Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (4066)Книжкові видання та компакт-диски (1046)Журнали та продовжувані видання (294)
Пошуковий запит: (<.>U=К222$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 158
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Демченко Л.Д. 
Фазоутворення в деформованих сплавах на основі заліза при насиченні азотом та вуглецем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Л.Д. Демченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено процеси фазоутворення в приповерхневих шарах попередньо деформованих сплавів Fe-0,5%Cr; Fe-1,0%Cr; Fe-1,5%Cr; Fe-1,3%Cr-0,6%Ti; Fe-2,2%Cr-2,2%Ti при насиченні азотом і вуглецем, кінетику формування, структуру, концентраційні розподіли азоту і вуглецю, властивості отриманих за такою технологією дифузійних шарів. Встановлено, що вплив попередньої пластичної деформації (ППД) на формування дифузійних шарів суттєво залежить від складу азот- та вуглецевовміщуючого газового насичуючого середовища. Дифузійні шари з оптимальними характеристиками (максимальною глибиною та високою мікротвердістю) утворюються в сплавах Fe-Cr, Fe-Cr-Ti після дозованої (20-30%) деформації в суміші з 90+-2% аміаку і 10+-2% пропан-бутану. Після такої обробки спостерігається утворення карбонітридної theta-фази з кристалічною граткою типу цементиту. Легування заліза хромом у кількості 0,5-1,5% призводить до прискорення формування дифузійних шарів в сплавах після дозованої ППД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043

Рубрики:

      
2.

Ричагов В.М. 
Розробка теоретичних основ ресурсозберігаючих технологій зміцнюючих обробок конструкційних сталей для будівельних металевих конструкцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / В.М. Ричагов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 1999. — 34 с. — укp.

Висвітлені сучасні уявлення теоретичного та фізичного металознавства, які базуются на комплексному вивченні кристалічної побудови, кінетики фазових перетворень, природи і механізмів зміцнення основних класів низьковуглецевих, низько- та мікролегованих сталей для зварювальних металевих конструкцій після різних термічних та термомеханічних діянь. Розглянуті перспективні засоби та технологічні схеми підвищення рівня властивостей металопрокату для сталевих будівельних конструкцій на підставі комплексного аналізу структурної теорії міцності та зв'язку між хімічним складом та основними параметрами обробки з одного боку та параметрами структури та властивостями - з другого. Враховуючи ситуацію, що складаєтся у країні з енергоресурсами та легуючими домішками у дисертації особлива увага приділена створенню ефективних технологій термічного зміцнення з прокатного нагрівання та термомеханічної обробки будівельних сталей за рахунок одночасного включення в дію різних механізмів зміцнення в залежності від системи легування, режиму обробки та швидкості охолодження металопрокату. На основі виконаних у дисертаційній роботі досліджень підприємствам-виробникам та споживачам металопродукції запропоновані ефективні ресурсозберігаючі технологічні режими виробництва високоміцного прокату із звичайних низьковуглецевих, низько- та мікролегованих сталей, у тому числі із зниженим вмістом вуглецю, з підвищеними характеристиками міцності, пластичності, холодостійкості та в'язкості руйнування, технікоекономічна ефективність та особливості його застосування у сталевих будівельних конструкціях як відповідального, так і масового призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.235

Рубрики:

      
3.

Гусачук Д.А. 
Особливості структури та деякі фізико-механічні властивості холоднодеформованих середньомідистих чавунів з компактним графітом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Д.А. Гусачук ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 1999. — 19 с. — укp.

Робота присвячена вивченню потенційних можливостей формування фізико-механічних властивостей середньомідистих чавунів як нового класу литих композитних трибоматеріалів. Встановлено, що в чавунах з компактним графітом, які містять 6,0...8,0% мас. міді, утворення високомідистої epsilon-фази відбувається у вигляді оболонки навколо кристалів графіту. Показано, що при холодній пластичній деформації за умов всебічного нерівномірного стиснення, середньомідисті чавуни такого складу характеризуються високим запасом пластичності та здатністю до механічного зміцнення. Розроблено механізм холодної пластичної деформації середньомідистих чавунів, в основу якого покладено особливості взаємодії структурних складових з різними механічними параметрами (металічна матриця (легована система Fe-C) + C(графіт) + epsilon-фаза). Основним ефектом такої взаємодії є виключення явища істотного графітного шарування чавуну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.308.2

Рубрики:

      
4.

Польчук Б.Б. 
Вплив імпульсної лазерної обробки на структурно-фазовий стан приповерхневих шарів сплавів на основі заліза: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Б.Б. Польчук ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню формування структурного стану моно- та полікристалів заліза та сплавів на його основі в різко нерівноважних умовах імпульсної лазерної обробки. Показано, що значні швидкості нагріву-охолодження при лазерній обробці призводять до пониження температури gamma-alpha-перетворення і утворення gamma-фази. У цьому випадку спостерігається перекристалізація монокристалів alpha-заліза, внаслідок якої формуються полікристалічна складова alpha-заліза із параметром ОЦК решітки, який відповідає вихідному, а при оплавленні у вузькому інтервалі густин енергії також і монокристалічні області gamma-фази із збільшеним параметром ГЦК решітки та значною текстурою. Встановлено, що механічні властивості по глибині зони лазерного впливу визначаються переважно структурними факторами і змінюються по немонотонних кривих з максимумом. Виявлено вплив енергетичних параметрів імпульсного лазерного випромінювання на формування хвилястої мікрогеометрії поверхні. Описано залежність характеру залишкових напруг від режимів лазерної обробки вуглецевих сталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.091

Рубрики:

      
5.

Самойлов В.Є. 
Литі конструкційні сталі з барієм для деталей підвищеної надійності гірничозбагачувального обладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / В.Є. Самойлов ; Запоріз. держ. техн. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 19 с. — укp.

У роботі вирішене науково-технічне завдання, пов'зане з підвищенням надійності деталей гірничозбагачувального обладнання з конструкційних сталей. Для покращання комплексу властивостей литих виробів, а також техніко-економічних показників їх виробництва до складу сталей вводиться барій. Визначено оптимальне відношення введеного барію до сірки, що міститься у сталі, яке забезпечує максимальний ефект від модифікування. Встановлено нові відомості про механізм поведінки барію у металі та його вплив при окремому і комплексному модифікуванні на механічні, технологічні та службові властивості сталевого литва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.23

Рубрики:

      
6.

Константінова Т.Є. 
Дислокаційні структури мезорівня та властивості деформованих сплавів на базі заліза та титану: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Т.Є. Константінова ; НАН України, Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1999. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К235.160.43

Рубрики:

      
7.

Мовчан О.В. 
Фазові та структурні переходи при навуглецюванні сплавів заліза з хромом та титаном: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / О.В. Мовчан ; Держ. металург. акад. України. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

Показано, що при означених концентраційно-температурних параметрах цементації сплавів Fe-Ti можливе формування в поверхневому шарі структури природного композиту. Композит являє собою мартенситну матрицю, армовану волокнами карбіду титану. Досліджено структурні особливості композиту, запропоновано механізм його росту. Вивчено вплив додаткового легування сплавів Fe-Ti хромом, кремнієм та молібденом на структуроутворення при навуглецюванні. Визначені твердість та теплостійкість навуглецьованих шарів дослідних сплавів Fe-Ti та Fe-Ti-Cr. Досліджена термічна стабільність композиційної структури. На підставі одержаних результатів розроблені технологічні процеси цементації та кінцевої термічної обробки напівтеплостійкого інструменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043.663

Рубрики:

      
8.

Іванченко О.Г. 
Вплив попереднього термомеханічного навантаження на опір крихкому руйнуванню теплостійких сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.Г. Іванченко ; НАН України. Ін-т пробл. міцності. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Проведені експериментальні дослідження впливу експлуатаційних та технологічних факторів на ефективність та стійкість підвищення опору крихкому руйнуванню теплостійких сталей після різних режимів попереднього термомеханічного навантаження (ПТН), а також факторів, що спричиняють цей ефект. Розроблено методику оцінки ефективності різних режимів ПТН та стійкості ефекту ПТН під впливом різних експлуатаційних факторів, яка грунтується на урахуванні зміни напружено-деформованого стану під час ПТН за рахунок затуплення вершини тріщини, деформаційного зміцнення матеріалу та залишкових напружень біля вершини тріщини. Запропоновано методику розрахунку залишкової довготривкості елементів конструкцій з поверхневими тріщинами після ПТН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.13 + з47-03

Рубрики:

      
9.

Молчанов В.А. 
Особливості формування структури та властивостей композитного листового прокату з високохромистої сталі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / В.А. Молчанов ; НАН України. Ін-т чорної металургії ім. З.І.Некрасова. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню ефективності одержання листового композитного прокату з високохромистої сталі з використанням способу послідовного розливання в одну виливницю сталей різного складу. Вивчені особливості формування структури та зміни механічних властивостей композитної високохромистої сталі в області температур гарячої деформації. Встановлені діапазони хімічного складу, які дозволяють забезпечити у внутрішній зоні композитного листового прокату однофазну феритну або двофазну ферито-мартенситну структуру. Рекомендовані оптимальні температурні режими термічної обробки гаряче- та холоднокатаного композитного прокату. Досліджені механічні та витяжні властивості, його експлуатаційні характеристики. Показана ефективність використання досліджуваного холоднокатаного композитного прокату для виготовлення деталей методом холодного штампування. Проведені дослідно-промислові випробування розробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043

Рубрики:

      
10.

Єфімов М.О. 
Фізичні основи поверхневого зміцнення матеріалів за рахунок формування нерівноважних структурних станів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / М.О. Єфімов ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню впливу лазера з імпульсами наносекундної довжини та імпульсної плазмової обробки на поверхню сталей, а також особливостей формування структури аморфізованих покриттів, нанесених газотермічним напиленням. Вперше показано: у приповерхневих шарах сталей аустенітного класу під впливом опромінення наносекундним лазером формується новий нерівноважений ГЦК-твердий розчин заліза, що має збільшений параметр кристалічної гратки, який існує водночас з основним ГЦК-твердим розчином та практично незміненим параметром гратки. Такий стан обумовлено комірчастою дислокаційною структурою, яка не супроводжена перерозподілом легуючих елементів між областями границь та тіла комірок. У вуглецевих сталях під дією наносекундного лазера параметр кристалічної гратки нерівноважного аустеніту, утвореного в даному випадку, на 0,5-0,9% вище за опромінення мілісекундним лазером. Висунуто припущення про зв'язок цього явища з підвищенням концентрації міжвузлових атомів у ГЦК-твердому розчині заліза. Виявлено, що під дією імпульсної плазмової обробки у конструктивних та інструментальних сталях формується зміцнений приповерхневий шар з тонкою мартенситно-аустенітною структурою, внаслідок розплавлення і загартування із рідкого стану, а також деформаційного зміцнення. Головним внеском у зміцнення приповерхневого шару є потужний термічний вплив імпульсів плазми, а також легування приповерхневої області елементами, що складають плазму. Визначено, що тільки частково аморфізовані покриття, нанесені газотермічним напиленням, зберігають високу твердість у межах 5 - 7 ГПа до 650 - 700 C.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.107 + К650.05
Шифр НБУВ: РА307445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Шостак А.В. 
Аналітична та експериментальна оцінка впливу складу структури і рельєфу поверхонь тертя на функціональні особливості зносостійких Cr-чавунів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / А.В. Шостак ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 1999. — 21 с. — укp.

В дисертації представлені наукові основи теорії і практики тривимірної растрово-електронномікроскопічної стереофрактографії. Вони грунтуються на комп'ютерній фотограмметричній обробці стереозображень, побудові та стереолого-стереометричній оцінках цифрових моделей фрактографічних поверхонь. Теоретично і практично обгрунтовані принципи фрактальності в механіці руйнування. Експериментальними дослідженнями і математичним моделюванням визначено оптимальний хімсклад виготовлених лопаток дробометальних апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.306.28

Рубрики:

      
12.

Архіпова Т.Ф. 
Підвищення експлуатаційних характеристик залізовуглецевих сплавів шляхом фазових та структурних перетворень за участю цементиту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Т.Ф. Архіпова ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Теоретично й експериментально досліджено цементит у структурі залізовуглецевих сплавів. Виявлено підвищення мікротвердості цементиту після загартування та доведено відсутність впливу матриці, яка його оточує, на дане підвищення. На основі аналізу розподілу елементів між фазами та урахування впливу легувальних елементів на температуру ледебуритного й аустеніто-графітного евтектичних перетворень визначено діаграми потрійних систем Fe - C - Cr та Fe - C - Mn в області евтектики. Розглянуто механізм розшарування зневуглецьованого цементиту на суміш стехіометричного цементиту та надтонких прошарків аустеніту під впливом тепла лазерного опромінювання. Розповсюджено теорію спінодального розшарування для пересиченого вуглецем аустеніту та зневуглецьованого цементиту в системі аустеніт - цементит. Розроблено рекомендації для використання результатів досліджень у практиці кристалізації виливок та термообробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К663.68
Шифр НБУВ: РА312145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Макуров С.Л. 
Наукові та технологічні основи виробництва великих сталевих зливків поліпшеної якості: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.02 / С.Л. Макуров ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2000. — 34 с. — укp.

Запропоновано модель макроліквації домішок у великих сталевих зливках, що враховує межову глибину лікватів із зони дендритів залежно від швидкості руху конвективних потоків уздовж затвердіння, параметрів дендритної структури та швидкості кристалізації. Надано кількісну оцінку значенням ефективних коефіцієнтів розподілу вуглецю в процесі затвердіння великих сталевих зливків і встановлено розмір критичної швидкості твердіння, що визначає розвиток процесу макроліквації. Це дозволило розробити нові конструкції та удосконалити технології виробництва великих сталевих зливків з поліпшеною макроструктурою та високою якістю листового прокату з них, що є вирішенням актуальної науково-прикладної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.03-1 + К327-1
Шифр НБУВ: РА312090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Шипицин С.Я. 
Наукові та технологічні засади карбонітридного зміцнення легованих спеціальних сталей: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.01 / С.Я. Шипицин ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2000. — 35 с. — укp.

За умов розчинності азоту в розплаві та твердіючому металі, термодинамічних, кінетичних і морфологічних параметрів розчинення та виділення нітридів визначено допустимі межі комплексного і економічного легувань N, V, Nb, Ti мартенситних штампових та 13 % хромистих, однофазних феритних хромистих та аустенітних хромонікелевих ливарних та деформівних сталей. Оптимальні межі легування визначено шляхом досліджень закономірностей впливу азоту, нітридних фаз і температурно-часових умов твердіння, гарячого деформування та термічних обробок на процеси кристалізації, формування дендритної структури, мартенситного перетворення, кінетику розпаду перенасичених твердих alpha і gamma розчинів, морфологію фаз виділення у мартенситних, феритних і аустенітних сталях, механізми релаксації структурно-термічних напружень у однофазних феритних та аустенітних сталях, рівень їх механічних, службових та технологічних властивостей. Внаслідок цього розроблено наукові та технологічні засади ефективного комплексного легування N, V, Nb, Ti спеціальних сталей мартенситного, феритного та аустенітного класів, що забезпечують зменшення витрат нікелю, молібдену, вольфраму, ванадію, ніобію та інших дефіцитних і з високою вартістю елементів за умов зниження їх вмісту у сталях та підвищення довговічності виробів для експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.108
Шифр НБУВ: РА309397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Грідін С.В. 
Математичне моделювання теплофізичних процесів при твердненні відливків з високоміцного чавуну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / С.В. Грідін ; Ін-т техн. теплофізики НАН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Запропоновано комплекс математичних методів та математичних моделей теплофізичних процесів під час тверднення розплаву чавуну, ефективність яких обгрунтовано теоретично і підтверджено практично. Даний комплекс припускає комп'ютерну реалізацію. Досліджено процеси теплопереносу в системі тверднучий відливок - оснащення - зовнішнє середовище, процеси масопереносу у разі формування неметалевих включень змінного складу у двофазній зоні відливка, задачі теплофізики деформування твердої фази тверднучого відливка, з урахуванням явищ пружності, пластичності та фазових перетворень. Розроблено моделі, які дозволяють проводити комплексне числове дослідження вказаних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.303-1с11
Шифр НБУВ: РА310920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Бассараб А.І. 
Роль корозійного чинника в процесах корозійно-ерозійного руйнування конструкційних сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / А.І. Бассараб ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто основні закономірності прояву корозійного чинника в умовах кавітації конструкційних сталей різного структурного стану відповідно до природи та складу рідких середовищ, а також розроблено на даній основі методи оцінки агресивності корозійних середовищ та підвищення опору корозійно-ерозійному руйнуванню (КЕР). На підставі електрохімічних досліджень поверхні, деформованої у процесі кавітації, а також порівняльної оцінки опору сталей КЕР у корозійно інертних та агресивних середовищах, розкрито важливу роль корозійного чинника в процесах руйнування. Наведено експериментальну методику порівняльної оцінки ефективності інгібування КЕР та визначено перспективи інгібіторного захисту сталей від КЕР із домінуючим впливом корозійного чинника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.230.628 + К66-156.1
Шифр НБУВ: РА307939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Міходуй О.Л. 
Вплив технологічних факторів на формування залишкових напружень в зварних з'єднаннях високоміцних сталей: Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.03.06 / О.Л. Міходуй ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено характер розподілу залишкових напружень у зварних з'єднаннях та оптимізації процесів зварювання з метою зменшення їх рівня у конструкціях низьковуглецевих легованих бейнітно-мартенситних сталей з границею текучості =>600 МПа. Значну увагу приділено впливу теплофізичних процесів та структурних перетворень на закономірності формування залишкових напружень у зварних з'єднаннях. Розроблено експериментально-розрахунковий підхід, що дозволяє прогнозувати характер протікання температурних деформацій у металах швів та ЗТВ, а також оцінювати їх вплив на закономірності формування залишкових напружень у зварних з'єднаннях. Наведено голографічний метод досліджень залишкових напружень у з'єднаннях високоміцних сталей. Розглянуто вплив структури металу швів (бейнітно-мартенситних, феррито-перлітних та аустенітних) на формування у них залишкових напружень. Істотний вплив на рівень даних напружень здійснює співвідношення температур структурних перетворень металу шву та ЗТВ. Простежено вплив параметрів режимів зварювання та температур попереднього підігріву на формування залишкових напружень. Розглянуто основні положення технологічних процесів, за яких у зварних з'єднаннях високоміцних сталей забезпечується мінімальний рівень залишкових напружень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.075 + К641.51-1
Шифр НБУВ: РА309601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Капінос Л.В. 
Водневий чинник у корозійному розтріскуванні зварюваних конструкційних сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / Л.В. Капінос ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано роль водневого чинника у сірководневому корозійному розтріскуванні під напругою (СКРН) низьколегованих роторних і трубних сталей та їх зварних з'єднань (ЗЗ), а також розроблено на даній основі методи підвищення їх корозійно-механічної тривкості. На підставі досліджень опірності низьколегованих сталей СКРН та залежності їх тривкості від потенціалів поляризації, проникливості водню, визначення концентрації залишкового водню у зруйнованому металі, поляризаційних електрохімічних, металографічних та фактографічних досліджень показано, що руйнування вказаних сталей реалізується за умов активно-пасивного переходу поверхні, а головну роль відіграє дифузійно-рухливий водень. Підтверджено ефективність рафінування трубних сталей металургійними методами, зокрема, електрошлаковим переплавленням, з метою підвищення їх опору СКРН. Оптимізовано режими зварювання, термічної обробки ЗЗ, хімічний склад зварювального дроту щодо забезпечення належної довготривалої міцності ЗЗ у сірководневих середовищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.062.8 + К66-15
Шифр НБУВ: РА309328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Мордюк 
Особливості пластичної деформації та структурних змін алюмінію, міді та армко- заліза при ударних ультразвуковій і низькочастотній обробках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Богдан Миколайович Мордюк ; НАН України; Інститут металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.076 + К230.76
Шифр НБУВ: РА310821

Рубрики:

      
20.

Шейко Ю.П. 
Розподіл вуглецю по фазах і станах у гартованих, підданих термоциклуванню і відпущених сталях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Ю.П. Шейко ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Запропоновано класифікацію фаз і станів вуглецю в сталях. Встановлено концентраційну залежність питомої намагніченості залізо-вуглецевого мартенситу. Вдосконалено розрахункові методики диференційного термомагнітного та диламертичного аналізів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043
Шифр НБУВ: РА312832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського