Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (234)Книжкові видання та компакт-диски (123)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=И361-11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Хвощан О. В. 
Високовольтні електророзрядні свердловинні комплекси з підвищеними питомими енергетичними параметрами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.03 / О. В. Хвощан ; НАН України, Ін-т електродинаміки НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено нові аналітичні залежності для визначення кількості розрахункових ланок ланцюгової схеми заміщення довгої лінії згідно допустимої похибки, що дало можливість використовувати ланцюгові схеми в комп'ютерних розрахунках зарядних кіл з довгою кабельною лінією. Обгрунтовано мінімальні енергетичні параметри високовольтних електророзрядних комплексів, необхідні для покращання фільтраційних властивостей колекторів нафти після їх електрогідроімпульсної обробки. Визначено можливість покращання масогабаритних характеристик, питомих енергетичних параметрів і підвищення потужності високовольтних електророзрядних комплексів занурювального типу, що працюють за умов високих зовнішнього гідростатичного тиску (до 50 МПа) і температури (приблизно 373 К), за рахунок визначення оптимальної проміжної частоти передачі енергії по лінії з розподіленими параметрами, яка обмежує напругу та потужність, що передаються в навантаження. Обгрунтовано допустимий діапазон регулювання електричних характеристик (амплітуди та частоти проміжної напруги, індуктивності регулювального дроселя, коефіцієнта трансформації узгоджувальних трансформаторів) зарядного кола високовольтних електророзрядних комплексів занурювального типу для електрогідроімпульсної обробки нафтових свердловин, який дозволяє регулювати зарядні процеси в колах, що містять довгі лінії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113.7
Шифр НБУВ: РА377411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Гоптарьова Н.В. 
Геолого-фізичні чинники деформаційних процесів породних масивів і експлуатаційних колон свердловин нафтогазових родовищ Внутрішньої зони Передкарпатського прогину: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / Н.В. Гоптарьова ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено геолого-фізичні чинники, що впливають на деформаційні процеси породних масивів та на технічний стан експлуатаційних колон свердловин нафтогазових родовищ Внутрішньої зони Передкарпатського прогину. За результатами геолого-промислового матеріалу побудовано карти-схеми геотехногенної порушеності родовищ та визначено зони активізації деформаційних процесів, які відрізняються інтенсивністю проявів тектонічних рухів та деформацій осадових товщ. Побудовано графічні та встановлено аналітичні залежності зміни пористості гірських порід від зміни пластового тиску. Установлено, що виникнення деформацій і зсувів масиву гірських порід пов'язано зі зниженням пластового тиску в процесі розробки родовищ та зі зміною термогідродинамічних параметрів у покладах. Побудовано графіки розподілу напруг зсуву з віддаленням від зони дренажу свердловини у межах родовищ та показано зміну вологості глинистих порід залежно від пластової температури і розподіл її в пристовбурній зоні. Запропоновано ряд заходів щодо уникнення порушення експлуатаційних колон свердловин з метою підвищення ефективності додаткових пошуків, розвідки та розробки нафтогазових родовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР3)1 + Д59(45УКР3)453.1 + И361-11 +
Шифр НБУВ: РА326026

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Гораль Л.Т. 
Дослідження дифузійних і газодинамічних процесів у ПСГ при фільтрації природного газу і азоту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Л.Т. Гораль ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 18 с. — укp.

Проведено наукові дослідження газодинамічних і дифузійних процесів в пористому середовищі з метою заміни буферного об'єму буферного газу інертним. Дана статистична оцінка впливу об'єму буферного газу на економічні показники підземного сховища газу. Реалізація математичної моделі, що зв'язує затрати на створення ПСГ з його технологічними параметрами методом пошуку екстремуму дозволила встановити, що оптимальний об'єм буферного газу з точки зору мінімуму приведених затрат на створення і експлуатацію сховища залежить від ціни буферного газу і коливається в межах 13-21% від повного об'єму газу. На основі обробки результатів проведених лабораторних досліджень змішування газів в пористому середовищі одержано емпіричну формулу для визначення ефективного коефіцієнту процесу дифузії газів в пористому середовищі. Побудована математична модель і розроблена методика та програмне забезпечення розрахунку переміщення зони контакту газів в процесі відбору активного газу дозволяють прогнозувати час періоду відбору і темп нагнітання азоту при відомому темпі відбору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113.1

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Сизоненко О.М. 
Електророзрядна дія на структуру пористих матеріалів і динаміку фільтрації в них вуглеводневих флюїдів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / О.М. Сизоненко ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2007. — 42 с. — укp.

Науково обгрунтовано й експериментально визначено умови, за яких високовольтні електричні розряди призводять до перебудови структури пористих матеріалів, якій сприяє активація розчинів поверхнево активних речовин (АР), посилення їх адсорбції у порах і мікротріщинах, створення розклинювального ефекту, дилатансійне розущільнення породи. Теоретично обгрунтовано параметри електромеханічної дії, що поліпшують фільтраційні характеристики пористих матеріалів під дією гідродинамічних збурень. Визначено умови для збільшення амплітуди імпульсів тиску. Показано, що використання водонафтової емульсії дозволяє збільшувати амплітуду імпульсів тиску за рахунок зниження втрат енергії на стадії формування каналу розряду в результаті ініціації пробою середовища бульбашками, які утворюються в рідині в результаті її плазмотермічного розкладання та за рахунок трансформації хвилі тиску, що розповсюджується у газорідинному середовищі. Установлено закономірності взаємозв'язку параметрів електророзрядної дії з часовою залежністю зміни фізико-хімічних властивостей рідини (розчинів поверхнево-активних речовин), в якій формується плазмовий канал розряду, а саме - здатністю видалення в'язкопластичних і крихких відкладень з твердих поверхонь, запобіганням сорбції цих відкладень, зниженням поверхневого натягу на межі рідини (нафти + ПАР) з повітрям. Установлено закономірності взаємозв'язку параметрів електророзрядої дії з часовою залежністю зміни реологічних характеристик вуглеводневого флюїду - динамічною в'язкістю та межового напруження зсуву та структури цього флюїду (знакозмінними хвилями стиснення диспергується тверда дисперсна фаза, що складається з міцел асфальтенів і кристалів парафіну); фізико-хімічних властивостей і структури гетерогенної грубодисперсної системи - біопалива "Dynamotive" (Канада): кінематичною в'язкістю, яка знизилась у 2 рази; схильністю до коксування - знизилась на 15 %; розподілом коксових частинок за розмірами (крупні - розміром 10 - 50 мкм, що складають 59,2 %, дисперговані до розмірів 5 - 10 мкм, що складають 86 %). З використанням наукових засад електророзрядного методу зміни структури пористих матеріалів, заповнених вуглеводневими флюїдами, з метою поліпшення їх фільтраційних характеристик створено технологію інтенсифікації фільтраційних процесів у продуктивних нафтових пластах електророзрядними пристроями типу "Скіф" за різних геолого-технічних умов України, Росії, Казахстану та Китаю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113.1 +
Шифр НБУВ: РА348894

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Федишин Л.І. 
Наукове прогнозування видобувного потенціалу покладів нафти за геологічними та геотехнологічними критеріями (на прикладі Передкарпатського прогину і Дніпровсько-Донецької западини): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / Л.І. Федишин ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горючих копалин, Нац. акціонерна компанія "Нафтогаз України". — Л., 2004. — 21 с. — укp.

Вперше для геологічних умов родовищ України, що знаходяться у завершальній стадії розробки, встановлено вплив геолого-фізичних і технологічних факторів на ступінь нафтовилучення та одержано багатовимірні статистичні залежності коефіцієнта нафтовилучення від ряду параметрів з метою прогнозування видобувного потенціалу нових покладів. Простежено вплив пружних сил пластових систем на повноту вилучення нафти для оцінки видобувних запасів покладів та запропоновано використання диференціальних коефіцієнтів стисливості нафти, води та породи як функції тиску та температури замість середніх величин для всього інтервалу зниження тиску. Встановлено залежність нафтовилучення від приведеного тиску фазової рівноваги та удосконалено методичні засади розрахунку газового фактора та видобутку леткої фази з нафтових родовищ у режимі розчиненого газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1-5 + И361-11 +
Шифр НБУВ: РА330750

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Кондрат О.Р. 
Підвищення вуглеводневилучення з частково виснажених газоконденсатних і водоплаваючих газових покладів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.06 / О.Р. Кондрат ; Відкрите АТ "Укр. нафтогаз. ін-т". — К., 2000. — 25 с. — укp.

Вдосконалено технології та технічні пристрої для підвищення вуглеводневилучення з частково виснажених газоконденсатних і водоплаваючих газових покладів. Розроблено технології витіснення сконденсованих вуглеводнів з необводнених і обводнених газоконденсатних покладів із використанням запропонованих композицій робочих агентів. Створено методологічні основи оптимізації процесу періодичної експлуатації свердловин на водоплаваючих газових покладах з метою максимізації поточних відборів газу. Запропоновано установку й аналітичні залежності для оцінки спільного впливу тиску та температури на піноутворювальну здатність розчинів поверхнево-активних речовин (ПАР). Доведено підвищення продуктивності обводнених газових і газокондесатних свердловин завдяки застосуванню пінотвірних ПАР і нових видів диспергаторів. Апробовано технології збільшення приймальності нагнітальних свердловин, які базуються на застосуванні нових пристроїв для акустичного впливу на газорідинний потік у стовбурі свердловин і привибійну зону пласта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113 + И362.2
Шифр НБУВ: РА312277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Єгер Д.О. 
Підвищення вуглеводневилучення із покладів упорядкованою дією на привибійну зону пласта: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.06 / Д.О. Єгер ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено, що неупрядковане безсистемне застосування методів дії на привибійну зону багатошарових високонеоднорідних пластів з метою збільшення продуктивності свердловин призводить до зменшення кінцевого коефіцієнта вилучення вуглеводнів. Виявлено закономірності впливу на коефіцієнт витиснення нафти водою ступеня неоднорідності пласта та товщини окремих шарів у багатошарових пластах. Розкрито механізм та запропоновано методи селективної дії на привибійну зону багатошарових пластів з використанням молекулярно-хвильового впливу. Розроблено технологічні процеси спрямованої та селективної дії на привибійну зону пластів з використанням полімерних та газорідинних систем. Теоретично обгрунтовано та розроблено принципи і засоби упорядкованої дії на дану зону через експлуатаційні свердловини в цілому за об'єктом розробки з метою збільшення коефіцієнта вуглеводневого вилучення та програмний комплекс для геологічного та гідродинамічного моделювання процесів розробки високонеоднорідних складно побудованих багатошарових покладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113 +
Шифр НБУВ: РА327627

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Кучернюк А.В. 
Підвищення продуктивності свердловин ударно-хвильовою дією на привибійну зону неоднорідних та низькопроникних пластів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.06 / А.В. Кучернюк ; НАК "Нафтогаз України", Дочір. п-во "НДІ нафтогаз. пром-сті". — К., 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено нові технології та технічні пристрої хвильової дії на пласти у привибійній зоні свердловин (ПЗС). Показано можливість підвищення продуктивності свердловин за рахунок комплексної імпульсної та хвильової дії з використанням як джерела пружних хвиль електричного розряду та потужного ультразвукового поля у середовищі хімічних реагентів. Досліджено вплив реагентно-імпульсної дії на збільшення проникності кернів. Виявлено, що синергетичний ефект комплексної дії значно перевищує сумарний ефект окремо реалізованих електророзрядної імпульсної та кислотної дій. Розроблено пристрої електророзрядної й акусичної дії ультразвукового діапазону частот, експериментально підтверджено їх високу надійність та ефективність. Впроваджено високоефективні технології електророзрядної, віброакустичної та їх комплексної дії з хімічними реагентами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-116 +
Шифр НБУВ: РА351033

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Тарко Я.Б. 
Технології та технічні засоби інтенсифікації нафтогазовидобутку на основі термогідродинамічних методів впливу на привибійну зону пластів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.06 / Я.Б. Тарко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2005. — 32 с. — укp.

Розроблено нову математичну модель процесу кольматації привибійної зони під час первинного розкриття пластів з урахуванням експериментальних залежностей зміни розмірів та фільтраційних характеристик її ділянок у часі. Здійснено математичне моделювання гідродинамічних процесів, що відбуваються у привибійній зоні пласта та свердловині під час депресійно-репресійної дії. Вперше теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено доцільність застосування у термохімічних та термокислотних технологіях реакції магнію з азотною кислотою, зокрема з використанням синтезованих кислотних розчинів. Показано можливості застосування у термохімічних технологіях реакії між аміаком та гіпохлоритом натрію та наступної взаємодії одержаного продукту (гідразину) з перекиснем водню, а також реакцій хлориду, нітриту або сульфату гідразину або гідроксиламіну з нітритами натрію або калію. Розроблено нові принципи організації керованих неоднорідних дисперсних систем для інтенсифікації дебітів свердловин. Удосконалено математичну модель неусталеного процесу витіснення рідини у свердловині стисненим газом, а також з одночасною або періодичною подачею води або пінної системи з урахуванням особливостей дії пласта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113 + И362-113 +
Шифр НБУВ: РА341871

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Гаранін О. А. 
Удосконалення методологічних основ оцінювання зміни фільтраційно-ємнісних властивостей порід-колекторів у присвердловинній зоні за даними петрофізичних і геофізичних досліджень: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / О. А. Гаранін ; Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2009. — 22 с.: a-табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1-44 + И361-11
Шифр НБУВ: РА370448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Ільчишина С.В. 
Удосконалення технології промислової водопідготовки за допомогою сорбентів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.06 / С.В. Ільчишина ; Відкрите акціонер. т-во "Укр. нафтогаз. ін-т". — К., 1999. — 20 c. — укp.

Дисертація присвячена питанням технології промислової підготовки води, яка використовується для підтримки пластового тиску. Встановлено та вивчено сорбційні властивості матеріалів, які отримано з відходів гірнично-збагачувального та металургійного виробництв і використано для очищення води на діючих очисних спорудах водопідготовки. Встановлено кореляційні залежності між технологічними параметрами процесу очищення і фізико-хімічними та експлуатаційними властивостями вибраних для використання сорбентів. Розроблено технічні засоби для очищення пластової стічної води, ефективність яких підтверджена практикою та дослідно-промисловими випробуваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113.2

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Акульшин О.О. 
Фізичні та технологічні основи підвищення видобутку нафти з використанням іонізуючих опромінень і водонабрякаючих полімерів в умовах неоднорідності пластів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.06 / О.О. Акульшин ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 31 с. — укp.

Викладено результати теоретичних та експериментальних досліджень впливу іонізуючого опромінення на систему пласт - нафта - вода - полімер, фізико-хімічні властивості нових водонабрякаючих полімерних матеріалів типу ПОЛІКАР і технологічних рідин на його основі, процесу підвищення нафтовилучення при частковому підтриманні пластового тиску. Встановлені закономірності дозволили розробити ряд технологій, срямованих на підвищення нафтовилучення, продуктивності, обмеження водоприливу та глушіння свердловин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-114
Шифр НБУВ: РА306877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського