Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (250)Книжкові видання та компакт-диски (175)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=З973-018.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Вільчінська О.С. 
Багаторівнева інтелектуальна скрізна модель створення програмного забезпечення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / О.С. Вільчінська ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання розробки багаторівневої інтелектуальної скрізної моделі створення програмного забезпечення, що являє собою зворотний ітеративний процес, який дозволяє колективу розробників приймати оптимальні рішення в процесі роботи. Наведені моделі та алгоритми забезпечують цілісність і оптимальність процесу розробки програмного забезпечення. Запропоновано розв'язки задач формального опису даного процесу та вибору найкращого варіанта проекту. Розроблено модель уніфікованого життєвого циклу програмного забезпечення, що залежить від параметра часу та критеріїв оптимальності проекту. Вперше введено методологію MIXER, орієнтовану на інтелектуальну підтримку CASE-засобу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11 + З810.416
Шифр НБУВ: РА312976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шинкаренко В. І. 
Експериментальні методи оцінки часової та функціональної ефективності алгоритмів у програмно-апаратних середовищах: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.05.03 / В. І. Шинкаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 33 с. — укp.

Вирішено важливу науково-практичну проблему зі створення основ експериментальних досліджень алгоритмів, підвищення ефективності процесів алгоритмізації програмного забезпечення, що функціонує в сучасних програмно-апаратних середовищах масового використання з неявним розпаралелюванням обчислень і кешуванням даних. Запропоновано показники часової та функціональної ефективності алгоритмів, вони застосовані для дослідження малих і великих алгоритмів, вирішення задач альтернативної та структурної адаптації алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11
Шифр НБУВ: РА377395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Парфірова Т. С. 
Експлікативне програмування у макрокомпозиційних середовищах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.03 / Т. С. Парфірова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вдосконалено відомий з наявних робіт підхід до розуміння феномену проекту та способу представлення проектів: відношення, що утворюють структуру проекту, конкретизовані як частковий випадок сутесутнісних відношень. Показано зв'язок між адаптивністю програмних систем та їх відкрито-замкненістю. Запропоновано новий підхід до експлікації взаємодій підсистем програмної системи у формі тричленної моделі, здатної до саморозгортання. Досліджено специфічні риси проектів, спільні для різних їх типів і вперше вказано на ациклічність як сутнісну характеристику, саме це дозволило сформулювати природну за алгебричними властивостями модель систем обробки даних. Побудовано нові моделі структури та поведінки ациклічних систем обробки даних і вперше досліджено їх алгебричні властивості. Запропоновано погляд на системи для автоматизації навчальної діяльності з точки зору сутнісної платформи як на системи, що базуються на ациклічних взаємодіях сутностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11
Шифр НБУВ: РА379516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лещинська О.Л. 
Інтелектуальні методи синтезу семантичних моделей програм: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / О.Л. Лещинська ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено інтелектуальні методи синтезу семантичних моделей програм, шо дозволяють скоротити час розробки програмного забезпечення. Вдосконалено модель, яка формалізує семантику комп'ютерних програм та передбачає врахування семантичних анотацій елементів таких моделей. Зазначено, що семантична анотація формалізує призначення анотованих елементів, вимоги до їх поведінки та рекомендації щодо їх використання у різних контекстах, що дозволяє синтезувати запропоновані семантичні моделі програм на базі анотацій їх елементів і перевіряти здійсненість побудованої моделі. Уперше запропоновано інтелектуальний метод синтезу семантичних моделей програм. Розвинуто метод перевірки здійсненості формальної моделі програми. Вдосконалено метод семантико-синтаксичного аналізу формальної мови на базі її багатокомпонентної моделі. Запропоновано проводити навчання системи синтезу семантичних моделей програм на базі вдосконаленого методу машинного навчання з підкріпленням. Запропоновані методи та моделі реалізовано у вигляді модулів прототипу інтелектуальної системи синтезу семантичних моделей програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11 +
Шифр НБУВ: РА365273

Рубрики:

      
5.

Черниш О.О. 
Метод вибору класу архітектур програмного забезпечення на основі аналізу ієрархій: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / О.О. Черниш ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано методику, яка дозволяє підвищити точність порівняльного оцінювання локальних і глобальних пріоритетів за характеристиками обчислювальних завдань, які змінюються у широких межах. Наведена методика дозволяє здійснювати раціональний вибір відповідного класу архітектури програмного забезпечення та може бути основою для регулювання навантаження на окремі обчислювальні системи та пристрої. Для вибору архітектури програмного забезпечення розроблено модифікований метод аналізу ієрархій, на першому етапі роботи якого вихідна матриця має приводитись до верхньої форми Гессенберга, на другому - для обчислення власних значень необхідно використовувати QR-алгоритм з зсувом. Досліджено функцію чутливості модифікованого методу та визначено, що обчислення власних значень за допомогою QR-алгоритму з сувом є ефективніші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11 + З973-018.11
Шифр НБУВ: РА363354

Рубрики:

      
6.

Авраменко О.А. 
Метод та засоби редокументування успадкованого програмного забезпечення: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / О.А. Авраменко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи розв'язання науково-практичної задачі редокументування успадкованого програмного забезпечення (ПЗ) з метою використання створюваної в результаті редокументування документації в реінженерії. Вперше розроблено метод редокументування успадкованого ПЗ, який, на відміну від існуючих, забезпечує створення документів ПЗ з урахуванням вимог технології розробки, яка застосовується під час прямої інженерії, що дозволяє здійснювати цілеспрямоване документальне забезпечення процесів прямої інженерії й уникнути зайвих витрат під час реінженерії, які необхідні для створення відповідної документації. Вперше побудовано моделі документу ПЗ в аспекті редокументування на рівнях загальної концепції документу, вимог технологій розробки ПЗ, а також особливостей певного документу обраної технології, що надає можливість реалізувати запропонований метод редокументування шляхом використання модельно-керованої розробки - Model Driven Development (MDD) і спростити редокументування за рахунок повторного використання нових моделей. На підставі побудованих моделей документів розроблено архітектуру засобів редокументування відповідно до запропонованого методу, які забезпечують шляхом застосування представлень успадкованого ПЗ автоматизоване створення документів успадкованого ПЗ для певної технології та фаз розробки ПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11 +
Шифр НБУВ: РА358298

Рубрики:

      
7.

Пантелеймонов А.А. 
Методи та засоби реінженерії мобільних застосувань із графічним інтерфейсом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / А.А. Пантелеймонов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено методологію реінженерії керованих подіями програмних застосувань з графічним інтерфейсом користувача, яка грунтується на побудові мобільних графічних інтерфейсів на базі розподілених компонентів, досліджено проблеми її реалізації. Наведено концепцію, формальні основи та структуру методології. Виконано декомпозицію технологічних процесів реінженерії розробленого підходу на етапи життєвого циклу. У межах побудованої методології запропоновано компонентну модель зі змінною топологією та динамічною фільтрацією, методи та засоби трасування та моніторингу розподілених застосувань. Розроблено схеми реалізації початкового зв'язування та синхронізації компонентів, організації розподіленої черги обробки подій, повторного використання потоку управління подіями для обробки рекурентних викликів у межах однієї трансакції. Проаналізовано шляхи підвищення продуктивності графічного інтерфейсу модифікованої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.810.3 + З973-018.11 +
Шифр НБУВ: РА330479

Рубрики:

      
8.

Хаббуш 
Моделі та інформаційні технології реінжинірінгу успадкованих інформаційно-управляючих систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ахмад Хадер Ахмад Хаббуш ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено моделі та інформаційні технології реінжинірінгу (РІ) успадкованих інформаційно-управляючих систем (ІУС) в АСУ технологічними процесами. Введено класифікацію підходів до РІ успадкованих ІУС. Проаналізовано недоліки успадкованих диспетчерських ІУС (ДІУС) газокомпресорних станцій (ГКС) системи магістральних газопроводів (МГ) Укртрансгазу. На підставі використання концепції бізнес-об'єктів розроблено структурну об'єктно-орієнтовану модель РІ, що дозволило перейти до цільової компонентної архітектури. За допомогою мови UML досліджено моделі успадкованої та цільової архітектур типової ДІУС ГКС. Вперше за технологією PATTERNS розроблено універсальну модель телеметричного протоколу обміну даними в ДІУС ГКС та реалізовано компоненти, які можна повторно використати у типових ДІУС ГКС. Розроблено та досліджено перспективну Web-орієнтовану ДІУС ГКС, окремі підсистеми якої впроваджено на Ромненській ГКС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.5-018.1 + З973-018.11
Шифр НБУВ: РА312143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Січкаренко В.О. 
Розробка інтерфейсу користувача локалізованих розподілених застосувань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.О. Січкаренко ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано методику реалізації інтерфейсу користувача розподілених застосувань, що враховує механізми інтернаціоналізації та національно-української локалізації на різних етапах проектування програмних систем та відповідає вимогам загальних інтерфейсів відкритих систем за Еталонною моделлю POSIX-сумісних середовищ (POSIX-OSE) для підтримки інформаційних технологій. Формалізовано вимоги до інтерфейсу користувача як стандартного ресурсу прикладної платформи. Уточнено принцип мобільності прикладної програмної системи у контексті її еволюційного розвитку. Перевірено у реалізації Web-консалтинг-вузла триланкової клієнт-серверної архітектури: запропонований принцип мобільності та розроблену методику національно-української локалізації; підсистеми еколого-економічної оцінки варіантів утилізації вугільного метану в інтелектуальній оболонці РТС-МЕТАН для проектування еколого-безпечних схем утилізації вугільного метану; програмної системи ведення повнотекстової бази для поповнення віртуальної лексичної картотеки Інституту української мови НАН України та дослідження змін сучасної лексики української мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.110 +
Шифр НБУВ: РА329475

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського