання твердофазної консолідації порошків і забезпечує одержання твердих сплавів з ультрадисперсною структурою та мінімальним ступенем контакту карбідних частинок. Здійснено твердофазне ущільнення високоенергетичним пресуванням ультрадисперсних сумішей порошків WC - Co зі вмістом зв'яжувальної фази від 20 мас.% до 50 мас.%, а також сумішей порошків WC - Co, WC - Ni, металічна фаза яких була створена безпосередньо у процесі нагріву порошків карбіду вольфраму й оксидів металів. Досліджено вплив на щільність, структуру та властивості сплавів після двох режимів термообробки, які відрізняються температурою та часом. Показано, що відомі залежності між властивостями твердих сплавів та їх структурними параметрами не є однозначними. Зроблено припущення, що основною причиною неоднозначності різних залежностей є прихований вплив на механічні характеристики рівня суміжності карбідної фази. Установлено, що зниження рівня суміжності внаслідок обробки тиском за твердофазного ущільнення твердих сплавів з високим вмістом зв'язки та дрібною структурою призводить до підвищення у 1,5 - 2,0 разів - межі міцності за згину, у 1,3 - 1,5 - тріщиностійкості, у 1,5 - 2,0 - межі текучості за умов стиску. Показано, що спікання ультрадисперсних сплавів з високим вмістом зв'язки у рідкій фазі не дозволяє зберегти рівномірність розподілу компонентів, тому що утворюються їх скупчення. З'ясовано, що процеси ущільнення та формування структури змінюються у разі використання як зв'язки суміші порошків кобальту та нікелю та під час утворення кобальту або нікелю з їх оксидів. За результатами апробації нових ультрадисперсних сплавів ВК20, ВК30 і ВК35, ВК40 на операціях вирубки та висадки показано збільшення стійкості більш, ніж у 2 рази у порівнянні зі стандартними сплавами ВК16, ВК20, ВК20К.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К28 + К391.8 +
Шифр НБУВ: РА337887

Рубрики:

      
3.

Лазарюк 
Розробка та дослідження жаростійких безвольфрамових твердих сплавів (Ti, Nb)C-Ni-Cr-Al: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / Валерій Володимирович Лазарюк ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К28 + К391.8
Шифр НБУВ: РА330916

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського