Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (31)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=К343.14$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Іванов В.Г. 
Литі чавунні контакти з низьким перехідним електроопором для алюмінієвих електролізерів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / В.Г. Іванов ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання підвищення якості литих чавунних контактів, зменшення їх перехідного електроопору та покращання експлуатаційних показників алюмінієвих електролізерів за рахунок вдосконалення технологічних параметрів чавунного лиття у комбіновані вуглеграфітові форми. Встановлено закономірності впливу хімічного складу, модифікування та технології виробництва чавуну на перехідний електроопір контакту чавун - вуглеграфіт і комплекс його ливарних і фізико-хімічних властивостей. Вдосконалено хімічний склад і технологію виробництва модифікованого чавуну, що забезпечують підвищення надійності та експлуатаційної стійкості алюмінієвих електролізерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К343.144-51-04 + К722.3
Шифр НБУВ: РА313831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гнатушенко О. В. 
Нові технології електрошлакової плавки некомпактних відходів алюмінієвих і мідних сплавів та їх рафінування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / О. В. Гнатушенко ; НАН України, Ін-т електрозварювання ім. Є.О. Патона. — К., 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.14 + К343.14
Шифр НБУВ: РА384590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шарапова В.В. 
Підвищення експлуатаційних властивостей матеріалів футеровки алюмінієвих електролізерів за рахунок удосконалення їх структурно-фазових характеристик: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / В.В. Шарапова ; Держ. п-во "Укр. НДІ спец. сталей, сплавів та феросплавів "УкрНДІспецсталь". — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення терміну безаварійної експлуатації елементів футеровки алюмінієвих електролізерів на підставі вивчення деградації властивостей існуючих матеріалів, оптимізації хімічного складу, структурно-фазових та експлуатаційних характеристик футеровки. Проведено дослідження матеріалів футеровки за умов промислового електролізера. З'ясовано, що однією з причин низького терміну служби алюмінієвого електролізера є застосування у футеровці матеріалів недостатньої якості, а також таких, які несумісні між собою (корундо-карбідна кераміка на основі корунду глинозему керамічного та карбіду кремнію чорного). Встановлено, що побічні агресивні продукти електролізу Na, нижчі фторидні та кисневі сполуки алюмінію, кальцію, магнію, дифундуючи у футеровку катода, призводять до негативної зміни її хіміко-мінералогічного складу, зниження меж міцності та подальшого руйнування та виходу електролізера з ладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К343.144-51-037 + Л424.2-1 +
Шифр НБУВ: РА369215

Рубрики:

      
4.

Федченко Н.А. 
Підвищення якості сплавів на основі алюмінію шляхом використання електрогідроімпульсної обробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Н.А. Федченко ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено можливості використання екологічно чистого та мало витратного методу електрогідроімпульсної обробки (ЕГІО) для поліпшення технологічних властивостей та підвищення механічних характеристик сплавів на основі Al, в тому числі виплавлених з використанням вторинної сировини. Показано, що ЕГІО підвищує рідкоплинність, призводить до більш рівномірного розподілу елементів у сплаві, зменшує газонасиченість і пористість, подрібнює макро- та мікрозерно, збільшує дисперсність евтектики, сприятливо впливає на її морфологію та форму надлишкових фаз. Встановлено загальні закономірності впливу параметрів ЕГІО на структурні характеристики сплавів. Найбільш значущим є запасена енергія W, варіювання якої викликає зміну розмірів макро- та мікрозерна за екстремальним законом з мінімумом при W = 1,25 - 2,5 кДж. Аналогічно на пористість впливає частота подачі імпульсів f. Екстремальний характер зміни розмірів зерна від W пояснюється з позицій сучасних уявлень про кластерну будову рідкого металу. Час обробки та f менше впливають на структурні характеристики сплавів. Визначено оптимальні параметри обробки, за яких забезпечуються найкращі властивості: пористість зменшується на 20 - 40 %, одночасно підвищується міцність ( ~ на 10 %) і пластичність ( ~ на 25 - 40 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.107 + К343.14
Шифр НБУВ: РА317722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Карвацький А.Я. 
Теплоелектричний та механічний стан високотемпературних енергоємних промислових агрегатів : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.05.13 / А.Я. Карвацький ; Нац. техн. ун-т "Київ. політех. ін-т". — К., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено теплоелектричний і механічний (ТЕМ) стан енергоємних високотемпературних промислових агрегатів. Розвинуто теоретичні засади прямого методу граничних елементів для розв'язання крайових задач теорії потенціалу, теплопровідності та термопружнопластичності з урахуванням складного теплообміну, фазових переходів і контактної взаємодії, методики розрахунку теоретичних енергобалансів алюмінієвих електролізерів і печей графітації різної потужності. Розроблено числові моделі для розрахунку ТЕМ стану високотемпературних агрегатів, що орієнтовані на розв'язання проблем проектування у випадку створення нової техніки та прогресивних технологій. Досліджено вплив зміни технологічних параметрів на енергетичні й економічні показники експлуатації високотемпературних агрегатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К343.144-51-01 + Л424.52-5-01
Шифр НБУВ: РА374424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського