Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (31)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=К222.062.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Петренко А.М. 
Підвищення зносостійкості та технологічної міцності зносостійких сталей системи С - Сr - Mn - Ti - Si: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / А.М. Петренко ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі прогнозування зносостійкості металу C - Mn - Cr - Ti - Si, визначено взаємозв'язок хімічного складу з абразивною зносостійкістю. Проаналізовано закономірності формування структури і властивостей зносостійкого металу системи C - Mn - Cr - Ti - Si. Розглянуто загальну схему утворення тріщин затриманого руйнування і відшаровування в зоні сплавлення і проплавлення: наклеп метастабільного аустеніту внаслідок тимчасових деформацій, а також зміна деформацій і напружень за бейнітного і мартенситного перетворень, відношення інтенсивності виділення енергії пружних деформацій до опору зростанню тріщин. Досліджено, що структура з маловуглецевого метастабільного аустеніту, як основи, в поєднанні з дисперсною зміцнюючою фазою карбіду титану (~10 %) забезпечує найбільш високу здатність до зміцнення і зносостійкість. Визначено склад наплавленого металу типу 100Х9Г8Т4С, який в комплексі забезпечує оптимальні показники зносостійкості і стійкості до утворення тріщин (у дослідженому діапазоні концентрацій) і призначений для відновлення деталей за умов інтенсивного абразивного зношування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062.8 +
Шифр НБУВ: РА350950

Рубрики:

      
2.

Беспалов С.А. 
Підвищення опору зношуванню покращуваних сталей шляхом оптимізації мікроструктури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / С.А. Беспалов ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Визначено роль параметрів структури поліпшених сталей в процесах зношування. Зазначено, що наявність у структурі даних сталей особливостей, які наближують їх за характером розподілу фаз, співвідношенням їх механічних характеристик і розмірами до узагальненої моделі контакту, також сприяє підвищенню зносостійкості. Визначено можливості поліпшених сталей щодо формування відповідних структур внаслідок гартування за різних температур та відпуску за рахунок утворення у ході гартування мартенситів двох морфологічних типів - пакетного та голчастого. Останній сприяє утворенню у процесі відпуску скупчень карбідних виділень уздовж мікродвійникових границь всередині кристала та появі локальних об'ємів з підвищеною мікротвердістю. Доведено, що наявність голчастих кристалів, які за розмірами та розподілом наближуються до параметрів узагальненої моделі контакту за умов тертя, підвищує зносостійкість сталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К222.062.8
Шифр НБУВ: РА316140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Бриков М.М. 
Розробка та застосування матеріалознавчих основ підвищення зносостійкості залізовуглецевих сплавів при абразивному зношуванні: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / М.М. Бриков ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 36 с. — укp.

Досліджено зносостійкість сплавів системи Fe - C у максимально можливому діапазоні вмісту вуглецю. Установлено, що зносостійкість металевої основи залізовуглецевих сплавів у порядку збільшення утворює ряд: ферит - мартенсит - аустеніт. Показано, що цей ряд зберігається у широкому діапазоні швидкості ковзання зразків по абразиву та температури зношуваної поверхні. Досліджено вплив легування на зносостійкість метастабільного аустеніту. На прикладі легування хромом і марганцем реалізовано принципи створення зносостійких сплавів. Показано, що для одержання високої зносостійкості аустенітних сплавів необхідно забезпечити підвищений вміст вуглецю за мінімального вмісту легувального елемента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062.8 + К413.25 +
Шифр НБУВ: РА359504

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського