Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (126)Книжкові видання та компакт-диски (39)
Пошуковий запит: (<.>U=К235.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Дзевенко М.В. 
Взаємодія компонентів в системах Er-{Mn,Fe,Co,Ni}-In (фазові рівноваги, кристалічна структура та властивості сполук): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / М.В. Дзевенко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.32-27 + К235.3 +
Шифр НБУВ: РА348947

Рубрики:
  

      
2.

Снегірьов М.Г. 
Дослідження критичних та закритичних властивостей металевого церію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / М.Г. Снегірьов ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 16 с. — укp.

Одержано загальні вирази для адіабатичних та ізодинамічних величин моделей як функції других похідних від термодинамічних потенціалів в аналітичному вигляді, рівняння стану та лінії фазової рівноваги. На підставі одержаних даних та їх аналізу проведено вдосконалення моделей, для чого було обчислено рівняння стану, лінії фазової рівноваги та весь комплекс термодинамічних характеристик системи. Показано, що моделі мають перший тип критичної поведінки. Врахування енергії коливань кристалічної гратки дозволяє привести до відповідності поведінку адіабатичних величин моделей з вимогами стійкості системи у критичній точці. Порівняно поведінку характеристик стійкості вдосконалених і вихідних моделей у критичній і закритичній області між собою та з відомими експериментальними даними, відзначено покращання поведінки адіабатичних і зв'язаних з ними величин у закритій області. Проведено дослідження закритичної області зниженої стійкості системи, обчислено флуктуації основних термодинамічних величин, знайдено лінії екстремумів флуктуацій. На підставі енергії Гіббса моделей Рейнфорда - Едвардса й Аптекаря - Понятовського для твердого церію та використання розвинення в ряд за змінними стану для енергії Гіббса рідкого церію визначено рівняння лінії плавлення. На базі експериментальних даних встановлено значення експериментально невідомих величин - теплоти плавлення церію та об'ємної стисловості рідкого церію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.306 +
Шифр НБУВ: РА322205

Рубрики:

      
3.

Багінський 
Синтез, структура та електрофізичні властивості твердих розчинів Ln1+хBa2- хCu3Оу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Іван Леонідович Багінський ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г563 + К235.304.3
Шифр НБУВ: РА323479

Рубрики:

      
4.

Бех І.І. 
Фізико-хімічні та емісійні властивості гетерогенних систем на основі скандію: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / І.І. Бех ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Експериментально визначено механізм емісії металевопористих емітерів (МПЕ) з додаванням скандію. Визначено роль скандію у даному процесі. Досліджено взаємодію компонентів активної речовини МПЕ з використанням систем, що моделюють їх робочу поверхню. Визначено фізико-хімічні та емісійні властивості МПЕ з додаванням скандію та побудовано фізичну модель їх робочої поверхні, за допомогою якої встановлено особливості поведінки вольт-амперних характеристик МПЕ. Виявлено, що взаємодія компонентів активної речовини МПЕ за кімнатної та високої температури сприяє утворенню їх тривимірних острівців. На підставі комплексного аналізу вольт-амперних властивостей МПЕ з додаванням скандію виявлено термоавтоелектронний характер їх емісії. Визначено роль скандієвого компонента у збільшенні емісійної здатності МПЕ, яка полягає в утворенні умов для суттєвого зростання автоемісійної складової загального анодного струму, що сприяє збільшенню кількості та обумовлює зміну хімічного складу та форми емітуючих центрів - кристалів окисів лужноземельних металів. Показано, що скандій активно впливає на емісійну здатність кремнієвих автоемітерів. Встановлено, що залежність їх активності від кількості скандію на поверхні має оптимум, який характеризується високим струмом емісії та стабільністю струму в часі за постійної анодної напруги. Підвищення емісійної здатності кремнієвих автоемітерів за присутності скандію на їх поверхні пояснено утворенням комплексу на основі окисів скандію та кремнію, що сприяє зниженню загальної роботи виходу зразка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.71,022 + К235.306 +
Шифр НБУВ: РА353086

Рубрики:

      
5.

Головата Н.В. 
Характер фазових рівноваг та термодинамічні властивості сплавів потрійних систем Gd-Al-Ga, Gd-Ge-Ga і Gd-Si-Ga: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Н.В. Головата ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Містяться результати дослідження характеру взаємодії компонентів сплавів потрійних металічних систем Gd-Al-Ga, Gd-Ge-Ga і Gd-Si-Ga методом рентгенівського аналізу і методом високотемпературної калориметрії. Вперше побудовано ізотермічні перерізи діаграм стану систем Gd-Al-Ga, Gd-Si-Ga (1073 K) та Gd-Ge-Ga (673 і 1073 К). Встановлено існування 11 нових потрійних інтерметалідів. Для 6-ти потрійних сполук досліджених систем і 4-ох германідів гадолінію вивчена кристалічна структура. Вперше встановлена концентраційна залежність ентальпій змішування потрійних розплавів Gd-Al-Ga (1759 К), Gd-Ge-Ga (1758 K), Gd-Si-Ga (1750 K), включаючи ентальпії змішування бінарних систем Gd-Ga (1759 K), Gd-Al (1770 K), Si-Ga (1776 K). Для системи Gd-Si (1760 K) суттєво розширено концентраційний інтервал досліджень теплот змішування. З використанням моделі "оточеного атома" розраховано теплоти змішування в усьому інтервалі концентрації для досліджених подвійних і потрійних систем. Встановлено кореляцію між ентальпіями змішування в розплавах подвійних систем та відповідними діаграмами стану. Показано, що характер взаємодії компонентів потрійних сплавів систем Gd-Al(Ge,Si)-Ga як твердих, так і рідких визначається фізико-хімічними властивостями відповідних граничних систем з гадолінієм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.3

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського