Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (494)Книжкові видання та компакт-диски (214)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>U=К345$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вашерук О.В. 
Аналіз впливу теплових умов на структурну досконалість монокристалів кремнію і розробка теплового вузла для вирощування бездефектних зливків у промислових умовах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / О.В. Вашерук ; Кременчуц. ун-т економіки, інформ. технологій і упр. — Кременчук, 2006. — 19 с. — укp.

Визначено теплові умови ростової системи, що дозволяють вирощувати бездефектні монокристали кремнію діаметром 200 мм, для реалізації яких розроблено тепловий вузол з відповідною науково обгрунтованою геометрією. Проаналізовано механізм формування теплових умов у ростовій установці вирощування монокристалів кремнію методом Чохральського. Визначено вплив теплових умов на щільність мікродефектів і нерівномірність розподілу кисню у монокристалах кремнію. Розроблено модель, що пов'язує теплові умови з мікродефектами та киснем у монокристалі кремнію. На базі даної моделі проведено параметричні дослідження та одержано нові результати, що визначають закономірності впливу теплових екранів та властивостей конструкційних матеріалів на розподіл кисню та щільність мікродефектів у монокристалі кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.25 в641.8,022 + К345.5 +
Шифр НБУВ: РА343805

Рубрики:

      
2.

Порєв В.А. 
Аналіз параметрів зони плавки за допомогою приладів з електронним розгортанням зображення: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.13 / В.А. Порєв ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 1999. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5

Рубрики:

      
3.

Листопад Д. О. 
Вдосконалення магнієтермічного процесу отримання титану губчастого з метою зниження надходження домішок: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / Д. О. Листопад ; Запоріз. держ. інж. акад. — Запоріжжя, 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.16
Шифр НБУВ: РА384447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Порєв Г.В. 
Вдосконалення методів і засобів вимірювання параметрів електронно-променевої безтигельної зонної плавки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Г.В. Порєв ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Створено математичну модель формування поля яскравості зони розплаву за наявності перевідбиття випромінювання у вакуумній камері, на базі якої розроблено методику оцінки похибки та метод підвищення точності вимірювання температури. На основі експериментально встановлених закономірностей формування поля яскравості у межах фазового переходу з метою підвищення точності вимірювання висоти зони розплаву запропоновано метод виділення контуру зображення. Розроблено методику, пристрій та програмне забезпечення для експериментального дослідження розподілу яскравості поверхні зони розплаву для різних режимів плавки. Одержано функції розподілу яскравості та температури на поверхні зони розплаву. Встановлено, що функція розподілу температури за висотою зони розплаву несиметрична, а збільшення швидкості переміщення зони розплаву призводить до збільшення температурного градієнта на поверхні рідкої фази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5 + К314.180.3-7 с +
Шифр НБУВ: РА329584

Рубрики:

      
5.

Боголєпов А.А. 
Вилучення U(VI) та Со(II) з використанням поліетиленіміну та етилендиамінтетраоцтової кислоти з об'єктів навколишнього середовища: автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / А.А. Боголєпов ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Встановлено особливості вилучення U(VI) та Co(II) з об'єктів довкілля з використанням поліетиленіміну (ПЕІ) та етилендиамінтетраоцтової кислоти (ЕДТА). Показано зв'язок між формами знаходження U(VI) та Co(II) у розчині і процесами, що відбуваються на поверхні алюмосилікатів. Виявлено, що наявність комплексоутворюючих лігандів зменшує величини сорбції металів в результаті утворення їх аніонних форм. Визначено константи утворення комплексів металів з функціональними групами поверхні мінералів. Встановлено вплив гумінових речовин, зв'язаних з їх поверхнею, на величини сорбції та десорбції U(VI) та Co(II). Запропоновано формулу розрахунку коефіцієнтів затримання металів у баромембранних методах очищення з використанням визначених констант стійкості комплексів U(VI) та Co(II) з ПЕІ, які не залежать від його структури й молекулярної маси. На підставі визначення ефективності дії десорбуючих реагентів для дезактивації грунтів від сполук U(VI) та Co(II) запропоновано амонійні солі ЕДТА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)н6,022 + К342.3 + К345.41 +
Шифр НБУВ: РА354275

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Рибалка І.А. 
Вплив дефектів структури на електрофізичні та сцинтиляційні характеристики кристалів твердих розчинів ZnSe - ZnTe і CdTe - ZnTe: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / І.А. Рибалка ; Ін-т монокристалів НАН України. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено умови формування структурних дефектів, їх тип і концентрації. Виявлено взаємозв'язок процесів дефектоутворення з електрофізичними, сцинтиляційними та механічними властивостями кристалів твердих розчинів ZnSe - ZnTe і CdTe - ZnTe. Вивчено умови хімічної взаємодії розплавів сполук ZnSe, CdTe і ZnTe з конструкційними матеріалами та газовим середовищем у ході вирощування кристалів за методом Бриджмена. Встановлено оптимальні умови, за яких ступінь забруднення кристалів мінімальний. Визначено оптимальний діапазон концентрацій легувальної домішки телуру у кристалах ZnSe і режими термічної обробки, які забезпечують одержання сцинтиляторів з високим рівнем структурної досконалості, задовільною механічною міцністю та заданими сцинтиляційними параметрами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5 + З843 +
Шифр НБУВ: РА362431

Рубрики:

      
7.

Єгоров С.Г. 
Вплив характеристик розплаву на умови кристалізації та властивості вирощуваних кристалів кремнію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.03 / С.Г. Єгоров ; Запоріз. держ. інж. акад. — Запоріжжя, 2006. — 22 с. — укp.

Встановлено закономірності впливу властивостей і характеристик розплаву на кристалізацію монокристалів і розподіл домішок. Проаналізовано вплив електромагнітного поля плавильного індуктора на процеси, які протікають у розплаві. Описано переважні механізми перемішування розплаву в рідкій зоні в процесі вирощування монокристалів кремнію методом безтигельної зонної плавки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5 + З843.312-06 +
Шифр НБУВ: РА342431

Рубрики:

      
8.

Орловський В.Ю. 
Дослідження термодинаміки та кінетики розчинення азоту в рідких високореакційних та тугоплавких металах при високих температурах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.07 / В.Ю. Орловський ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено взаємодію азоту з рідкими високореакційними металами та сплавами на їх основі у широкому діапазоні парціальних тисків азоту й в області температур, близьких до температур процесів спеціальної електрометалургії. За допомогою методу плавки металу у зваженому стані досліджено термодинамічні та кінетичні залежності розчинності азоту в рідких ніобії, ванадії, цирконії, титані та в сплавах систем Fe-V і Fe-Nb. Доведено, що розчинність азоту в рідких ванадії та ніобії, а також у сплавах систем Fe-V та Fe-Nb підкоряється закону Сівертса лише за малих концентрацій азоту в металі. З підвищенням вмісту розчиненого газу в металі спостерігається відчутне позитивне відхилення від закону Сівертса. На підставі отриманих результатів розраховано основні термодинамічні величини та виведено узагальнюючі залежності констант рівноваги реакції розчинення азоту в сплавах систем залізо-ніобій за різних температур. За результатами досліджень кінетики розчинення азоту в рідких ванадії, ніобії, цирконії і титані визначено, що стадією реакції, яка лімітує процес у системі "метал-азот", є хіміко-абсорбційна ланка в газовій фазі на поверхні металу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345-1
Шифр НБУВ: РА314607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Павлов В.В. 
Інтенсифікація електролітичного методу переробки відходів титану та його сплавів: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.16.02 / В.В. Павлов ; Запоріз. держ. інж. акад. — Запоріжжя, 2009. — 23 с. — укp.

Висвітлено проблему інтенсифікації електролітичного рафінування відходів титану та його сплавів у титанвмісних розплавах. Визначено недоліки відомих процесів рафінування відходів титанових сплавів, зокрема, низьку тривалість циклового процесу, малу продуктивність і підвищений вміст домішок у катодному металі. Запропоновано інтенсифікувати процес рафінування за рахунок вторинних окисно-відновних реакцій, що відбуваються на неполярізованій поверхні рафінованого матеріалу та вуглецовому аноді. Встановлено, що окиснення іонів двовалентного титану відбувається за анодної щільності у 4 - 5 разів більшій, ніж у разі електролізу з подачею струму на рафінований матеріал. Доведено, що швидкість розчинення титанових сплавів залежить від середньої валентності, масової частки іонів титану та температури розплаву. Розкрито можливість інтенсифікації електролітичного рафінування за рахунок збільшення щільності струму на допоміжних анодах і використання вторинних окисно-відновних реакцій. Показано, що циклова тривалість процесу рафінування може бути збільшена втричі. Наведено інформацію про результати випробувань одержаного катодного металу у процесі виплавки зливків промислових сплавів і у виробництві конструкційних виробів методами порошкової металургії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.16 + К390.134 +
Шифр НБУВ: РА367119

Рубрики:

      
10.

Павлов В.В. 
Інтенсифікація електролітичного методу переробки відходів титану та його сплавів: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.16.02 / В.В. Павлов ; Запоріз. держ. інж. акад. — Запоріжжя, 2009. — 23 с. — укp.

Висвітлено проблему інтенсифікації електролітичного рафінування відходів титану та його сплавів у титанвмісних розплавах. Визначено недоліки відомих процесів рафінування відходів титанових сплавів, зокрема, низьку тривалість циклового процесу, малу продуктивність і підвищений вміст домішок у катодному металі. Запропоновано інтенсифікувати процес рафінування за рахунок вторинних окисно-відновних реакцій, що відбуваються на неполярізованій поверхні рафінованого матеріалу та вуглецовому аноді. Встановлено, що окиснення іонів двовалентного титану відбувається за анодної щільності у 4 - 5 разів більшій, ніж у разі електролізу з подачею струму на рафінований матеріал. Доведено, що швидкість розчинення титанових сплавів залежить від середньої валентності, масової частки іонів титану та температури розплаву. Розкрито можливість інтенсифікації електролітичного рафінування за рахунок збільшення щільності струму на допоміжних анодах і використання вторинних окисно-відновних реакцій. Показано, що циклова тривалість процесу рафінування може бути збільшена втричі. Наведено інформацію про результати випробувань одержаного катодного металу у процесі виплавки зливків промислових сплавів і у виробництві конструкційних виробів методами порошкової металургії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.16 + К390.134 +
Шифр НБУВ: РА367119

Рубрики:

      
11.

Баганов Є.О. 
Керування умовами гетероепітаксійного росту з рідкої фази у неізоперіодній системі GaSb/InAs: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / Є.О. Баганов ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості гетероепітаксії з рідкої фази у неізоперіодній системі GaSb-InAs, що утворює гетероперехід II роду. Проведено теоретичний аналіз процесів, які мають місце під час гетероепітаксії GaSb/InAs, визначено умови, що забезпечують планарність гетеромережі й епітаксійного шару, встановлено основні вимоги щодо методу епітаксії. Побудовано математичну модель і розроблено комп'ютерний алгоритм для процесів тепломасопереносу, що мають місце у разі використання методу імпульсного охолодження насиченого розчину-розплаву. За допомогою моделювання визначено технологічні режими для забезпечення теоретично розрахованих умов росту. Запропоновано нову методику рідкофазної епітаксії на базі використання охолодження тильного боку підкладки потоком газу, що подається ззовні реактора та дозволяє керувати умовами росту на початкових стадіях і протягом усієї епітаксії. Практично реалізовано касету, що містить додатковий тепловий вузол для застосування нової методики. Експериментально одержано планарні гетероепітаксійні структури GaSb/InAs.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.3 + К345.5 +
Шифр НБУВ: РА348633

Рубрики:

      
12.

Протоковілов І.В. 
Магнітокерована електрошлакова плавка багатокомпонентних титанових сплавів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.07 / І.В. Протоковілов ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові та технологічні засади технології магнітокерованої електрошлакової плавки (МЕП) титанових сплавів. Досліджено гідродинамічні процеси, які відбуваються в шлаковій і металевій ваннах під час електрошлакової плавки під впливом зовнішніх поздовжнього, поздовжньо-радіального та поперечного магнітних полів. Вивчено закономірності руху твердих часток в шлаковій ванні під дією поздовжньо-радіального магнітного поля. Встановлено вплив поперечного магнітного поля на металургійні та технологічні особливості процесу електрошлакової плавки титанових сплавів. Визначено характеристики магнітного поля, які забезпечують виплавку зливків без кристалізаційних дефектів з однорідною дрібнозернистою структурою. Досліджено властивості титанових сплавів, одержаних методом МЕП. Показано можливість використання розробленої технології для одержання зливків титанових сплавів з інтерметалідним зміцненням, які мають нові унікальні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.16-1 +
Шифр НБУВ: РА345518

Рубрики:

      
13.

Куделіна К.О. 
Моделі, методи та інформаційна технологія контролю та прогнозування показників виробництва монокристалічного кремнію: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / К.О. Куделіна ; Кременчуц. ун-т економіки, інформац. технологій і упр. — Кременчук, 2010. — 20 с. — укp.

Формалізовано задачі оперативного управління виробництвом об'ємних монокристалів кремнію за методом Чохральського (ОМКЧ), під час вирішення яких використовуються коефіцієнт витягання матеріалу (КВМ) і коефіцієнт виходу в готову продукцію (КВГП). Запропоновано підхід до структурного синтезу ARIMA-моделей часових послідовностей, що базується на використанні нейронної мережі типу MLR для визначення структури моделі. Розроблено алгоритми кластеризації, які дозволяють розробити вхідну множину часових послідовностей на деякі непересічні підмножини з близькими значеннями характеристик з метою зниження трудомісткості їх моделювання. Удосконалено метод побудови узагальненого прогнозу за множиною часткових прогнозів шляхом реалізації адаптивного оцінювання параметрів комбінування залежно від поточних значень міри точності часткових прогнозів, що забезпечило підвищення якості узагальненого прогнозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5
Шифр НБУВ: РА372833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Червоний І.Ф. 
Наукове обгрунтування і розробка технології монокристалів кремнію методом спеціальної електрометалургії (безтигельною зонною плавкою): Автореф. дис... д- ра техн. наук: 05.16.03 / І.Ф. Червоний ; Запоріз. держ. інж. акад. — Запоріжжя, 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вирощування методом безтигельної зонної плавки високоякісних бездислокаційних монокристалів кремнію великого діаметра. Розглядаються нові напрямки щодо створення оптимальних теплових умов та режимів вирощування, запропоновані нові рішення теплових систем і пристрої для відтворюваного і стійкого вирощування та легування монокристалів кремнію. Встановлені числові методи визначення режимів очистки і легування стрижнів кремнію і розроблений критерій оцінки їх придатності для одержання монокристалів заданої якості. Запропонована нова теорія утворення мікродефектів у бездислокаційних монокристалах кремнію, основана на взаємодії точкових дефектів і атомів домішок. Встановлено, що мікродефекти A- і D-типу мають різну фізичну природу і їхнє утворення залежить від умов вирощування монокристалів. Представлено розробку технології бездислокаційних монокристалів кремнію діаметром 105 мм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5 + В379.251.4

Рубрики:

      
15.

Червоний І.Ф. 
Наукове обгрунтування і розробка технології монокристалів кремнію методом спеціальної електрометалургії (безтигельною зонною плавкою): Автореф. дис... д- ра техн. наук: 05.16.03 / І.Ф. Червоний ; Запоріз. держ. інж. акад. — Запоріжжя, 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вирощування методом безтигельної зонної плавки високоякісних бездислокаційних монокристалів кремнію великого діаметра. Розглядаються нові напрямки щодо створення оптимальних теплових умов та режимів вирощування, запропоновані нові рішення теплових систем і пристрої для відтворюваного і стійкого вирощування та легування монокристалів кремнію. Встановлені числові методи визначення режимів очистки і легування стрижнів кремнію і розроблений критерій оцінки їх придатності для одержання монокристалів заданої якості. Запропонована нова теорія утворення мікродефектів у бездислокаційних монокристалах кремнію, основана на взаємодії точкових дефектів і атомів домішок. Встановлено, що мікродефекти A- і D-типу мають різну фізичну природу і їхнє утворення залежить від умов вирощування монокристалів. Представлено розробку технології бездислокаційних монокристалів кремнію діаметром 105 мм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5

Рубрики:

      
16.

Теслевич С.М. 
Нові технології та устаткування для отримання титанової губки і переплавки її в зливок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.07 / С.М. Теслевич ; Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання створення нової установки для одержання губчастого титану з цикловим зніманням 3,8 т у порівнянні з 0,87 т/цикл у промисловості України. Розроблено нові технології відновлення титану з тетрахлориду титану магнієм і вакуумної сепарації реакційної маси, що утворюється в процесі відновлення, з одержанням губчастого титану вищих сортів. Проаналізовано розподіл домішкових елементів у об'ємі блоку губчастого титану. Визначено кореляційну залежність між збільшенням вмісту залишкового хлору в губчастому титані та вмістом водню в газовій фазі над розплавом. Доведено, що в процесі індукційної плавки вміст водню в зливку підкоряється закону Сівертса, а в процесі плазмової плавки вміст водню в металі перевищує рівноважний. Описано нову технологію виплавки зливків з підвищеним вмістом хлору на основі першої переплавки губчастого титану в індукційній печі з секційним кристалізатором та другої переплавки у вакуумно-дугових, електронно-променевих та плазмово-дугових печах. Проведено дослідження щодо виготовлення фасонного титанового литва з застосуванням комбінованого електрода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.3 + К345.16 +
Шифр НБУВ: РА342245

Рубрики:

      
17.

Срібна А.В. 
Одержання амонію паравольфрамату із вторинної вольфрамвмісної сировини (псевдосплави типу WC - Ni(Co)): автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / А.В. Срібна ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні основи та технологію одержання амонію паравольфрамату - технологічно зручного напівпродукту для виробництва високоякісного порошку вольфраму з вторинної вольфрамвмісної сировини карбідного типу (псевдосплавів WC - Ni(Co)) і, зокрема, серцевин застарілих бронебійних снарядів. З використанням результатів проведених досліджено розроблено технологічний процес виробництва амонію паравольфрамату з вторинної вольфрамвмісної сировини карбідного типу та встановлено оптимальний технологічний режим процесу. На підставі даних узагальненого техніко-економічного аналізу доведено економічність запропонованої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж698 + К345.11 +
Шифр НБУВ: РА364414

Рубрики:

      
18.

Воронкін Є.Ф. 
Оптимізація умов отримання напівпровідникових кристалів CdTe, Cd(Zn)Te, ZnSe(Te) та детекторів на їх основі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Є.Ф. Воронкін ; Ін-т монокристалів НАН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5 + К967.2 +
Шифр НБУВ: РА367944

Рубрики:

      
19.

Гладков А.С. 
Особливості електронно-променевої гарнісажної плавки сплаву Zr-1 Nb і розробка технології виготовлення трубних заготовок: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.16.04 / А.С. Гладков ; Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що сплав Zr-1 Nb одержують шляхом плавлення електронним променем трьохкомпонентної шихти у гарнісажному тиглі зі зливним отвором у дні та системою електромагнітного перемішування. Зазначено, що легувальний елемент вводять шляхом сплавлення електронним променем у розплав у тиглі. Проаналізовано, що формування заготовок здійснюється у кристалізаторі, що розташовано на одній вісі отвором у дні правильного тигля. Обумовлені технічними вимогами механічні властивості сплаву забезпечує термочасова обробка розплаву на кінцевій стадії плавки. Розроблено три способи одержання литих заготовок з цирконієвих сплавів у мідних кристалізаторах, а саме: заливкою у стаціонарний суцільний водоохолоджуваний кристалізатор, відцентровим литтям, заливкою у стаціонарний водоохолоджуваний розрізний кристалізатор з накладанням електромагнітних полів на розплав в процесі кристалізації. За хімічним складом, структурою та механічними властивостями трубні заготовки зі сплаву Zr-1 Nb, одержані вказаними способами, не поступаються заготовками подвійного вакуумно-дугового переплаву та відповідають стандартам і технічним умовам на вироби з них. Наведено можливість виплавки складнолегованих сплавів цирконію в електронно-променевих гарнісажних установках. Розроблено рекомендації з удосконалення технології й обладнання для одержання литих трубних заготовок зі сплавів цирконію, в тому числі з використання його губки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.17 + К748.11 +
Шифр НБУВ: РА369457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Тербан В.А. 
Отримання телуру високої чистоти з пониженим вмістом кисню для рідинофазної епітаксії твердих розчинів кадмій - ртуть - телур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / В.А. Тербан ; Кременчуц. ун-т економіки, інформ. технологій і упр. — Кременчук, 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми одержання телуру високої чистоти зі зниженим і контрольованим вмістом кисню для електронного застосування. Встановлено, що у промисловій технології очистки телуру, яка включає дистиляційну та зонну стадії, основним джерелом надходження кисню є діоксид телуру у початковому телурі технічної чистоти. Відзначено, що вирощені з розчинів у розплаві телуру епітаксіальні структури CdHgTe характеризуються високими значеннями електрофізичних параметрів та відрізняються низькою щільністю поверхневих дефектів росту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5 +
Шифр НБУВ: РА343803

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського