Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (205)Книжкові видання та компакт-диски (55)
Пошуковий запит: (<.>U=К309$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Коваленко І.М. 
Вплив нанорозмірних утворень на колоїдно-хімічні властивості гірничо-металургійних шламів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / І.М. Коваленко ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Вивчено вплив нанорозмірних утворень карбонатів і силікатів на колоїдно-хімічні властивості залізооксидних гірничо-металургійних шламів під час їх концентрування та переробки. Виявлено найбільш важливі чинники, які впливають на стійкість полідисперсних суспензій шламів за присутності нанодисперсних силікатів (глин, шлаків) і карбонатів. Вивчено процес структуроутворення у концентрованих залізооксидно-каробонатно-силікатних шламах під впливом діоксиду вуглецю повітря та NaCl, розчинених у дисперсному середовищі. На підставі знайдених закономірностей запропоновано та використано у виробництві технології водоймищ шахтної мінералізованої води, видалення зі шламів ультрадисперсних сполук свинцю та цинку, концентрування та розділення шламів, їх брикетування вапново-карбонатною сумішшю, або обмасленою прокатною окалиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К309.2 +
Шифр НБУВ: РА346369

Рубрики:

      
2.

Волков В.І. 
Застосування барабанно-валкових агрегатів для активації металургійних шлаків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / В.І. Волков ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено закономірності взаємодії робочих органів барабанно-валкового агрегату (БВА) з товстим шаром зволоженого металургійного шлаку. Обгрунтовано використання агрегату як активатора у складі мінікомплексів, призначених для виробництва безцементної цегли. Розроблено методику його розрахунку. Досліджено умови захоплення та достатнього ущільнення розпушеного товстого шару шлаку валком БВА. Створено математичну модель для визначення зусилля притискання валка з використанням компресійних кривих. Визначено робочі параметри процесу активації шлаку в БВА. Запропоновано конструкції БВА для використання у складі комплексів різної продуктивності та методику розрахунку його основних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К309.3 + Л422.2-5 +
Шифр НБУВ: РА329937

Рубрики:

      
3.

Данилова Т.Г. 
Підвищення екологічної безпеки при поводженні з відходами металургійного виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Т.Г. Данилова ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення екологічної безпеки під час роботи з відходами металургійного виробництва. Виявлено недоліки існуючих методів управління відходоутворенням та підвищення екологічної безпеки, обгрунтовано параметри технологічного процесу, що впливають на кількісні та якісні показники відходоутворення. Досліджено вплив компонентів шлаку на здоров'я населення, яке проживає у зонах шлакових відвалів та працівників підприємств з обслуговування відходів металургійного виробництва. Систематизовано види захворювань залежно від впливу компонентів шлаку. Удосконалено теорію управління екологічним ризиком, яка дозволила виявити граничні умови можливого ефективного управління. Запропоновано математичну модель процесів відходоутворення на основі теорії графів, модифіковано метод декартового добутку для двох графів, один з яких неповний, а другий доповнений, що характеризують замкненість виробничого процесу. Наведено рекомендації щодо реалізації обгрунтованих організаційно-технічних заходів. Розроблено маловідходну технологію та конструкцію маніпулятора для ремонту мартенівських печей. Запропоновано методику екологічного аудиту. Здійснено оцінку екологічної безпеки наслідків впровадження природоохоронних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К3 н6 + К309 +
Шифр НБУВ: РА330881

Рубрики:

      
4.

Григор'єв С.М. 
Розробка та удосконалення ресурсосберегаючих технологій одержання тугоплавких легуючих сплавів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.02 / С.М. Григор'єв ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2008. — 35 с. — укp.

Теоретично та методологічно обгрунтовано наукові та технологічні засади ресурсозберігального виробництва тугоплавких легуючих матеріалів з урахуванням особливостей взаємодії рудних концентратів і техногенних відходів з відновниками в гетерогенних системах і в системах рідкофазних реакцій, що дозволяє знизити витрати дорогих елементів за рахунок підвищення ступеня їх засвоєння та утиліазції з техногенних відходів в процесі виплавки сталі. Розроблено ресурсозберігальні технології одержання тугоплавких легуючих матеріалів. Досліджено термодинаміку та кінетику металізації молібдену вуглецем і дрібнодисперсних відходів швидкоріжучої сталі вуглецем і кремнієм з утворенням карбідо- та силіцидоутвоювальних з'єднань. З урахуванням одержаних даних розроблено ефективні технології одержання нових легуючих матеріалів. На підставі результатів комплексних лабораторних досліджень і промислових випробувань встановлено доцільність використання методів порошкової металургії для одержання ресурсозберігальних легуючих матеріалів. Досліджено й оптимізовано технологічні параметри відновлення молібденового концентрату та виплавки сплаву з техногенних відходів з подальшим їх використанням для виплавки спеціальних сталей. Здійснено практичне впровадження основних результатів наукового дослідження, зокрема, для одержання нових легуючих матеріалів з тугоплавкими металами та виплавки сталі на їх основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К309 +
Шифр НБУВ: РА357325

Рубрики:

      
5.

Трофімова Л.О. 
Розробка технології високотемпературної переробки дисперсних залізографітових відходів металургійного виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / Л.О. Трофімова ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено властивості дисперсних залізографітових відходів (ЗГВ) металургійного виробництва та розроблено технології їх високотемпературної переробки. Залежно від гранулометричного складу дисперсних ЗГВ встановлено закономірності зміни їх хімічних та електрофізичних властивостей, насипної щільності та фазового складу. За допомогою магнітного аналізу кількісно визначено розподіл магнетиту й металевого заліза в дисперсних ЗГВ. Досліджено кінетичні закономірності магнетизуючого випалу у власній атмосфері. Визначено умови повного магнітного перетворення оксидів заліза й одержання матеріалу з високими електрофізичними властивостями. Досліджено основні фізико-хімічні закономірності карботермічного самовідновлення (КТСВ) дисперсних ЗГВ. На базі топохімічного аналізу процесу КТСВ одержано основні кінетичні рівняння процесу, що характеризують його різні стадії та лімітуючі фактори. На ВАТ "Маркограф" організовано дослідну ділянку з переробки дисперсних ЗГВ ВАТ "МК "Азовсталь" у новий продукт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К309 +
Шифр НБУВ: РА352535

Рубрики:

      
6.

Носков В.О. 
Створення і впровадження пресового обладнання для брикетування дрібнофракційних металургійних відходів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.08 / В.О. Носков ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2001. — 40 с. — укp.

Вирішено проблеми підготовки брикетуванням дрібнофракційних металургійних відходів, створення вітчизняного пресового обладнання для брикетування та науково-методичних основ розробки його параметрів. Обгрунтовано та вибрано фізико-механічні характеристики дрібнофракційних шихт, які визначають їх поведінку шляхом брикетування в валкових пресах. Розвинено наукові основи розробки механізму деформації та параметрів брикетування шихт у валках з формувальними елементами. Наведено математичну модель прогнозного розрахунку величини та характеру розподілу ущільнення по перерізу формувального елемента з урахуванням його розмірів і конфігурації. Створено методику розрахунку основних параметрів валкового пресу з програмою реалізації на ПЕОМ, яка дозволяє визначити виникаючі навантаження в його основних вузлах і механізмах. На підставі одержаних результатів, сформульованих вимог і нових технічних рішень розроблено та впроваджено на підприємствах конструкцію валкового пресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.31-52 + К309
Шифр НБУВ: РА315116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ожогин В.В. 
Удосконалення ресурсозберігаючої технології отримання і використання високоміцних шламових брикетів в аглодоменному виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / В.В. Ожогин ; Приаз. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2004. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності утилізації шламів у металургійному виробництві за рахунок поліпшення якості їх підготовки. Розроблено новий спосіб оцінювання механічної міцності брикетів. На підставі дослідження впливу основних технологічних і фізико-хімічних чинників на міцність брикетів удосконалено теоретичні принципи брикетування матеріалів. Одержано нову модель залежності механічної міцності брикетів від їх компонентного складу. Виявлено вплив домішків до аглошихти гранульованого шламу на продуктивність аглоустановки та міцність агломерату. Розроблено нові промислові способи одержання гранул.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.31-3 + К309 +
Шифр НБУВ: РА334147

Рубрики:

      
8.

Кріпак С.М. 
Удосконалення технологічних процесів підготовки металургійної сировини з метою утилізації замасленої прокатної окалини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / С.М. Кріпак ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2006. — 24 с. — укp.

Уточнено теоретичні уявлення про можливості управління фізико-хімічними та механічними властивостями дисперсних матеріалів, які містять підвищену кількість водомасляних емульсій, шляхом введення до їх складу органомінеральної домішки з високими адсорбуючими властивостями. Вперше встановлено, що часова витримка замасленої прокатної окалини в суміші з торфом зміцнює закономірності вилучення масел з окалини до газової фази під час нагрівання таким чином, що скорочується температурний інтервал між початком випаровування масел та їх спалахом, підвищуючи ступінь вигоряння масел у шарі шихти, що агломерується. Виявлено кількісні закономірності вилучення парів масел по довжині агломашини під час спікання агломерату з шихти, що містить замаслену окалину, які свідчать, що максимум інтенсивності вилучення парів масел з шихти спостерігається в заключний період спікання шихти безпосердньо за максимумом вилучення парів вологи. На підставі дослідження фізико-хімічних характеристик агломерату, одержаного з шихти з домішками окалино-торфяної суміші, виявлено нові закономірності формування властивостей даного агломерату, які призводять до підвищення вмісту монооксиду заліза в агломераті, що не супроводжується зниженням його відновлюваності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К301 + К309 +
Шифр НБУВ: РА345419

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського