Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (548)Книжкові видання та компакт-диски (81)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>U=К222.06$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Іванов А.П. 
Визначення фактичних механічних характеристик сталей у конструкціях, що експлуатуються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / А.П. Іванов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методику визначення міцнісних характеристик сталі з застосуванням методу "зрізування різьби". Досліджено механізм руйнації витка різьби під час визначення міцності сталі. Проведено порівняльні випробування різноманітних сталей методом "зрізування різьби" і стандартним методом. Отримано перехідні рівняння регресії переходу від одного виду випробування до іншого (стандартного). Досліджено вплив напруженого стану в елементах конструкцій на результат міцності сталі в працюючих конструкціях. Наведено результати випробувань міцності сталі в різноманітних конструкціях промислових будівель. Визначено умови застосування методу "зрізування різьби" під час випробування різноманітних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062.2-1
Шифр НБУВ: РА313313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Каток О. А. 
Визначення характеристик міцності конструкційних сталей методом індентування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.02.04 / О. А. Каток ; Ін-т проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вдосконалено методики та створено оригінальні установки для випробувань металів за методом інструментованого індентування в лабораторних і промислових умовах під час різноманітних режимів статичного та циклічного навантаження в макродіапазоні зусиль індентування. Проведено порівняльний аналіз ряду відомих методик визначення характеристик міцності вуглецевих і теплостійких сталей за діаграмами індентування. Виявлено обмеження даних методик і розроблено рекомендації щодо їх застосування для розглянутих сталей. Визначено розподіл характеристик міцності та твердості металу по висоті та товщині вузла зварного з'єднання № 111-1 "гарячого" колектора з корпусом парогенератора після напрацювання, який, зокрема, по висоті має складний немонотонний характер зі зміною межі міцності металу до 35 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062.2-1 с
Шифр НБУВ: РА376730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кондряков Є.О. 
Зародження та розповсюдження тріщин у концентраторі напружень у сталях при ударному навантаженні: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / Є.О. Кондряков ; Ін-т пробл. міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено інструментований вертикальний копер і систему високошвидкісної реєстрації параметрів навантаження для проведення ударних випробувань зразків Шарпі. Для вуглецевих і теплостійкої сталей на підставі одержаних діаграм зусилля P - час t визначено залежності повної енергії деформування та руйнування та її складових від температури випробування за різних швидкостей навантаження. Побудовано розрахункову схему та розроблено методику числового моделювання ударних випробувань зразків Шарпі з використанням моделі Гарсона - Твергарда - Нідлмана (GTN). Визначено параметри моделі GTN за результатами проведених експериментальних досліджень щодо розтягу та ударного згину. Оцінено швидкість деформації та дефомаційного розігріву матеріалу за ударних випробувань з урахуванням пошкоджуваності матеріалу в локальній області у концентратора напружень. Показано, що максимальна величина розігріву матеріалу суттєво знижується у разі врахування розповсюдження тепла та пошкодження матеріалу. Визначено величину та характер швидкості розповсюдження тріщини у зразку Шарпі. Розроблено методики розрахунку та моделі матеріалів з параметрами, визначеними на зразках Шарпі, які використано для розрахунку розповсюдження та зупинки тріщини у стінці корпуса реактора за умов термошоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062.23 +
Шифр НБУВ: РА364679

Рубрики:

      
4.

Косінцев С.Г. 
Магнітний порядок і міжатомна взаємодія в ГЦК-сплавах Fe-Ni-C з аномальним термічним розширенням: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / С.Г. Косінцев ; НАН України, Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Встановлено, що легування ГЦК залізо-нікелевого сплаву Mn або Co у комбінації з вуглецем сприяє посиленню магнітного порядку, що проявляється у підвищенні точки Кюрі та зростанні надтонких магнітних полів. У ГЦК сплавах Fe - Ni - X - C (X = Mn, Co) вивлено послаблення міжатомної взаємодії з підвищенням температури у разі наближення до точи Кюрі та прояв від'ємної об'ємної магнітострикції, зростаючої за абсолютним значенням у разі легування Co та дещо послабленої у разі додавання Mn. Встановлено, що металеві покриття, одержані з неінварного сплаву Fe - Ni - Co - Y методом осадження мікрокрапельного розплаву на Al і Cu підкладинки, виявляють інварну аномалію, яка є результатом еволюції магнітного порядку, викликаної перерозподілом атомів в аутсенітній фазі у процесі катодного іонного бомбардування (КІБ), в широкий інтервал температур 110 - 525 К прояву низького температурного коефіцієнта лінійного розширення (ТКЛР), що забезпечений підвищенням температури Кюрі та стабілізацією аустенітної фази за рахунок подрібнення структури. Встановлено, що легування вуглецем ГЦК Fe - Ni сплавів, які містять 20 - 25 % Ni, розширює температурні межі прояву антиінварного ефекту, виявлено його кореляцію з еволюцією нанорозмірних магнітних неоднорідностей у разі зміни температури в магнітоупорядкованому стані, а також вище температури Кюрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.063 + К232.206.3 +
Шифр НБУВ: РА369165

Рубрики:

      
5.

Мельник І.М. 
Особливості температурно-концентраційних залежностей електроопору та близького магнітного порядку сплавів Fe - Co: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.М. Мельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

З використанням методу кластерного розвинення для Грінових функцій і термодинамічного потенціалу невпорядкованої кристалічної системи заміщення з сильними електронними кореляціями вперше одержано вираз для масового оператора електрон-електронної взаємодії, в якому виділено внески від статичних і динамічних флуктуацій зарядової та спінової густин. Досліджено вплив температури, атомного та магнітного порядків на електронну структуру та статичну провідність невпорядкованих сплавів ОЦК - Fe - Co. Виявлено особливості магнітних і транспортних властивостей цих сплавів, зумовлені перебудовою енергетичного спектра електронів. Показано, що немонотонна концентраційна залежність електроопору сплавів Fe - Co визначається сильними електронними кореляціями та зумовленим ними магнітним порядком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.715.1,022 + К222.063.3 +
Шифр НБУВ: РА360815

Рубрики:

      
6.

Штаюра С.Т. 
Оцінка деформаційних параметрів статичної тріщиностійкості середньо- та низькоміцних сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / С.Т. Штаюра ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062.23
Шифр НБУВ: РА307977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Петренко А.М. 
Підвищення зносостійкості та технологічної міцності зносостійких сталей системи С - Сr - Mn - Ti - Si: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / А.М. Петренко ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі прогнозування зносостійкості металу C - Mn - Cr - Ti - Si, визначено взаємозв'язок хімічного складу з абразивною зносостійкістю. Проаналізовано закономірності формування структури і властивостей зносостійкого металу системи C - Mn - Cr - Ti - Si. Розглянуто загальну схему утворення тріщин затриманого руйнування і відшаровування в зоні сплавлення і проплавлення: наклеп метастабільного аустеніту внаслідок тимчасових деформацій, а також зміна деформацій і напружень за бейнітного і мартенситного перетворень, відношення інтенсивності виділення енергії пружних деформацій до опору зростанню тріщин. Досліджено, що структура з маловуглецевого метастабільного аустеніту, як основи, в поєднанні з дисперсною зміцнюючою фазою карбіду титану (~10 %) забезпечує найбільш високу здатність до зміцнення і зносостійкість. Визначено склад наплавленого металу типу 100Х9Г8Т4С, який в комплексі забезпечує оптимальні показники зносостійкості і стійкості до утворення тріщин (у дослідженому діапазоні концентрацій) і призначений для відновлення деталей за умов інтенсивного абразивного зношування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062.8 +
Шифр НБУВ: РА350950

Рубрики:

      
8.

Беспалов С.А. 
Підвищення опору зношуванню покращуваних сталей шляхом оптимізації мікроструктури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / С.А. Беспалов ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Визначено роль параметрів структури поліпшених сталей в процесах зношування. Зазначено, що наявність у структурі даних сталей особливостей, які наближують їх за характером розподілу фаз, співвідношенням їх механічних характеристик і розмірами до узагальненої моделі контакту, також сприяє підвищенню зносостійкості. Визначено можливості поліпшених сталей щодо формування відповідних структур внаслідок гартування за різних температур та відпуску за рахунок утворення у ході гартування мартенситів двох морфологічних типів - пакетного та голчастого. Останній сприяє утворенню у процесі відпуску скупчень карбідних виділень уздовж мікродвійникових границь всередині кристала та появі локальних об'ємів з підвищеною мікротвердістю. Доведено, що наявність голчастих кристалів, які за розмірами та розподілом наближуються до параметрів узагальненої моделі контакту за умов тертя, підвищує зносостійкість сталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К222.062.8
Шифр НБУВ: РА316140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ратушняк Т.В. 
Поширення магнітопружних хвиль зсуву в регулярно-шаруватих магнітострикційних середовищах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Т.В. Ратушняк ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

У рамках лінеаризованої теорії магнітострикції феритів кубічної системи з урахуванням феромагнітного резонансу, базуючись на гамільтоновому формалізмі, розвинуто числовий спосіб дослідження магнітопружних хвиль зсуву та магнітостатичних хвиль у періодично-неоднорідних середовищах. Проаналізовано характер зон пропускання магнітопружних хвиль в областях сильної взаємодії пружних і магнітостатичних хвиль. Визначено форми хвиль довільної частоти для об'ємних пружних, магнітостатичних і магнітопружних хвиль. Для поверхневих магнітопружних і магнітостатичних хвиль побудовано та проаналізовано дисперсійні залежності. Досліджено ступінь їх затухання за умов віддалення від вільної поверхні та визначено групові швидкості поширення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.34-01,022 + К222.063.324 +
Шифр НБУВ: РА345101

Рубрики:

      
10.

Бриков М.М. 
Розробка та застосування матеріалознавчих основ підвищення зносостійкості залізовуглецевих сплавів при абразивному зношуванні: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / М.М. Бриков ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 36 с. — укp.

Досліджено зносостійкість сплавів системи Fe - C у максимально можливому діапазоні вмісту вуглецю. Установлено, що зносостійкість металевої основи залізовуглецевих сплавів у порядку збільшення утворює ряд: ферит - мартенсит - аустеніт. Показано, що цей ряд зберігається у широкому діапазоні швидкості ковзання зразків по абразиву та температури зношуваної поверхні. Досліджено вплив легування на зносостійкість метастабільного аустеніту. На прикладі легування хромом і марганцем реалізовано принципи створення зносостійких сплавів. Показано, що для одержання високої зносостійкості аустенітних сплавів необхідно забезпечити підвищений вміст вуглецю за мінімального вмісту легувального елемента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062.8 + К413.25 +
Шифр НБУВ: РА359504

Рубрики:

      
11.

Лізунов В.В. 
Спіновий транспорт в кристалах з сильними електронними кореляціями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Лізунов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розвинуто метод розрахунку електронної структури, вільної енергії, магнітних характеристик і провідності невпрядкованих систем з сильними електронними кореляціями. Метод базується на теорії бататократного розсіяння. Одержано кластерний розклад для одночастинкової та двочастинкової функцій Гріна (густини електронних станів і електропровідності) невпорядкованої системи з урахуванням електрон-електронної, електрон-фононної і електрон-іонної взаємодії. Як нульове одновузлове наближення у цьому розкладі обирається наближення когерентного потенціалу. Одержані вирази дозволяють дослідити мікроскопічний механізм намагнічування та спінового транспорту у сильнокорельованих системах. Проведено розрахунок магнітних властивостей і спінового транспорту для еквіатомного сплаву Fe - Co. Показано, що різниця потоків електронів з різною орієнтацією спіна залежить від положення рівня Фермі відносно квазіщілини в енергетичному спектрі електронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.7,022 + К222.063 +
Шифр НБУВ: РА351671

Рубрики:

      
12.

Караїм В.С. 
Тріщиностійкість конструкційних матеріалів і їх зварних з'єднань в умовах статичного та ударно-втомного навантажень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / В.С. Караїм ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено поведінку конструкційних матеріалів та їх зварних з'єднань за умов статичного та ударно-втомного навантажень у процесі випробувань балкових зразків з концентраторами напружень - тріщинами після їх деформування згином на консолі та розробленій восьмимісній установці з урахуванням схеми базування, режимів деформування, дії покриття рідинних середовищ. Одержано розв'язки задачі щодо визначення коефіцієнта інтенсивності за ударно-втомного згину балки, защемленої біля концентратора за постійної сили згину P або постійної стріли прогину f, а також для схеми триточкового згину балки з боковою тріщиною у вертикальному та косому швах стикових зварних з'єднань. зносостійкості у порівнянні з вертикальним швом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104,022 + К222.062.23 +
Шифр НБУВ: РА348313

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського