Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (160)Книжкові видання та компакт-диски (85)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>U=И362.08$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Деркач М.П. 
Газогідродинамічні особливості експлуатації газосховищ у виснажених покладах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / М.П. Деркач ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання формування та експлуатації штучного газонасиченого об'єму підземних сховищ газу (ПСГ) в покладах, які розроблялися за пружноводонапірного режиму, а також вивчено роботу колекторної системи збору газу на ПСГ. На прикладі Опарського та Більче-Волиця-Угорського ПСГ вирішено питання визначення пружного запасу водоносного басейну покладів, впливу заводнення на формування газонасиченого об'єму ПСГ і режим його циклічної експлуатації. Обговорено тривалість часу формування штучних покладів ПСГ і фактори, які впливають на величину газонасиченого об'єму сховища. Виявлено причини зменшення продуктивності експлуатаційних свердловин у разі використання колекторної системи збору газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089
Шифр НБУВ: РА320994

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Костів В.В. 
Методи параметричного діагностування поршневих газоперекачувальних агрегатів компресорних станцій підземних сховищ газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / В.В. Костів ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано метод параметричного діагностування компресорних циліндрів поршневих газоперекачувальних агрегатів, що базується на аналізі тренду перетинів негерметичності, наведено методику його практичної реалізації на базі вимірювань параметрів режиму роботи. Показано, що узагальнюючим діагностичним параметром для оцінки стану циліндра може слугувати температура газу на його виході. На цій підставі розроблено два методи діагностування стану циліндра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089-5-082.05 +
Шифр НБУВ: РА327187

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Чернов В.Ю. 
Науково-прикладні основи забезпечення експлуатаційної надійності промислових трубопроводів при низьких температурах: Автореф. дис. д-ра техн. наук: 05.15.13 / В.Ю. Чернов ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 32 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено природу і механізм вуглекислотної корозії трубопроводів за умов взаємодії з агресивними продуктами. Встановлено причини та механізм локальної корозії зварних нафтопроводів. Розроблено математичні моделі корозійних процесів і прогнозних оцінок працездатності промислових трубопроводів. Визначено ступінь впливу водню на механізм корозійного розтріскування під дією напруження індукованого ним розшарування металу труб, створено електрохімічні моделі механізмів вказаних видів руйнування. Науково обгрунтовано практичні рекомендації щодо підвищення корозійної тріщиностійкості трубних сталей та їх зварних з'єднань, а також технологічної міцності. Досліджено та встановлено оптимальний хімічний склад металу труб нафтового сортаменту і способи забезпечення їх високої тріщино- і холодотривкості. Створено нові марки сталей для виготовлення промислових труб, проведено випробування їх властивостей. Розроблено та впроваджено новий електрод для зварювання кореневих швів монтажних стиків в будь-яких просторових положеннях, проведено випробування зварювально-технологічних показників та характеристик з'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.087-5 + И362.087-5 +
Шифр НБУВ: РА328192

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Савула С.Ф. 
Підвищення ефективності експлуатації ліфтових колон свердловин підземних сховищ газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / С.Ф. Савула ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2007. — 19 с. — укp.

Показано можливість підвищення ефективності експлуатації ліфтових колон свердловин підземних сховищ газу за рахунок запобігання розгвинчуванню колон шляхом зниження амплітуд їх коливань і раціонального добору моментів згвинчування. Розроблено математичні моделі вільних і вимушених коливань ліфтової колони, що виникають під час експлуатації свердловин, обгрунтовано раціональні значення коефіцієнта жорсткості віброізолятора, показано вплив параметрів віброізолятора на розподіл крутних моментів по довжині колони. З застосуванням теорії товстостінних оболонок і гіпотези про еквівалентну заміну витків різі пружними прошарками типу основи Вінклера побудовано математичні моделі напружено-деформованого стану елементів муфтового з'єднання, з використанням яких встановлено допустимі моменти згвинчування. Експериментально визначено амплітудно-частотні характеристики вібрацій ліфтових колон. Обгрунтовано технічні рішення та практичні рекомендації, спрямовані на запобігання розгвинчуванню ліфтових колон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089 + И131.041-51 +
Шифр НБУВ: РА350298

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Самойлов В.В. 
Промислово-гідрогеологічні умови експлуатації та їх вплив на герметичність підземних сховищ газу у Дніпровсько-Донецькому артезіанському басейні: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.06 / В.В. Самойлов ; Ін-т геолог. наук НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виконано узагальнення промислово-гідрогеологічних умов підземного зберігання газу у Дніпровсько-Донецькому артезіанському басейні з метою підвищення ефективності контролю за герметичністю. Визначено головні закономірності змін гідрогеологічних параметрів у водонапірних системах підземних газосховищ циклічної експлуатації, які вказують на можливі вертикальні та латеральні витікання газу. Обгрунтовано раціональний комплекс моніторингових досліджень для оцінки герметичності газосховищ та гарантування екологічної безпеки їх експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089-5
Шифр НБУВ: РА374261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Лопушанський А.Я. 
Раціональне обслуговування систем збору і транспортування продукції газоконденсатних родовищ з врахуванням екологічної безпеки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / А.Я. Лопушанський ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2006. — 17 с. — укp.

Вивчено закономірності, наявні у внутрішньокорозійних процесах у трубопроводах системи збору та транспортування продукції свердловин газоконденсатних родовищ, їх впливу на механічні характеристики матеріалу труб, утворення корозійних свищів і формування ареалів забруднення грунтів. Для підвищення гідравлічної ефективності газоконденсатопроводів і зменшення шкідливого впливу системи на довкілля запропоновано періодично здійснювати витиснення рідкої фази з трубопроводів кульовими роздільниками. Проведено серії експериментальних досліджень впливу швидкості руху кульових роздільників різної маси та діаметра на ефективність витиснення рідкої фази з трубопроводів. Установлено, що за цього узагальнювальним критерієм процесу запропоновано вважати критерій Фруда для руху рідини у щілині між стінками трубопроводу та кульовим роздільником. Досліджено характер пульсаційних процесів у трубопроводі за умов руху даного роздільника та газорідинної суміші. Установлено, що величина підвищення тиску у пульсаційному процесі не становить загрози експлуатації трубопровода. Проведено промисловий експеримент на трубопроводах системи збору та транспортування продукції свердловин промислу Хрестищенського газокондесаторного родовища та установлено задовільні збіги теоретичних і фактичних параметрів. Впровадження періодичного витиснення рідкої фази з промислових трубопроводів дозволили підвищити гідравлічну ефективність до 89 % та скоротити обсяг витоків продукції свердловини та формування ареалів забруднень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.2н631 + И362.087-5 +
Шифр НБУВ: РА345168

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Ніколаєв О.В. 
Розробка методики та пристрою контролю параметрів технічного стану технологічних об'єктів підземних сховищ газу в умовах Донецького басейну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О.В. Ніколаєв ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методику та систему контролю технічного стану ємнісним методом, яка дає змогу контролювати кут трубопроводів та відносне просідання технологічних об'єктів підземного сховища газу. З використанням даних розробленої системи запропонована методика дає змогу контролювати величину розподілу напружень у трубопроводах, визначати місце максимальних напружень. Розроблено ємнісний первинний перетворювач, у якому враховано особливості його експлуатації в групах до 30 шт. розподілених на значних відстанях. Особливу увагу приділено питанню роботи первинного перетворювача за різних температур, що мають місце протягом року. Проведено метрологічний аналіз розробленої системи та первинного перетворювача, а також лабораторні та натурні дослідження розробленої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089-07с +
Шифр НБУВ: РА325414

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Сухін Є.І. 
Розробка та удосконалення гідрогазодинамічних методів підвищення надійності експлуатації підземних сховищ газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Є.І. Сухін ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання гідрогазодинамічних методів покращання технологічних показників експлуатації сховищ газу, сформованих у багатопластовій неоднорідній водоносній системі, на підставі досліджень та узагальнення промислових даних і впровадження їх у практику. Висвітлено особливості геологічної будови об'єкта зберігання газу та процесу формування сховища за результатами аналізу результатів дослідної експлуатації підземних сховищ газу (ПСГ). На основі математичного моделювання спрогнозовано технологічні показники роботи ПСГ, спільно з міжпластовими витоками газу. Подано аналітичне обгрунтування стану тампонажного кільця у свердловині під час компресорного нагнітання газу. Проведено аналітичне дослідження реологічних параметрів герметизуючих композицій з метою зменшення витоків газу за рахунок ефективних відновлювальних робіт. Розроблено ефективну технологію експлуатації підземних сховищ, яка базується на селективно-диференційованому способі нагнітання і видобування газу пластами та свердловинами. Запропоновано перервний режим нагнітання газу у сховище, що зумовило зменшення періоду перебування сховища під заниженим тиском, обводнення пласта-колектора та защемлення газу. Удосконалено методи герметизації заколонного простору свердловин та закріплення привибійної зони, що дозволило підвищити надійність експлуатації свердловин та підземних сховищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089
Шифр НБУВ: РА307764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського