Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (120)Книжкові видання та компакт-диски (35)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=К327.410.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Колеснікова К.В. 
Автоматизація управління технологічним процесом у дугових сталеплавильних печах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / К.В. Колеснікова ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше формалізовано задачу управління складним процесом виплавки сталі на основі його операційної декомпозиції. Сформовано цільові функції управління для окремих стадій технологічного процесу (ТП). Наведено математичний опис основних етапів електросталеплавильних процесів з використанням визначення активності компонентів шлаку як фази з колективізованими електронами та врахуванням розчинення компонентів футерівки, заправних матеріалів та угару шихти. Удосконалено експериментальні моделі рівноважного вмісту оксидів заліза в шлаку, а також розподілу сірки між металом і шлаком, представлених поліномами. Показано ефективність використання одержаних моделей для автоматизації розрахунків матеріального балансу стадій ТП. Вперше запропоновано принципову схему управління ітераційним процесом розв'язання загальної системи нелінійних рівнянь рівноваги та матеріального балансу операцій за допомогою нейронної мережі, що виконує функцію перемикачів для передачі на вхід об'єкта чергових наближень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.410.3-51-043-05 +
Шифр НБУВ: РА336848

Рубрики:

      
2.

Помарін Ю.М. 
Дослідження високотемпературних процесів взаємодії азоту з розплавами і розробка способу легування азотом сталей при дугошлаковому переплаві: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.07 / Ю.М. Помарін ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Теоретично обгрунтований і розроблений спосіб легування сталей і сплавів азотом безпосередньо з газової фази в процесі дугошлакового переплаву. Уперше проведені систематичні дослідження термодинаміки та кінетики поглинання азоту розплавами в широкому діапазоні температур, тиску і концентрацій легуючих компонентів. Уперше теоретично розраховане значення величини парціальної стандартної ентропії азоту, яка дозволила оцінити достовірність отриманих термодинамічних констант і запропонувати рівняння для розрахунку рочинності азоту в будь-якому сплаві на основі заліза. Запропонована математична модель, що описує кінетику поглинання азоту розплавом на різних стадіях переплаву в залежності від основних технологічних параметрів ДШП. Розроблена технологія дугошлакового переплаву сталей, що містять азот і запропоновані рекомендації по вдосконаленню існуючого плавильного обладнання та створенню нових дугошлакових печей для виплавки злитків під надмірним тиском азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.410.3-17

Рубрики:

      
3.

Гудим В.І. 
Методи та засоби керування режимами систем електропостачання потужних дугових сталеплавильних печей: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / В.І. Гудим ; НАН України; Ін-т електродинаміки. — К., 2002. — 37 с. — укp.

Висвітлено питання розвитку теорії дуги змінного струму дугових сталеплавильних печей (ДСП) та фільтрів вищих гармонік струмів, розробки методів аналізу електромагнітних процесів систем електропостачання потужних ДСП, а також на їх базі створення адекватних математичних моделей цих систем із засобами для забезпечення електромагнітної сумісності й надійності електропостачання даних навантажень. Методами математичного моделювання проведено дослідження квазіусталених режимів і перехідних процесів комплексу, результати яких доводять ефективність розроблених засобів, що практично вирішують проблему обмеження гармонік струмів у системі електропостачання та забезпечують надійність пічних і силових трансформаторів, зумовлену їх вмиканням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.410.3-51-048 +
Шифр НБУВ: РА320048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Галько С.В. 
Оптимізація параметрів вторинного струмопідвода електротехнічного комплексу дугової печі за параметричним критерієм якості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / С.В. Галько ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень зміни параметрів вторинного струмопідводу за експлуатаційних нестаціонарних режимів роботи дугової печі. Встановлено, що ніпельне з'єднання є основним фактором впливу на якість динамічного функціонування вторинного електротехнічного тракту печі. Запропоновано для діагностування якості з'єднання використовувати динамічні амплітудні та фазові характеристики електродів, що дозволяють оцінити анізотропію, якість кристалографії, порушення морфології та інші показники. Для діагностування цих показників розроблено структури вимірювальних систем та експериментальний зразок вимірювача якості ніпельного з'єднання об'ємного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.410.3-51-048
Шифр НБУВ: РА319252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Алістратов В.М. 
Розробка електродного матеріалу і технології механізованого наплавлення електроерозійностійкого сплаву: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / В.М. Алістратов ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанню розробки економнолегованого електродного матеріалу і технології механізованого наплавлення електроерозійностійкого сплаву. Розроблені установка і методика випробувань на електроерозійний знос. Досліджено вплив складу і структури мідного сплаву на електроерозійну стійкість, електропровідність і механічні властивості. Розроблений склад порошкового електрода, що забезпечє наплавлення хромо-залізної бронзи зміцненої сигма-фазою. Проведені порівняльні випробування наплавлювального матеріалу з композиційними матеріалами, які у своєму складі мають до 15% (за обсягом) карбідної фази таких систем: мідь-карбід хрому, мідь-карбід молібдену, мідь-карбід вольфраму. Проведені дослідження впливу режиму наплавлювання на продуктивність і санітарно-гігієнічні умови дозволили оптимізувати їх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.410.3-51-083

Рубрики:

      
6.

Кушнір 
Синтез двомасових електромеханічних систем переміщення електродів дугових сталеплавильних печей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Андрій Петрович Кушнір ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.410.3-51-043
Шифр НБУВ: РА340229

Рубрики:

      
7.

Квасова Л.С. 
Управління якістю сталі 110Г13Л на основі вдосконалення режиму розкислення і моделювання механічних властивостей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / Л.С. Квасова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2004. — 21 с. — укp.

Для обгрунтування вибору режиму розкислення сталі алюмінієм проведено комплекс рентгеноспектральних, фізико-хімічних досліджень та фракційний газовий аналіз. Вивчено процеси дефосфорації та зневуглецювання у напрямку досягнення високого ступеня дефосфорації сталевої ванни. Виконано термодинамічний аналіз даних і реакцій розкислення сталі 110Г13Л вуглецем, марганцем, кремнієм, а також кінцевого розкислення алюмінієм. Визначено вміст кисню у модельованому сплаві та вплив вмісту залишкового алюмінію на формування неметалевих включень сталі 110Г13Л, проведено їх експериментальне дослідження, на підставі яких встановлено залежність морфології та виду неметалевих включень від залишкового вмісту алюмінію. Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено результати, які забезпечують підвищення якості сталі. За промислових умов реалізовано технічні рішення щодо удосконалення режиму розкислювання, підбору хімічного складу, які дозволяють одержати першу та другу групи якості. З використанням математичних методів планування експериментів і статистичної обробки результатів установлено обмеження на хімічний склад для одержання сталі 110Г13Л першої або другої групи якості. Економічний ефект одержано від зниження витрат коштовного ресурсу алюмінію з 5 кг/т до 1 кг/т.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.410.3-141 + К222.234.710.33 +
Шифр НБУВ: РА332330

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського