Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (56)Книжкові видання та компакт-диски (56)Журнали та продовжувані видання (54)
Пошуковий запит: (<.>U=З973.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Рицар Ю.Б. 
Адаптивні алгоритми усунення імпульсних шумів зі зображень з використанням порядкових статистик: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ю.Б. Рицар ; НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Теоретично та експериментально досліджено нелінійні методи усунення імпульсних шумів зі зображень з використанням порядкових статистик. Запропоновані алгоритми належать до класу адаптивних ідентифікаційних методів, що використовують принцип "детектування-обробки" пікселів зображення, спотворених імпульсними шумами. Розроблені методи грунтуються на детектуванні точок зображення, пошкоджених імпульсним шумом, та адаптивній інтерполяції значень функції яскравості у виявлених шумових пікселах відповідними значеннями порядкових статистик, обчисленими з околу цих пікселів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973.632,022

      
2.

Рачковський Д.А. 
Методи нейромережевого розподіленого представлення інформації для вирішення задач штучного інтелекту на основі прецедентів і аналогій: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.23 / Д.А. Рачковський ; НАН України. Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Удосконалено теоретичну й інструментальну базу формування, обробки та дослідження розподіленого представлення різнорідної вхідної інформації у форматі кодвекторів - бінарних розріджених векторів, що відображають схожість інформаційних одиниць величиною скалярного добутку. Показано, що використання кодвекторів дозволяє підвищити обчислювальну ефективність та якість рішення задач класифікації та пошуку релевантної інформації. На базі єдиного підходу щодо вирішення задач штучного інтелекту та єдиного формату представлення інформації, методів її зберігання та обробки уніфіковано й оптимізовано програмно-апаратне забезпечення прикладних систем. Доведено, що розроблені методи забезпечують розширення сфери застосування міркувань за прецедентами й аналогіями, підвищення ефективності систем штучного інтелекту та їх масштабованість щодо швидкодії та пам'яті у разі зростання обсягів і складності даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.4 + З973.6 +
Шифр НБУВ: РА335211

Рубрики:

      
3.

Самі Хейреддін 
Структурна організація пристроїв порівняння зображень для оптоелектронних паралельних процесорів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Самі Хейреддін ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано вибір як міру схожості векторів для нейронної мережі Кохонена манхеттенської відстані, яка визначається з використанням запропонованого пристрою порівняння - віднімання зображень. Це дає змогу значно спростити апаратну реалізацію блоків знаходження відстані вхідного вектора від координат центрів кластерів у нейронних мережах Кохонена. Розроблено математичну модель комірки пристрою порівняння - віднімання зображень на основі біспін-приладу. Ця модель базується на математичній моделі самого біспін-приладу та інших компонентів схеми комірки та дозволяє визначити залежність частоти вихідних імпульсів комірки від різниці вхідних оптичних потужностей, а також мінімально та максимально допустимі значення різниці вхідних оптичних потужностей. Розроблено математичну модель комірки компаратора зображень на біспін-приладах, яка дозволяє визначити мінімально та максимально допустимі значення суми порівняних оптичних потужностей, а також залежність частоти вихідних імпульсів комірки від суми порівняних оптичних потужностей. З урахуванням результатів експериментальних досліджень оцінено ступінь адекватності розроблених математичних моделей. Це дозволяє обгрунтовано використовувати розроблені математичні моделі під час аналізу та синтезу пристроїв порівняння зображень на біспін-приладах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.64-048 + З973.6 +
Шифр НБУВ: РА352643

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського